Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. W większości to osoby młode

Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. W większości to osoby młode

Wyświetlaj:
polak663 / 83.20.10.* / 2015-05-03 08:41
Mieszakam w niedużym miescie w ktorym jest praca, dużo pracy.W samym mieście zadbane kamienice, czyste ulice , powstają nowe osiedla z blokami o wysokim standarcie na oobrzeżach miasta dużo nowych osiedli domków jednorodzinnych, ścieżki rwerowe, na ulicach dużo mmłodych ludzi ladnie ubranych.Na parkingach przed duzymy sklepami tajne auta.To wszystko ddzieje się w Polsce .Mamy dobrych gospodarzy miasta i to jest caly sukces.Nie prezydent, nie premier to wwszystko zależy od nas samych.Tutaj ludzie tez wyjeżdżają ale na wycieczki po świecie.Od włodarzy miasta czy gminy zależy nnajwięcej.Wydaje mi się ze wyrosło pokolenie konsumpcyjne z pretensjami do wszystkiego i do wszystkich ,tylko nie do siebie.Nawet rodzina się nie liczy tylko kasa i kasa.
VAV869 / 92.94.228.* / 2015-05-03 09:37
Takie warunki zafundowali nam rządzący...!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Waniek / 2015-05-03 09:01 / Bywalec forum
Tak jak by tych polaków wychowały krasnoludki. Sam wyjazd nie jest zły za pracą tylko problemem jest że niewielu zamierza wracać do polski. Zaznają normalności i mają dość zaścianka gdzie państwo pomimo wysokich podatków na jednego mieszkańca oddaje w formie obietnic. Masę szkodliwych rzeczy bo dają np segregacje odpadów, ale za cenę 5 -6 krotnie większą jak dotychczas przy czym te odpady jak lądowały w lasach tak lądują.
meggi666 / 89.77.98.* / 2015-05-03 08:49
powiedz jeszcze, że u Was nie ma kolejek do lekarza, to już oficjalnie uznamy Cię za Trolla
Waniek / 2015-05-03 09:05 / Bywalec forum
Problemem cały czas jest nfz -owa refundacja zacofanych leków jak w 3 świecie.
Waniek / 2015-05-03 09:04 / Bywalec forum
U mnie na przykład nie ma kolejek do lekarza ale dla tego że ja jako firma finansuję szpital wojewódzki w moim mieście miasto dokłada do tego niecałe 20% ja 60-70 w zależności od środków własnych bo przecież tez muszę się gdzieś leczyć.
irek köln / 87.78.52.* / 2015-05-03 08:30
Bzdury.Mieszkam w niemczech od 10 lat
zarobki,1400eur netto mieszkanie koszt 800eur,dotego prad 100 telefon 50
samochod.diesel oplata za rok podatek.400eur unezpieczenie kwartalnie 250 eur .benzyniak to polowa kosztow.rejestracja auta 60 eur przeglad 80eur jak masz stare auto niemasz szans zeby przeszlo rejstracje.Tu poprostu nieda sie zyc,koniec eldorado
mysle o powrocie do Polski i otwozeniu jakies malej firmy.Niemyslcie ze niemcy nawas czekaja.Maja nas dosyc.I zapomnijcie o doplatach z urzedu to baki opowiadane przez polakow klepiacych tu biede.
to ja kaska / 79.208.125.* / 2015-05-03 11:13
jestem z toba.....ci co tutaj nie mieszkaja to nie maja zielonego pojecia ile co kosztuje....mysla ze kazdy pracownik ma na reke 2500 euro.....a oplaty robi mu panstwo....i niemcy sa nadal tzw."reichem"....jest tutaj pewnie ze lepiej i latwiej niz w polsce ale to nie znaczy ze kazdy obywatel tego kraju spi na pieniadzach ! ! !
xxxxl / 82.177.145.* / 2015-05-03 08:53
Mieszkasz 10 lat i 1400 euro zarabiasz? To albo jesteś imbecylem i przez te 10 lat nie nauczyłeś się języka oraz fachu, albo zwyczajnie ściemniasz i nigdy nie byłeś za granicą.
marcin 725 / 37.248.255.* / 2015-05-03 09:43
Jestes troche arogancki. Zyles w rfn? Te 1400 netto to prawda. Ja zyje w niemczech 25 lat i 10 lat temu zarabialem wiecej. Zycie zrobilo sie bardzo drogie a zarobki poszly w dol . Euro dobilo niemcy. W polsce tez nie wszyscy zarabiaja jak w tauronie czy kghm-ie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
köln / 87.78.52.* / 2015-05-03 09:20
Niepodalem swoich zarobkow-napisalem ile sie zarabia ile ty bys zarobil jak bys przyjechal
jesli nieznasz jezyka zarobil bys niewiecej jak 1000eur
starczyloby ci na dziwki i na picie
1on / 178.252.48.* / 2015-05-03 08:46
1400 to jest majnizsza krajowa wiec nie cygan ze przez 10 lat dostajesz 1400 jewro
köln / 87.78.52.* / 2015-05-03 09:25
Nienapisalem...........BO JA ZARABIAM 1400eur
napisalem-Czy tak napisalem?
Myslicie ze niemcy to juz zlapiecie pana boga za nogi
przyjedz------sprawdz odechce ci sie
bodygard / 79.191.120.* / 2015-05-03 08:18
Widzę że temat emigracji wciąż na topie a zwłaszcza przed każdymi wyborami,macie rację w Polsce nic się nie zmienia na lepsze ,a nawet bym powiedział że jest gorzej .Komuna budowała zakłady pracy gdzie ludzie mieli gdzie pracować co prawda nie można było coś kupić a w tej chwili nie ma za co.Po przemianach wyprzedali majątek nas wszystkich a dług narodowy zamiast się zmniejszyć to cały czas rośnie.Jeszcze chwilę o dzisiejszych chlebodawcach ,pracuję na produkcji jako spawacz warunki mamy poligonowe u niektórych rolników bydło ma lepiej, zaraz ktoś powie ,poinformuj inspekcję niestety inspekcja jak i sanepid są dosyć często i co z tego ,kto ma kasę tego słuchają.Kiedyś wyjeżdżałem za chlebem a teraz trzeba dożywać na śmieciach w Polsce.
kris999 / 81.98.99.* / 2015-05-03 08:13
To chyba chodzilo o to ze co piaty polak rozwaza pozostanie w polsce jezeli nic sie nie zmieni...;)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
br00net / 193.200.51.* / 2015-05-03 08:13
życie tam stanie się niebezpieczne, zwiększa się liczba gwałtów, zabójstw, pobić, gospodarki Europy Zachodniej będą coraz mniej wydolne, a rząd będą musiały obcinać zasiłki socjalne dla muzułmanów(i nie tylko) co w efekcie spowoduje zamieszki podobne do tych w Paryżu tyle że na większą skalę,
jeżeli miałbym tam jechać to rodziny bym nie zabierał
xxx858 / 66.249.93.* / 2015-05-03 08:33
Byle dożyć do tego piątego roku.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
dominika333 / 80.43.207.* / 2015-05-03 08:17
co ty pier**lisz??? dla jakich muzułmanów??? jezu, ależ twoje życie jest puste i żałosne!
br00net / 193.200.51.* / 2015-05-03 08:20
a ty na jakim świecie żyjesz? skąd się ty urwałaś? byłaś tam? ja tam byłem i jest tragedia!!!
zamieszek w Paryżu nie pamiętasz?? Rząd francuski nie mógł sobie z tym poradzić, aż w końcu podwyższył zasiłki socjalne dla nich!!!
baba882 / 31.61.129.* / 2015-05-03 08:11
Projekty szkolne np.Logo Comenius, Erazmus itp. są najlepszym przykładem forsowania emigracji do Niemiec. Zamiast przygotować solidne fundamenty szkolenia w Polsce wysyłamy młodzież na praktyki- nieczego nie uczące poza zwiedzaniem atrakcyjnych miejsc, oczywiście za pieniądze unijne, które kiedyś będziemy zwracać z nawiązką.Teraz nasuwa się pytanie- czy my mieszkamy w państwie Polska czy tylko w polskojęzycznym landzie niemiec i innych państw zachodnich
vsdbvds234r / 46.113.61.* / 2015-05-03 08:10
Posłom o to chodzi żebysmy wyjeżdżali! Ja już się zdecydowałam, w tym kraju nie ma sensu zyć bo każdy dzień jest męką, piekłem, walką o przetrwanie. Bo jak żyć za 1800 zł? Ceny nie różną się niczym od tych z zachodu. Dobra praca jest ale tylko dla "swoich" więc studia straciły sens.
tayson884 / 37.31.64.* / 2015-05-03 08:07
Do zachodu nam brakuje! U nas zarobki stoją w miejscu od 15lat a wszystko idzie w górę! Pracuje w niemczech ceny w sklepach żywności takie jak w Polsce paliwo takie ceny jak w Polsce! Ubrania ceny jak Polsce ! Tylko ja tu zarabiam 3000eu ..stać mnie na wszystko! Za jedną mogę sobie wypłatę mogę kupić sobie dużo fajnych zeczy! W Polsce musiał bym pracować na to samo z 5 miesięcy! Prosty przelicznik dla myślącego człowieka! Wiec jak jeść ze jesteś młody uciekaj z kraju bo życie ma się jedno!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
tttfhhvu / 90.149.29.* / 2015-05-03 07:58
W Norwegii w dalszym ciagu jest praca dla elektrykow wszelkiego rodzaju,lekarzy,pielegniarek.Dla inzynierow sie ucielo juz nie ma takiego eldorado jak kiedys.Widze tez oferty dla chemikow.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Iza809 / 178.36.15.* / 2015-05-03 07:52
Tomasz Hanczarek to wie a rząd polski ma w d...e Wykształci tu ludzi a ktoś inny skorzysta. Inna sprawa, że to wykształcenie śmiechu warte. Dziś studia może skończyć każdy debil. Potem poniżej swoich kalifikacji pracuje na kuchni w barze i nie wie jakie gatunki ryb sprzedaje. Nie potrafi rozróżnić szczupaka od suma.
wax / 89.228.165.* / 2015-05-03 07:39
4 lata temu wyjechał z tego grajdołka PO do Australii i nie żałuję.
kowalski 522 / 87.206.204.* / 2015-05-03 07:38
Jak podaje GUS !!! ponad 13 tyś. zagranicznych firm [ z 25 tyś. zarejestrowanych] od wielu lat regularnie nie placi podatku dochodowego a wiele z nich zwyczajnie kombinuje i zarabia na zwrotach VAT[przy tzw. eksporcie].Te co laskawie placą CIT stanowi on góra 0,68% ich obrotów.!!!A udający Polaka Szczurek z udającego Polski Rząd uklad PO-PSL podnoszą obciążenia i prześladują kontrolami jedynie mniejsze i średnie Polskie Firmy.
MIKI452 / 89.242.67.* / 2015-05-03 07:26
Nie wiem kto to napisal lecz PRAWDA PRAWDA a Polakow boli i wszystko za darmo co wy myslicie ze w UK to funty sypia tsiacami do kieswzeni.
Mieszkam w UK wyjechalem bo tak chcialem jako dziecko, nie mialem bogatych rodzicow ani dobrej szkoly, lecz co mialem to checi i sile przebica by cos zmienic w sobie teraz Mam ukonczone studia i moge to powiedziec
Polska jest pieknym krajem ktory ma wielu inteligetnych i wyksztalconych ludzi lecz co przykre jest to ze wiekszosc z mlodych jest idiotami, przepraszam lecz jak dlugo bedziecie siedziec na FB, itp to nic innego nie zmienicie ci co wstawiaja te smieszne zdiecia co to ja sobie kupilem jest to tylko samodowartosciowanie sie, mam wiele lecz nikt o mnie nie wie nic.

Teraz się ludziom wydaje, że zagłosują na Kukiza czy Korwina i będą mieć kokosy za nic,za nieróbstwo. Weźcie się za robotę bo taka jest prawda o ich wyborcach, tak przykre, że są oni tak młodzi.
Zawsze kiedy chciałem pracować to pracę miałem, zawsze się doszkalałem i w trudnych sytuacjach dawałem sobie radę. Nie potrzebowałem świetnych samochodów, wycieczek na drugi koniec świata, zawsze starałem się żyć pokornie, w zgodzie z wszystkimi, tak jak nauczyła mnie Polska i jej historia. Dzięki temu dziś mogę powiedzieć, że uczciwie, ciężką pracą dorobiłem się czegoś i jestem z siebie dumny.
lolek12345 / 89.76.1.* / 2015-05-03 08:27
no niestety musze tu koledze przyznac czesciowo racje, sam bylem za granica to wiem jak tam jest i mam porownanie do Polski, fakt ze kultura pracy i zarobki to kolosalna roznica i nie mowie tu o przeliczaniu na zlotowki a na co mozna sobie pozwolic tam za zarobione pieniadze a na co w polsce, co do mlodziezy to niestety tez prawda kazdy by od razu chcial niewiadomo ile a jeszcze nic nie pokazal co potrafi,i do tego wiecznie mu wszystko nie pasuje a prawa pracy nie zna wogole, a kolejna sprawa to polscy pracodawcy w tak zwanych molochach, nic tylko sie przescigaja kto wiecej zysku dla firmy zrobi,
przykre to i smutne ale jestesmy dziwnym krajem gdzie wciaz obowiazuja umowy smieciowe a ludzie niestety troche jednak za malo zarabiaja zeby utrzymac rodzine nie mowiac o innych przyjemnosciach, wakacje czy weekendowe wypady z rodzina gdzies dalej niz najblizszego supermarketu zeby popatrzec na wystawy, ale z drugiej strony ja tez dopiero po 12 latach pracy i inwestowania w siebie moge powiedziec ze mam prace ktora jest cos warta i dzieki ktorej moge chodz czesciowo spelniac swoje zachcianki mimo ze nie jestem po studiach i nie siedze za granica
dziki kraj 213 / 176.100.196.* / 2015-05-03 07:49
Pier..... jak potłuczony to że tobie coś tam sie udało nie znaczy że innym sie udaje i jest dokładnie odwrotnie - polska to obecnie kraj wysysku u prywaciaża pracuje sie dzień w dzień po 10-12h bez prawa do urlopu a jak nie to na "śmieciówce",to wedlug ciebie jest normalne ????!!!! Druga sprawa ,jesteśmy w uni od ponad 10 lat i jakie mamy zarobki w porównaniu do nich bo zamiast sie do nich zbliżać jest wręcz odwrotnie (nie licząc cen w sklepach tam ciagle tylko w góre) - to też według ciebie jest ok i nazywasz to "polskim marudzeniem" ????!!!! Człowieku wytrzeźwiej i spójrz co dzieje sie dookoła a nie tylko u ciebie "na podwórku" (ale to typowo polskie myślenie - jak mi jest dobrze to inni już mnie nie interesuja) !!!!
marooo / 31.61.140.* / 2015-05-03 08:04
"Dziki" a ty nie "pier..."??. Inflacja w 2014 = -0.6, wzrost plac = +3.5%. Ogarniasz takie slowa w ogole? Porownywanie naszych zarobkow do zarobkow uni jest kretynizmem najwyzszej klasy. Moze Cie to zasmici ale zblizamy sie do niech a nie oddalamy.

Ja ogladam co sie dzieje i jest elegancko;) Odwrocmy sytuacje: to ze tobie i os z twojego podworka nie wyszlo to nie znaczy ze inni nic nie osiagaja.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
marooo / 31.61.140.* / 2015-05-03 07:39
Well said! Niestety i tak tego tutaj niezrozumieja...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
lester614 / 83.6.89.* / 2015-05-03 08:06
Siedzisz za granicą i krytykujesz tych co zostali ? A po co tam pojechałeś skoro w Polsce tak fajnie że nie ma powodów do narzekania ? Dla opalenizny ? Hipokryci. Mogliście zostać i pokazać innym jak z uśmiechem na twarzy chwalić wszystko dookoła. Po co pojechaliście na drugi koniec Europy ?
wojto22 / 80.43.207.* / 2015-05-03 08:15
lester - po to, żeby nie mieć NICZEGO wspólnego z tym dzikim krajem. na szczęście kończy się nam ważnośc paszportów. z tym smutnym krajem będzie nas łączyć już tylko mowa. NIC więcej. kiedy Ty zorzumiesz, człowieku, że Polska jest krajem chorym??? są ludzie, którzy mają jaja i potrafią się spakować. reszta narzeka, biadoli, ale nic nie robi. wyjedź na weekend. zobacz jak się gdzieś indziej żyje. skosztuj innego życia i podejmij decyzję. a nie wieczne biadolenie. to takie typowo polskie - marudzić, ale nic nie robić. ten kraj się wyludnia. i dziwisz się, że wykorzystuje się ludzi do pracy? ktoś musi z************ na emerytów. chcesz być jednym z tych z***************** - to sobie bądź. tylko nie marudź, nie jęcz i nie biadol. Albo spakuj się i żyj! Żyj chłopie!
madziek / 86.81.59.* / 2015-05-03 08:40
i wszystko w temacie! - idealny komentarz do tego artykulu. BRAWO!
roan1980 / 93.180.162.* / 2015-05-03 07:25
Polska to kraj który został opętany przez urzędniczą miernotę powiązaną we wzajemnie wspierające się(na pokaz konkurujące) lokalne kliki sterowane przez polityków z czasów PRL lub tych co obalali PRL(właściwie nie ma różnicy). Ciekawe co się stanie jak wyjedzie na tyle dużo ludzi, że tego monstrum nie będzie się dało nakarmić :)
ffff914 / 193.238.66.* / 2015-05-03 07:22
Zielona wyspa. Jak mam zatrudnić Człowieka i płacić ponad tysiąc ZUS u to naturalne jest ze będą kombinacje i albo wypłata pójdzie pod stołem albo dam te obowiązki juz zatrudnionym. Do tego jeśli nie zmieni się kwotą wolna od podatku taki potencjalny pracownik zawsze będzie myślał o wyjeździe, tym bardziej jak spróbuję pójść do lekarza albo pomyśli o emeryturze
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/

Najnowsze wpisy