Forum Polityka, aktualnościKraj

Co łączy PO, PiS, SLD z Palikotem?

Co łączy PO, PiS, SLD z Palikotem?

Money.pl / 2011-10-24 08:01
Komentarze do wiadomości: Co łączy PO, PiS, SLD z Palikotem?.
Wyświetlaj:
same kameleony / 213.241.90.* / 2011-11-25 14:48
Tak to jest kiedy strażnicy stada chodzą na rauty z wilkami a młode wilki udają filantropię.
Triz / 2011-10-25 13:04 / Bywalec forum
Jak to bezideowe. Przecież chcą się kasy nałapać:)
Andrzej Koc / 2011-10-25 14:34 / Bywalec forum
Pieniądze rzecz jasna.
leming w biegu / 84.234.10.* / 2011-10-24 21:27

Może teraz, w świecie bez wartości, nie trzeba będzie tego morza, bo nie ma idei, za którą warto umierać.

Idea jest ale ponadpartyjna - tzw.kulturowy marksizm - który jest zaprzeczeniem wartości!
Oczywiście ów marksizm, ponownie wytoczy z ludzkości morze krwi i ocean łez! To tylko kwestia czasu.
ździcho / 178.42.31.* / 2011-10-25 12:00

Idea jest ale ponadpartyjna - tzw.kulturowy marksizm - który jest zaprzeczeniem
wartości!

A ja bym powiedział, ze to PERSONALNY marksizm. Dotyczy_zgadnij kogo jak myślę.
Wapniak / 2011-10-24 18:51 / Tysiącznik na forum
Większość, władza i kasa...
:)))))))))) / 83.21.182.* / 2011-10-24 17:55
zgłoś się do weterynarza,może jeszcze nie jest za późno
tomcio_paluch / 2011-10-24 17:12 / Bywalec forum
Bezideowość nie jest przeszkodą, by wyznawać Jezusa Chrystusa. Te dotychczasowe podziały na prawicę, lewicę, liberałów czy socjalistów całkowicie się zatarły. Idee, którymi kierowały się dawniej partie polityczne odeszły w niepamięć. Najlepszym przykładem jest sam premier, który tworząc KLD, partię wyraźnie ideową, doszedł do wniosku, że wyznając konkretne idee można liczyć najwyżej na 10-15 % głosów. Mało tego, w bieżącej polityce jasne stanowisko, konkretne zdanie na jakiś temat, opowiedzenie się za kimś to tylko ujmuje poparcie. Żeby zatem rządzić trzeba obiecywać tu i teraz żyjącym, uśmiechać się do nich, chwalić, a czasem co najwyżej huknąć na kogoś (to tak po ojcowsku). Taka polityka jest jak najbardziej skuteczna, tylko co z tego wyniknie? Przecież prowadzi to do totalnej destrukcji w społeczeństwie, narodzie. Babciom zabrać dowody, dzieci do sierocińca, rozwody, single, "marycha", "skrobanie", tańce z gwiazdami, grilowanie i piwkowanie - o tak; solidarność międzypokoleniowa, wiara, tradycje, rodzina, dzieci, odpowiedzialność za kraj za kilkanaście lat to wszystko be. Żeby było jasne, to nie jest tylko nasz ból, tak jest dziś, niestety, w całej Europie. Jak długo to będzie?
Wskazanie z Maripozy / 83.6.76.* / 2011-10-24 23:56
Aż się znudzi. Aż śpiewając " gdy świt rozbudza ze snu cieciów, pomoc domowa po bułeczki gna, i jako co rano warczy wóz od śmieciów, swobodnym krokiem wrcam do dom ja. Ach te noce te noce nie przespane, a byle kim , byle gdzie , byle jak. Ach te mordy , te mordy pijane i ta pani co zawsze chciała wspak" " - zrodzi się pytanie skąd się wziąłem i co znaczę...
tesa1959 / 2011-10-24 08:01 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

nie ma idei, za którą warto umierać.

Może i nie ma idei, ale jest osoba, za którą chcą umierać - prezes KACZYŃSKI. PiS planuje rewolucję, bo przecież to niemożliwe, aby "prawowity premier" (jak napisał jeden z działaczy tej partii w komentarzach na Money) nie posiadał władzy.
ździcho / 178.42.39.* / 2011-10-24 14:07

Może i nie ma idei, ale jest osoba, za którą chcą umierać - prezes KACZYŃSKI.

Prezes Kaczyński jest ideą w rzeczy samej.
bandzia / 2011-10-24 14:12
O to co właśnie robią media z ludźmi.
ździcho / 178.42.39.* / 2011-10-24 14:38

O to co właśnie robią media z ludźmi.

Jakie media. Jarosław Kaczyński zstąpił z nieb jako idea, a tu się zmaterializował.
tesa1959 / 2011-10-24 15:45 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Jeśli z nieba, to jako kto???? Raczej sugerowałabym tysiącletnie królestwo.
ździcho / 178.42.31.* / 2011-10-25 12:28

Jeśli z nieba, to jako kto????

No przecież napisałem, że jako idea. Napisałem "z nieb" (liczba mnoga) a nie "z nieba" (liczba pojedyncza). Inspirację zaczerpnąłem z mitologii greckiej - z mitu o zstąpieniu z nieb mitologicznej bogini o imieniu Idea, która na ziemi zmaterializowała się jako Demeter bodjże jak pamiętam. Ja się już chyba na dobre wyniosę z Money, bo co bym nie napisał, to zawsze urażę jakiegoś przewrażliwionego katolika.

Raczej sugerowałabym tysiącletnie królestwo.

O własnie. Fajnie, ze o tym napomykasz, bo miałem zapytać już dawno, tylko zapomniałem: Dlaczego Wy, katolicy rzymscy, walicie sobie taką zbitę z tysiącletniego królestwa Bożego, ze niby bujda na resorach? Przecież w Biblii o nim pisze nie raz i nie dwa. Czy dlatego, że ŚJ o nim głoszą?
tesa1959 / 2011-10-25 18:41 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

No przecież napisałem, że jako idea.

To wiem, ale chodziło mi o zmaterializowanie się - pod jaka postacią?
Napisałem "z nieb"

Myślałam, że połknąłeś literkę:)
Dlaczego Wy, katolicy rzymscy, walicie sobie taką
zbitę z tysiącletniego królestwa Bożego, ze niby bujda na resorach?

Gdzie słyszałeś, że katolicy uważają tysiącletnie królestwo jako bujdę na resorach???? Nie rozumiem o jaką zbitkę Ci chodzi. zy przypadkiem to ŚJ nie zarzucają tego KK, aby udowadniać swoje teorie na temat wciąż od nowa podawanych dat??? Tylko dlaczego teraz są tacy ostrożni i nie twierdza stanowczo, że koniec świata nastąpi 21.12.2012 r??? Przecież tak mówi Nostradamus i tak wynika z kalendarza Majów???
Koniecznie napisz, o jaką zbitkę Ci chodzi, bo kompletnie nie rozumiem.
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 09:24

bo przecież to niemożliwe, aby "prawowity premier" (jak napisał jeden
z działaczy tej partii w komentarzach na Money) nie posiadał władzy.

Dokładnie tak, szanowna Pani. Kto ma kompetencje ku władzy, temu jest należne ją posiadać. Palikot natomiast nie jest kompetentny w tej dziedzinie. On jest kompetentny w porywaniu durnych ludzi graniem na emocjach typu: dajmy szansę zboczeńcom, walczmy z zabobonem (kościołem) i dajmy młodym przeżywać szczęście poprzez ćpanie. Na tym jego kompetencje się kończą. W tym kraju, by poprowadzić Polskę ku Polsce kompetentny jest Jarosław Kaczyński, droga Pani.
tylda / 83.0.183.* / 2011-10-24 13:25

Kto ma kompetencje ku władzy,
temu jest należne ją posiadać.

OK, pytanie: kto ma o tym decydować? Jak na razie, decydują wyborcy, a oni, od sześciu lat, po raz kolejny nie przyznają p. Kaczyńskiemu kompetencji do sprawowania władzy. Przerażający pomysł (podniesiony w następnych postach): blokowanie karier, możliwości rozwoju, normalnego funkcjonowania w społeczeństwie tym, którzy mają odmienne zdanie. Koncepcja rodem z Korei Płn. Nawiasem mówiąc: przyznajemy prawo do własnych poglądów opozycji (tu: PiS), prawda? Ja jestem opozycją w stosunku do opozycji, mam prawo do własnych poglądów, czy nie?
Botycki / 62.244.147.* / 2011-10-24 17:23

Przerażający pomysł (podniesiony w następnych postach):
blokowanie karier, możliwości rozwoju, normalnego funkcjonowania w społeczeństwie
tym, którzy mają odmienne zdanie.

Przerażający pomysł? Przerażające jest to, ze róznym pedałom, transwestytom, Żydom, komuchom, ćpunom, invitrowcom i innym wykolejeńcom karierę ułatwia się do tego stopnia, że zostają parlamentarzystami i uchwalają ustawy regulujące życie nas, normalnych ludzi. To jest właśnie przerażające!
Koncepcja rodem z Korei Płn.

Demonizujesz Koreę za mediami. Ciekawe, ze sami Koreańczycy nie narzekają...
tylda / 178.73.50.* / 2011-10-25 02:15

Demonizujesz(...)

Wódki razem nie piliśmy. Więcej szacunku do rozmówców.

Ciekawe, ze sami
Koreańczycy nie narzekają...

Aha. I nikt nam nie wmówi, że czarne...
Szkoda czasu na taką dyskusję. Jedyne co jest optymistyczne to fakt, że od sześciu lat p.Kaczyński regularnie dostaje kopa (zaiste: genialny strateg). Ludzie was nie chcą, ile razy jeszcze PiS musi przegrać żeby dotarło?
tesa1959 / 2011-10-24 18:34 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

pedałom, transwestytom, Żydom, komuchom, ćpunom,
invitrowcom i innym wykolejeńcom

język godny nauczyciela.
Ciekawe, ze sami
Koreańczycy nie narzekają..

Ze strachu, mój Panie, ze strachu... tak jak w PiS, tyle, że w PiS można tylko wylecieć na zbity pysk, a w Korei.... to co PiS proponuje dla myślących inaczej.
tesa1959 / 2011-10-24 09:33 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Drogi Panie. Palikot nie jest moim idolem i bardzo żałuję, że udało mu się wejść do Sejmu. Jednak uważam, że Kaczyński nie ma kwalifikacji do bycia premierem, a to z tego względu, że nie potrafi łączyć, ale wciąż dzieli. Zgadzam się całkowicie z autorem felietonu:"Bo co dla PiS-u znaczy nauka Jezusa Chrystusa? Są blisko katolicyzmowi w wydaniu polskim, czyli nic tak nie cieszy jak krzywda bliźniego, ale nie ma to wiele wspólnego z nauką właściwego Kościoła." Jakże inaczej można nazwać hasła nawołujące do pozbawiania prawa do nazywania się Polakami i sugestie, gdzie jest miejsce imających inne poglądy polityczne???
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 09:41

Kaczyński nie ma kwalifikacji do bycia premierem, a to z
tego względu, że nie potrafi łączyć, ale wciąż dzieli.

Do Pani ciągle nie dociera, że podstawowym środkiem do stworzenia scalonego i skonsolidowanego państwa jest selekcja światopoglądowa (oczywiscie wczesniej kroki reindoktrynacyjne, reedukacja).
krzywda bliźniego

Droga Pani, bliźniego najbardziej krzywdzi to, ze ludziom pozwala się mówić i robić to, na co tylko maja ochotę (demokracja=anarchia) i wtedy sumienie staje się sprawa relatywną.
Pani zdaniem, który jest kompetentny ku "poprowadzeniu Polski ku Polsce"? Który oprócz Kaczyńskiego bąknął choćby jednym słowem o fladze, godle i hymnie w swojej kampanii wyborczej? No, który?
ździcho / 178.42.31.* / 2011-10-25 12:39

Pani zdaniem, który jest kompetentny ku "poprowadzeniu Polski ku
Polsce"? Który oprócz Kaczyńskiego bąknął choćby jednym słowem o fladze,
godle i hymnie w swojej kampanii wyborczej? No, który?
Ty jesteś jakiś dziwoląg, Botycki. Gdybym ja miał Twoją charyzmę i Twoje wsciekłe zacietrzewienie, to ja bym chciał władzy dla SAMEGO SIEBIE, a nie dla jakiegośtam Kaczyńskiego
tesa1959 / 2011-10-24 09:49 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

podstawowym środkiem do stworzenia scalonego i
skonsolidowanego państwa jest selekcja światopoglądowa

która powinna polegać na eliminowaniu wszystkich, którzy nie popierają tego światopoglądu? Dla mnie jedynym światopoglądem jest nauka Jezusa, do której niestety Kaczyński i PiS nie przystaje.
Droga Pani, bliźniego najbardziej krzywdzi to, ze ludziom pozwala się mówić i
robić to, na co tylko maja ochotę (demokracja=anarchia) i wtedy sumienie staje
się sprawa relatywną.

Tu się zgadzam z Panem i dlatego uważam, że jedyną metodą jest edukacja oparta na wartościach (nie pseudowartościach).
Pani zdaniem, który jest kompetentny ku "poprowadzeniu Polski ku
Polsce"?

Nie widzę nikogo takiego, z Kaczyńskim włącznie i to jest tragedia.
Który oprócz Kaczyńskiego bąknął choćby jednym słowem o fladze,
godle i hymnie w swojej kampanii wyborczej?

Żaden. Jednak samo "bąknięcie" o fladze i godle jest niewiele warte, jeśli powoływanie się na wartości chrześcijańskie nie współgrają z postawą.
Botycki / 77.254.225.* / 2011-10-24 10:17

która powinna polegać na eliminowaniu wszystkich, którzy nie popierają tego
światopoglądu?

Jakim eliminowaniu? Proszę nie popadać w skrajności. Wystarczy jedynie takim osobom blokować drogę do karier, wyższego kształcenia, awansów zawodowych itp. To wystarczy, by dało do myślenia. Dzisiaj się tak nie robi no i proszę: mamy w sejmie transwestytę.
jeśli powoływanie się na wartości chrześcijańskie nie współgrają z postawą.

Jaką postawą? Pani tu mówi o swoich osobistych uprzedzeniach i tyle.
tesa1959 / 2011-10-24 15:29 / Tysiącznik na forum i pełna kultura

Wystarczy jedynie
takim osobom blokować drogę do karier, wyższego kształcenia, awansów
zawodowych itp.

A więc witajcie lata czterdzieste i pięćdziesiąte!!!!!!!! Wraca komuna okresu stalinizmu w postaci PiS!!!!!!
Jaką postawą? Pani tu mówi o swoich osobistych uprzedzeniach i tyle.

Żadnych uprzedzeniach. Ja po prostu znam Biblię (nie całą na pamięć, ale sporą część) i naukę z niej płynącą i śmiem twierdzić z całą stanowczością, że postawa prezesa w żaden sposób nie przystaje do niej. Wracając do Pańskiej wypowiedzi, którą powyżej skomentowałam: ograniczanie praw obywatelskich poprzez blokowanie nauki i kariery tez nie jest zgodne z Biblią.
Pogrąża Pan PiS coraz bardziej tymi komentarzami, a byłam skłonna nawet głosować na tę partię, jeśli nie będzie w niej Kaczyńskiego, Macierewicza, Hofmana itp.
ździcho / 178.42.39.* / 2011-10-24 14:10

Wystarczy jedynie
takim osobom blokować drogę do karier, wyższego kształcenia, awansów
zawodowych itp. To wystarczy, by dało do myślenia.

To może konkretnie: JAKI swiatopogląd nalezy reprezentować, by móc bez przeszkód zdobywać wykształcenie, awansować i robić karierę. Podyskutujmy merytorycznie p. Botycki.
tesa1959 / 2011-10-24 15:31 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Żdzichu!!! Jaki światopogląd????? Wystarczy kult prezesa i masz wszystko zapewnione jak w banku.
ździcho / 178.42.31.* / 2011-10-25 12:35

Jaki światopogląd?????

Ale ja właśnie celowo tak go zapytałem. Facet nie ma nic konkretnego do powiedzenia w tej kwestii. To tylko krzykacz i to własnie chciałem mu wykazać. No i zabacz - zamknął się.
tesa1959 / 2011-10-25 18:42 / Tysiącznik na forum i pełna kultura
Tak, bardzo brakuje mu argumentów, bo przejrzyj jego dyskusję ze mną. Kto ją kończy?
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx / 82.177.194.* / 2011-10-24 10:47
Co co znamoi, cacy, ci co przeciw wynocha. Cały PiS i jego wyborcy. Więcje takich wpsiwo, więcej takich lkudzi jak Ty i wiecej pokazynei ich szerokeij publiczności i jestem spokojny, że czeka was niebyt,

Najnowsze wpisy