Forum Forum finansoweKonta

Co sądzicie o lokatach internetowych

Co sądzicie o lokatach internetowych

Natasza82 / 212.160.170.* / 2007-10-08 10:17
Ostatnio na rynku pojawiła sie dość ciekawa oferta Banku BISE.
Czy ktoś już ją sprawdzał? Wygląda na to, że jest jedną z najciekawszych ofert obecnie.
Odsyłam do artykułu i proszę o jakąś poradę
http://www.skarbiec.biz/bise.html
Wyświetlaj:
śpiąca Ewa / 213.158.196.* / 2007-10-09 22:37
1. tak atrakcyjne oprocentowanie jest na bardzo krótki okres (7-30 dni) - nic nie wiadomo jakie będzie oprocentowanie w następnych okresach
2. z artykułu (uważaj - to artykuł reklamowy!) wynika że masz otworzyć konto bez opłat - ale tylko do końca roku (nie wiadomo jakie później)
3. na kartę kredytową nie ma się co łapać, bo nic nie wiadomo o warunkach (period, stopa)- zresztą kartę kred. za darmo da ci prawie każdy bank, bo to jeden z najbardziej opłacalnych (dla banku!) produktów
Moje ogólne wrażenie - jest to typowa oferta na złapanie klienta - jak przyjdzie i włoży te pieniądze, to może potem też je zostawi i jeszcze jakiś kredycik weźmie... Jak masz wolne środki to przede wszystkim zorientuj się w swoim banku - moze zaoferują Ci coś niezłego, popatrz na fundusze (teraz można kupować szybko i bez prowizji, a jak boisz się ryzyka to wkładaj w bezpieczne). Niezłe są też niektóre ubezpieczeniowe, a przy okazji inwestycji finansowej masz jeszcze ubezpieczenie. Możliwości jest dużo.
Ludzie nie kuscie się na reklamy, bo one nigdy nie mówią całej prawdy, tylko to co jest wygodne dla sprzedającego (czyli w tym wypadku banku). pozdrawiam,
Margareth / 2009-11-06 21:57 / Bywalec forum
Ja mam aktualnie lokatę w jednym z banków 5,65% na rękę, jest na 6 miesięcy (co jest plusem, bo jak mam kasę to raczej chcę ją zamrozić na dłużej niż tydzień czy miesiąc), nie ma żadnych gwiazdek. Więc nie przekonuje mnie twój bank.
Natasza82 / 212.160.170.* / 2007-10-12 14:28
Zależy kto co lubi, jeśli chce włożyć na krotki czas to bardzo korzystnie, nie chce ryzykować to lokata jest dobrym sposobem.Faktycznie Bank zyskuje klienta, ale jesli chcesz skorzystac z lokaty i tak i tak zostajesz klientem. Po prostu Bank oferuje ci dodatkowe propozycje!
nomia / 2007-10-12 14:56
oj mam wrażenie że to nic innego jak tzw sprzedaż szeptana:)))
prosisz o poradę a później bronisz oferty :)
podstawowa wada lokaty to czas jej trwania - na 7 czy 30 dni nie opłaca się przenosić forsy, dla dodatkowego 1 czy 1,5 p.p.
Od 10 001 przez miesiąc po odliczeniu podatku to ok 6,7 zł więcej niż na eMaxie+ w mBanku
Żebym się nie wzbogaciła ;-)
Natasza82 / 212.160.170.* / 2007-10-15 11:23
Sadze po prostu, ze jak jestes osoba ktora nie chce ryzykowac, nie lubi grac na gieldzie i nie ma ochoty bawic sie w fundusze, a takich osob jest wiele, to lepiej skorzystac z takiej lokaty. Trzeba tylko porownac oferty.
a pieniazki pracuja... no chyba ze ktos woli ryzykowac, to faktycznie nie ma co przegladac ofert lokat.
nomia / 2007-10-15 12:31
jestem osobą, która ceni dywersyfikację portfela :)
ale w dalszym ciągu uważam, że nie ma co się bawić w przenoszenie, zakładanie kolejnego rachunku (który nie wiadomo ile będzie kosztował i czy za ewentualna szybką rezygnację z niego nie przyjdzie mi zapłacić kary).
Może jest to dobra oferta dla kogoś kto chce na tydzień ulokować kwotę kilkuset tysięcy zł/
W innym przypadku zysk nie warty zachodu
MAREKKK / 88.199.149.* / 2009-11-04 21:23
http://www.nagrodanabank.pl/linkform/generate/partner/40656/product/20 tu jest bezplateni

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: