Co robic?

Burning / 2012-07-17 18:27
Jestem UK od 7 lat.mieszkam tam i pracuje.jestem wymeldowany z kraju na okres czasowy. Mialem konto oszczednosciowe w 2008 roku w UK i z tego tytulu zainkasowalem jakies 350 funtow odsetek,teraz Urzad skarbowy chce odemnie pobrac podatek od tych odsetek.strasza mnie postepowaniem wyjasniajacym decyzjami.bylem sie zapytac o co chodzi i odpowiedzia na moje pytanie bylo iz musze zaplacic podatek od odsetek w wysokosci 20% plus jakies odsetki.Moje pytanie to:
czy polskie panstwo moze cos takiego zrobic i czy to jest zgodne z prawem? i czy musze te odsetki zaplacic ?ewentualnie czy da sie to jakos ominac?
Wyświetlaj:
sonix.90 / 178.42.96.* / 2012-08-01 15:39
Witam,
Mam pytanie odnośnie płacenia podatku od kamerek internetowych. Czy trzeba płacić od tego podatek jeśli tak to jak się tym zająć? Sprawa wygląda mniej więcej tak rejestrujemy się na portalu nastepnie robimy transmisje i dostejmy napiwki w postaci żetonow od osób oglądających. Następnie żetony te przeliczane są na złotówki i wysyłane na podane konto bankowe. Zaznaczam, że nie podpisujemy żadnej umowy z portalem.
sonix.90 / 178.42.96.* / 2012-08-01 15:39
Witam,
Mam pytanie odnośnie płacenia podatku od kamerek internetowych. Czy trzeba płacić od tego podatek jeśli tak to jak się tym zająć? Sprawa wygląda mniej więcej tak rejestrujemy się na portalu nastepnie robimy transmisje i dostejmy napiwki w postaci żetonow od osób oglądających. Następnie żetony te przeliczane są na złotówki i wysyłane na podane konto bankowe. Zaznaczam, że nie podpisujemy żadnej umowy z portalem.
belladonna / 2012-07-23 08:12 / Tysiącznik profesjonalny
Samo wymeldowanie w PL nie wystarczy. Jak jesteś za granicą i tam chcesz być rezydentem podatkowym to starasz się o certyfikat rezydenta UK... widocznie nie masz tego skoro UK wysłało infor do PL (traktuje Cię jak rezydenta podatkowego PL, a nie swojego).

W umowie miedzy PL, a UK na pewno pisze gdzie maja być opodatkowane takie rzeczy (na pamięć znam tylko zagadnienia pracy najemnej).
Umowy są tutaj, trzeba czytać:
http://www.mf.gov.pl/dokument.php?const=3&dzial=150&id=9741
Burning / 2012-07-23 10:17
dziekuje bardzo za komentarz i podpowiedz , pozdrawiam

Najnowsze wpisy