Co poradzicie??

zenek / 83.15.154.* / 2006-07-13 14:32
Witam wszystkich. chcę przeznaczyć około 200zł miesiecznie na "inwestycje" i w związku z tym moje pytanie jakie rozwiązanie najlepiej wybrać jaki produkt mógłby najlepiej sie sprawdzic w takim przypadku. Choryząt czasowy inwestycji około 25-30 lat. Na poczatek dysponuje kwotą ok 5000 zł a potem co miesiąc 200zł
Pozdrawiam i dzieki serdecznie za wszelki sugestie i porady
Wyświetlaj:
racuch35 / 2006-07-19 00:21
ja radzilbym ci Skandie gdyz po pierwsze ma wiecej funduszy niz Aegon i poza tym ma fundusze zagraniczne.jesli cie to interesuje mozemy sie spotkac i ustalic co i jak, czekam na maila.
Mariusz2 / 194.54.189.* / 2006-07-17 00:21
Witam, doradzam na terenie Warszawy, 602 321 755
Mam Skandię, Aegon i wiele innych. W Skandii w pierwszym roku oszczędzania dam 20% .
Pozdrawiam!
www.provida.pl
1mariusz / 193.239.80.* / 2006-07-14 19:14
Program inwestycyjny Skandia lub Aegon.
Możesz to zrobić np. na model amerykański:
80 - Twój wiek = procent kapitału lokowanego w akcje (fundusze akcji polskich i zagranicznych)
Pozostała część w fundusze obligacji lub rynku pieniężnego.
Jeżeli chciałbyś na ten temat porozmawiać dłużej - 1mariusz@autograf.pl
Konsultant Money.pl / 2006-07-14 14:09 / Specjalista Money.pl
Długoterminowo można zaryzykować inwestycję w fundusze akcyjne lub fundusze stabilnego wzrostu.

Zapraszam także do działu FUNDUSZE - http://www.money.pl/fundusze/ . Zamieściliśmy w nim zarówno narzędzia umożliwiające porównanie wynikow funduszy jak i poradniki, które powinny pomóc w zapoznaniu się z ta formą inwestycji i wybór najodpowiedniejszej opcji.
bart / 83.27.145.* / 2006-07-14 02:11
W kazdym przypadku "usredniasz cenę kupowanych jednostek w czasie" bo przeciez bedziesz wplacal pieniadze przez nastepne 25-30 lat.
Czesc pieniedzy polecilbym wplacac na fundusze akcji w ramach IKE (nie placisz podatku Belki przy konwersji, w wielu IKE nie ma oplaty dystrybucyjnej, a jesli rzeczywiscie dotrwasz przez te 30 lat to w wieku 60. nie zaplacisz 19% podatku od zyskow - a bedzie to spora kwota).
Pozostala tez w fundusz akcji (byc moze w fundusz akcji zagranicznych tak by zdywersyfikowac ryzyko pod wzgledem geograficznym) lub zrownowazony (gdyby przyszlo wczesniej wyplacic pieniadze.....).
analityk / 2006-07-13 19:35 / portfel / Bywalec forum
polecam program systematycznego oszczędzania AEGON , masz niewielki koszty w pierwszym roku a potem z górki i doskonale uśredniasz cenę kupowanych jednostek w czasie
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy