Forum Polityka, aktualnościKraj

Co najczęściej ginie na poczcie?

Co najczęściej ginie na poczcie?

Money.pl / 2008-08-05 14:08
Komentarze do wiadomości: Co najczęściej ginie na poczcie?.
Wyświetlaj:
tesa555 / 83.27.167.* / 2021-11-22 20:19
Najwyrażniej Poczta Polska zatrudnia złodziei i nie podejmuje z nimi żadnej walki bo proceder złodziejski trwa w najlepsze, Rokrocznie wysyłam paczkę do rodziny w USA. Z ostatnich trzech żadna nie dotarła w całości. Ukradli prezenty, leki a nawet słodycze. Ręce opadają , wybierajcie inne firmy kurierskie bo te sk,,,,,y nie mają żadnych za hamowań, nic tylko włożyć coś zatrutego żeby się pochorowali
okradziona / 194.33.77.* / 2021-01-23 13:43
Poczta złodziejska a nie Polska. Kradną paczki z Chin! Należy zlikwidować tę firmę!
Gosc 1234 / 192.162.173.* / 2021-01-12 17:43
Wysyłałem pocztą przesyłki do stanów zawsze dochodziły teraz ktoś na poczcie wymyślił żółta kartkę naklejana na przesyłkę i trzeba napisać co jest w środku przesyłka zginęła maja łatwiej
Stanisławus / 77.254.252.* / 2020-06-01 22:07
Czekam od miesiąca na przesyłkę z Chin. Systematycznie monitorowałem jej trasę aż do WER Wrocław, skąd została przekazana do doręczenia kurierowi. Otrzymałem w tej sprawie o godzinie 11:16 stosowny anons sms i cierpliwie oczekiwałem kuriera. Tymczasem doręczyciel do wieczora się nie pojawił, za to na stronie monitorowania przesyłek Poczty polskiej została wpisana następna wiadomość że przesyłka została doręczona o godzinie 11:33. To bezczelność do kwadratu. NIE ZOSTAŁA DORĘCZONA ! ! ! Byłem w domu, nie jestem na kwarantannie. Przesyłki nie ma ani żadnego awizo z informacją gdzie mi ją wydadzą. Wszystko wskazuje na to że wziął ją sobie konkretny, łatwy do namierzenia kurier. Skorzystał z tego że od ogłoszenia kwarantanny listonosze wrzucają przesyłki przez płot, nie oczekując nawet potwierdzenia odbioru. Czy taka praktyka jest znana i akceptowana przez zarząd Poczty Polskiej? Problem w tym że byłem w domu, co chwilę zaglądałem przez okno i nie przegapiłbym pojazdu kurierskiego ani paczki potraktowanej z buta.
Zniesmaczona / 31.0.41.* / 2020-08-02 11:01
To prawda! Jak z tym walczyć? Zamawiam drobne rzeczy z Chin i w okresie Covida stało się to już chyba normalnością, że paczki nierejestrowane po prostu znikają w Polsce. Na stronie pokazuje, że paczka dotarła do Polski i nagle ślad się urywa. Panie z Poczty twierdzą jednogłośnie, że pewnie to wina wysyłającego i przesyłka w ogóle z Chin nie wyszła. Co z tym kur.... em zrobić. Złodziejstwo się szerzy i nikt z tym nic nie robi. Wstyd
Danuta 1955 / 159.205.131.* / 2020-05-14 12:42
To święta prawda, że w firmie Poczta Polska jest masa niezidentyfikowanych złodziei, do których nie ma jak się "dobrać". Złodziejstwo na wielką skalę. W ciągu kilkunastu ostatnich lat trzy razy wysłałam paczkę przez Pocztę Polską i w tym dwa razy paczki przepadły, nie dotarły do adresatów !!! Ponad tydzień temu skusiłam się na wysłanie listem poleconym przesyłki o wartości ok.250 zł i nie doszła
do adresata. Co tu czarować, jaki suk.....n z tej złodziejskiej firmy ukradł !!! Składam tym razem zawiadomienie do prokuratury, bo myśl o tym, że takie monstrum funkcjonuje w RP jest nie do zniesienia. Jestem wściekła !!!
zawiedziony były klient / 89.64.200.* / 2020-03-17 09:30
niestety kradną nadal - w statusie info: Doręczono 2020-02-17 16:11 UP Kraków 55; reklamacja nieuznana, a przesyłki jak nie było tak nie ma.
Przykre, że Poczta w nazwie Polska, zatrudnia złodziei... Wstyd!
Kamila80 / 31.178.167.* / 2019-08-04 10:48
Ja już od wielu lat nie korzystam z usług poczty. Paczki często ginęły i dochodziły po dłuższym czasie. Teraz współpracuję z firmą kurierską www.tuwysylam.pl i jestem naprawdę zadowolona. Paczki dochodzą do moich klientów w ciągu kilku dni i w nienaruszonym stanie.
Zbigniew.87W / 81.219.4.* / 2019-05-22 12:11
Na poczcie miałem wybór przesyłka listowa polecona  za 15 zł  i przesyłka listowa nierejestrowana za 6 zł i wybrałem tę drugą opcję ponieważ zaufałem poczcie .Niestety przesyłka z Wrocławia do Konina nie doszła do adresata i jak przypuszczam została okradziona .Wysłałem dla córki  która narzeka na brak pieniędzy przesyłkę listową a w niej witaminy ,mikroelementy , probiotyki za około 50 zł . Gdybym na poczcie nie miał wyboru rodzaju wysyłki a wyłącznie polecona to bym wysłał poleconą a tak niefortunnie  wysłałem zwykłą wagową . Na poczcie pracownik powiedział ,mi że trzeba było wysłać polecony dając mi do zrozumienia ,że ze zwykłym niepoleconym  jest ryzyko . Dzwoniłem do Poczty Polskiej w Warszawie to mi powiedziano ,że przesyłka listowa nierejestrowana nie podlega  reklamacji .  Sądzę ,że dlatego jest zachęta dla złodzieja bo jest anonimowy z powodu przesyłki której tak jakby nie było oficjalnie w obiegu ale poczta może przez większe kontrole pracowników przy wyjściu z pracy i szafek ,toreb ukrócić te  kradzieże .Problem stanowią panowie konwojenci bo tutaj trudniej ich inwigilować no chyba ,że ktoś zrobi prowokacje lub będzie śledził transport jadąc za nimi samochodem .Najmniej podejrzewam  małą pocztę z danej dzielnicy czy  ulicy gdzie są stali klienci i zna się osoby i  nie podejrzewam listonoszy znanych w danym środowisku z dobrych  relacji klient listonosz ale człowiek nie jest nie omylny i może sporadycznie zrobić błąd wrzucając kopertę lub awizo nie do tej skrzynki .  Podejrzewam sortownie listów i paczek i logistykę tzn. przewóz w workach. Uważam ,że Poczta Polska powinna zlikwidować usługę przesyłek nierejestrowanych po to  aby były wyłącznie przesyłki polecone , gdzie można reklamować i dostać odszkodowanie. Przesyłka nierejestrowana jest zachętą do mniejszej staranności o dostarczenie i do lepkich rączek   może  się przykleić przesyłka  ,  do zdobycia trofeum do domu zabierając  zawartości przesyłki    . Takich przypadków jest mnóstwo tylko większość  poszkodowanych  tego  procederu  nie zgłasza  i przez to jest tylko ułamek kradzieży zgłoszonych poczcie bo dotyczy tylko przesyłek poleconych  . Jak myślę złodziej po otwarciu  niektórych przesyłek  i uszkodzeniu opakowania  po prostu je wyrzuca stwierdziwszy ,że to co jest w środku jest mało lukratywne . Apeluję dopóki poczta nie zniesie takiej usługi nierejestrowanej nie dajcie się skusić tylko wysyłajcie poleconym bo brak stempla polecony to zielone światło dla złodziei i takie paczki są otwierane lub okradane więcej  statystycznie niż się nam wydaje .
wallander / 31.61.139.* / 2015-10-08 16:02
Dlatego wlasnie najlepiej wybierać spraewdzonych kurierów, a nie wynajdywać jakichś dziwnych dla fikcyjnego obniżenia kosztów. Ja od zawsze korzystam z globport.com i jeszce nigdy nie miałem zadnych zlych doswiadczen.
Pan... / 66.249.93.* / 2015-09-08 14:00
Poczta Polska to złodzieje !!!! Czy nikt nie może zrobić z tym porządku??? Giną listy, paczki, przesyłki.... Wszyscy o tym wiedzą ale nikt z tym nic nie robi!!! Szlag człowieka trafia na taki burdel!!!
2Darek / 79.160.41.* / 2015-08-31 23:55
Drobne cwaniaczki, pseudo firemki z Allegro handlujące śmieciami z Chin robią tak samo.
Już na wstępie, w opisie grożą kupującemu, że nie biorą odpowiedzialności za zaginięcie przesyłki jeśli się wybierze najtańszą opcję. Później oczywiście nawet nie wysyłają paczki.
Łaszą się na różnicę 3 zł, bo przy wielu kupujących robi się większa kwota. Zarabiają więc na przesyłkach.
Miałem taki przypadek, musiałem straszyć policją.
stasiek19 / 31.175.131.* / 2015-06-02 12:04
Tak właśnie ja czekam na przesyłkę już tydzień czasu a nasza poczta polska to ma takie ruchy jak by na piechte chodzili ha ha szok
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Piotr 897 / 92.40.248.* / 2015-05-26 08:33
Popieram komentarze ze Poczta Polska to złodzieje na kilkanaście listów i paczek każda była otwarta .skorzystam ostatni raz tylko teraz NASRAM do worka i napisze ze funty sa w środku debilu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
oczekujący na list / 155.133.36.* / 2015-04-08 14:55
na to są paragrafy
gunter / 2014-09-03 12:54
Problem polega na mentalności człowieka i jego skłonności do nadużywania stanowiska. Poczta nadaje dużo paczek, więc i odsetek zaginięć jest duży. Pracownicy za małe pieniądze "nie dbają" o przesyłki a ich ewentualne zgubienie nie jest odbierane jako coś strasznego.
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy