Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co Myślicie o Skandi?

Co Myślicie o Skandi?

Xebrii / 2006-08-08 20:00
Witam Serdecznie.
Prosze was o jakies informacje na temat skandi.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
NIESTETY NIE ZNANY / 194.146.217.* / 2010-03-14 15:15
FUNDUSZE WSZYSTKIE BEZ WYJĄTKU TO PRODUKT OSZUSTÓW ZŁODZIEJI
I MORDERCÓW TAKICH JAK BANKI NA PRZYKŁAD .
SPRAWIEDLIWOŚĆ TO MIT.
ZUS TO OSZUST, ZŁODZIEJ I MORDERCA.
KORUPCJA TO BAGNO I FILAR ŻYCIA NA POZIOMIE.
WSZYSTKIM NIEUCZCIWYM I NIEŻETELNYM(NIE DOTYCZY NAJSŁABSZYCH CZYLI SZAREJ STREFY) ŻYCZE UTONIĘCIA!!!
ERYTURA-CAŁE ŻYCIE DO SKARPETKI 10%ZYSKÓW Z DZIAŁALNOŚCI W SZAREJ STREFIE INNEJ OPCJI NIE MA.
abkk / 83.23.37.* / 2010-03-09 18:01
SKANDIA TO BANDA OSZUSTÓW I ZŁODZIEJI i NACIĄGACZY DLA NAIWNYCH ,W CIĄGU 2 LAT STRACIŁAM 10 TYŚ ZŁ I PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH PRZED SKANDIĄ W UMOWIE JEST DROBNYM MACZKIEM NAPISANA NAJWAŻNIEJSZA SPRAWA DOTYCZĄCA WYPŁATY PIENIĘDZY,WCZEŚNIEJ NIŻ PRZED WYGAŚNIĘCIEM UMOWY /CZYLI W MOIM PRZYPADKU 30 LAT/ UMOWA JEST NA 30 LAT I NAPEWNO PO 5 LATACH NIE ODZYSKA SIĘ SWOICH PINIĘDZY TYLKO PONAD 50 % WKŁADU JEST TO SZCZYT OSZUSTWA I PAZERSTWA, GDZIE TU MÓWIĆ O JAKIMŚ ZYSKU SAME STRATY. PRZESTRZEGAM WSZYSTKICH
beska / 79.186.23.* / 2010-10-15 13:11
Potwierdzam z całą stanowczością, że skandia to legalna mafia, która ma tzw. "doradców finansowych" ja ich nazywam oszustami ponieważ naciągają uczciwych ludzi do podpisania umowy na podstawie nieprawdziwych informacji , łżą w żywe oczy nic nie mówiąc o opłacie likwidacyjnej i wysokich opłatach za zarządzanie(pytam jakie zarządzanie skoro my laicy mamy sami zmieniać fundusze, to za co płacimy te pieniądze!!!!).Ja przez 5 lat wpłacałam moje ciężko zarobione pieniądze dla dziecka w nadzieji, że po 5 latach je wyjmę i przeznaczę na kształcenie syna. Otóż nie, okazuje się, że z 34000 zł. mogę dostać tylko 14000 zł. Nie mówiąc już o odsetkach straciłam swoich własnych pieniędzy aż 20000 zł.!!!!!!!!!!!!.Wiem, że bardzo dużo zostało nabranych w ten sam sposób ludzi. Musimy się zebrać i wystosować pozew zbiorowy do sądu, aby nie dać się złodziejom i oszustom. Przecież oszustwo w naszym kraju jest karane. Ja osobiście jestem w stanie udowodnić jak pracują tzw. "doradcy finansowi"- oszuści!!!!!!!!
darekzyb / 77.255.238.* / 2011-03-04 16:25
słuchaj po pierwsze podpisujesz umowę nie na 5 lat ale na min 15 jeśli wycofujesz sie po 5 latach nie dziw sie że wyciągniesz tyle kasy 100% w raz zarobionymi pieniędzmi dostaniesz wraz z upływem 15 lat jeśli zrywasz umowę dostaniesz jakis procent po 5 latach 50% proszę zapoznać sie z warunkami umowy ja mam polisę i nie narzekam a co nam dają Banki tam jest wielkie oszustwo znam osoby co mają po 300 000 tys na Skandii i zarabiają dużą kasę ponaddto masz konto środków wolnych gdzie można wpłacać i wypłacac pieniądze kiedy się chce tak to jest jeśli doradca który podpisuje z wami umowę wszystkiego wam nie wytłumaczy ja obecnie współpracuje z tą firmą ale skupiłem sie wyłącznie na swojej polisie i jestem zadowolony
piryan / 2010-10-16 00:18
jeśli chcesz jakoś się z tego wygrzebać - napisz - być może Ci pomogę :-)
jeśli chcesz się tylko zemścić na Skandii albo na agencie-ściemniaczu - to szukaj prawnika, ja tu niestety nie pomogę :-(
max1224 / 2010-03-09 18:18 / Tysiącznik na forum
zobacz stopy zwrotu funduszy za ostatnie dwa lata nieliczne dają zysk (większość jest na dwucyfrowym minusie) to że za ostatni rok był wzrost kilkudziesięcio procentowy nic nie znaczy to w przypadku gpw odrobienie nieco ponad połowy start wig20 max 3900 obecnie 2400 MAMY KRYZYS i trudno za tę sytuację winić skandię oszustem to był Madoff reszta w tym i Ty to po prostu ofiary kryzysu a prawdziwym oszustem i to w majestacie prawa jest ZUS
tedchom / 2010-03-09 23:27 / Tysiącznik na forum
max olej gościa sam widzisz, nie wie po co wziął sobie tą polisę a teraz rozrywa szaty szkoda gadać siedział w akcyjnych jak spadało a teraz ma do skandi pretensje jeju jeju
max1224 / 2010-03-09 23:36 / Tysiącznik na forum
nie lubię sytuacji kiedy jak cygan zawnił to konia powiesili i tyle
pinocchio / 2010-09-22 13:26
Nowe przysłowie? Czy freudowska pomyłka?
Do tej pory było: "Kowal zawinił, cygana powiesili". Czyli jednak cygan jest winien...
Koń by się uśmiał :)
Krzysiek.K / 83.5.230.* / 2010-01-11 15:41
Na Skandii stracilem 50% zainwestowanego kapitalu w okresie VI.2006 do VI.2009. Moj doradca z Open Finacial, w ocenie innych doradcow, wybieral dla mnie zawsze jak najgorsza opcje, a na koniec powiedzial mi, ze powinienem wycofac to co zostalo (podobno zrobilem to w najgorszym momencie) i ze to JA NIE MAM SZCZESCIA!
flyfly / 83.20.242.* / 2010-01-29 08:40
Z powodu pilnego zapotrzebowania na gotówkę oferuję do sprzedaży program regularnego oszczędzania w Skandii.
Program jest 15 letni.
Składka roczna 6240 zł.
Do opłacenia zostało 18 miesięcy - potem nie trzeba wpłacać.
Wartość polisy 18 000 zł.
Cena odsprzedaży do negocjacji.
RafiZ / 83.8.140.* / 2010-01-23 11:15
Chłopie Skandia nie jest dla Ciebie!!! Ja w tym okresie wyszedłem na zero właśnie w skandii a teraz jestem już 10% do przodu i pomału sukcesywnie do góry. Dodam że jestem początkującym inwestorem dla własnego kapitału i dzięki temu jestem o niebo lepszej sytuacji od ludzi korzystających z innych ofert konkurencji. Skandia jest tylko dla tych którzy chcą poświęcić trochę czasu na obserwowaniu rynku i samodzielnemu inwestowaniu. Na początku wcale nie dla każdego będzie to łatwe więc trzeba sobie ten wybór skalkulować osobiście. Ja mogę jedynie rozważyć przejście na polisę bezskładkową w chwili kiedy znajdę coś ciekawszego, czyli za mniejszymi prowizjami podobne możliwości inwestycyjne.
RafiZ / 83.8.140.* / 2010-01-23 11:20
Nadmienię że pisałem w odpowiedzi do privy
privy / 2010-01-11 17:33 / Tysiącznik na forum
To nie na Skandii straciłeś tylko na błędnych decyzjach jegomościa z openfajans.
racjonalny / 91.198.16.* / 2010-01-03 22:51
Racja Sandia to beznadzieja totalna, ja teraz płace 78 zł miesięcznie za prowizje przy mojej składce 260 zł za miesiąc, mam ja podpisana do 2024 nie wiem czy dotrzymam tego okresu, ale za jakieś 10 lat będę płacił większą prowizje miesięcznie niż moja składka którą płacę miesięcznie, odradzam lepiej oszczędzaj w inny sposób
pomagam30 / 81.190.238.* / 2010-11-04 16:52
to kur### zacznij zarabiac!!! widziales ile przez ostatnie 5 lat zarobily fundusze (87% funduszy oferowane przez skandie)? to ja sie dziwie, ze jestes takim ćmokiem, ze 78 zlotych rocznie to jest dla ciebie ból. Dupa a nie inwestor, iœć kozy pasać.
privy / 2010-01-03 23:21 / Tysiącznik na forum

za jakieś 10 lat będę płacił większą prowizje miesięcznie niż moja składka
którą płacę miesięcznie

Tylko należy się cieszyć z takiej sytuacji bo oznacza co najmniej 3 krotny wzrost wartości Twojego portfela. Niezależnie od tego jakie miesięczne składki się inwestuje przychodzi taki moment, w którym opaty za zarządzanie przekraczają tę kwotę. Zwykła matematyka i nie jest to powód do lamentów. Ja Ci życzę abyś w krótkim czasie płacił nawet 10x tyle co składka bo to będzie oznaczać gigantyczne rozmiary portfela. Nie znam obecnie produktów opartych na funduszach inwestycyjnych dających tak duże możliwości przy stałym schemacie prowadzenia inwestycji (systemie), tak wszechstronnych. Wszędzie gdziekolwiek będziesz inwestował musisz posiadać dwie rzeczy: 1. metodę i 2. możliwości. Skandia daje to drugie kompensując zyski i straty i odraczając belkę, a pierwsze, jeśli sam nie opracowałeś, znajdziesz w sieci.
zlotnik / 83.24.232.* / 2009-11-26 19:45
Dla upoledzonych Skandia moze byc
gramm / 81.190.238.* / 2010-11-04 16:54
67 funduszy z 72 oferowanych przez okres 2005-2010 zarobilo srednio 23 %!! Tyle w temacie, ps. uposledzeni zarabiajš a ty nadal bedziesz sprzedawał dywany!
monejmejker / 89.76.249.* / 2009-11-26 20:27
Czy ktos kiedys widzial pozytywna odpowiedz na forum... no chyba ze tych z marketingu firm... albo pracownikow... tych firm... oszczedzac trzeba wszystko jedno czy Skandia Aegon Generali byle nie na lokatach
Kubeczek / 83.16.25.* / 2009-11-26 12:58
Krótko, i na temat: BEZNADZIEJA!!!!! Nie wpłacajcie tam pieniążków!! Bo nie znacie dnia ani godziny, kiedy ogłoszą upadłość.., lub po prostu znikną.
PKT_DDS / 212.244.185.* / 2009-11-26 13:27
Kubeczku jak nie masz o czymś pojęcia to nie zabieraj głosu! to forum jest po to żeby sobie pomagać a nie rozsiewać beznadziejnie głupie ploty. Masz prawo mieć swoje zdanie i nie musi Ci sie podobać Skandia ale Twoja wypowiedz świadczy o kompletnym braku znajomości tematu i nie przedstawia ŻADNEJ wartości merytorycznej.Każdy kto ma minimalne pojecie o rynku kapitalowym tylko się zasmiał Cie czytając nie mniej jednak osoba która założyła ten wątek może Cie potraktować poważnie wiec proszę o rozwagę. Nie wiem jaki masz cel wypisując tego typu komentarze, czy jesteś z konkurencji i oczerniasz Skandie chcąc nakręcić sobie klientele czy tez jesteś sfrustrowany nie powodzeniami inwestycyjnymi jakie Cie spotkały czy tez jesteś zwykłym nudzącym się durniem ale jakikolwiek by to nie był powód to nie rozgrzesza Cie to z pisania głupot i wprowadzania ludzi w błąd. Wystarczy że politycy robią nas w konia i oszukują Ty już nie musisz:) Aha i żeby nie było niedomówień nie jestem pracownikiem Skandii i nie bronie jej.Skandia jest jednym z wielu produktów na rynku ma swoje zalety i wady. Denerwują mnie tylko takie durne nic nie wnoszące wpisy na forum dlatego zabrałem głos.
NACIĄGNIĘTY / 80.54.63.* / 2009-10-30 12:39
MOJE ŚRODKI ULOKOWANE BYŁY W "Pm-4" , A MÓJ AGENT PAN ROMANEK PRZEZ 5 LAT NIE SKONTAKTOWAŁ SIĘ ZE MNĄ ANI RAZU. W ŚWIETLE POWYŻSZEGO ZDANIA NIE ZMIENIAM. B E Z N A D Z I E J A.
peter12 / 62.121.67.* / 2010-02-16 11:42
jak to znajomo brzmi, mam dokladnie taka sama sytuacje. ale skladki i tak pobieraja bardzo regularnie, czego nie mozna powiedziec o zyskach.... zalamka
max1224 / 2009-10-29 23:48 / Tysiącznik na forum
szkoda ze Wam się nie udało prawda jest taka że produkt jest dość dobry ale wymaga aktywności i przynajmniej podstawowej wiedzy o zasadach inwestowania nie mam zamiaru nikogo naciągać ale poczytajcie wpisy na forum szczególnie te które w tytule określają początek i koniec tygodnia tam min. wielu dzieli sięswoim doświadczeniem próbuje cośrozgryźć coś ugrać i nie na darmo znajdziecie tam kilka podziękowań od osób które na tym skorzystały pozdr i głowa do góry
PS.sam mam skandię od 3,5 roku i nie bardzo chce mi się wierzyć że jest aż tak źle
NACIĄGNIĘTY / 80.54.63.* / 2009-10-29 23:20
MYŚLĘ JEDNO. NACIĄGACZE NAIWNYCH !!! OCZYWIŚCIE JESTEM JEDNYM Z TYCH WŁAŚNIE NAIWNYCH, KTÓRY DAŁ SIĘ NABRAĆ. JAKO EMERYT CHCIAŁEM POLEPSZYĆ SYTUACJĘ MOJEGO SYNA. W 2004 ROKU WPŁACIŁEM PIERWSZĄ WPŁATĘ W KWOCIE 3.000 PLN. W KOLEJNYCH LATACH OCZYWIŚCIE STAWKA WZRASTAŁA, BY W 2008 ROKU OSIĄGNĄĆ KWOTĘ OKOŁO 3.500 PLN. CIERPLIWIE DAWAŁEM SIĘ WYKORZYSTYWAĆ PRZEZ "SKANDIĘ" PRZEZ OKRES PEŁNYCH 5 LAT. W MIESIĄCU WRZEŚNIU POWIEDZIAŁEM SOBIE - DOŚĆ TEGO I ZAŻĄDAŁEM ZLIKWIDOWANIA TEJ PASKARSKIEJ TRANSAKCJI, PONIEWAŻ SKALKULOWAŁEM, ŻE Z MOICH EMERYCKICH PIENIĘDZY MA KORZYŚĆ "S", NATOMIAST JA PONOSZĘ JEDYNIE KOSZTY . TAKICH KOSZTÓW, NIEZALEŻNIE OD KONIUNKTURY NIE PONOSIŁA NIGDY SKANDIA. MIESIĄC W MIESIĄC GENEROWAŁA Z MOJEGO KONTA STAŁE OPŁATY NIEZALEŻNIE OD WYNIKÓW FINANSOWYCH MOICH OSZCZĘDNOŚCI. PRZEZ OKRES 5 LAT JA WPŁACIŁEM DO SKANDII PRAWIE 17.000 PLN. PRZEZ 5 LAT NIE DOŚĆ, ŻE MOJE ŚRODKI NIE ZOSTAŁY POWIELONE, TO WE WRZEŚNIU NA SWOIM KONCIE MIAŁEM NIESPEŁNA 15.000 PLN. PRZEZ OKRES 5 LAT SKANDIA Z MOJEGO KONTA WYPROWADZIŁA PONAD 5.000 PLN. WIDZĄC TAKĄ SYTUACJĘ NIE DOSTRZEGAŁEM SENSU DALSZEGO UTRZYMYWANIA URZĘDNIKÓW SKANDII, SYSTEMATYCZNIE TRACĄC CIĘŻKO ZAOSZCZĘDZONE MOJE ŚRODKI PIENIĘŻNE. POPROSIŁEM WIĘC O REALIZACJĘ WYKUPU CAŁKOWITEGO. PO OSTATECZNEJ OPERACJI SKANDIA BEZ SKRUPUŁÓW ODARŁA MNIE Z DALSZYCH PIENIĘDZY, WYPŁACAJĄC MI JEDYNIE OKOŁO 7.000 PLN. TAK WIĘC Z MOICH 17.000, KTÓRYMI SKANDIA DYSPONOWAŁA PRZEZ OKRES PIĘCIOLETNI , WŁAŚNIE PO 5 LATACH OTRZYMAŁEM 7.000 PLN. SKANDIA NA MNIE ZAROBIŁA W TYM SAMYM CZASIE OKOŁO 14.000 PLN. T A K I
O T O ZROBIŁEM INTERES PRZY POMOCY SKANDII. JESTEM SZCZĘŚLIWY, ŻE W KOŃCU ODSEPAROWAŁEM OD MOJEGO KONTA NACIĄGACZA. DZIWIĘ SIĘ SOBIE, ŻE TAK DŁUGO DAWAŁEM SIĘ NABIERAĆ, ALE MUSIAŁEM JUŻ WYTRZYMAĆ PRZEZ 5 LAT, GDYŻ GDYBYM WCZEŚNIEJ TEN PROCEDER ZAKOŃCZYŁ, TO BYM ODSZEDŁ ZUPEŁNIE GOŁY. KTOKOLWIEK ZECHCE MOJEJ OPINII NA TEMAT SKANDII, TO PRZYRZEKAM, ŻE TAKĄ OTRZYMA I WIADOMO JAKA ONA BĘDZIE. TO TYLE CO MYŚLĘ O SKANDII I NA SAMO SKOJARZENIE TEJ NAZWY CZUJĘ SIĘ OSZUKANY.
DariuszR / 77.112.39.* / 2012-03-10 14:46
Wielu ludzi, którzy z pewnych powodów chcą skończyć z programam wpada w niezłą pułapkę, jaką zastawiła Skandia. Już wyjaśniam o co chodzi. Plan opłat likwidacyjnych jest tak ustawiony, że wydawałoby się że lepiej kontynuować program jeszcze kilka lat, to da się otrzymać chociaż 20 czy 30% środków. Tymczasem problem jest taki, że wprawdzie z czasem opłaty są likwidacyjne procentowo są mniejsze, lecz kwotowo większe aż do połowy okresu inwestowania, bo przecież wpłącam coraz więcej kasy. Wyjaśnię to na prostym przykładzie (zakładam zysk 0% dla uproszczenia).

Wariant 1:
- wpłacam co rok po 3000 zł w regulara Skandii
- likwiduję po 3 latach program, wpłacone 9000 zł, otrzymam 20% tego czyli 1800 zł.
Niewiele.

Wariant 2.
- wpłacam 3000 zł rocznie ale już po 2 latach likwiduję program (opłata likwidacyjna 100%) a w trzecim roku zdeponuję na ROR kwotę 3000 zł (na ROR a NIE NA POLISĘ)

Po 3 latach mam 3000 zł a nie 1800 zł a to różnica. Oczywiście najmniejsze straty będą jeżeli zerwę program w pierwszym roku, bo po trzech latach będę miał odłożone na ROR 6000 zł. To można zasymulować w Excelu.

Prosty rachunek ekonomiczny pokazuje, że nie opłaca się pchać jeszcze kilka lat aż otrzymam choć połowę zainwestowanych środków bo Skandia zabierze jeszcze więcej a mógłbym to odkładać chociażby na ROR. I to jest ta pułapka.
tedchom / 2012-03-10 22:00 / Tysiącznik na forum
Oczywiście masz rację jednak nie do końca. Jeśli chcę zbudować jakiś kapitał systematycznie oszczędzając to lokata jest tylko depozytem nie inwestycją. Inaczej mówiąc odkładając na ROR nie masz żadnych szans na zarobienie na tej inwestycji.
Chcąc zarobić na własnych pieniądzach i jednocześnie mieć je dostępne non stop to całkowitym błędem jest branie takiej polisy.

Nie da się zainwestować pieniędzy i jednocześnie mieć je na lokacie to kompletna utopia.
Każda osoba która wybiera taki program zakłada, że chce mieć dostęp do tych pieniędzy za 4 -30 lat z zyskami.
Niestety tak to działa, że ludzie chcieli by mieć dostępną kasę i jednocześnie porządnie na niej zarobić a to nie możliwe.

Najczęstszym powodem rezygnacji z tego typu inwestycji nie jest brak możliwości dalszych wpłat tylko panika.
Proszę prześledzić fora internetowe, ile osób chciało zrezygnować z takich polis w latach 2000-2007? wyraźnie zarysuje się wam obraz jak na wykresie z giełdy.
Najwięcej osób chce rezygnować w czasie kiedy jest najlepszy moment aby właśnie fundusze akcji kupować, a w czasie bardzo mocnych wzrostów kiedy powinno się wchodzić na bezpieczne depozyty jak fundusze pieniężne czy lokaty to mało kto chce rezygnować.
Dlaczego? Taki prosty owczy pend
kuba321 / 83.11.166.* / 2011-01-21 20:23
prosze o informacje czy agent podczas wstepnych rozmów i podpisywania umowy mowił ze bedzie mogł Pan zrezygnowac wypłacając CAŁY kapitał bez opłaty administracyjnej 50%?
LUKAS30 / 81.190.238.* / 2010-11-09 17:27
jAK SZANOWNY PANIE MIALES ZARABIAC W LATACH BESSY NA RYNKU? NA CZYM? NA SPADKACH? PEWNIE LOKOWALES PIENIADZE W SPOSOB NIEUDOLNY, W AKCJE, GDZIE WIADOMO BYLO, ZE TAK SIE NIE DA. pANIE SZANOWNY! PO PIERWSZE NIE MA PODWYZSZANIA KOSZTOW, STALA KWOTA ROCZNA JEST I BYLA W PANA PRZYPADKU 3000 I PONOSIL PAN JEDYNIE KOSZTY OPERACYJNE, CO WIADOMO. tO JEST INWESTYCJA NA 20-30 LAT A NIE NA 5!! I KLANIA SIE ROZUMIENIE TEKSTU PISANEGO (REGULAMIN), ZE SKLADEK NIE WYPLACA SIE PRZEZ 7 LAT!! JA MAM SKANDIE I JESTEM ZADOWOLONY, BO TO SPOSOB SYSTEMATYCZNEGO OSZCZEDZANIA I POMNAZANIA PIENIEDZY, ALE TRZEBA WIEDZIEC JAK I KIEDY. JAK JEST BESSA TO W PIENIEZNE LUB PAPIERY DLUZNE, A JAK HOSSA TO W AKCYJNE, TO PROSTE JAK BUDOWA CEPA!! ZACYTUJE KLASYK, "SPIEPRZAJ DZIADU" I NAUCZ SIE MECHANIZMOW RYNKU I CIERPLIWOSCI. JESTES W PLECY 10 KOLA A BYS BYL 100.000 NA PLUSIE PO KOLEJNYCH 5 LATACH GDYBYS TYLKO WIEDZIAL JAK. POLECAM SIE
max1224 / 2010-11-09 21:35 / Tysiącznik na forum
jeszcze Ci się nie znudziło???
biedronka1 / 178.42.192.* / 2010-09-14 21:49
-Skandia to jest wielka mafia, doradcy to oszuści, tym wszystkim powinna się zająć prokuratura, oszukują ludzi nie mówiąc prawdy na temat opłat jakie pobiera skandia!!!!!!, a także na temat opłaty likwidacyjnej, w moim przypadku prawie 60%!!!!!!!!!!!!!!!!!!. Jest to kpina w biały dzień.
dumniy niezalogowany / 83.7.88.* / 2010-09-14 22:23
Nie unoszę już tego pisania o opłatach likwidacyjnych 60%, Co z tego .? jak się podpisywało umowę to nie było tego widać. Nie było napisane w tabelach opłat ?? Dlaczego nie wybrano w takim wypadku opcji z wpłata jednorazową czy taki model w którym można wyjść bez opłat po 2-3 latach są takie np AXA nie wiem jak jest w Skandii ,ale myślę że też.. Co stało na przeszkodzie przy jakimkolwiek zapoznaniu się z warunkami umowy. Jak nie pasowały więc po co podpisywać??
Umowę na oszczędności podpisywało się w ciemno i do kogo teraz pretensję??
Skadnia i inne polisy inwestycyjne to mechanizm do zarabiania pieniedzy jak każdy inny. Ja jestem na plusie i wiele osób wykorzystujący polisy inwestycyjne na tym forum również są na plusie znacznie wyżej niż ja. Trzeba mieć pretensje tylko do siebie, że nie sięgnęło się po wiedzę nawet tak prozaiczna jak przeczytanie warunków umowy i tabeli opłat.. Tam tajemnic nie ma. Zresztą bawienie się w fundusze jak nie ma podstawowej wiedzy o rynku kapitałowym to samobójstwo bo nawet jak sie zarabia to nie wiadomo dlaczego , i jak zachowywać się podczas spadków.
Moja rada taka - 1) nie likwidować na pewno nie przy 60% stracie i czekać aż b ezie 0, 2)przekonwertować całe śodki z Akcji na fundusze Obligacji i pieniężne (jeżeli wiadomo co to konwersja) 3) Zaznajomić się z wiedzą na temat rynków kapitałowych i kupić podstawową książekę od ekonomi aby w ogóle wiedzieć od czego zależą spadki i zyski ( w skrócie jak giełda spada przechodzić w pieniężne , a jak giełda już spada i fundy akcji są tanie wskakiwać znów w akcje ) ot kurcze cała filozofia
lala5 / 79.185.216.* / 2010-02-13 14:43
Masz całkowitą rację! Jestem jedną z niedoszłych agenetk Skandii i wiem jak to działa! Nie dajcie się nabrać. Poszukajcie innych form inwestowania chociażby w mbanku.Nie wezmą tam prowizji a w Skandii co miesiąc czy zarabiają czy tracą 1/4 składki idzie na obsługę.
tedchom / 2009-10-30 00:20 / Tysiącznik na forum
Cóż jesteś jak piszesz ofiarą i tu się zgadzam. Jeśli myślałeś że to sama Skandia dla ciebie coś zarobi to się grubo pomyliłeś, bo Skandia to tylko i aż platforma inwestycyjna no chyba że wziąłeś jakiś portfel modelowy, ale żaden takich słabych wyników jak podałeś nie miał. Jeśli wszedłeś w F akcyjne np PIO3 bo wypadł najsłabiej, to masz taki wynik jak oni po 5latach czyli też nie za bardzo pasuje do wyników z września 2009 taka strata(chociaż nie robiłem symulacji).
poza tym taki wynik mogłeś osiągnąć siedząc cały czas w F. Akcyjnych a dlaczego? jedyna odpowiedź jaka mi się nasuwa to BRAK WIEDZY I KOMPETENCJI AGENTA, a może i twój
Co do podwyższania wpłat to proponują, wcale tego nie musisz brać:) ty wziąłeś; Nawet bezmyślne istoty gdyby wiedziały mniej więcej jak działa rynek, to wpłacając co roku pieniądze Musiałyby zarobić ale podstawowa zasada nie wypłaca się na dole a ty? Tak dokładnie uczyniłeś za co bardzo Ci między innymi dziękuję, od takich osób kupuje się jednostki taniej :)
Tak jest w życiu, że bezmyślność nie daje zysków nawet mając dobre rozwiązania.
Przecież można mieć odrzutowiec najlepszy ale nie umiejąc nim latać nawet gdybyś się wzniósł na wyżyny to będzie trudno wylądawać...
Zastanawia mnie jeszcze jedno: z kąt w takim razie biorą się zadowoleni ludzie z takich rozwiązań jak Skandia jeśli to takie złe?
pominę już siebie, ale na tym forum jest kilku, którzy wykorzystując tę platformę ładnie w tym samym czasie zarobili...
przyjemniej by było gdybyśmy wszyscy wykorzystywali takie fora do pogłębiania wiedzy o rynku a nie do obwiniania innych za nasz brak wiedzy i ślepą ufność w jakieś "cudowne programy samozarabiające dla mas"
pozdrawiam serdecznie
Naiwny - niestety / 80.54.63.* / 2009-10-29 23:30
Podzielam opinię. Agenci - to naciągacze i nie ma o czym mówić
provida / 2008-08-29 10:20
PROMOCJA PRZEDŁUŻONA!!! W Skandii, tylko do końca września!!!! 10% alokacji więcej w 1-wszym
roku inwestycji także od składek miesięcznych, kwartalnych, półrocznych!!! Dodatkowo w
wrześniu emisja funduszu gwarantowanego!!! zysk min 8% w skali roku!!! GWARANTOWANY!!!
Najlepsza alternatywa na spadki!!! Tylko w jednej z wielu firm sprzedających Skandię w
Polsce!!!
Chcecie wiedzie w jakiej i gdzie.... piszcie!!!! gg 3462512
jedena z ofiar / 80.54.63.* / 2009-10-29 23:26
bzdura, jak wszystkie inne wasze oferty.
Marzyciel / 2008-12-21 15:02 / portfel / Weteran 07/08
naciagaczy wszedzie sa takie same warunki w kazdym miescie w Polsce!
chcesz przyciagnac ludzi zeby zarobic na prowizji...
Znam wielu ludzi prowadzacych biura skandii i sprzedajacych ja i NIKT nie ma pojecia o gieldzie namawiali ludzi na samej gorce , interesowala ich tylko prowizja a jak spadalo to mowili ze chwilowe i sie odbije kiedys
BANDA oszustow nazywajacych siebie doradcami ,smiech na sali jak wychodzilem na gorce to mi odradzali jak zaczelo spadac mowili ze to tylko korekta ...
blue333 / 2008-12-17 15:43
może odświeżę wątek? szukam kontaktu w sprawie wiadomej. pomoc w otwarciu rachunku, i w ogólnym rozeznaniu: co wziąć, na ile, jak zmieniać i kiedy?

Hej
mactub / 2008-03-27 18:12
takiego typu rozwiązania są całkiem niezłe jesli mowa o długofalowym inwestowaniu. Minimum 10 lat na cel dalekosiężny - np.emerytura. Wszystko zalezy jaką kasą dysponujesz i na jaki cel ją chesz przeznaczyć i jak już wcześniej wspomniałam na kiedy mniej wiecej bede Ci potzrebne. Jesli trafisz na dobrego doradce to Ci pomoze ustawic cele, priorytety i dopasuje rozwiązania do Ciebie i Twojej sytacji. Osobiscie uwazam ze w tym zakresie - czyli platform inwestycyjnych najlepsze rozwiązania mają Axa i Aegon. Moja sugestia zwracaj uwage na koszty, głownie koszty wyjscia oraz na to jakimi funduszami dysponuje dana firma ubezpieczeniowa.
Nieufny / 80.54.63.* / 2009-10-29 23:33
Guzik prawda, po 10 latach na RORze więcej zarobisz, niż w Skandii
tedchom / 2009-10-30 00:23 / Tysiącznik na forum
twoja wypowiedź dosyć wyraźnie jest w związku z nick-iem NIEUFNY:) pozdr.
max1224 / 2009-10-29 23:42 / Tysiącznik na forum
ha ha ha
paaat / 83.3.201.* / 2008-03-27 15:01
Dajcie jakies info w co teraz najlepiej zainwestowac w Skandii :)
waski / 83.175.191.* / 2008-12-15 08:41
jesli inwestujesz regularnie to moim zdaniem najlpiej bedize w fundusze akcyjne, poza tym w te fundusze inwestuje sie na minimum 5 lat
edeejay / 2008-03-05 11:17 / Bywalec forum
a ja trochę jestem zrażony do tych instytucji bo co w sytuacji gdy musicie wyjąc kasę wcześniej chociaż tego nie planowaliście przypadek losowy ładnie wtedy zarabiają te firmy a jak ostatnio widziałem jaką prowizję płaci Aegon handlowcom przy wpłacie klienta jednorazowej np 10tyz zł na rok to nic tylko tam pracować i juz wiem dlaczego tak sie zabezpieczają tymi wcześniejszymi wypłatami
mactub / 2008-03-27 18:15
dlatego nie inwestuj całej kasy w fundusze. najlepiej jesli temu towarzyszy jakis konkretny cel. Ja jestem za dywersyfikacją czyli - troche lokatki - ot na czarną godzinę, troche funduszy i jak styknie kaski to i giełda. Wszystko zalezy od priorytetów i od tego jaką kwotą dysponujesz? to sa zbyt ogólne stwierdzenia by jednoznacznie okreslic co jest najlepsze....
miotla8 / 83.9.128.* / 2008-03-12 16:21
jak ktoś nie wie o czym mówi to niech zamilczy
blueberg / 2008-03-05 20:02 / Tysiącznik na forum
tu wpłacasz 5 lat - na cel:emeryturkę, prywatny zus..., w trakcje juz korzystasz, wypłacasz.
to teraz idż sobie do zusu, do którego wpłacasz przez 40 lat (sic!) i poproś wczesniej o jakaś kwotkę, bo np chałupa Ci sie spaliła... hahahah, dadzą... kopa w d..
ech.. myślą ja dzieci
Zeus52 / 2008-03-05 20:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ale żeby swobodnie wpłacać i wypłacać np.w Skandii musisz mieć trochę więcej niż drobne uciułane na składkę podstawową-w Skandii najlepiej wychodzisz jeżeli większość kasy masz w tzw."składce dodatkowej"-wiem,bo sam tak mam i muszę stwierdzić,że to dobry interes.Dzięki temu,że moja składka podstawowa,mimo że jest na maxa stanowi nikły procent tej"dodatkowej",moje łączne opłaty w Skandii wynoszą poniżej 1,8%rocznie!Gdybym chciał wykupić jakikolwiek fund zagraniczny,np.ML5 bezpośrednio w banku koszt byłby wiekszy! Dlatego uważam,że Skandia to klub nieco elitarny-ja sobie chwalę,ale dla kogoś kto dysponuje niewielką kaską to może być samobójstwo. Nie jestem maniakiem Skandii,dlatego sądzę,że być może dla drobnych ciułaczy inne firmy mogą mieć lepsze propozycje.Pozdro!
Zeus52 / 2008-03-05 23:43 / 10-sięciotysiącznik na forum
Mała poprawka:moje łączne opłaty to 1,38%rocznie.(zjadłem gdzieś trójkę)
RafiZ / 83.8.140.* / 2010-01-23 11:48
Zakładam dosyć podobną politykę co kolega i odkładam od jakiegoś czasu dwa razy tyle co zakłada plan inwestycyjny. Pozwala mi to w wypadku braku płynności finansowej na korzystanie z dodatkowych składek na poczet podstawowych a zrezygnować z płacenia składki podstawowej będę mógł już po 3,5 roku a nie po 5 czego oczywiście nie mam zamiaru robić na tą chwilę. :-) Oczywiście jestem z tych co mimo braku doświadczenia umieją w kryzysie zarobić ale na to potrzebny jest poświęcany na to czas. Błędy niestety też się zdarzały. Będą ciekawsze instrumenty od Skandii to oczywiście jestem otwarty. Tymczasem osiągam ciekawsze zyski od zdecydowanej większości innych ofert kapitałowych w których efektem niskiego zwrotu jest beznadziejna oferta dla pomnażania kapitału. Taka jest już rynkowa prawda że im więcej ludzi traci tym mniej zarabia ale solidnie. jeśli ktoś chce się znaleźć w tej drugiej grupie musi się nauczyć pomnażać własne pieniądze i już. Decyzja należy do każdego z nas jakie możliwości inwestycyjne sobie wybierze i jak z nich skorzysta! Niestety wielu ludzi (przypuszczam że spora większość) po własnych nieudanych inwestycjach rezygnuje z tych polis przed upływem 5 lat i traci kupę kasy a za własne wyniki i wybory obwinia instytucje z którymi się związało.
Rynek i oferty się zmieniają i nie wątpię że powstaną a być może i już są ciekawsze oferty pomnażania kapitału.
Zeus52 / 2010-01-23 13:34 / 10-sięciotysiącznik na forum
Zgadza się. Składka podstawowa jest na później. Składka dodatkowa,to jak ROR,ale o dużych możliwościach zarobku...nieraz wyciągałem z niej kasę,gdy potrzebowałem,bo samochód do prowadzonej działalności był potrzebny,albo kryzys finansowy...dość,że w ubiegłym roku wyjąłem prawie 50kilo...i mam więcej,dużo więcej niż przed wyjęciem...samochód i parę rzeczy do firmy za free. Mam czystą widoczność,gdyż wpłaciłem w tym czasie tylko trzy składki,bo jak mówiłem,kryzys...robiłem głównie przeksięgowania z konta dodatkowego na podstawowe.A na koncie jeszcze przybyło! Też mogę już zrezygnować i przejść na system bezskładkowy,ale nie chcę...to zwiększa opłaty. Mógłbym też od razu przeksięgować i całkowicie pokryć z góry wszystkie składki do końca okresu ubezpieczenia,ale też nie chcę...bo mało by zortało w części wolnej..a to wolę trzymać,jak taki wysokooprocentowany,wyżej od wszelkich lokat i innych,np strukturyzowanych wynalazków, ROR. Żeby mieć pod ręką w razie potrzeby. W miarę możliwości,każdą wolną kasę i tak wpłacam(składka 999,00 m/c) Kłopoty znikną,kryzys w budowlance też,choć nieprędko. Zacznie się nowy boom,tym większy dla mnie,im więcej firm teraz upadnie. Będzie znowu koszenie kasy! I do Skandii...na czarną godzinę. To się sprawdziło dotąd,sprawdzi się później.
max1224 / 2008-03-05 15:32 / Tysiącznik na forum
i co Ci mam na to powiedzieć nie wiem jak aegon ale skandia udostępnia klientom dwa konta tzw podstawowe i dodadtkowe na podstawowym gromadzi się składki zadeklarowane na dodatkowym pozostałe kwoty coś na wzór ror z tego konta można wypłacać dowolnie (gwarantuję bo sam wypłacałem w styczniu) bez żadnych obciążeń i prowizji
stativone / 83.19.61.* / 2009-07-29 01:35
Powiem Tak nie bede sie wypowiadal o skandi z kilku powodow, ktore zachowam dla siebie, ale jak to sie mowi dywersyfikowałem ryzyko :P
Natomiast jesli chodzi o AEGON to powiem ze pomimo spadku na gielcie ladnie podsumowalem ostatni rok dzieku Funduszowi AEGON BESSA ktory zarabia tylko na spadkach ogolnie ok 14% wiec calkiem niezle :D ja troche sceptycznie podszedlem do niego i za puzno tam przeszedlem i ok 8% tylko wiec nie narzekam. Jest to chyba jedyny taki fundusz na rynku ktury niezle zarobil wsrod TFI na spadku. Kluczem do szczescia przy wspolpracy z AEGONEM to dobry doradza ktory faktycznie informuje nabierzaco i pod tym wzglecie super trafilem. Jesli chodzi o produkty AEGONA to najbardziej oplaca sie placic skladki roczne i produkty prestige'owe od 1000zl ciekawe sa tez lokaty. Tak na prawde takie produkty sa dla osob ktore maja stabilna plynnosc finansowa i nie placza nad kazdym groszem. Po za tym im lepszy produkt bierzesz to tak jak wszedzie lepiej zostaniesz obsluzony wiecej dostaniesz itd.choc z godze sie ze z tym pewnie tez roznie bywa
Cechy mojego programu:
10lat wplacam i po 10 moge wybrac w drugim programie zreszta pierwszym wplacam przez 5lat kolejne 5inwestowane i po 10moge wybrac
juz w 2roku wszystkie splacilem do Statusu Polisy Oplaconej i moge wybierac zyski z tym ze nie ponizej ustalonej sumy SPO i dla mnie to OK bo cos musi wypracowywac te zyski :D
Kazdy produkt ma subkonto skladek dodatkowych to o co chyba pytales mozesz wplacac na nie pieniadze i traktowac jako lokate choc czeba dosc konserwatywna strategie przyjac jesli chcesz wybrac w najblizszym czasie bo na drugim koncie troche zbyt agresywnie polokowalem i jak chcialem skorzystac to akurat bylo by dla mnie niekorzystnie wiec musialem przeciagnac wyplate w czasie z tego jednego subkonta. Takie dodatkowe konto dostepne jest odrazu przynajmniej u mnie przy skladkach rocznych. oplata administracja w prestige'u =0 w drugim programie standardowym =ok 9zl przy skladce rocznej. W dodatku w tym 1 mam przez 5lat za darmoche ubezpieczenie od NW inne roznice to wiekszy pakiet bardzo dobrych funduszy, 100alokacji nie do wykorzystania w zwyklym programie to chyba 12 tylko, powyzej platne ale jakies grosze. Zreszta w tego typu produktach nie zmienia sie tak czesto funduszy ze wzgledu na dlugi czas konwersji ok 7dni ale to we wszystkich TFI podobnie wyglada wiec opcje TIMEingowe odpadaja bo nawet jak dobrze wyczuje sie wyjscie to i tak zanim nastapi przeliczenie itp. to juz po szczycie i w dodatku w trakcie goracego spadku :D te programy na przestrzeni dluzszego czasu sie sprawdzaja. To nie sa produkty typu dzis wsadze jutro wyjme ja swiadomie czekam do emerytury aby ominac podatek belki lub jak mi sie co stanie to rodzina go ominie i tyle. Choc na gieldzie tez idze ominac podatek beli ale to tylko na malych sumach
autochton / 89.76.249.* / 2009-11-26 20:25
ooo widze ze jakis pracownik Aegona na forum
RafiZ / 83.8.140.* / 2010-01-23 11:56
Sam mam Skandie ale właśnie i mnie samego zaciekawił już kiedyś fundusz AEGON BESSA. Przyznam że Skandia nie ma alternatywy na ten produkt a stopy zwrotu z funduszy pieniężnych są mniejsze i ten fundusz który może zaproponować ciekawszy zysk w czasie bessy.
Zeus52 / 2008-03-05 21:08 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tylko jedno sprostowanie:wypłacić możesz w 100% i kiedy chcesz,ale gdy będziesz chciał z powrotem wejść musisz zapłacić 2% opłaty wstępnej.Pozdrawiam.
max1224 / 2008-03-05 22:47 / Tysiącznik na forum
ale nie po to się wychodzi żeby wchodzić po to są fundy bezpieczne żeby na nich ciężkie czasy ew. przeczekać pisząc o wypłatach miałem na myśli realizację zysków konkretnie sytuację kiedy kasa jest nagle potrzebna
Zeus52 / 2008-03-06 00:36 / 10-sięciotysiącznik na forum
Nie jest źle:ML5 tylko 1,3% na minusie,czyli -0,95%w złotówkach!Spodziewałem się większych strat.Ciekawe,co będzie w piątek po prawdopodobnie złych danych w USA?Może faktycznie 1200/oz jest osiągalne w niedługim czasie!?
Zeus52 / 2008-03-05 23:37 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ależ o tym właśnie mówimy!Miałem niedawno taką sytuację,że musiałem wyjąć 10k z powodu choroby i konieczności operacji.Zrobiłem to z bólem serca,ale było to niezbędne i wszystko odbyło się bez problemów i kosztów.Kasę dostałem na konto po 10dniach od wysłania zlecenia pocztą,czyli dużo szybciej niż w regulaminowym terminie.Jeżeli jednak przy najbliższej okazji będę chciał uzupełnić stan to muszę się liczyć z opłatą wstepną-to chyba oczywiste.Ja nie mówię o wychodzeniu"tak sobie"bez powodu-to byłoby faktycznie bez sensu! a co tam słychać u kolegi? Bo ja jednak zostałem przy ML5 i SCH1.Dzisiaj będą minusy,ale coś mi się zdaje,że odbiję to sobie w najbliższym czasie.SCH1 dzisiaj -1,2% Pozdro!
max1224 / 2008-03-05 23:46 / Tysiącznik na forum
euro to lekko zmniejszyło po uzłotowieniu -0,92% ale po dzisiejszym dniu aż miło będzie jutro zobaczyć co słychać
sam co jakiś czas dokładam po trochę to na jedno konto to na drugie i jakoś tak godzę się na te 2% bo to szybko się odrabia
MLteż bym trzymał a tak właściwie to czekam na jakąś korektę żeby wejść ogólnie jest dobrze a nawet bardzo
Zeus52 / 2008-03-06 00:11 / 10-sięciotysiącznik na forum
Euro:+0,2%,czyli wychodzi -1,00%.Ale mniejsza o to.Obserwowałem wczorajszy wykres na kitco i jak zobaczyłem to 2krotne twarde odbicie odbicie w okolicach 962$/oz to od razu odechciało mi się wychodzenia z ML5!Gdyby nie zamknięcie to poszłoby już wczoraj w górę.Tuż przed zamknięciem zaczęło się rysować piękne"W".Zresztą dzisiaj zostało dorysowane drugie ramię"W".Mam na myśli Nowy Jork oczywiście.Pomijam to co działo się po wczorajszym zamknięciu.
Zeus52 / 2008-03-05 21:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
Tyle,że to jest lepsze niż ROR,bo inwestujesz gdzie chcesz!
miki3d / 2008-03-05 23:13 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Czy ja wiem, czy to lepsze... Na koncie oszczędnościowym zarabiasz, co nie jest pewne nawet na najbezpieczniejszych UFK. To jest inne rozwiązanie po prostu.
Zeus52 / 2008-03-05 23:50 / 10-sięciotysiącznik na forum
O.K.! Racja!Faktycznie nie wyraziłem się zbyt precyzyjnie!Poniosło mnie trochę.Dzięki za zwrócenie uwagi.pozdro.
greg25 / 77.253.245.* / 2008-02-25 19:35
tez mam i Aegona i Skandię - Skandię uruchomiłem później, bo uważam że jest trochę
lepsza niż Aegon - Skandia ma lepsze fundusze, ktore chciałem mieć - w aegonie mam
dostęp tylko do polskich i teraz podczas korekty jestem sporo w plecy, a w Skandii
jestemna plus :)))) - bo sa świetne fundusze inwestujące w złoto i kopalnie (ML)

poza tym sie zgadzam z kolegą wyżej, jak chcesz tym dobrze zarządzać, musisz śledzić
rynek

a zmieniles zeby miec na zagraniczne

lepsze chyba zartujesz
bzzz... / 199.67.203.* / 2008-02-28 10:29
teraz aegon ma już fundusze zagraniczne w swojej ofercie
blueberg / 2008-02-25 23:16 / Tysiącznik na forum
mam PIN Aegon - czyli regularny program aegona i wyobraź sobie, ze mam dostęp tylko do polskich fundów - a w Skandii prawie wszystko mam w zagranicy - Skandia fundy ma bez porównania lepsze (przykład z naszego podwórka - najlepszy polski fund Noble-skandia ma prawie od jego poczatku, a w aegonie pojawił sie niedawno-jak już było wiadomo, ze najlepszy i jak już wszystko zaczeło spadać..), nie mówie o zagranicy..
pzdr
analityk / 2008-02-29 09:27 / portfel / Bywalec forum
Noble-skandia ma prawie od jego poczatku" piszesz bzdury, ja w Noble już inwestuje chwile poprzez AEGON , skontaktuj się z infolinią lub doradcą który zawarł umowę z Tobą
Alfista / 2008-02-28 17:36 / Człowiek Hossa
Tak, w Aegonie są chyba tylko dwa zagraniczniaki... to jest istotna wada, jeśli ktoś trzyma rękę na pulsie... I jeśli chcemy sami decydować gdzie lokować pieniądze, to Skandia jest lepsza, ale jeśli nie chcemy się tym zajmować to portfel modelowy Aegona wygrawa z pm-kami ze Skandii... No i Skandia raczej na dłuższy horyzont, Aegon na krótszy... Oba produkty są dobre, trzeba tylko się zdecydować co jest dla nas ważne.
Maciek inwestor / 83.29.87.* / 2008-02-23 19:05
Zabawnie się patrzy na wasze kłótnie. Lepszy Aegon czy Skandia?? A może oba to syfy?? Ci ktorzy narzekają, że przez 7 lat zarobili 15% są dla mnie śmieszni. Ja mam oba te produkty od kilku lat, z Aegona jestem zadowolony i ze Skandii tez. Ostatnio np w Skandii przez pół roku zarobiłem na swojej polisie 29,68% (warto zaznaczyć, że mamy bessę na giełdzie). Co należy robić, żeby wasze polisy tyle zarabiały? Po pierwsze zapomnijcie o Portfelach modelowych, po drugie Multinavigatory też wam nic nie dadzą (gdy ma się obie te opcje można liczyć góra na 14% zysku rocznie z założeniem że mamy duży wzrost wartości akcji na giełdzie). Wystarczy tylko, codziennie przeznaczać około godziny na zdobywanie informacji, na temat co pójdzie do góry, co spanie w dół, interesować sie obecną koniunkturą rynku itd. Ja wam nie powiem na co kase włożyłem, ale powiem, że jesli będziecie się interesowali tym co dzieje, lub stać może się z waszymi pięniędzmi zarobicie sporo, a jeśli nie to nie liczcie na mega zyski, bo ich nie będzie. Po za tym widze, że niektórzy niezapoznali się dokładnie z ofertą ani Aegona, ani Skandi, więc może lepiej by było, żeby doczytali i sprawdzili pewne informacje zanim się wypowiedzą. I żeby nie było żadnych spekulacji, nie jestem agentem żadnej z tych firm tylko doświadczonym inwestorem i badaczem rynku.
analityk / 2008-02-25 22:42 / portfel / Bywalec forum
805k ze 100k po latach w aegonie - udokumentowane
blueberg / 2008-02-24 17:41 / Tysiącznik na forum
tez mam i Aegona i Skandię - Skandię uruchomiłem później, bo uważam że jest trochę lepsza niż Aegon - Skandia ma lepsze fundusze, ktore chciałem mieć - w aegonie mam dostęp tylko do polskich i teraz podczas korekty jestem sporo w plecy, a w Skandii jestemna plus :)))) - bo sa świetne fundusze inwestujące w złoto i kopalnie (ML)

poza tym sie zgadzam z kolegą wyżej, jak chcesz tym dobrze zarządzać, musisz śledzić rynek
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy