Forum Forum prawneCywilne

co po upływie gwarancji

co po upływie gwarancji

ankas / 2008-04-29 12:12
Witam, mam taki problem: Zakupiłam drzwi stalowe z wymiennymi panelami "renomowanej" firmy. Cztery miesiące po upływie gwarancji panel zaczął się odklejać. Producent oczywiście reklamacji nie uznał, minął okres gwarancji. Ponieważ jednak "dba o własny wizerunek" zaproponował mi kupno panela po "preferencyjnej" cenie. Czy jest jakiś sposób, żeby wyegzekfować od producenta bezpłatną wymianę panela? Jest to przeceiż wada produktu, a drzw to nie jest rzecz, którą wymienia się co 2 lata. Może ktoś wie co można w tej sprawie zrobić? Pozdrawiam
Wyświetlaj:
rek / 83.27.76.* / 2008-06-10 02:33
Nic nie musi robić. Gwarancja jest dobrowolna, nieobligatoryjna, to po pierwsze. Po drugie nawet jeśli chciałbyś dochodzić swoich praw z ustawy o odpowiedzialności sprzedawcy za produkt niezgodny z umową, to miałeś na to 24 miesiące. Teraz to jedynie możesz dogadać się aby ograniczyć koszta.
Haś. / 79.188.53.* / 2008-05-14 16:33
Szanowny Panie Producencie. Widzi Pan jak wyglądają te drzwi ?? Chętnie podzielę się wiadomością kto je wyprodukował. I nic mi Pan nie zrobi jak puszczę fotkę w internecie. Szantaż ??? Nie, informacja. Można przecież polecać znajomym coś co jest faktycznie dobre. Działa w dwie strony. Myślę, że producent nie zaryzykuje takiej reklamy, nie znając jej zasięgu. Bo dobre wiadomości rozchodzą się wolniej. Dobrze jest mieć przy tym dowód zakupu i dokumentację fotograficzną. Niech skarży, a co nie prawda ??? Proponuję to z pewną taką nieśmiałością, ale sam bym zaryzykował.
AE / 217.153.44.* / 2008-05-14 16:13
Jeśli nowy panel ma być takim samym bublem jak ten odklejający się to może warto to przemyśleć i zastanowić się nad innymi drzwiami? Kwestia rachunkowa. Poza tym solidny producent drzwi jest w stanie wykonać nowe skrzydło do istniejącej framugi.

Jeśli warto inwestować w nowy panel to skorzystaj z propozycji niższej ceny żądając gwarancji na wykonanie tej usługi. Skorzystaj przedtem z sieci i przeszukaj fora o tematuce budowalnej w poszukiwaniu opinni o posiadanych drzwiach. Być może ktoś miał podobną sytuację do ciebie i się tym podzielił? Więcej wiedzy nie zaszkodzi a może pomóc lepiej wydać pieniądze.
jliber / 2008-05-14 11:41 / Tysiącznik na forum
Ja proponuję się pociąć.
prawiezara / 83.14.41.* / 2008-05-15 15:11
To jest dobra rada.
Potem człowiek wie po co żyje.
Młody Rentier / 2008-04-30 13:20 / Bywalec forum
no jezeli gwarancja juz nie obowiazuje i jezeli minely juz 2 lata od momentu zakupu to takze nie mozesz skorzystac z ustawy o szczegolnych warunkach sprzedazy to niestety nic sie juz nie da zrobic jezeli chodzi o reklamacje.
Jedynie ze teraz juz wiesz jaki to renomowany sprzedawca jest.

Najnowsze wpisy