Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co sadzicie o inwestowaniu w fundusze mbanku?

Co sadzicie o inwestowaniu w fundusze mbanku?

zawszeagunia25 / 2008-09-28 12:15
Co sadzicie o inwestowaniu w fundusze mbanku? Czy to jest bezpieczne? taki internetowy bank. Ja osobiscie mam fundusz w banku pekao sa pionier pieniezny ale zastanawiam sie nad przeniesieniem oszczednosci do mbanku bo tam nie ma oplat za prowadzenie? prosze o pomoc
Wyświetlaj:
Balrog1 / 2008-09-30 15:25 / Bywalec forum
Nie ma opłat za prowadzenie. W ramach jednego loginu zakładasz sobie tyle kont ile chcesz. PRywatne na firmę. Do tego właśnie jak mówisz jest platforma do inwestowania w fundusze od Uniona po legg masona. Bardzo funkcjonalna jedynie brakuje jej inwestycji w czasie rzeczywistym. Bo na zakup trzeba odczekać od jednego do kilku dni. Dostępny jest też eMakler do inwestowania w akcje. Sam mam tam konto i inwesuje w TFI mam teraz fundusze takich firm jak Skarbiec, Union, Legg, millenium. Polecam.
Cologero / 2008-09-29 09:27
Co prawda jestem krótko klientem mBank, bo od czerwca, a konto założyłem z myślą właśnie o SFI i eMaklerze - z usługjestem zadowolony, dośc duży wybór TFI polskich i dwa zagraniczne: HSBC i WIOF.
inny / 2008-09-28 21:27 / Bywalec forum
mBank i żaden Inny ;-)
Oczywiście, jesli chodzi o fundusze i ich SFI, są bezkonkurencyjni. Po co płacic prowizję za zakup, jak tu sie ma za darmo i wybór ponad 100 fundów w jednym miejscu.
Co do bezpieczeństwa, to akurat teraz każdy bank ma chyba internetowe konta, więc jest tak samo bezpieczny. A fundusze kupujesz przez internet, ale to nie ma znaczenia, bo za każdy zakup dostajesz listowne potwierdzenie zakupu oraz w systemie mbanku po 2 dniach widzisz zmianę na koncie i co kupiłas i za ile.
W mbanku mam konto od prawie 5 lat i od razu wtedy zacząłem kupowac fundusze, teraz mam ulokowane w ich supermarkiecie funduszy sumy z ... zerami i do głowy mi nie przyszło obawiac się o bezpieczeństwo środków.
Co do pekao sa to zawsze sie dziwiłem, po co tak przepłacac, to najdroższy bank, chyba w całej Unii europejskiej :-)
Pilsener / 2008-09-28 21:01 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Jestem w mbanku od początku i nigdy nie miałem żadnych problemów - mogę z czystym sumieniem polecić. Wybór funduszy całkiem spory, realizacja zleceń szybka (co mi akurat bardzo odpowiada, bo lubię spekulować).
LdN / 2008-09-29 09:19 / Bywalec forum
Nie zgodzę się z Wami. Wybór funduszy kiepski - chyba mBank kieruje się przy wyborze dostępnych funduszy kryteriami negatywnymi.
Pilsener / 2008-09-29 09:58 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Ponad 200 funduszy - jest większość polskich. Gdzie masz większy wybór?
LdN / 2008-09-29 15:08 / Bywalec forum
Ale na chwilę obecną wszystkie polskie są do niczego. Pokaż mi w SFI np. dobry fundusz surowcowy to zmienię zdanie.
Cologero / 2008-09-29 15:47
Owszem może brak Arki, ale innych wiodących polskich TFI nie brakuje (Legg Mason Akcji, Skarbiec Akcji, PKO/CS Długoterminowych). A surowce w obecnej sytuacji to chyba wątpliwa inwestycja?
LdN / 2008-09-29 15:56 / Bywalec forum
Kupilem jak nie byla watpliwa, ale oczywiscie Skarbiec musial spasc.
Cologero / 2008-09-29 16:09
LdN: Zapytam tak z czystej ciekawości czy ten portfel na money jest rzeczywisty.
LdN / 2008-09-29 16:10 / Bywalec forum
Tak, rzeczywisty. Niestety. Takie sa skutki posiadania SFI na mBank-u.
inny / 2008-09-30 18:01 / Bywalec forum

Tak, rzeczywisty. Niestety. Takie sa skutki posiadania SFI na
mBank-u.


A jak bys miał Skandię to miałbys zyski , że hoho. Oszukuj sie dalej.
Cologero / 2008-09-29 16:12
W takim razie co jest alternatywą dla SFI i dlaczego?
miki3L / 217.153.189.* / 2008-09-30 14:20
Multifund.pl - nie musisz sie wiazac z konkretnym bankiem zakladajac w nich rachunek. U nich akurat przelewasz srodki na nabycie z dowolnego konta bezposrednio na rachunek nabyc danego funduszu.
LdN / 2008-09-29 16:14 / Bywalec forum
Najprawdopodobniej Skandia.
Cologero / 2008-09-29 09:30
W takim razie jakich funduszy Twoim zdaniem brak w SFI?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy