Forum Forum inwestycyjneFundusze

Co sądzicie o obecnej mini-hossie?

Co sądzicie o obecnej mini-hossie?

Pilsener / 2008-11-05 09:00
1. Czy realna jest szansa na osiągnięcie +50% od dna? (największy historyczny wzrost po bessie)
2. Czy spadek wtórny do poziomów 1550-1700 jest nieuchronny? Czy może będzie dłuższy trend boczny w kanale 1800-2000?
3. Jak to rozłożyć w czasie? Czy dobra koniunktura na GPW utrzyma się aż do stycznia i potem nastąpi spadek?

Mówię mini-hossa, bo wg klasycznych definicji to już jest hossa. Zależy mi na konstruktywnych opiniach, bo obecne wzrosty trochę mnie zaskoczyły - a mam jeszcze sporo wolnych środków, zbliżają się święta itp. - muszę wstępnie zaplanować zakupy w czasie. Nastawiać się na następne zakupy dopiero w przyszłym roku?
Wyświetlaj:
LdN / 2008-11-05 23:13 / Bywalec forum
1. bardzo niskie prawdopodobieństwo
2. taki spadek nie jest nieuchronny, ale nastąpi, trend boczny na pewno, ale nie mam pojęcia jak długo i w jakich granicach
3. aż do stycznia to chyba przesadny optymizm.
Gucioo / 2008-11-05 13:59 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
wszystko mozliwe chyba ze wygram w totka jutro to wtedy olewam gielde i zapominam o stratach :P
Gucioo / 2008-11-05 12:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
dzis leci w dol ciekawe czy na krutko czy to moze poczatek malej obsuwy czas pokaze kurcze czekam zeby zrobic konwersje na cos co pomoze mi odrobic choc czesc strat jesli macie jakies ciekawe propozycje to slucham pozdro :)
Pilsener / 2008-11-05 13:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Legg Mason, Skarbiec i Unikorona - te i jeszcze kilka innych biorę pod uwagę (masz temat "Jaki fundusz polskich akcji"). Jeśli chodzi o gołe akcje to planuję na razie branżę IT oraz spożywkę - to co zawsze polecałem na kryzys. Spółki bardziej "dynamiczne" wezmę na celownik, gdy hossa się rozkręci, może też i inne branże. Będę unikał sektora finansowego, surowców oraz nieruchomości - jak nie trafię to trudno, jakąś decyzję trzeba podjąć.
max1224 / 2008-11-05 10:17 / Tysiącznik na forum
ad1) nie
ad2)dwa razy tak pierwsze bliżej 1700 drugie w połowie predziału
ad3)nie mam pojęcia duża dynamika oznacza krótszy czas
Zeus52 / 2008-11-05 21:15 / 10-sięciotysiącznik na forum
Dokładnie te same odpowiedzi co max! Mini hossa właśnie się skończyła...zobacz wykres świecowy DJIA(buduje się zasłona ciemnej chmury)+MACD+full stochastik nie tylko w strefie przedsygnalnej sprzedaży,ale de fakto już wstępny sygnał dał(zagięcie w dół),co oznacza bardzo duże znaczenie formacji świecowej,czyli...very bearish! Acha, Pzdr
Pilsener / 2008-11-05 13:54 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
A co powiesz na możliwość powolnego zjazdu w okolice dołków bessy, tak przełom I/II kwartał 09? Właśnie przeglądam dane historyczne - bywało tak, że ponowne "puk puk" w dno zdarzało się nawet rok po klasycznym (+20 do +50%) odreagowaniu i często dwa, trzy razy indeksy pukały w to dno zanim zaczęła się hossa. Jest to dla mnie istotne, bo nie wiem ile środków wrzucić w akcje w bliższej przyszłość, a ile zostawić na dalszą.
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy