Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. W większości to osoby młode

Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. W większości to osoby młode

Wyświetlaj:
pocałujcie mnie / 89.75.151.* / 2015-05-02 18:59
Mam 58 lat i dotąd nie wyobrażałem sobie emigracji z Polski. Dzisiaj mimo iż mam stałą pracę, własne mieszkanie, żałuję że nie wyjechałem wcześniej. I bynajmniej nie z powodu pieniędzy. Po prostu zmęczyło mnie życie w środowisku ludzi gdzie tak wielu sprostytuowało się za unijny datek, tak wielu nie widzi nic niewłaściwego w oszustwach, złodziejstwie, wszelkiego rodzaju wynaturzeniach moralnych i nieludzkim traktowaniu człowieka. Gdzie tzw. "władza" i politycy daje przykład najbardziej plugawego i godnego pogardy zachowania. Wiem złodzieje i różnego rodzaju łajdacy byli zawsze, także u władzy (a może zwłaszcza). Ale teraz nawet nie zachowują pozorów uczciwości, a większości polaków już to właściwie nie przeszkadza - "przecież wszyscy kradną". Ot myślenie prostytutki - to nic że złodziej, ale może coś odpali z tego co nakradł. Otóż ja się NIE ZGADZAM. Gardzę tymi co tak myślą i robią, gardzę Bolkami i Bronkami. Nie ufałem i nie zaufam nigdy różnego rodzaju Donaldom i Krysiom i chociaż już z Polski nie wyjadę, zrobię wszystko aby nie wygrywali choć wiem "że to się nie opłaca". Ja jakoś swojego dożyję, Pan Bóg mnie lubi i z głodu umrzeć nie da, ale postaram się żyć JAK NAJDALEJ od tych zdegenerowanych władz, urzędów i sprzedajnego społeczeństwa.
11 05 2015 emigruje szczesliwy / 91.227.1.* / 2015-05-02 18:57
SAM W******...M Z TEGO WYZYSKU ZEGNAM RODACY WOLE DANIE I GODNE ZYCIE BEZ P****...CH MACIEREWICZOW KACZYNSKICH KOPACZOW NIEUDACZNIKOW
wybory / 83.20.127.* / 2015-05-02 18:57
co tutaj powiedziec - nic tylko tyle ze nigdzie nic za darmo nie daja. politykow trzeba rozliczac za obietnice. kto obiecywal - nie wykonal - nie wybierac, gdy juz wszyscy byli - nic nie zrobili - nie glosowac bo i na kogo glosowac jak z klucza wchodza i ciagle ci sami.
mika / 89.66.13.* / 2015-05-02 18:55
Ci co dorwali się do koryta głosują na PO i Komorowskiego. Tak oni chcą mieć święty spokój żeby nikt im nie przeszkadzał w budowaniu dobrobytu.A co mają powiedzieć ci co nie są w obecnym układzie p. Komorowski?
texsas / 87.148.197.* / 2015-05-02 18:54
ja politycznego zlodziejstwa nie mam zamiaru utzymywac j***......c ich biale kolniezyki to zlodzieje zerujacy na mlodych ludziach komuna i nic wiecej zamykac do wiezienia tylko potrafia i characze sciagac
Fvx. / 62.69.241.* / 2015-05-02 18:52
Ciekawe jaki % z nich zabrało kiedyś babci dowód?
asd419 / 88.156.133.* / 2015-05-02 18:50
Bzdury. 95% z nich nie ma żadnego zawodu i nie zna żadnego języka.
pikuż23 / 89.229.95.* / 2015-05-02 18:49
W miastach mniej widać ale w małych miasteczkach i wsiach bardzo dużo rodzin rozbitych, Patologia na każdym miejscu. Czy rząd tego nie widzi? Bieda aż piszczy. Oszukani emeryci, młodzi i starzy, co będzie dalej?
leming polskie / 83.15.27.* / 2015-05-02 18:49
to wcale nie prawda. To propaganda . To wina pisu. Dlatego trzeba głosować na peo i odsunać od władzy pis bo przez ostatnie 8 lat wszsycy chcą uciekać, pis podniósł podatki, vat, podwyższył wiek emerytalny, pis ma afery w amber gold, skoku wołomin anwet syn prezesa jest w skoku wołomin i ma fabrykę wylewając ścieki i nie płaci, takze córka prezesa blogerka kupiłą mieszkanie i cisza, takze kolejny syn prezesa z pis umocziony w amberd gold., kilometrówki umożono obecnemu marszałkowi bo on z pis. Dletego lemingi, poddani i reszta plebsu głosujmy na panów z PO by żyło się im lepiej.
texsas / 87.148.197.* / 2015-05-02 18:49
hory kraj do czego wracac do 5zl na godz.ja zarabiam 10e na godz. i starczy nik mnie nie oszukuje mam czarno na bialym a w PL to na wakacje moge tylko pojechac he he pozdrawiam
edek696 / 89.70.223.* / 2015-05-02 18:45
POLSKA to najbardziej porąbany kraj w UE. Kraj oszustów, złodzieji, nieudaczników i władzy mocno trzymającej się KORYTA. Tu wszystko robi się na pokaz, a właściwie NIC się NIE robi.
belfer932 / 31.6.144.* / 2015-05-02 18:43
Jestem nauczycielem, zarabiam ponad 40 zł za godzinę pracy, gdzie mi będzie lepiej?Ja zostaję, nigdzie nie będę się tułał za chlebem.
abcd_abcd / 95.44.205.* / 2015-05-02 18:42
Jak macie dobre zawody i znacie jezyk - ma to sens. W inym przypadku - odradzam. Czasy, gdy oni wierzyli w deklarowane zawodowe "umiejetnosci" i doswiadczenia polakow juz dawno minely; teraz potrafia jre szybko zweryfikowac. Poza tym, pojawila sie konkurencja w postaci np rumunow... i to nie tych ktorzy "panduja" na krzyzowkach, ale tych ktoryz maja swietne wyksztalcenie i umiejetnosci... Pracuja tu np cenieni programisci z rumunii. Stanowiska dla tych, ktorzy nic nie umieja a chca sprzatac, zmywac czy pracowac na budowie dalej sa, ale konkurencja jest podobno duza.

Jestem tu ponad 10 lat i widzialem wielu polakow ktorzy mysleli, ze jak tu przyjada to pracodawcy beda ich gonic po ulicach..pozniej byl wielki zawod gdy okazywalo sie,ze tak nie jest, a do tego - o zgrozo - trzeba znac jezyk :)))) I to nie na poziomie "tenkju-tenkju" ale na zdecydowanie wyzszym.
wonski-wonski / 89.64.36.* / 2015-05-02 18:42
Mam w d...e PO,PIS,PSL,SLD itd itd.Do wszystkich którzy plują na PO.Myślicie,że jakby rządziła jakkolwiek inna partia to by było inaczej,lepiej i zarabialibyśmy więcej i nikt by nie wyjeżdżał z Polski?Kaczor Bronek....co za różnica?Jak tak myślicie to jesteście naiwni.

Najnowsze wpisy