Forum Forum inwestycyjneFundusze

co radzicie jako zmiana dla Arki Akcji?

co radzicie jako zmiana dla Arki Akcji?

golden / 2007-05-22 14:20
mam fundusze Arka akcji ...i zamierzam zmienic?jaki fundusz polecacie.....??oczywiscie chodzi o jak najwazszy zysk....
Wyświetlaj:
golden / 2007-05-23 01:04
mam od roku troche dala zarobic...ale teraz cieniutko....watpie by przez nablizszy rok dla zarobic wiecej niz 30 %....a to chyba strsznie malo jak na fundusz akcyjny....jak wy uwazacie?
ARTS / 2007-05-23 11:03
Jak na Polskę i przyzwyczajenia ostatnich lat, to może i mało. Jakby to był rynek np.: USA rewelka. Jak Twój przykład pokazuje obecnie w dużej mierze inwestuje pokolenie, które nie zna słowa bessa i strata. Ciekaw jestem ile to będzie trwało jeszcze. Im później nadejdzie jakaś duża korekta, tym będzie bardziej bolesna i głęboka. Myślenie takimi kategoriami ma duuuużą przyszłość.

Ale poważnie. Powinieneś zastanowić się, nie który fundusz da Ci więcej, bo tego nikt nie wie. Wszystko opiera sie na histori i wystarczy, że w Chinach inwestorzy prywatni dostaną czkawki (a jest ich około 100.000.000 luda), to u nas efekt może być jakby wybuchła bomba atomowa. Prawdziwej paniki na GPW jeszcze nie było, w tamtym roku byliśmy bardzo blisko. Myślę, że jeszcze jeden zjazd w czerwcu 2005 do poziomu WIG20 = 2100-2200 i wielu pusciłyby nerwy. Obecnie sytuacja na GPW nie odbiega in plus od tej z początków maja 2005 (raczej in minus). Wskaźniki c/z wiekszości branż poszybowały w niebo, a kupujący płacą nie za zyski, ale za iluzoryczne marzenia o nich. Dobrym przykładem są spółki budowlane i Małe i Srednie przedsiębiorstwa. Tak więc swój wybór powinieneś oprzeć na analizie tego, który fundusz ma największe możliwości dokonywania zakupów w trakcie ewentualnej korekty. Moim zdaniem warto zastanowić się nad niektórymi nowymi funduszami ING (maja dużo wolnej gotówki i elastyczne podejście do udziału akcjii w portfelu). Jeżeli chciałbyś porozmawiać o nich, to zadzwoń 601-28-77-30.

pozdrawiam
ARTS
ARTS / 2007-05-22 23:40
Tak samo myślało ponad 2100 klientów WGI i Interbrok i teraz szukaja nie zysków, ale wpłaconego kapitału w sądzie. Jak każdy wie w instytucji budżetowej (a taka jest sąd) tródno jest cokolwiek znaleźć. A tak poważnie to teoretycznie największe zwroty daja fundusze MiŚP, ale ii ryzyko największe, zwłaszcza po kilku latach gigantycznych wzrostów. Pomyśl raczej o Legg Mason Akcji, Funduszach ING, CU Akcji. Są trochę bezpieczniejsze,. Zakup chyba też nie teraz - trochę niepewna sytuacja na rynku.

pozdr

ARTS
golden / 2007-05-23 10:15
powiedz jak myslisz czy Legg Mason bedzie szedl rownie dobrze jak teraz?bo jak narazie jest ok...ale boje sie ze moze spasc szybko.....
danny\ / 83.19.19.* / 2007-05-22 21:52
pytanie jak długo masz arke ja bym na twoim miejscu puki co jej niezmieniał moze wyniki finasowe w tym roku niema najwyzszych ,ale ogórlnie oceniana jest dardzo wysoko chyba nawet jako najlepszy fundusz w skalip np 2 lat niewieluy ma konkuretów .ja bym został przy arce ,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy