Forum Polityka, aktualnościKraj

Co należy się pracownikowi za nadgodziny?

Co należy się pracownikowi za nadgodziny?

Money.pl / 2011-03-16 09:32
Komentarze do wiadomości: Co należy się pracownikowi za nadgodziny?.
Wyświetlaj:
sysunia 27 / 2011-06-20 17:51
Witam mam pytanie jestem na urlopie wychowawczym u innego pracodawcy u obecnego zatrudniona zostałam na 1/5 etatu w umowie celowo nie zapisał mi jak ma wyglądać mój dzień pracy czyli po ile godzin mam pracować.Mam 3 letnie dziecko a pracodawca wymusza na mnie pracę po 8-9 godzin pracy,niestety za te godziny nie mam zapłacone co w tej kwesti mogę zrobić czy ten ponad nadliczbowy czas pracy to moje nadgodziny,i czy prawo ma określenie do ilu godzin mogę pracować.pozdrawiam.
ździcho / 62.244.153.* / 2011-03-16 10:32

W zależności od tego, kto wystąpi z propozycją zamiany wynagrodzenia na czas wolny, wyróżnia się dwa przypadki:

* a) propozycja pracownika – dodatkowy czas wolny będzie równy z nadgodzinami,
* b) propozycja pracodawcy – dodatkowy czas wolny będzie większy o 50 proc. od nadgodzin.

Wynika stąd, ze teoretycznie to można się dogadać. Ale czy ktoś kiedyś słyszał o takim przypadku, by pracodawca brał pod uwagę propozycję pracownika i się dogadali? Bo ja nie.
W tym wypadku będzie tak, ze obie strony dostana więcej niż dostawały do tej pory, tj. pracodawca WIĘCEJ zaoszczędzi, pracownik WIĘCEJ dostanie w dupę w pracy.
man13 / 2011-03-16 10:19 / Tysiącznik na forum
to kolejny idiotyzm marketingowy jakiego dokonał któryś z rządzących. Jak łatwo rozdaje się przywileje w tym idiotycznie rządzonym kraju.
remarquee / 2011-03-16 10:58
Czyje przywileje? Praca w nadgodzinach jest przywilejem pracodawcy i dobrą wolą pracownika. Jeśli pracodawca nie chce korzystać z tego przywileju może zatrudnić więcej pracowników tak aby obecni nie musieli pracować w nadgodzinach. Zapłaci wtedy za normalny etat a nie 100% więcej (za pracę w nocy i święta).
palikotek / 212.244.68.* / 2011-03-16 09:32
"b) propozycja pracodawcy – dodatkowy czas wolny będzie większy o 50 proc. od nadgodzin. " czy te dodatkowe 50% to jest jakaś zmiana czy tak było dotychczas? w 2010r pracodawca rozliczał moje nadgodziny za wolne w stosunku 1:1
ździcho / 62.244.153.* / 2011-03-16 11:21

czy te dodatkowe
50% to jest jakaś zmiana czy tak było dotychczas?

A jak myślisz? Przy propozycji "b) w przypadku 8 godzinnego dnia pracy pobyczysz się w łóżku 4 godziny dłużej, a pracodawca zaoszczędzi.

Najnowsze wpisy