Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. W większości to osoby młode

Co piąty Polak rozważa emigrację zarobkową. W większości to osoby młode

Wyświetlaj:
Po prostu ja. / 84.210.98.* / 2015-05-02 16:21
Ja wyjechalem rok temu i wiem, ze chleb pod obcym niebem nie jest lekki to nie zaluje. Przez 4 lata pracy w polsce dorobilem sie 20 letniego samochodu. Teraz nie zbieram na nowe auto itd bo to tylko zabawki materialne ale stac mnie w koncu na realizacje najprostszych marzen w postaci zalozenia rodziny itd. Pozdrawiam z prawdziwej Europy.
Ps. odwazni dla mnie sa nie Ci ktorzy wyjechali a Ci ktorzy zostali w pl.
dgjh / 88.156.210.* / 2015-05-02 16:19
wyjezdzaja dzieki pajaca z sejmu kturzy do tego zmuszaja mlodziez i wszystkich uczciwych ludzi ,bo pracujac w PL do mozna tylko wegetowac.
rodec / 109.79.116.* / 2015-05-02 16:18
Zadziwiajaca jest mentalnosc starych Polakow. Moj ojciec 65l i matka 63l sa zwolennikami PO. Bo zyje sie lepiej. Nie wazne ze nie im i ze syn od 13 lat za granica I nie zamierza wracac. Wnuki widza raz na rok jesli dobrze pojdzie ale sa nowe ulice, nowe urzedy. Ojciec pojdzie na emeryture w przyszlym roku zamiast teraz w maju. Ale jest dobrze. A irytuje mnie fakt ze on I uwazaja podniesienie wieku emerytalnego za sprawiedliwe bo przeciez moj tata music pracowac 10 miesiecy dluzej a mama musiala as 2 miesiace dluzej czekac I jeszcze sie sama denerwuje jak jej kaze isc do pracy na dodatkowe 4lata. Przeciez ona juz swoje wypracowala. No zesz try q..a Mac a moja siostra music pracowac 7 lat dluzej od niej, ja tez! I jak ten kraj ma sie zmieniac. Nawet starzy sa manipulowani a najsmieszniejsze ze oni tego nie widza. Obudza sie jak nie bedzie pieniedzy na emerytury bo w kraju nie bedzie ani dzieci ani wnukow, ktore beda na nie pracowaly.
okradziona / 89.79.2.* / 2015-05-02 16:18
Oddajcie nam nasze pieniądze, które przez lata wpłacaliśmy do ZUS i US a, z których nas okradliście zasilając swoje prywatne konta - zbierze się na pewno spora sumka - OKRADLIŚCIE NAS Z NASZYCH PIENIĘDZY I POZBAWILIŚCIE NAS GODNOŚCI.
Rob73 / 213.205.194.* / 2015-05-02 16:15
No nie dziwie sie ja uciekłem z tego chorego kraju 12 lat temu i nie mam zamiaru wracać mam prawie wszystko co chciałem dom i inne rzeczy na które w Polsce bym musiał całe życie robić i pewnie bym nie miał jeszcze brakuje mi zmiany obywatelstwa bo nie czuje sie dumny być Polakiem i w innym kraju przebywać bo w moim rodzinnym nie dali zarobić nie mam zamiaru wracać do tego chorego systemu
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Add7777 / 164.126.23.* / 2015-05-02 16:14
To pookrągłostołowe towarzystwo, w miejsce "pierwszej komuny" co to ją podobno obalili (może ją pomylili z flaszką w Magdalence) wybudowało swoją, taką modernkomunę. Bardzo wielu młodych nie widzi dla siebie miejsca i szansy w chorej III RP. Emigracja to konieczność, nie wybór.
Małgorzata K.I. / 83.20.196.* / 2015-05-02 16:14
W Polsce ,,władza"źle traktuje ludzi i doprowadza do tego, ze uciekają z tego chorego kraju!.
Oto metody działania PO i PSL :
Władze Starostwa Powiatowego w Sławnie w województwie zachodniopomorskiem ( Starosta i Zarząd Powiatu, będący członkami PO i PSL)- niezgodnymi z prawem działaniami chcieli pozbawić mnie pracy, w/w osoby zniszczyły mi życie ! . Czy takie działania i to, co mnie spotkało - to jest to poczucie bezpieczeństwa , którym tak Platforma Obywatelska chwali się w mediach?. Pisałam do Premiera Tuska i prosiłam o pomoc i interwencję-ale odsyłali mnie do ,,odpowiednich instytucji", do których pisałam, ale niestety nikt mi nie pomógł do tej pory. Nikt mi nie pomógł , zlekceważono mnie i odesłano do ,,odpowiednich Instytucji " , które zbagatelizowały i zlekceważyły mój problem. CZY KTOŚ W TYM NIENORMALNYM KRAJU ZAJMIE SIĘ WRESZCIE TYM , POMOŻE MI I POŁOŻY KRES TEMU- ABY WŁADZE SAMORZĄDOWE ( CZŁONKOWIE PO i PSL ) PRZESTALI NISZCZYĆ LUDZIOM ŻYCIE I KRZYWDZIĆ NIEWINNYCH LUDZI?. Kiedy wreszcie samorządowcy ( członkowie PO i PSL ) przestaną traktować państwowe instytucje jak swoje prywatne folwarki?! DOŚĆ JUŻ TEGO !
sondor / 109.241.85.* / 2015-05-02 16:13
Mnie dotyczy to już pośrednio/emeryt/,ale zastanawiam się czy nadal będę otrzymywać emeryturę jak ta fala emigracjinadal będzie się utrzymywać. Emigracja jest efektem niedouczonych
"steropianowców", którzy uważali, że zjedli już wszystkie rozumy no i zaczeli likwidować wszystko to co uważali za wytwory starego systemu. Dobre, niedobre- do likwidacji, no i prywatyzować, prywatyzować - teraz zaczęło nam to odbijać się czkawką, a szkoda bo nie wszystko było aż takie złe
wkurzony / 89.79.2.* / 2015-05-02 16:23
To P. emerycie była zamierzona polityka zachodu - oto własnie chodziło - tylko głupcy na ten lep się złapali. Dzisiaj powinniśmy za to ich rozliczyć - sprzedawczyki, niedouczona i nieudolna elita rządzącą.
dekan56 / 46.112.201.* / 2015-05-02 16:12
Od deklaracji do "wykonania" trochę daleka droga. Podejrzewam, że to rozdmuchany temat, skończy się jak zwykle. Część wyjedzie, część wróci, a za dwa miesiące wszyscy o tym zapomną. Będzie "znowu" coś ciekawszego i bardziej dramatycznego w swej wymowie.
Emigrant1 / 109.90.216.* / 2015-05-02 16:12
Tez wyjechalem ponad rok temu do De i bardzo sie z tego ciesze.. majac 21 lat szkoda zycia siedziec w Polsce bo brak jakich kolwiek perspektyw dla nas mlodych tym kraju. Zycie krotkie i czas leci szybko ani sie nie zastanawialem. Jesli wybory wygra Komor albo Duda nie zastanawiajcie sie zbyt dlugo bo znowu pare lat stracicie na nadzieje o lepszym jutrze.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
edek1001 / 109.255.17.* / 2015-05-02 16:09
starzy młodych wygonili w imię swoich posad i układów
abc508 / 95.160.49.* / 2015-05-02 16:06
Ciekawe kto będzie płacił składki ZUS-owskie jak wszyscy wyjadą z Polski? Kolejnym genialnym pomysłem Platformy jest SOLIDARNE obniżenie emeryturek w Polsce o 50%. Pytanie tylko kto będzie głosował na Platformę??? :)
lolix / 195.82.182.* / 2015-05-02 16:12
Nie rozumiem pytania. Przecież każdy płaci składki za siebie prawd? Ja prowadząc działalność place za SIEBIE ponad 1000 miesięcznie . A jeżeli system jest piramida finansowa to ktoś powinien za to zostać postawiony przed sądem wojennym. Jeżeli państwo ma w d... ludzi niech się nie dziwi, że ludzie mają dokładnie takie samo podejście po państwa. I to nie jest winą tylko PO bo KAZDY zpoprzedników się do tego dołożył i miał ludzi równie głęboko w d....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
C#@12yt / 62.152.145.* / 2015-05-02 16:04
Oto jak narządziliście wy - styropianowcy - fachowcy od wszystkiego - przez 25 lat "wolności". Nie wystarczy, jak widać na waszym przykładzie, gęba pełna frazesów o miłości do Ojczyzny i chapanie jak się da wszystkiego co się da chapnąć.
Kolesiostwo, afery, nepotyzm nie wystarczą do rządzenia krajem , który winien być matką nie macochą dla wszystkich a nie tylko dla sitwy partyjnej.
kill / 83.26.159.* / 2015-05-02 16:02
Niech dalej Rząd z kliką Przedsiębiorców blokuje najniższą krajową płace. Chyba już w Chinach się więcej zarabia niż tu. Kończę szkołę i robię wypad. Niech PO samo sobie zostanie jak im tu tak dobrze.
instrukcja / 141.225.188.* / 2015-05-02 16:06
kolejny speclista, placa minimalna lekiem na wszystko
Przerażona / 89.79.2.* / 2015-05-02 16:01
To przerażające - nie potrzeba deportacji do prac przymusowych - młodzi sami wyjeżdżają - tak zachód wykorzystuje nasz potencjał (młodzi, wykształceni, silni), a nasz nieudolny rząd przygląda się na ten proceder dobre kilka lat i nic z tym nie robi. To skandal jak sami się unicestwiamy. Jasne, że bezrobocie spada, bo ludzie wyrejestrowują się z następnego nieudolnego urzędu UP i masowo wyjeżdżają - to jest prawda do Waszych statystyk, którymi się chełpicie w wiadomościach. Gdybym była młodsza też bym wyjechała, bo przeraża mnie moja starość w tym kraju - z tą sforą rządzącą.

Najnowsze wpisy