Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co sądzicie o inwestowaniu w monety kolekcjonerskie i jak to sprzedać

Co sądzicie o inwestowaniu w monety kolekcjonerskie i jak to sprzedać

Jackul / 83.13.74.* / 2007-01-05 00:13
Rozpocząłem niedawno około pół roku temu skupować monety kolekcjonerskie (przeważnie z PKOBP) mam również spory zasób monet które zbierałem jeszcze w podstawówce(około 20 lat temu) Z przyjemnością zauważyłem że notowania tych monet poszły bardzo w górę i właściwie jest prawie tylko trend wzrostowy(nie spotkałem się z monetą która by staniała)
Chciałbym się dowiedzieć od kogoś mądrego jaki przewiduje możliwy scenariusz dla tego rynku( bo mam nadzieje że nie grozi mu upadek jak znaczkom skarbowym i za niedługo prawdopodobnie pocztowym)
Wyświetlaj:
Hexan / 2007-01-06 20:10 / Bywalec forum
Jackul każdy winien mieć jakieś zainteresowania.Jeśli przy twoim słowie kolekcjonerstwo mogę postawić =hobby to jest wszystko O.K.i w twoim przypadku wszystkie pozostałe pytania są nie na miejscu.
Pozdrawiam.
P.S.Czy masz katalog monet?
Thomas_IRL / 2007-01-06 19:48
Witam!

Jestem numizmatykiem od 5-tego roku zycia:)
Ostatnie lata przyniosly niespotykany wzrost cen monet, szczegolnie wybitych po denominacji. Trudno znalezc konkretna odp. na pytanie o przyczyne. Najbardziej rozsadna wydaje sie po prostu dynamiczny wzrost liczby kolekcjonerow co ciagnie popyt. To zaczyna tez nakrecac spirale w ktorej uczestnicza osoby, szukajace zyskow w czystej postaci z tego pieknego hobby:( Kiedys nikt by o tym tak nie myslal. Monety drozaly nieznacznie, lub nawet niektore trzymaly ceny (oczywiscie zawsze trafialy sie rodzynki ktore skakaly do gory).
Przykro mi, ze z numizmatyki zaczeto robic instrument do zarabiania:( Hobby ma spelniac inne zadanie.

Ps. A to dziwne i nagle zamilowanie do numizmatyki w naszym kraju moze kiedys rownie szybko sie skonczyc jak sie zaczelo.

Pozdrawiam!
tigerous / 2007-01-05 17:53
fajnie, zbieraj, na niektorych zapewne sie zarobi, pod warunkiem, ze masz je w posiadaniu, na tym polega gra, dotrzec do tych najbardziej lubianych, a lubiane to te dobra, ktore wystepuja w naturze najrzadziej... zbieraj, moze nie wiele ale cos tam sobie z tego bedzie!
ssj / 83.31.176.* / 2007-02-21 10:15
ja nie mam katalogu, ale patrzylem na ceny w portalu emonety.pl i z tego, co widze, to jakies moje stare monety zdecydowanie podrozaly.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy