Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co piąty Polak chce wyjechać za pracą. Czeka nas druga fala emigracji?

Co piąty Polak chce wyjechać za pracą. Czeka nas druga fala emigracji?

Wyświetlaj:
50 plus / 89.228.39.* / 2016-05-20 21:29
Ja też myślę o wyjeżdzie , bo tu nie ma przyszłości dla młodych ani dla starych . Córka już wyjechała, ja uczę się angielskiego w razie czego . , po 50 mało kto chce zatrudnić , nie masz nic do powiedzenia, albo robisz na śmieciówce , albo w szarej strefie , A kochane PEŁO wydłużyło wiek do emerytury , a jak żyć jak zarobisz 1400 a 700 opłaty ?
gosc999 / 193.202.91.* / 2016-05-20 12:52
ABW zatrzymała Mateusza Piskorskiego i przeszukała biura partii Zamiana.. To nie agent to polityk który nie dąży do wojny z Rosja i za to został zatrzymany.. zatrzymany za to ze chciał sprzedawać jabłka Rosji? juz kiedyś byl taki co myślał pragmatycznie - Lepper i sie "powiesił" zaraz po tym jak zażył leki na nadciśnienie, wyszydzany przez np PIS za wiezienia CIA w Polsce! PIS to agentura nazistów z USA którzy Polskę chca wystawić na pierwszy atak atomowy ze strony Rosji, nie widzicie tego? Dlaczego nikt nie aresztuje prawdziwych agentów obcych wywiadów.. Antoniego, Balcerowicza, Kaczora, Tuska, Kwasa itd to oni dążą do zniszczenia Polski ekonomicznie i militarnie! Proste pytane do wyznawców PISu, co zrobili dla poprawy Polskiej gospodarki? nic.. złotówka spada, zarobki dalej sa śmieciowe, rozdali tylko trochę kasy i tym kupili głosy idiotów..
Bartek 310793 / 5.172.252.* / 2016-05-20 06:09
Tylko że workserwis ma trochę kiepskie informacje ok duzo ludzi chce wyjechaćbo skoro work serwis przynajmniej we Włocławku proponuje ludziom umowę na etat i przedłużenie jej co miesiąc to co się dziwić ludzie mniej wykwalfikowani czyli większości mlodzi chcą umieć możliwość wynajęcia czy kupna mieszkania a te umowy dają tylko nie pewność czy przedłużą czy nie
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
wedfgbnm, / 46.238.231.* / 2016-05-20 08:56
Za granicą też dla Polaków są tylko śmieciówki. I też często przez work service. Bezpośrednio nikt Polak nigdzie nie przyjmie bo zawsze mają kolejki swoich rodzonych obywateli do stałego etatu.
LukaQu / 88.106.12.* / 2016-05-20 00:45
Przypadkiem trafilem na Panstwa artykl. W tym wypadku jestem 6 w losowaniu - bo ja chce wrocic.
Nie jestem idiota ktoremu cos nie wyszlo , tylko mnie wykonczyli ( PO i EU ). Z wyksztalcenia Technik Informatyk ( o rekordach poinformuje osobiscie ) , przerwane studia ( zalozenie dzialalnosci + dotacja z Unii = koniec dziennej nauki ) Dwa biura ubezpieczen w kraju, praca od 6 do 22 , dodatkowo jako Przestawiciel Handlowy, w jednej firmie spore osiagnecia , szkolenia zagraniczne , itd.
Co dzisiaj ? - Dorobiony status w 4 restauracjach w UK - Szef , szef kuchni, i w koncu menedzer restauracji ( nie gownianych ) gdzie nigdy wczesniej z gotowaniem do czynienia n mialem.. Powroty do kraju bo moze cos sie zmienilo . Biegly angielski , francuski , spore doswiadczenie w b2b, d2d, itd itp , i to co jeszcze nam wciskaja w ogloszeniach o prace - b2b d2d, g2g and you know what ? - F ! O ! ....dodatkowo troche w transporcie.....

I teraz do Was moich kochani wyjezdni rodacy - wyjezdzac tylko jak nie macie po co i dla kogo zostac.
Cwiercwieku za mna - moze mlody moze nie - wyjechalem bo stracielem wszystko tak szybko jak na to zapracowalem. ZAPRACOWALEM ! - nie ukradlem .


A jesli jest ktos kto potrzebuje czlowieka uczciwego - ktory bedzie wspieral Twoje cele ( Firma , progres ) napisz maila . Moze nawzajem sobie pomozemy. Pozrawiam

Do administratora - nie kasuj , popraw bledy jezykowe i bedzie cacy.
Ciekaw jestem czy to wstawisz !
Pozdrawiam , dobrej nocy
Ślązak opcja niemiecka / 89.25.130.* / 2016-05-19 20:22
Komuś w redakcji bardzo nie podoba się to co piszę,dlaczego nie zamieszczanie wypowiedzi,nie używam przecież języka obraźliwego ?
Ślązak opcja niemiecka / 89.25.130.* / 2016-05-19 19:53
WP blokuje wypowiedzi - co z wolnością słowa !
lucjan12 / 37.152.19.* / 2016-05-19 17:15
wrócilem i obiecalem żonie że ne wyjade ale to niema sensu zarabiam w polsce 4000zl mieszkam w duzym mieście przy granicy (niemieckiej) opłaty wyskoie jest ok starcza ale i tak jadę bo tam jest lepiej finansowo 15500 nettojest z czego odłożyć na starosc a i oszczedzac na wszystkim nie trzeba sostaja ci co maja troche pola pracuja w jakiejś firmie w domu kury kaczki świnka i oplata za dierzawe
lkjhgfdsaHGFDSA / 46.238.231.* / 2016-05-20 08:54
15500 netto w Niemczech za 3-4 miesiące , zapomniałeś dodać.
Ślązak opcja niemiecka / 89.25.130.* / 2016-05-19 16:57
PIS idealny nie jest ale 500 zł na dziecko dali,fakt,mogło to być dla wszystkich dzieci,tych pierwszych też,ale jak od 89 r z małą przerwą rządzii tym krajem złodzieje to niby skąd ma teraz dla dzieci wystarczyć.Mam nadzieję,że tamta banda nigdy już nie będzie żądzić,jeszcze tylko dziadów Komuchów z TK wywalić i system podatkowy uszczelnić,pracownikom handlu zapewnić wolne niedziele,powoli staniemy się normalnym państwem a o swoje w UE trzeba walczyć,tak robią wszyscy.Pozdrawiam Panie Kaczyński i życzę wytrwałości w walce z byłą bandą resortowych dzieci.
Tomasz444323 / 82.10.55.* / 2016-05-19 16:55
No .. fajne trendy.. k**** płakac sie chce.. Ubecko-lewackie kurestwo.
miecio512 / 89.66.216.* / 2016-05-19 16:27
Ja bym wysłał cały pis na Grenlandię.
mbarr / 41.226.1.* / 2016-05-19 16:54
i PO. I Nowoczesną. I PSL, bo te k**** to z kazdym, byle przy korycie. I SLD, bo im się też należy.
Ślązak opcja niemiecka / 89.25.130.* / 2016-05-19 16:18
Mam w Polsce spokojną pracę za 2,5 tyś.na rękę na oczyszczalni wody jako obsługa instalacji,mam średnie wykształcenie,żona pracuje w sklepie 2 tyś.zarobi.
Mogę wyjechać do Niemiec,mam podwójne obywatelstwo.Wiem,że zarobił bym tam więcej ale nie dostanę takiej pracy jak w Polsce a za....lać mi się nie chce.W Polsce mamy domek po rodzicach a w DE są wysokie czynsze.Mam 50 lat,może na emeryturę się przeprowadzę,ale nie wiem jak to będą liczyć,dawniej porównywali stanowiska pracy i lata z Polski do niemieckich i emerytury wychodziły tylko trochę niższe niż jak by się pracowało w Niemczech.Żona też by dostała tam emeryturę,bo ma obywatelstwo po mnie.A jak by kiedyś jeden został to kasuje swoją i 70 ‰ małżonka.ZUS napisał żonie,że po uzyskaniu wieku emerytalnego dostanie 650 zł,oni chyba z h...ja spadli.
Tomasz444323 / 82.10.55.* / 2016-05-19 16:57
Stary jak mawiają starożytni cykliści a weź w********** już:) Nikt za wami płakać w Polsce nie będzie. Na guzik w tym kraju tyle mniejszości. napewno odnajdzesz sie w tym tureckim kraju:)
Blacha303 / 83.12.100.* / 2016-05-19 16:30
Dobrze ,że żona ma obywatelstwo po tobie . Jesteście ustawieni do końca życia.
rzpw1f / 87.167.68.* / 2016-05-19 15:54
Ciekaw jestem, jak teraz to skomentuje rząd PiS. Pewno to przemilczy
sedes / 193.22.252.* / 2016-05-19 15:49
Podbije przeczytaną tu zajawkę, bo jest najlepsza na świecie.
"Nie rozumiem dlaczego niektórzy czepiają sie PIS-u.... za PO ludzie również wyjeżdżali.... Miała być u nas Irlandia. Pytam się gdzie ona jest??? Ten co ją obiecywał, sam spier***** na zachód, więc nie rozumiem o co się czepiacie."
Pranka / 77.237.3.* / 2016-05-19 15:46
Nie pracy dla tych niewykształconych bo na ich miejsce przyjmuje się ukraińców za połowę stawki polskiego głupka, każąc mu tyrać 12 godz. dziennie codziennie. A oni z uśmiechem to robią i cieszą się, że rodzinie wyślą na chleb. Tyle w temacie emigracji.
To, że namnożyło się mgr. to nie powód by zacząć tym wykształconym płacić 1300 zł, a tym bez wykształcenia 600 zł. Jak się zaniża pensję pracownikowi bo wedle prawa nic nie można takiemu pracodawcy zrobić to się dziwić, że wszyscy uciekają. Wykształceni już uciekli. Zostali Ci co jakoś im się poszczęściło wybić albo mieli dość mocne plecy.
:)908 / 109.241.182.* / 2016-05-19 15:43
ja widze to odwrotnie, najblizsze oferty pracy sa w Czechach i na Słowacji (przemysl motoryzacyjny i elektroniczny np. Cisco, HP) w internecie pelno ofert .
do początku nowsze
1 2 3 4 5

Najnowsze wpisy