Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co Myślicie o Skandi?

Co Myślicie o Skandi?

Xebrii / 2006-08-08 20:00
Witam Serdecznie.
Prosze was o jakies informacje na temat skandi.
Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Pilsener / 2008-01-20 03:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Mają dość wysokie prowizje niestety - ja płacę ponad 40 zł miesięcznie. Kapitału mam więcej o 15%, co jak na prawie 7 lat nie jest rewelacyjnym wynikiem... Jedyny plus, że jestem cały czas ubezpieczony, konwersje są (z tego co pamiętam) za darmo no i zmniejszają opłaty za zarządzanie. Odkładam sobie pomalutku tam na emeryturę drobne kwoty.
borsook / 80.53.98.* / 2008-01-18 08:27
Wszyscy sie rzucacie ze skandia i aegon to zdziercy bo maja jakies oplaty, ale nikt nie wspomina ze oprocz tych oplat jednak sa pewne przywileje. Wiecej funduszy ktorych normalnie nie kupisz chyba ze masz kilkanascie tys. $, konwersje bez podatku, ochrone kapitalu i takie tam i wszystko jest w jednym, dostepnym przez internet.
To jest jak gadanie czemu przeplaccie w sklepach a nie kupujece w hurtowniach, w sklepie tez sobie licza kilka procent marzy, tez z was zdzieraja.
A jedyny sensowny przyklad to podajecie mbank (ktory jest dziwnym wyjatkiem bo w zasadzie ma wszystko za darmo), bo tam jest bez oplat, czyli wiekszosc innych firm cos zdziera a jednak istnieja i ludzie zakladaja rozne programy.
Jak ktos sie pyta co myslicie to raczej szuka informacji od osob zaznajomionych z tym a nie tylko "to zdziercy, maja wielkie oplaty, nie ryzykuj" Malo kto napisze plusy i minusy takiego rozwiazania zeby osoba pytajaca mogla podjac decyzje, a nie ze wy podejmujecie decyzje za nia.
A wracajac do tematu inwestycji to sam mam program skandi i w momencie takiego krachu jak wszyscy panikowali zrobilem sobie spokojnie kilka konwersji (w zloto i surowcowy) i jestem na plusie gdy inni tracili po 10-15% w miesiac.
Pozdrawiam megamozgi co wiedza co jest dla kogo dobre i do uslyszenia za kilkanascie lat. Wtedy zobaczymy co bylo dobrym rozwiazaniem, a jak na teraz jedno jest wiadomo ze TZREBA INWESTOWAC. Nie wazne gdzie ale trzeba to robic bo przyszlosc od strony panstwa srednio sie rysuje.
Zeus52 / 2008-03-04 14:01 / 10-sięciotysiącznik na forum
Ja bym jeszcze coś do tego dodał.Niech ktoś wykupi np.ML5 bezpośrednio poza Skandią: Wstęp 5%i 1,75%rocznie,SCH1 jako hedgingowy na pewno jeszcze droższy. Ja w Skandii mam 2%opłaty wstępnej i około 1,38%rocznie wszystkich opłat!!!Fakt,że mam max składkę na max okres,ale to stanowi i tak znikomy procent części wolnej,ale tak jest chyba wszędzie jeśli się nie mylę.Przy dużych wkładach wygląda to właśnie tak jak wyżej.Przy małych sumach to faktycznie samobójstwo.
piokli / 2008-03-28 09:59
Hejka Zeusie

Polise w Skandii mogłeś uruchomic bez tych 2%, czyli BEZ OPŁAT za wejścia i wyjścia na rachunku dodatkowym przez cały okres trwania polisy. Szkoda, że osoba wystawiająca polisę nie poinformowała Cię o tym.
RYMEMBO / 212.76.37.* / 2008-01-22 23:22
czy w skandii jest pobierana opłata za konwersję?ile dni trzeba czekać na konwersję?
max1224 / 2008-02-24 00:39 / Tysiącznik na forum
konwersja dwa dni robocze od złożenia zlecenia przed 16:00 + jeden dzień jeśli po
max1224 / 2008-01-23 00:00 / Tysiącznik na forum
dwie w miesiącu są bezpłatne ale można dokonywać częściowej sprzedaży wybranego funduszu co polega na zamianie jednego w inny i taka operacja niezależnie od konwersji zawsze jest bezpłatna
Zeus52 / 2008-03-06 11:55 / 10-sięciotysiącznik na forum
W Skandii opłaty za konwersję powyżej 2/miesięcznie to potencjalna możliwość,ale nie są one w praktyce pobierane.Oczywiście nie należy się dziwić,gdyby tak się stało,gdyż jest to zgodne z regulaminem,jednak jak się dowiedziałem i przekonałem na własnej skórze oni w rzeczywistości tego nie egzekwują.
N.D.F / 195.150.77.* / 2007-12-03 14:23
Niby firma jest solidna i ma dobrą pozycję, ale słyszałem o niej od swoich klientów (jestem doradcą finansowym) wiele nieprzyjemnych rzeczy; np.ma bardzo wysokie opłaty, ogólnie mówiąc zdziera na każdym kroku.poza tym w umowach jest dużo nie korzystnych klauzul.
a poza tym jest możliwość problemów finansowych Skandii!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Odradzam to niby dobre towarzystwo!!!!!!!!!!
konsultant5 / 83.175.191.* / 2009-06-09 14:43
I ty nazywasz siebie doradcą finansowym ,a nie wiesz jak to wygląda wSkanii!!!!!!!!!!!!!!!!.opierasz sie na jakichś opiniach niby klientów,a ja moge sie zalozyc że pewnie oferojesz jakieś inne dziadostwo ,wciskasz ludziom kit i jeszcze bierzesz za to pieniądze.Jakie to według ciebie są te wysokie opłaty ??????????????.dowiedz sie najpierw jak jest na prawdę a dopiero pózniej pisz ,przy najmniej sie nie bedziesz błażnić !!!!!!!!!,ja jak bym cos takiego napisał ,to na pewno bym sie nie przyznal że jestem jak to ujałeś doradcą:( :(:((jak z koziej i tak dalej )dobrze że do mnie nie dotarłeś !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Z czego niby tak strasznie zdziera?????????,może koszty z tytułu ubezpieczenia ,pewnie nawet nie wiesz jakie są !!!!!!!!!!!!!!!! ty psełdo doradco!!!!!!!!!!!!!.podaj chciaz jedna tą nie korzystną klauzule ,ja ci mogę wymienic z 30 krzyści jakie przynosi !!!!!!!!!!!!!!!!,a ty mi podaj ze dwie z jakiegoś innego rozwiązania ,to pogadamy .szkoda na ciebie slów
Alfista / 2008-02-28 17:42 / Człowiek Hossa
To jesteś genialnym doradcą finansowym :D:D:D

A wiesz co oznaczają (ewentualne) problemy finansowe Skandii dla jej klientów? Powiedz, skoro tym straszysz...
Jaceq / 83.14.37.* / 2008-01-18 08:05
jesteś doradcą finansowym i o opłatach w Skandii dowiedziałeś się od swoich Klientów???
Powodzenia!!!

kolega z branży
brunet / 2006-08-15 19:33
Dodam jeszcze, że koszty przy wpłatach kwot powyżej 25.000,00 nie występują.
sts / 83.11.223.* / 2006-08-16 21:25
kto kłamie Panie brunet Pan czy infolinia Skandii bo tam powiedziano mi zupełnie co innego
Alfista / 2008-02-28 17:42 / Człowiek Hossa
ja bym obstawił pana bruneta :P
rybka / 87.101.16.* / 2006-08-12 16:34
Czytając komentarze mogę jedynie zaproponować wszystkim zainteresowanym rzeczową i sumienną informacją o produktach, o których tu mowa, aby przeczytali Ogólne Warunki Ubezpieczenia. Lektura to raczej nudna, ale tam jest wszystko czarno na białym. Ostatnio namnożyło się sprzedawców, którzy nazywają się górnolotnie "doradcami" i na takich proponuję uważać. Najpierw przeczytać Warunki,żeby wiedzieć kiedy sprzedawca będzie próbował zrobić w "balona".
Pozdrawiam!
mactub / 2008-03-27 18:45
i słusznie to nigdy nie zawadzi, bo firmy firmami, ale je obsługą ludzie, a Ci często gęsto lubiapójśc na skróty..... i niezbyt rzetelnie poinformowac klienta o wszytki, o kosztach również
Krzysztofek / 194.54.189.* / 2006-08-10 21:23
Witam
Pani , która wypowiada się poniżej opowiada niezłe bajki.
Najprawdopodobniej jest agentem z Aegona.
Osobiście uważam ,że produkty Skandii są lepsze o rachunków Aegona.
Większa ilość funduszy inwestycyjnych, zarządzanie na zlecenie, brak podatku belki przy wykupach częsciowych, który jest naliczany w Aegonie. Obecnie Skandia wprowadziła do swojej oferty bardzo tani produkt jednorazowy, o wiele tanszy niz w Aegonie, bardzo małe koszty zarządzania. Pozatym Aegon wszystko kopiuje po Skandii, oba produkty mają wiele zalet , ale sKandia ma szerszą ofertę. Ja włacam na regularny produkt po 500 zł miesiecznie na 15 lat. Agent załatwił mi brak opłąty wstęonej 6%, mam tylko 1% od składek dodatkowych a nie 2 % jak w Aegon, opłata wstępna w Aegon to 15% składki pierwszego roku !!!!! NIe ma portfela w skandii modelowego który za ostatnie 3 lata dał 25%, prawie 100% na PM 3 .
Jestem klientem Skandii od 3 lat i polecam wszystkim, bardzo dobry produkt, Aegon również ale Skandia ma lepszą ofertę .
Pozdrawiam
gajek a. / 83.11.223.* / 2006-08-10 23:17
Witam wszystkich forumowiczów
Ostatnio analizowałem ofertę tych firm i mogę coś napisać ale na temat wpłaty powyżej 100 000 bo taką zrobiłem a dokładnie 275 000 w której firmie ???
Okres umowy Skandia minimum 6 lat - aegon -bezterminowa
Kosztyb zarządzania -skandia ma od 1 do 3.9 % w zależności od funduszu i dodatkowo0,55- 1,25% od portfeli modelowych w aegonie koszt zarządzania jest stały wynosi 1,95% a od funduszu gwarantowanego 0% (takowego brak w skandii)
Prowizja przy wpłacie w skandii 0-4% w zależności od wpłaty w aegonie brak
Może się mylę ale skandia nie ma własnych przedstawicieli w terenie tyliko sprzedaje przez agencje a aegon zatrudnia specjalistów wyłącznych .
Do Pana Krzysztofek -Starsza Pani mogła tak zarobić bo od 1,5 roku nie jest w skandii i pisze o wcześniejszym okresie . Agent nie musiał Ci nic załatwiać bo z umowy wynika że na 15 lat niema opłaty wstępnej , więc zapewne nabił cię w butelkę-wyrazy współczucia,
piszesz że skandia ma produkt jednorazowy który teraz wprowadziła , taki produkt aegon ma od 5 lat więc kto po kim kopiuje i oba produkty przedstawiają się cenowo na takim samym poziomie , przy wyborze funduszy akcji i zrównoważonych skandia jest droższa
i jeszcze dwie rzeczy jest w skandii portfel modelowy który zarobił mniej jak 25% za trzy lata i druga sprawa skandia ma 40 aktualnie dostępnych funduszy i aegon ma podobnie bo 42 a wiele z nich pokrywa się
Starałem się napisać bezstronnie nie znam natomiast kosztów od wykupu w jednej z firm więc o nich nie piszę może uda mi się w dniu jtrzejszym jak dostanę polisę bo na niej są wyszczególnione.
Krzysztofek / 194.54.189.* / 2006-08-11 14:19
totalna bzdura Panie Gajek, Skandia ma opłaty wstępnw i jak widać pomyliły Ci się koszty, a jeśli chodzi fundusze gwarantowane to Skandia posiada 2 w swojej ofercie. O ile w aegonie zapomniałes dodac opłąta wstępna jest 15% w regularnych produktach, w jednorazówkach brak opłaty wstępnej a koszty ryzyka są w obu przypadakach tylko klienci o tym nie wiedza bo agenci ściemaniają. W aegon umowa nazywa się bezterminowa a koszty loikwidacji są o wiele większe niż Skandii, sprawdz sobie dokałdanie bo jak widać agent Ciebie kolego nabija w butlę. Jest produkt w którym jest brak opłat wstępnych , pieniadze do wycofania w każdej chwili i koszty zarząDZANIA na poziomie 1,3% tak więc aegon jest daleko w tyle jesli chodzi o ofertę. Nie pisz za ma 42 fundusze bo większosć to zagraniaczne z tych 42 , dolar i euro a chyba nie pora na inwestycje w walutę.
Prowadzę sprzedaz rachunków obu firm i doskonale znam ich zalety i wady, jednak przy lokatach większych aegon może pomarzyć by dorówanć Skandii , chocby z racji tego że jest firmą elastyczną a możliwość negocajcji warunków dla klientra jest bardzo oczywsitą sprawą, czego nie m ożna powiedzieć o Aegon.
W jednorazowkach mam brak opłąty wstęonej, brak opłaty od skałdek dodatkowych które w Aeogn kosztują 2%, W skandii załatwiam zę nie ma, brak opłąt wstępnych we wszystkich produktach, rownireż euro i doar. Koszty zarządznia uzaleznione od wyskości wpłąt
Sprawdz sobie kolego jak Ci naliczą podatek belki przy wykupach i częsciowych wykupach , tylko zadzwon na Infolinie bo agenci sciemniają i zapytaj się o koszty ryzyka ubezpieczneiowgo i koszty likwidacjii umowy jakie mają opłąty, moze przjerzysz na oczy , a na tematy produktowe oraz ich wady pozwól się wypowiadać osobom które wiedzą co piszą , a nie piszą co wiedzą.
Pozdrawiam
??????????????/ / 83.11.227.* / 2006-08-11 23:36
nie wiem jak udaje Ci się cokolwiek sprzedać , chyba na zasadzie impulsu lub naciągania ponieważ skoro znasz oba produkty to dlaczego piszesz stronnicze bzdury , zastanawiam się z czego żyje skandia i ty zarazem proponuje abyś przeczytał ponownie warunki obu firm bo po cyfrach które podajesz wnioskuje iż bzdury wynikają z niewiedzy
dla wszystkich którzy chcą lokować większe kwoty proponuje aby nie czytali tych wszystkich bzdur " każda sroka chwali swój ogon" zadzwońcie na infolinie obu firm i zapytajcie np. dla kwoty którą zamieerzacie lokować jakie są koszty, zarządzania, administracyjne , wykupu lub likwidacji , opłaty za ryzyko, prowizja od wpłaty , czy firma posiada fundusz gwarantowany i jaką stopę zwrotu daje , czy firma posiada agentów wyłacznych na których pomoc w razie potrzeby można liczyć , ja już to zrobiłem i wiem, sami możecie porównać która oferta jest dla was odpowiednia. sadze że kolega krzysztofek ma wyższą prowizję od sprzedaży w skandii dlatego ????
anonim / 83.11.228.* / 2006-08-11 13:56
prowizja w skandii od wpłaty powyżej 100 000 wynosi dokładnie 2%
a w przypadku zerwania umowy w pierwszych 6 latach koszty likwidacji wynoszą od 6% w pierwszym roku do 0% w siudmym roku w aegonie brak opłaty wstępnej a koszty likwidacji przedstawiają się tak samo dochodzi jeszcze opłata za ryzyko którą skandia pobiera cały czas wysokość jej zależy od wieku ubezpieczonego itd
fox / 217.70.48.* / 2007-10-01 14:04
zapytajcie agenta Aegon'a, jakie są pobierane opłaty przy WYPŁACIE kapitału. w Skandii takich nie ma ! Wolę zapłacić 2% od wpłaty 100tys, niż 2% od 1mln, jaki będe miał po 10 latach od tej kwoty (przy zysku ok.15% rocznie)
artur1111 / 83.29.140.* / 2008-02-16 14:21
jakim cudem 2 mln ze 100 k po 10 latach :D
analityk / 2008-02-25 22:41 / portfel / Bywalec forum
w Aegonie 805k ze 100k po 7 latach i to jestem w stanie udokumentowąć
starsza pani / 83.11.245.* / 2006-08-08 22:46
Miałam i po 3 latach przeniosłem do Aegonu od 1,5 roku mam stałego opiekuna i jestem zadowolona z uzyskanych wyników które ju ż są wyższe jak w skandii w Skandii.W aegonie mam swego opiekuna który pomaga mi w prowadzeniu rachunku a jak trzeba dokona operacji,dzięki jego pomocy od kwietnia ubiegłego roku zarobiłam ponad 70%, za 10 lat przechodzę na emeryturę i myślę że wypracuje mi dobrą rentę
Skandia jak dla mnie miała wysokie koszty zarządzania i stała opłata za ryzyko.
W skandii zrobiono mi portfel modelowy który wyciągnął niewiele ponad 25% za trzy lata to trochę za mało a wogóle człowiek agent czy jak mu tam po pół roku od podpisania umowy przestał pracować i zostałam na lodzie a włożyłam wszystkie oszczędności
Wszystkim znajomym polecam mojego opiekuna jest dobry i wie co robi a w Skandii miałam tylko infolinie
rybka / 2006-08-16 17:06 / Tysiącznik na forum
Szanowna Pani!
Z wypowiedzi wnioskuję, że Pani kupuje Osobę a nie Produkt. Fundusze w Skandii i Aegonie są w znacznym stopniu te same, więc i wyniki można osiągnąć takowe. Problem w tym, że "doradca" ze Skandii zastosował taktykę "sprzedaj i zapomnij" a z Aegona prawdopodobnie jest człowiekiem odpowiedzialnym i przedsiebiorczym (Pani ma zyski=on ma zyski).
Przestrzegam jednak przed kierowaniem się jedynie "ładną buźką" bo może zjawić się ktoś bardzo sympatyczny z bardzo.......niesympatycznym programem inwestycyjnym:)
Pozdrawiam!
ula / 83.19.66.* / 2006-08-15 22:21
aegon.skandia maja duza koszty ukryte dodatkowa oplata cd aktywow 1.95 za posrecnlctwol na wejsciua
Zeus52 / 2008-03-06 11:30 / 10-sięciotysiącznik na forum
Co to za bzdury ktoś tu wypisuje!!?
ula / 83.19.66.* / 2006-08-15 22:34
fundusze inwestycyjne pobierają pierwszą opłatę za zarządzanie od aktywów np. fundusz akcji 4% w stosunku rocznym, a aegon 1,95 w stosunku rocznym, razem klient ponosi koszty za zarządzanie od aktywów prawie 6 % ale tego nie widzi, bo jest to wliczone w cenę jednostki uczestnictwa. Oprócz tego są też koszty na wejściu. Skandia i Aegon to bardzo drogie produkty, agenci dostają bardzo dużeee prowizje. Miałam propozycję sprzedaży tych ubezpieczeń, ale moje sumienie mi na to nie pozwoliło.
Zeus52 / 2008-03-06 11:42 / 10-sięciotysiącznik na forum
Chyba nie pozwoliła Pani na to zbyt wielka ociężałość umysłowa,tak na poziomie IQ70(blondynki).Nie pozwoliła ona na zrozumienie tego co Pani czytała,a jednocześnie nie powstrzymała przed pisaniem kompletnych bzdur!
bes / 83.7.109.* / 2007-06-09 14:40
Dlaczego? Najwidoczniej nie nadawałaś się, bo nie chce ci się pracować. Wszyscy doradcy ze Skandii, z którymi się spotkałam mieli ogromną wiedzę z różnych dziedzin, są bardzo otwarci. Do pracy z ludźmi potrzeba mnóstwo samozaparcia. Tobie tego najwidoczniej brakowało i zganiasz wszystko na ich rzekomą nieuczciwość. Żałosne...
bes / 83.7.109.* / 2007-06-09 14:39
Dlaczego? Najwidoczniej nie nadawałaś się, bo nie chce ci się pracować. Wszyscy doradcy ze Skandii, z którymi się spotkałam mieli ogromną wiedzę z różnych dziedzin, są bardzo otwarci. Do pracy z ludźmi potrzeba mnóstwo samozaparcia. Tobie tego najwidoczniej brakowało i zganiasz wszystko na ich rzekomą nieuczciwość. Żałosne...
JB / 83.22.3.* / 2006-09-07 23:23
Jasne, Matka Teresa się znalazła, ha ha kity wciskaj sojemu staremu
analityk / 2006-08-16 15:25 / portfel / Bywalec forum
Pani Ulo
Aegon , Skandia nie mają ukrytych kosztów bo klient dostaje wyszczególnione koszty na polisie.
Ma Pani błedne pojęcie wszystkie fundusze pobierają opłaty za zarządzanie i sięgają one nawet do 4,5% w stosunku rocznym,w zależności od TFI i typu funduszu, te koszty faktycznie ukryte są w j.u. i te koszty są stałe niezależnie gdzie dokonamy zakupu j.u. Klient wchodzący w fundusze za pośrednictwem Aegon-u lub Skandii ponosi koszty zarządzania jakie ma dana firma tj.
1,95% Aegon oraz 1% do 3,5% w Skandii więc proszę nie pisać że klient ponosi 6% koszty w tych firmach bo to jest fałszem. Ponadto klient dostaje raz w roku informacje o saldzie rachunku i wszelkich operacjach więc niestety WIDZI . Proszę mi powiedzieć czy biura maklerskie i banki fundusze sprzedają za friko ? Sumienie nie pozwala sprzedawać jeśli się ma zamiar zataić istotne fakty , sprzedawca który przedstawia uczciwie , jasno i klarownie koszty nie musi się obawiać sumienia ponieważ to klient podejmuje decyzje.Dobrze że Pani nie pracuje dla tych firm . O jakich koszztach Pani pisze na wejściu?
PrzemekP / 83.175.180.* / 2006-09-16 14:04
Fundusze za friko można kupić w mBanku.
Brak prowizji przy zakupie i sprzedaży. Brak prowizji za zarządzanie. (oczywiści e jest opłata za zarządzanie funduszu, ale ona jest zawsze w Skandii i Aegonie też).

A dowodem na to, że Skandia i Aegon próbują nabić klienta w butelkę jest to, że na ich stronach nie ma informacji o kosztach. O kosztach można się dowiedzieć chyba tylko od "Agenta", przy podpisywaniu umowy. Ale wtedy "Agent" potrafi zręcznie wmanewrować klienta w produkt pokazując koszty tak, żeby ich nie pokazać.
Jeżeli jest inaczej to proszę o linka do jakichś pdfów z Ogólnymi Warunkami Ubezpieczenia i wszystkimi kosztami, żeby człowiek nie musiał o tym dowiadywać się na forum od "Agentów"
kisage / 87.99.110.* / 2008-02-26 19:29
Ja w zasadzie podczepie sie do wątku, choć wykłócanie się o wyższość jednego produktu nad drugim jest trochę zabawne, to w żadnym stopniu nie pomoga komukolwiek podjąć decyzji, a sam jestem w momencie wybierania jakiegoś produktu finansowego.
Mam prośbę do osób, którzy mają szczegółowe informacje o inwestycjach za pośrednictwem w/w tj. Skandii, Aeogonu czy nawet AXA, o podanie ich w formie jakiegoś zestawienia, linku do zestawienia na stronie. Myślę, że i tak każdy chciałby sam wybrać sobie dla siebie to co korzystniejsze, jednak tak jak ktoś tu już zauważył wielu informacji można dowiedzieć się tylko od doradców.
Tak więc, zapraszam wszystkie osoby do podzielenia się wiedzą, informacjami czysto technicznymi(bez plotek, domysłów spekulacyjnych obliczeń) - chodzi o same dane dot. opłat, oferty produktów. Zestawienie opublikowane na zewnętrznym www mile widziane, oczywiście z odnośnikiem tu na money.pl :)
BTW... tak naprawdę to nie bardzo rozumiem, dlaczego instytucje te nie podają publicznie takich informacji, sam miałem czas spotkać się z jednym doradcą, który zaproponował mi z góry AXA (przedstawiając po krótce Skandie i Aegon kwintując, że mnie nie stać) - a ja sam chętnie dokonałbym wyboru, tyle że nie mam czasu spotykać się z kilkoma doradcami.
W każdym bądź razie chętnie zobaczyłbym takie zestawienie.
do porównania / 83.14.33.* / 2008-06-17 14:44
jeśłi nadal chce Pan zoabczyć takowe zestawienie to prosże o kontakt
t.synoradzki@gmail.com
kisage / 87.99.110.* / 2008-02-26 20:24
zapomniałem dodać, iż chodzi mi o inwestowanie systematyczne długoterminowe, czyli 10-30lat
max1224 / 2008-02-26 20:36 / Tysiącznik na forum
www.skandia .pl
kisage / 87.99.110.* / 2008-02-26 20:56
"prawie" jak porównanie czy zestawienie konkurencji :)
...prawie :)

BTW na tej magicznej stronie coś poza ogólnikowymi informacjami i telefonem do przyjaciela się znajduję?
max1224 / 2008-02-26 21:05 / Tysiącznik na forum
może i ktoś robi takie zestawienia ale po co? nie za wygodnie? sprzedawcy będą zawsze chwalić swoje
posiadacze też jedni dla zysku drudzy bo poznali swój produkt
nie lepiej samemu przeglądnąć oferty bo to jest wg mnie najistotniejsze opłaty są wszędzie i produkty te mają tyle wariantów że opisanie ich wszystkich zajęłoby zbyt wiele czasu czytałem na forum takie wypowiedzi że ktoś ma aegona a dokupił skandię ze względu na ofertę funduszy, niejaki klubbe bez urazy za aegona dałby się pokroić i jeśli sam nie poczytasz i nie wyrobisz sobie zdania i nie dopasujesz produktu do własnego temperamentu charakteru itd itp to nie będziesz nigdy zadowolony mam skandię jestem w niej ponad 40% do przodu na dziś więc adres możesz potraktować jako moją subiektywną sugestię ale wybierz sam
kisage / 87.99.110.* / 2008-02-28 20:14
Czy nie za wygodnie? Właśnie nie - zauważ, że jak każdy produkt (nie tylko finansowy) podlega wszelakim zasadom rynku konsumenckiego w tym również konkurencyjności, myślę że to jest głównym problemem nie upubliczniania PEŁNEJ swojej oferty. Wg mnie na polskim rynku jest co by nie było produktem nowym(przestrzeń kilku lat na polskim rynku to niewiele), skąd więc taka a nie inna decyzja firm oferujących wszelakie systemy oszczędzania o formie informowania o swoim produkcie? - czyżby bali się bezpośredniego porównania konkurencji (w owej tabelce) co mogłoby doprowadzić do większej rywalizacji cenowej a tym samym zabić lwią część tortu z którego można przecież czerpać większe zyski.

Piszesz aby samemu przeglądnąć oferty - ok zgodzę się, fajnie..tylko wskaż mi na wskazanej przez Ciebie stronie(poproszę o dokładny link) SZCZEGółOWE informacje oferty tej firmy - chętnie przyznam Ci rację i z każdej ze stron firmowych(bo to powinno być głównym kryterium informacji i wyboru a nie forum) wybiorę to co dla mnie korzystne, problem polega tylko na tym że takich informacji brak :) a właściwie jedynymi źródłami takich informacji są fora/grupy dyskusyjne no i oczywiście agenci i doradcy :)
Dlaczego przykładowo dane TFI potrafią podawać bardzo! szczegółowe informacje na stronach www, inne portale zwinnie kreują zestawienia przedstawiając klientowi przejrzystą ofertę (wiadomo, że nie zupełnie pełną) w formie zestawienia a tymczasem firmy post-ubezpieczeniowe (wybacz za nieformalny zwrot ale jakoś pasuje mi do ich oferty) skrzętnie ukrywają suche fakty informacji, umożliwiając dostęp poprzez osoby, które z odpowiednim przeszkoleniem postarają się abyś wybrał ICH produkt.

Piszesz także o mnogości ofert i trudności przedstawienia ich razem wszystkich? ...proszę Cię, o czym my tu mówimy :) ...coś z podstaw: {produkt->PREZENTACJA->sprzedaż->opieka} - oczywiście każdy z tych punktów można odpowiednio rozbić na czynniki pierwsze ale chyba wiesz co miałem na myśli...
max1224 / 2008-02-28 21:59 / Tysiącznik na forum
trochę się zamotałem chodzi o to że nie ważne czy ale ważne jak kierujesz
max1224 / 2008-02-28 21:47 / Tysiącznik na forum
wiem doskonale ale wygląda na to że jedni mogą poczytać poszukać a inni chcieli by to dostać za friko ot tak ja zanim zdecydowałem się na produkt to się do niego przygotowałem wziąłem go świadomie z wizją jego wykorzystania i bez porównywania aż tak szczegółowo oto co myślę na temat jak to fajnie określiłeś post-ubezpieczeniowych wydaje mi się że za mocno kombinujesz pomyśl na co zwracasz uwagę przy zakupie samochodu i co jest najważniejsze ? taka polisa to właśnie samochód szczerze powiem Ci że zwisa mi koszt wejścia wysokość opłat za zarządzanie kupuję "maszynkę do robienia kasy i podstawowe kryterium to ile jestem w stanie z tego wycisnąć a na razie mam tego 44% zysku zważywszy że opłata miesięczna wynosi ok 0,25% zgromadzonego kapitału a w miesiącu zarobiłem prawie 8% zamiast koncentrować się na zysku kombinujesz jak nie ponosić kosztów ja tam wolę więcej zapłacić ale za to lepiej zarobić a zawsze każdego prowokuję i pobudzam do samodzielnego myślenia pozdr
katya / 62.121.136.* / 2006-10-07 20:43
Jesli chodzi o koszty wszystko zalezy od osoby z która się rozmawia- od agenta- koszty w Skandii nie są zadną tajemnica i zadne nie sa ukrywane (pozatym zawsze o koszty mozna agenta zapytac!):
zależą
od czasu trwania programu
od stawki regularnej bądź jednorazowej jaka wplacamy
do tego dochodzi oplata za ubezpieczenie(kwoty rzedu 0,0003%) zalezne od plci i wieku osoby
oraz stala oplata administracyjna
wszystkie oplaty sa jawne nic nie jest ukrywane.
Natomiast jak tak czytam sobie te wszystkie "opowiesci" to po pierwsze chaos totalny i brak konkretnej wiedzy na temat zarówno Skandii jak i Aegonu z tego co widzę.Ile osob tyle roznych informacji i liczb procentowych.
Skandia ma konkretne produkty uwazam jako posiadacz ze korzystne zarówno pod wzgledem zysków finansowych jak i korzysci prawno-podatkowych .Natomiast z tego co wiem Skandia-czyli agenci nie neguja produktów innych firm..klient ma wybór- ja wybrałam Skandie i jestem zadowolona.
wszystko zalezy od tego cokto chce osiągnąć.
najwazniejsze jest chyba w Skandii to ze prowizja agenta nie jest pobierana z pieniedzy klienta- bota w calosci pracuje.
a oplaty? zawsze są .nie ma instytucji charytatywnych w branzy finansowej.jak ktos uwaza ze oplat ma nie byc to niech idzie do Carritasu moze mu cos dadza za darmo.
analityk / 2006-09-16 16:20 / portfel / Bywalec forum
dlaczego nabić w butelkę?
aegon podaje koszty na polisie , tak że klient otrzymując polisę zna koszty
i to jest bardzo istotna sprawa ponieważ inne firmy wogóle unikają pokazywania kosztów
ponadto w chwili podpisywania agent aegonu zobowiązany jest przedstawić koszty klientowi
w zależności od wysokości wpłaty jak 9im programu na który decyduje się klient
na forum w jednej z dyskusi szczegółowo przedstawiłem koszty więc możesz odszukać3
pozdrawiam
Gostek / 83.16.116.* / 2006-10-08 17:01
Wpłacając miesięcznie zalóżmy po 300 zł.,na jaki procent moge liczyc w skali roku? Gdzie najlepiej wpłacać? Szukam najlepszego rozwiązania. Dziękuje.
tomasz.w / 78.88.29.* / 2008-02-27 23:25
Skandia,Axa to sa drogie firmy tzn.duzo prowizji itd.na rynku jest duzo lepszych firm ktore oferuja tansze i lepsze rozwiazania.duzo by tu pisac.wszystko zalezy od preferencji klienta.moja rada to spotkanie i rozmowa,przygotowanie oferty.
np.
oplata 7zl /mc nie 11 czy 10
i nizsze oplaty za zarzadzanie
polecam sie...
analityk / 2006-10-08 18:20 / portfel / Bywalec forum
gdzie naljepiej wpłacać - ot wszyscy pytają o to samo -najlepiej w rozumieniu Państwa to bez kosztów i z wysokim zyskiem.
Ja odpowiem że najlepiej wogóle wpłacać , jest kilka firm które posiadają programy systematycznego oszczędzania oparte na funduszach inwestycyjnych , różnice są tylko w samej ofercie funduszy i kosztach tego programu. Systematyczne wpłaty powodują powolny przyrost kapitału nie zmuszając nas do uruchamiania dużej gotówki, natomiast po kilku latach program taki działa jak lokata i tu możemy odczuć wysokośc zgromadzonego kapitału jak i zyski . Ja polecam AEGON bardzo elastyczna firma w doborze funduszy.
Pozdrawiam
analizy@tlen.pl
kibic / 83.30.22.* / 2007-11-29 19:53
proszę was powiedzcie mi ile będę miał wypłacane po 25 latach jeżeli co miesiąc będę wpłacał 200 zł
Bartosz Milewski / 2007-11-29 19:57 / Bywalec forum
Bedziesz wpłącał przez 25 lat?
kibic / 83.30.22.* / 2007-11-29 20:05
sory żle napisałem wpłacając 200 zł przez 5 lat a zostawiając to wszystko na 25 lat
Bartosz Milewski / 2007-12-03 18:40 / Bywalec forum
wpłaty 200 zł przez 5 lat i przy 25 latach trawania inwestycji uzyskana kwota powinna wynosić około 100 000zł , obliczenia wykonałem przy stopie zwrotu 10% rocznie.
dane zastrzeżone / 83.5.20.* / 2008-08-27 21:52
Bezsensowne jest wpłacanie składki miesięcznej. Dla lepszego zysku, i nizszego oprocentowania lokuje się składke roczną. Poza tym 2400 jest oprocentowane na 3,5% warto więdz pomyśleć o 3 tyś.
Pozdrawiam
kibic / 83.30.22.* / 2007-11-29 20:29
ostatnio był u mnie w domu doradca finansowy ze skandi i przedstawił mi ofertę bardzo ciekawą a mianowicie powiedział że jak będę wpłacał 200 zł co miesiąc przez 5 lat zostawiając to wszystko na 25 lat to mogę liczyć na dodatkową emeryturę w wysokości nawet 4000 zł proszę powiedzcie czy to możliwe
Bartosz Milewski / 2007-12-03 18:44 / Bywalec forum
wydaje mi sie to mało prawdopodobne, aby wypłacać 4000zł powinienneś miec z tego co pamietam około 900 000zł , lecz mógł taki wynik wyjść doradcy , gdyż niektórzy aby oczarować potencjalnego inwestora proponowane są stopy zwrotu 20-25%, wtedy wszystko wyglada cudownie ( ja tak nie robie, lepiej założyć mniejszą stopę , pokazać realne wyniki i cieszyć się razem z inwestorem jak jest więcej)
ted111111111 / 83.15.162.* / 2007-12-03 01:22
hmm zakładając że jesteś facetem masz 30stkę przy inflacji 2% rocznie i zakładając średni wzrost ceny na poziomie 13,4% to po 25 latach od pierwszej wpłaty bedziesz miał 149 541.57zł a po 30 latach od 1wszej wpłaty 263 173.52zł możesz to wybrać jednorazowo albo po trochu
jak co to więcej info pisz na chomont@wp.pl
Bartosz Milewski / 2007-12-03 18:33 / Bywalec forum
Jestem pełen podziwu , kilka dni wzrostów i znowu wszyscy myślą o inwestycji....
Na temat Skandii się nie wypowiem , bo pracuej w Aegonie, była by to nieobiektywna ocena.
ikonsultant / 83.175.191.* / 2009-06-09 15:12
Jak chcecie sie dowiedzieć konkretów na temat Skandii i porownań to napiszcie irek13282wp.pl .pozdrawiam
1 2 3 4 5
na koniec starsze
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy