Forum Forum emerytalneOFE

Co sądzicie o sytuacji AIG? Czy powinienem zacząć szukać nowego OFE?

Co sądzicie o sytuacji AIG? Czy powinienem zacząć szukać nowego OFE?

MiKie / 77.252.32.* / 2008-09-17 09:21
Witam,

mój obecny fundusz emerytalny to AIG.
Słyszę teraz wiele niepokojących informacji odnośnie tej firmy, dodatkowo zamieszanie na giełdzie.

Co sądzicie o tym wszystkim? Czy uważacie, że powinienem zmienić fundusz OFE? Jestem w nim już ok. 2 lat.

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
Łuki_t / 85.221.153.* / 2008-10-09 18:37
witam, szczerze to wcale nie musisz zie niczym martwic jesli chodzi o AIG OFE!! i nie sluchaj ludzi ktorzy beda doradzaliTobie zmiane na inne OFE!! To ze za oceanem idzie im zle nie znaczy ze masz sie martwic o swoje OFE! Jakas firma kupi AIG OFE, bedzie to PZU,AXA badz Aegon. A nic nie stracisz ja osobiscie jestem przedstawiciele AXA OFE. nie martw sie o OFE! Jedyna rada odkladaj sam dodatkowo na emeryture bo ta z zus i ofe bedzie za mał!! pozdraiwm. jak chesz sie czegos jeszcze dowiedziec to mpoj mail: ku_zyn@o2.pl

2008-09-17 09:21:39 | 77.252.32.* | MiKie
Co sądzicie o sytuacji AIG? Czy powinienem zacząć szukać nowego OFE? [99]
Witam,

mój obecny fundusz emerytalny to AIG.
Słyszę teraz wiele niepokojących informacji odnośnie tej firmy, dodatkowo zamieszanie na
giełdzie.

Co sądzicie o tym wszystkim? Czy uważacie, że powinienem zmienić fundusz OFE? Jestem w nim
już ok. 2 lat.

Pozdrawiam.
Bożena J / 213.158.197.* / 2008-10-09 14:57
Czy podjąłeś już może jakąś decyzję, jeżeli nie to może się spotkamy i porozmawiamy. Mam do zaoferowania nie tylko zmianę funduszy, ale również uporządkowanie wszystkich Twoich składek, które powinny być systematycznie odprowadzane przez ZUS. Jeżeli jesteś zainteresowany podaj mi nr telefonu oddzwonie,
pozdrawiam
poldek23 / 83.22.219.* / 2008-10-05 18:24
Powiem wprost - jeśli jestes więcej niż 2 lata w AIG, to nie jest dla nikogo tajemnicą, że AIG jako inwestor długofalowy nie jest rekinem -> zaglądnij w zestawienie od 1999 roku, jaka stopę zwrotu oferuje swoim klientom.

Więc jakkolwiek nie popatrzysz na AIG - nawet pominąwszy obnecne trudności tej instytucjo. nie jest to wg mnie fundusz gwarantujący duży zysk. Swoją tezę opieram na wynikach 9 letniej działalności tego OFE.

Loku się w największych i najwięcej zarabiających w perspektywie najdłuższej. Pamiętasz jak ludzie zachwycali się wynikami TFI a teraz płaczą?

Nie nalezy się "podniecać" wynikami z kilku miesięcy, czy 1-3 lat - to potwierdził szał zakupów TFI.

Zawsze podejmując jakikolwiek wybórt należy brać pod uwagę średnią z długiego okresu inwestowania. Ten wskaźnik mówi najwięcej o funduszu.
Mam nadzieję, że już wszystko wiesz co począć w tej sytuacji.

Pozdrawiam.:-)

Więc nic nie zyskujesz pozostając w AIG.

Jeśli zaś nie upłynęło 2 lata od wejścia w OFE AIG, czekaj cierpliwie do upływu dwóch lat i przenieś się do jednego z 3 gwarantujących najwyższą stopę zwrotu.

Ranking długoterminowy masz na www.money.pl.

Pozdrawiam!
www.ciszek.pl / 83.26.89.* / 2008-10-05 13:31
Myślę,że nie ma powodów do paniki. Fundusz można zmienić co kwartał i nie ma co kierować się emocjami.
merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 04:07
Ludzie jestescie glupi. Czy wy nie umiecie czytac o co tan Pan pyta?? Pyta o t oczy jego pieniadze sa bezpieczne w OFE AIG, bo nasluchal sie w tele ze AIG moze upasc.

Odpowiedz. Pana pieniadze sa bezpieczne bo OFE AIG jest niezalezna spolka, pdlega takim samym uregulowania co TFI.
Czyli:
Pierwsze najwazniejsze - NIE MOZE ZBANKRUTOWAC
Drugie - Moze zawiesic dzialalnosc co wiaze sie z tym iz pana pieniadze zostana przeniesione do tego OFE fo ktorego pan ZECHCE.

Trzecie najwazniejsze. OFE AIG ma sie znakomicie i robi zyski wiec logicznie rzecz biorac nic zlego sie nie dzieje.

OFE to jeden pies. Pracuja podobnie. Niech cwaniaki z ING sie nie chwala tak:

"Najsłabiej wypadł OFE Warta oraz AIG OFE, których jednostki
straciły w ciągu miesiąca na wartości odpowiednio -0,94% oraz -0,68%. Niewiele lepiej wypadł drugi największy
pod względem aktywów ING OFE, który wypracował wynik na poziomie -0,65%"

Zrodlo. www.analizy.pl
http://analizy.pl/analizy_online/index.php?strona=show_raport&id=6278&c=4695264&jezyk=pl
merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 04:11
PS. Zmiany OFE nie odczuje pan w ogole jak bedzie pan na emeryturze.

Przy zmianie straci pan na oplacie transferowej. piniadze beda pobrane z pana skladek.
Moze ktos powiedziec ze po 2 roku nie pobiera sie opat - oczywiscie - nie pobiera sie ich bezposrednio od klienta...
merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 18:04
powiedzmi eme gdzie mam ja sprawdzic i co napisalem zle.
ok. argumety prosze. jestme tylko czlowiekiem i przyznaje ze popelniam bledy. dlatego prosze Cie abys mnie poprawila abym mogl naprawic sowje bledy.
poldek34 / 83.22.240.* / 2008-09-29 17:52
Jeśłi zmienisz przed upływem 2 roku pobytu w AIG zapłacisz za zmianę 80 zł. Więc ja bym radził pozostać do upływu 2 roku i wtedy wybrał bezpieczniejszy fundusz.

Pozdr.
merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 23:56
poldek34. a dlaczego uwazasz ze AIG jest niebezpiecznym OFE? Wytlumacz prosze wszystkim. Pozdrawiam.
KowalSwegoLosu / 83.18.205.* / 2008-09-27 23:27
Zdecydowanie tak. Raczej należy spodziewać się wycofywania się amerykańskich instytucji finansowych ze swoich zagranicznych inwestycji. Być może to jedynie ich uratuje....
lakis007 / 2008-09-27 09:35
Myślę, że nie musisz bo jak ktoś ich kupi to i tak TY nic nie stracisz, a jak kupi nim będziesz w AIG krócej niż 2 lata to możesz zmienić i to za darmo jak Ci się nowy właściciel nie spodoba.
poldek34 / 83.22.252.* / 2008-09-26 09:47
Szanowni Panowie, do końca października - najlepiej do połowy października możecie przenieść swoje jednostki do lepszego funduszu, więc macie trochę czasu na satysfakcjonujący i rozsądny wybór.

Jeśli jesteście w przeciętnym funduszu i nie zmienicie go do końca października, następną okazję do zmiany bęziecie mieć w pierwszym kwartale przyszłego roku, a więc za minimum 3 miesiące.

Więc warto moim zdaniem, zmienić już teraz za miast czekać na kolejne 3 misiące. To dla tych którzy już conieco uzbierali na OFE nie małe pieniądze.

Pozdrawiam życząc dobych wyborów OFE! :-)
poldek34 / 83.22.252.* / 2008-09-26 09:41
to popatrrz w ranking długoterminowy funduszy - a przecież inwestycja w OFE ma taki charakter. http://www.money.pl/emerytury/porownanie/por=stopy/pro=0/

AIG w tym rankingu jest dopiero na 10 miejscu. Więc jeśli pytasz o AIG to powiem szczerze, że lepiej jest wybrać jakiś fundusz który w ciągu 10 lat zapracował na swoją markę = pomnożył składki klientów najbardziej efektywnie.
Napewno w czołówce nie jest AIG.

Więc niezależnie od tego czy był krach czy nie AIG wśród funduszy nalezy do przeciętniaków.

Wybierz sobie więc którychś z funduszy z czołowki: POlsat, ING, Generali. Osobiście bardziej polecałbym te z większym zabezpieczeniem kapitałowym: ING lub Generali.

Z funduszami jest tak jak z wyścigami formuły jeden.

Dajmy na to:
- jeśli Ferrari i McLaren wygrywają wyścigi w ciągu długiego czasu i są w czołówce postawisz NA NIE, a nie na jakiś team który wygrał dwa czy trzy wyścigi... . A trutaj nie chodzi o sport ale o swoje własne pieniądze.

Pomyśl co jest bardziej rozsądne: postawienie w finansach na sprawdzonych przez próbę czasy Fundusze - skala dzisięciu lat działalności i jej wynik. Czy też zaufanie do tych, którzy w ciągu 10 lat mieli przeciętne wyniki a udaje im się okresowo od czasu do czasu mieć ponad przeciętny wynik.
Każdy chciałby być w funduszu który stale ma ponad przeciętny wynik i dlatego ważne są rankingi długoterminowe które na to wskazują.

W dodatku, zawsze masz możliwość przeniesienia jednostek gdyby Twój dobrze zarabniający fundusz zaczął tracić. Dlatego też ważne jest aby trzymać rękę na pulsie i wiedzieć gdzie Twoje pieniądze zarobią najwięcej.

Przy OFE jesteś w tej szczęśliwej sytuacji, że sam decydujesz gdzie wylądują Twoje pieniądze i ile zarobią - przez wybór OFE. Stąd warto nimi sie interesować. Jeśli przez ponad 2 lata masz już OFkę to przeniesienie jednostek jest bezpłatne. :-)))

p.s. Jestem doradcą finansowym w ING. Jeśli masz jakieś pytania - proszę przesłać na e-maila: poldek34@gmail.com. Jeśli chcesz zmienić fundusz, rownież pomogę. Jeśli ZUS Ci zalega z przelewami na OFE - również możemy pomóc je odzyskać. W imieniu klientów "gonimy ZUS" do przekazania pieniędzy na konta OFE swoich klientów.

Pozdrawiam.
Mazury _ Krzysiek / 90.141.25.* / 2008-10-07 13:53
Witam! Komentując wyniki finansowe AIG czy innych towarzystw nikt nie zwrócił uwagi na to ze co do wartości jednostki uczestnictwa to kij ma dwa końce i jeżeli dana składka wpłynie do OFE to mniej jednostek nabędziemy w danym dniu jeżeli wartość jednostki jest wyższa. Zachwycanie się dużą wartością jednostki w początkowych bądź co bądź latach działalności OFE( oceńmy za 20-30 lat) jest jest złudne. Moim zdaniem ( nie fachowca) najlepszy fundusz to taki który nabiera tempa w wartościach jednostki tuż przed końcem naszego oszczędzania , a wcześniej zbierając te jednostki to lepiej jak są tańsze w końcu to towar który kupujemy. To taka drobna moja uwaga. Ja zostaje przy AIG, póki jest a jak się zmieni właściciel wtedy dokonam wyboru.
RyB / 2008-09-26 19:37
jesteś doradca finansowym ale chyba swojego portfela bo chcesz naciągnąc ludzi do najsłabszego obecnie ofe.
I odpowiedz w jaki sposób chcesz wpłynąc na ZUS aby nagle twoim klientom oddał zaległe składki, a może jeszcze przesłał list z przeprosinami?
poldek34 / 83.22.252.* / 2008-09-26 23:47
RyB
...słaby w krótkim okresie, nie oznacza słaby naporawdę.

Krótki przykład. Zapewne oglądasz F1. Czy w sytuacji gdy lider wyścigu jest w pitstopie a to w tym samym czasie zwodnicy go wyprzedzają tylko pozornie.... .

Ty oceniasz fundusz na podstawie jednego "Pitstopu" - rankingu krótkoterminowego. Ale zapominasz o przewadze nad innymi "zawodnikami" jaką sobie on wypracował od 9 lat.

Nie zapominaj o tym dokonując takich generalizujących ocen. Jesli obecni liderzy osiągną 170% stopę zwrotu wtedy będzie dopiero większe prawdopodobieństwo, że zrównają się z ING. Ale kiedy to nastąpi?
Póki co rzekomo dobre, odrabiają straty a więc uczą się tego w czym od 9 lat dobry jest ING.

Powiem wprost, że klient który zaufał ING 9 lat temu zyskał wiele nawet jeśli przeniesie skłądki do innego funduszu. Pytanie czy warto zmieniać fundusz skoro wykazał się świetną zdolnością pomnażania środków - przewyższającą znacznie konkurencję?


p.s.
Kwestia ZUSu to już nasza tajemnica. Kienci ING są dlatego lojalni wobec firmy, gdyż pomagamy im w pomnażaniu ich kasy. Również przez docieranie do ZUSu i wszelkimi dostępnymi środkami formalnymi odzyskujemy składki które nie wpłynęły często na konta naszych klientów.. . Musiałbyś zostać klientem OFE i zobaczyć jak - jeśli ZUS jakiś składek jeszczenie przelał - składki zaległe wracają na Twój rachunek.

Ja osobiście życzę każdemu przekonania, że dokonał właściwego wyboru zapisując się do funduszu. To składki kazdego "z nas" i warto aby sam podejmował decyzje i ryzyko.

Rola doradcy, to pokazanie klinetowi "za" i "przeciw". - UCZCUWE POKAZANIE. Decyzja ostateczna zaś, Zawsze należy do klienta. To podstawowa zasada profesjonalnego doradcy.

Pozdrawiam.
merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 04:01
Osiagnely stope 170% tylko za jaki okres?
Chcialbym sie dowiedziec ile klienci OFE stracili przez ostatni rok w ING
merlinek / 85.89.183.* / 2008-09-30 04:01
Osiagnely stope 170% tylko za jaki okres?
Chcialbym sie dowiedziec ile klienci OFE stracili przez ostatni rok w ING
poldek34 / 83.22.221.* / 2008-09-30 08:50
No przecież pisałem - patrz ranking długoterminowy od 1999 roku.

Ty piszesz ile stracili klienci ING, ale weź pod uwagę stopę zwrotu ING,m porównaj ją z innym funduszem i powiedz sobie sam, że w ciagu 9 lat stracili więcej klienci innych funduszy których stopa nie przekroczyła 170%.

ING przekroczył a więc wypracował i tak większy zysk niz niejeden z mniej tracących OFE w obecnej chwili. Gdyż spadek ING w ostatnim czasie i tak w skali 9 lat gwarantuje większą stopę zwrotu niż górujące chwilowo fundusze.

Zgodzisz się ze mną, że większą wiarygodność ma instytycja która w skali 9 lat ma dobre wyniki niż instytucja która okresowo raz na 9 lat ma je lepsze.


Pozdr.
merlinek / 85.89.183.* / 2008-10-01 00:34
moja opinia na temat ofe.

pracuja bardzo podobnie do siebie. sam mam ING OFE ale nie popadam w skrajna euforie.

Nie liczylbym na waszym miejscu na OFE i ZUS (tymbardziej hehe), stopa zastapienia dla nas bedzie rzedu 40% (oby nie mniej), w gorszej sytuacji sa osoby prowadzace wlasna dzialalnosc dlatego ze dla nich stopa zastapienia wniesie okolo 20% :/
(emerytura wysokosci 20% wczesnijeszych zarobkow )
chcialem dodac ze w histori proba wprowadzenia w polsce kolejnego podatku albo zakazu/nakazu skoczylaby sie rewolucja ale przy naszm systemie nauczania i dzieki media , wszystko da sie zalatwic :) (taki akcenci humorystyczny)

a skad to wiem . www.knf.gov.pl /lub jezeli nie wierzycie udajcie sie do najblizszego oddzialu zusu.

pozdrawiam poldek34 za determinacje w pisaniu na forum :)
poldek34 / 83.22.201.* / 2008-10-02 10:39
Merlinek,

osoba prowadząca działalnośc gospodarczą ma minimalną emeryturę 840 zl netto, a z drugiego filaru będzie miała grosze - gdyż na drugi filar jest odkładane 7,26 % skladki miesięcznej na ZUS.
A więc przedsiębiorcu wbrew pozorom dostaną zarówno z ZUS jak i OFE najmniej gdyż najmniej wpłacają na konta tych instytucji.

Więc na miejscu przedsiębiorcy - sam nim jestem. Założyłbym sobie solidny program emerytalny połączony z szerokimi świadczeniami na wypadek śmierci, nieszczęśliwego wypadku, ciężkiego zachorowania, leczenia szpitalnegp, itp. Gdyż osoby prowadzące działalnośc gospodarczą są uzależnione od "sprawnosci swoich ręk" - jeśli ją utracą nawet w jakimś procencie z ZUSu dostaną jedynie na spirynę i część czynszu. Chyba, że mają oszczędności bo odkładali wcześniej.

Natomiast "ludzie na etatach" im większą pensję mają, tym więcej na OFE im się zgromadzi. Tylko, że każdy by chciał - ja też - tyle mieć miesięcznie na emeryturze co teraz zarabiam.

Więc suma-sumarum, jesteśmy skazani na III filar. I im wczesniej sobie go zafundujemy tym wiekszą emeryturę sobie zorganizujemy i to za niską składkę. Jeśli póxniej będziemy musieli zaciskać pasa by za większą składkę odkładaną w krótszym okresie zapewnić sobie jakie takie zabezpieczenie emerytalne.

W ING od października wszedł rewelacyjny program emeerytalny dla średnio zarabiających. Osoba która odkłada 200 zł mając 30 lat w wieku emerytalnym inkasuje kwotę minimalna na poziomie 150 tysięcy złotych przy minimalnej stopie zwrotu 5% podczas gdy dla dlugoterminowych naszych programów emerytalnych ich stopa podczas recesji dziś wynosi 10%. Jak jest stopa dla hossy - nie tudno sobie wyobrazić. Przy tym programie osoba posiada ubezpieczenie na kwotę 96 000 zł.

Dla tych których nie stać na 200 zł miesięcznie też coś fajnego się znajdzie.
\Dlatego polecam pomyślenie trzeźwe o swojej przyszłości - jeśli sam o nią nie zadbasz - wszyscy wyssają z Ciebie ile będą mogli w stanie a Ty na emeryturze zostaniesz na zasiłku ZUS i II FIlarem.

Warto sobie uświadomić, że ferorma emerytalna w 1999 roku była przygotowana i wprowadzona w oparciu i III filary emerytalne. Jeśli go nie posiadasz, tzn., ze nigdy nie będziesz miała emerytury która Cię zadowoli.

Ciekawskich zapraszam na e-maila. Jeśli jesteś ze Śląska - chętnie sie spotkam w celu przygotowania analizy finansowej pod przyszłą emeryturę i inne priorytety które uznasz za konieczne dla Twojego komfortu zyciowego teraz i w przyszłości.

Wszak myślenie nie boli, :-))) A mogą być z niego tylko korzyści.

Merlinek,

Natpmiast co do pracy OFE, sa to moje, Twoje pieniądze. Dlaczego ich nie traktowac na serio. Posiadając OFE posiadam coś na kształt konta w banku. czy interesujesz się swoimi pieniądzami w banku?
Jeśli tak, to nalezy się inetresowac swoimi składkami czy leżą w odpowiednim "banku- OFE". A po to się inetyresować by w razie draki przenieść je do lepszego funduszu.

OFE nie zorganizuje wysokiej emerytury ale może ją zasilić by była wyższa. O ile wyższa? O tyle, o ile potrafisz swoimi składkami "grać" lokując je na OFE. To taki substytut "giełdy" gdziie po dwóch latach możesz dokonac korekty, gdyż po dwóch latach możesz bezkarnie i bezpłatnie przenieść swoje środki.

Pozdrawiam.
Naciągnięty / 83.26.172.* / 2008-09-26 00:07
Sytuacja jest taka, jak na złodzieja przystało. AIG banda oszustów i naciągaczy. Wyłudzają pieniądze w żałosny sposób. Żeby nie było niejasności - nie są odosobnieni. Chrońcie swoje pieniądzę.
Optic / 85.89.183.* / 2008-09-25 14:22
Czy to jest AXA , NORDEA , AIG, PEKAO. To tak naprawde nie ma zaczenia. Wszystkie sa podobnie zarzadzane. Oczywiscie warto wybrac najlepszy. Prosze zajzec na www.analizy.pl , jest tam ranking OFE w perspektywie 3 lat. Nieh kazdy zobaczy jak pracuje jego OFE.
Pozdrawiam.

Optic
mario1515151 / 78.133.158.* / 2008-09-25 10:14
Polecam najbardziej dynamiczny fundusz na rynku AXA OFE. Obecnie najwiecej osob zmieniajacych fundusze przechodzi wlasnie do AXA. Wiecej informacji tel. 508753360,
eme / 83.5.96.* / 2008-09-26 07:40
mario1515151 ale walnąłes jak gołąb o parapet, widac nakrecony jestes kursem, z czasem zmienisz swoj punkt widzenia.Nie zapomnij dodac na forum ze w axa jest 13,7 % martwych rachunków:);) i w tym macie najwieksza dynamikę wzrostu:)
A z drugiej strony powiedz ile osob wybrało axa podpisujac umowe po raz pierwszy??? Porazka prawda???Aż wstyd sie przyznać:)
Hieronim Kubiak / 79.184.241.* / 2008-09-25 17:51
.... chcialbym wiedzieć gdzie i z czego ma wynikać ta tzw. dynamika AXA OFE???
Osób najwięcej przechodzi do AXA nie dlatego ze fundusz dobrze inwestuje, lecz dlatego że ma armię akwizytorów/ też sieci zewnętrznych... którzy świadomie, mamią Klientów, tańsza wartością jednostki. KLIENCI - PROSIMY UWAZAĆ!!!
Morpheo78 / 87.205.212.* / 2008-09-25 13:30
mario, to troszkę nie na temat...
Giluś 15-latek :):) / 89.230.79.* / 2008-09-24 23:48
Jak przeczytałem te wszystkie wypowiedzi to zobaczyłem Was wszystkich na wielkim kiermaszu z firmowymi parasolami - żebrzącymi o klienta i wbijającymi sztylet w plecy temu, który nie wrzucił Wam kasy do kubeczka. ŻAŁOSNE!!!! Poza tym ogólny poziom wiedzy jest krytyczny!!!! Podstawowe reguły w tym biznesie u Was nie istnieją!!!! Jedynie kilka uwag zasługuje na uwagę. Daleko nie zajdziecie w finansach. Poszukajcie sobie jakiegoś innego miejsca w życiu. To tyle o Was.
Jeżeli chodzi o instytucje, to wątpię, żeby ktokolwiek zdawał sobie sprawę z rzeczywistej ich sytuacji finansowej. Ekonomiści klasy międzynarodowej wypowiadają się ostrożnie, ale nie mówią o jakimkolwiek bankructwie. To już więcej media dodały sensacji. Jak to zwykle bywa z dużej chmury mały deszcz. Przejęcia na świecie muszą następować i tego nie odwrócimy. Istotną informacją jest określenie rodzaju wspomnianych kłopotów. Chodziło o utrzymanie gwarancji na odpowiednim poziomie, bo tym trudni się ta instytucja i z dnia na dzień otrzymała wsparcie od rządu. Osobiście życzyłbym sobie (może niekoniecznie kłopotów), ale takiego zaufania, jakie otrzymała ta grupa finansowa. Gdyby nie wyszedł ten plan A, to w planie B wystarczyłoby sprzedać czyhającym na ten moment innym część swojego majątku. Podkreślam, chodzi o utrzymanie gwarancji, co zobowiązuje do posiadania całkowicie płynnych rezerw finansowych.
W wyniku tych przejściowych trudności rating został obniżony o dwa stopnie, a do oceny odzwierciedlającej bankructwo firmy pozostaje jeszcze kilkanaście stopni. Nie wiem czy zdajecie sobie sprawę, że zyski grupy niejednokrotnie przekraczały PKB średniej wielkości niejednego państwa. I przez te lata nie stworzyliby sobie odpowiednich planów awaryjnych???
Osobiście polecam spokój. Sam mógłbym też gryźć pazurki, ale tego nie robię. Słucham logicznych wypowiedzi, jakie można zauważyć w tym gąszczu sensacyjek.
A dla tych wszystkich przebijających się argumentami swoich firemek zadam jedno pytanie: czy ktoś Was kiedyś uczył, że negatywną reklamą kopiecie sobie swój własny grób? Mimo wszystko zdrówka życzę Wam.
Optic / 85.89.183.* / 2008-09-23 03:00
Prosze Pana. Prosze sie nie martwic zaistanila sytuacja odnosnie AIG na Amerykanskim rynku. AIG OFE zarzadzane przez AIG TFI to to zupelnie inna spolka nie powiazana w jakikolwiek sposob z AIG na rynku USA , Bankiem AIG czy AIG Amplico Life. Co gwarantuje panu ustawa o dzialalnosci TFI. Panskie pieniadze sa bezpieczne: )
Prosze nie sugerowac sie komentarzami na w dalszej czesci dlatego iz sa one nie merytoryczne i nijak powiazane powiazane z pana problemem ktory pan przedstawil. Prosze zyc wlasnym zyciem i nie zamartwiac sie obecna sytuacja :)
Chcialem Ty lko jeszcze dodac ze TFI nie moze zbankrutowac co tez jest okreslone w ustawie o TFI.

Jezeli chce pan uzyskac wiecej informacji i rozwiac swoje watpliwosci prosze o kontakt jezeli uwaza pan iz takiego potrzebuje .
lezdrub / 79.185.98.* / 2008-09-24 23:16
OFE AIG zmieniłbym na Osiągający lepeze wyniki np Generali. TFI również bym zmienił na Arkę, która też ma lepsze wyniki. Zrobiłbym to nawet gdyby AiG matka nie miała problemów. Po prostu dla lepszych zysków. Problemy AIG to powód dodatkowy.
Hieronim Kubiak / 79.184.241.* / 2008-09-25 17:54
... a Arkę TFI, zmieniłbym na P... miejscu, na TFI LEEG MASON, który ma zdecydowanie lepszą stopę zwrotu. Pozdrawiam
AGENT AIG / 82.146.247.* / 2008-09-24 09:36
NIE WIDZISZ GOŚĆIU, ŻE ON PYTA O OFE A NIE O TFI?
Optic / 85.89.183.* / 2008-09-25 14:38
OFE podobnie jak TFI podlega tym samym regulacja prawnym bo jest to spolka inwestycyjna. Oczywiscie pracuje troche inaczej co okresla ustawa o 2 filarze.

Ale nie moze zbankrutowac bo najpierw musialby zbankrutowac wszystkie instytucje w ktore inwestuje.

Oczywiscie moj blad, dlatego ze OFE maja inne niepowiazane zarzady.
Przepraszam jezeli kogos wprowadzilem w blad.

Ale konsensus jest ten sam. Pieniadze tamtego pana sa bezpieczne :)
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy