Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co proponujecie na poniedziałek ?

Co proponujecie na poniedziałek ?

blazek999 / 2007-07-28 21:31
Eloo.
Jak już nadmieniłem w kilku postach mimo bladego strachu wielu "inwestorów" wpłacam w poniedziałek 1000 zł. Zastanawiam się nad tzrema rozwiązaniami
1. PZU zrównoważony
2. skarbiec ochrony kapitału
3. uniakcje nowa europa
Do którego z nich macie największe zaufanie?
Stopa zwrotu jest podobna na przestrzeni pół roku.....
Wyświetlaj:
jacquesmayol / 2007-07-30 00:15 / portfel / "How deep can you go?"
kupowac, kupowac, kupowac...
afka / 2007-07-30 00:29 / portfel
tez tak myślę, ale nie na hura............
zaq81 / 2007-07-28 23:27 / portfel
ja bije w przyszłym tygodniu w fundusze akcji też podobną kwotą powoli do przodu .......
potem zobaczę czy odczekać tydzień czy dłużej.........
blazek999 / 2007-07-29 13:08 / Bywalec forum
a jak wygląda Twój portfel zaq mój to:
35% lokata
15% fundy pieniężne i obligacji (chociaż wg wskażnika sharpa są bezsensowne)
20% stabilne
15% zrównoważone (choć wiem że niektórzy twierdzą że lepiej mieszać akcyjne i stabilne)
15% akcyjne
dodam jeszcze iż lokuje w kilku towarzystwach .... dywersyfikacja to podstawa ;)
zaq81 / 2007-07-29 14:20 / portfel
Blazek999 w przyszłym tygodniu zaczynam :)moją przygode z funduszami
na razie:
90% lokata
10% ror

a dodelowo chciałbym :
10% ror
40 lokata
50% fundusze(coś z wig-u, jakiś miś , coś z azji i nowej europy)
blazek999 / 2007-07-29 15:10 / Bywalec forum
a procentowo ile kapitału tygodniowo zamierzasz wprowadzać w fundusze i jak podzielisz inwestycje (na jaki rodzaj fundów)?
zaq81 / 2007-07-29 16:03 / portfel
przepraszam nie napisałem myślałem, ale nie napisałem :)
to będą fundusze akcyjne od dawna myślimy o :
idea akcji
seb 3
legg mason
UniKorona Akcje FIO

Uniakcje nowa europa
BPH FIO Akcji Europy Wschodzącej

jako misia to chyba dws 25 podobno 30 lipca można kupować ale jeszcze nie wiem...
BPH FIO Akcji Dynamicznych Spółek też może
Z powyższych dwóch nie mam faworyta a może pojawi się jakiś czarny koń :)

Od podjęcia decyzji o założeniu konta w mbanku myślimy o tych funduszach...... wiem że dużo funduszy ,a mało kasy ale w mbanku nawet przy najmniejszym zakupie nie płace prowizji zakupowej co mi szkodzi mieć ten jeden więcej :)
Co do częstotliwości hmmm nigdzie mi się nie spieszy ani z wpłatą ani wypłatą na pewno chce zacząć w tym tygodniu (koniunktura sprzyja zakupom miło by było się załapać :) )

no i Azja hmmm tu na razie się nie pakuję na start trzeba mieć trochę kapitału(to nie te 100 500 czy 1000 zł min. tylko np. 5k ) ........ w mbanku mało jest alternatyw skierowanych na ten rynek.............
...... przepraszam że tak ogólnikowo Żona jest w szpitalu i nie rozmawiam z Nią ostatnio na ten temat jak wyjdzie w tym tygodniu na pewno pochwale się pierwszymi zakupami :)
blazek999 / 2007-07-29 17:37 / Bywalec forum
dokładnie tak. w mbanku można kupować i konwertować dowoli dlatego mój portfel to już 12 fundów i wejdą jeszcze 3-4.
co do funduszy jeśli masz zamiar przerzucać pieniążki z jednego do drugiego to dobrym rozwiązaniem są 4 TFI : union, seb, allianz, skarbiec, pod parasolem obracasz kasą i nie płacisz podatku od zysków... w legga bym nie wchodził (tzn wszedłem kontrolnie kwotą 100 i słabo się spisuje w czasie spadków na giełdzie) ma zbyt duży kapitał...
nie wiem z czego korzystasz oceniając fundusze, ale na fundi.pl są porównane wszytkie...
i swoją drogą kupiłbym coś stabilnego na Twoim miejscu...seb 4, i mój ulubiony skarbiec ochrony kapitału - świetnie się spisuje podczas korekt gdyż ma niewielkie aktywa....
mało ludków go kupuje gdyżnie ma jeszcze 50% w rok - działa od stycznia 2007 :)
co do bph to mam bph akcj i ...... niespecjalnie mi wyrabia sądze że przesadzili z kapitałem, podobno ich główny zarządzający odszedł do konkurencji także jak odrobi straty o ile - sprzedam go bez żalu...
idea - hmmm zagadka tylko 10 mln aktyw i to ich atut natomiast jak wyrobią po korekcie trudno powiedzieć
union bez zarzutu najwięcej tego mam w portfelu szczególnie stabilne....
a co do akcji światowych to się dopiero przymierzam....
a miśków się troche boje
czytałem że przy zwałce mogą 40% stracić , a tego bym nie scierpiał....
wolę zysk mniejszy i bezpieczniejszy zadowoli mnie 10% rocznie , 15% uszcześliwi ;)
zaq81 / 2007-07-29 22:51 / portfel
co do stabilnych to nie chce w nie wchodzić dla mnie stabilna jest lokata z swoim stabilnym 4% :) wpłacam i wypłacam kiedy chce bez obaw....... Co do legga to tu poniosła mnie trochę moda czy trend .... ale mają małe minimum na dzieńdoberek. O parasolach nie wiem za dużo niby wiem na czym to polega... myślę że może z czasem .............co do mis-ów hmm też się ich boje i dlatego bez szaleństw w tym temacie :)
Teraz martwi mnie inny temat kolo na poście obok zawzięcie twierdzi że przy zakupie jednostek w mbanku pobierana jest prowizja przez fundusz :( jeśli to prawda to trochę kicha bo chciałem kupić kilka funduszy w małych kwotach.
blazek999 / 2007-07-30 01:27 / Bywalec forum
aha co do stabilnych najlepsze zwracają się w 20-kilku procentach rocznie...pozatym zarządzający wychodzą z akcji na czas korekt i minimalizują straty ... więc pomyśl o nich :)
blazek999 / 2007-07-30 01:25 / Bywalec forum
myli się zaq - ja już kupiłem... co do parasolu to innym razem ale warto moim zdaniem....
późno już
nowicjusz1982 / 2007-07-29 16:14 / Dzieciak *€* forum
uuu zona w szpitalu ;-// to zycze zdrowka dla zonki
i takie pytanko w sytuacji jaka jest co sadzisz o zakupie obecnie skarbca akcji za poloweportfela
zaq81 / 2007-07-29 16:29 / portfel

uuu zona w szpitalu ;-// to zycze zdrowka dla zonki

dzieki za życzenia przekaże, a teraz mykam do szpitala :)
zaq81 / 2007-07-29 16:26 / portfel
nowicjusz1982 pamiętasz co się stało gdy dałeś 100% na dws top 50 miss.......
nie trafiłeś w moment do tego był to Twój debiut i ogólnie kapa.....
może sytuacja w tym tygodniu się już ustabilizuje może jeszcze potrwa zacznij spokojniej nie 50% a jeszcze mniej ....... spokojnie nawet jeśli dasz jutro np. 10% i załóżmy że to będzie maksymalny dołek i potem dołożysz kolejne 10% za tydzień to swoje zarobisz ..... natomiast jak dasz 50% a sytuacja dalej będzie bliżej nie określona to co ?????
nowicjusz1982 / 2007-07-29 16:33 / Dzieciak *€* forum
no racja ale mam skomplikowano sytacjemam male pole manewru w gerlingu a jesli teraz wyplacil bym kase to po pierwsze -4% prowizji a po drugie gerling ma 30 dni na przelanie pieniedzy na konto sam juz nie wiem co robic hmmmm:-/// doradz cos ??
nowicjusz1982 / 2007-07-29 16:34 / Dzieciak *€* forum
1525648 to moje gg odezwij sie to pogadamy :))
blazek999 / 2007-07-29 17:40 / Bywalec forum
nowicjusz koniecznie zdywrsyfikuj
fakt zapłacisz przy wyjściu 4% , ale gdzie to potem wrzucisz nieważne tak czy tak zapłacisz kolejną prowizje taką sama za 1 nowy czy za 5 funduszy
i na BOGA kup coś bezpiecznego.....
pzdr
nowicjusz1982 / 2007-07-29 18:26 / Dzieciak *€* forum
:)) wiemm musze najpierw konto w mbank otworzyc a w mojej sytuacji to nie takie proste
ale dzieki :))
nowicjusz1982 / 2007-07-29 13:11 / Dzieciak *€* forum
uniakcje nowa europa z tych ktore buierzesz pod uwage moim zdaniem zdecydowanie :))
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy