Forum Forum emerytalneOFE

Co sądzicie o sytuacji AIG? Czy powinienem zacząć szukać nowego OFE?

Co sądzicie o sytuacji AIG? Czy powinienem zacząć szukać nowego OFE?

MiKie / 77.252.32.* / 2008-09-17 09:21
Witam,

mój obecny fundusz emerytalny to AIG.
Słyszę teraz wiele niepokojących informacji odnośnie tej firmy, dodatkowo zamieszanie na giełdzie.

Co sądzicie o tym wszystkim? Czy uważacie, że powinienem zmienić fundusz OFE? Jestem w nim już ok. 2 lat.

Pozdrawiam.
Wyświetlaj:
sly3 / 83.24.175.* / 2008-09-22 08:58
Obawiam się, ze AIG już jest skończone, akcje AIG 09.10.2007 były sprzedawane w cenie 70,11 dolarów , dzisiaj są 3,85 czyli niewiele ponad 5% wartości z przed roku, Interwencja rządu w celu ratowania AIG ,miała tylko na celu zapobieżenie panice, którą wywołać mógł upadek tego kolosa na glinianych nogach, lecz losy tej firmy są już przesądzone.
dCo / 79.184.248.* / 2008-09-20 21:07
Odkładaj człowieku jak najwięcej się da na lokaty i obligacje, słowem na wszystko co można spieniężyć i nad czym masz kontrolę.

Fundusze to przede wszystkim brak przejrzystości i zerowa kontrola nad własnymi pieniędzmi. Mówiąc otwartym tekstem - defraudowanie pieniędzy.
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-09-21 19:47
A nad funduszami nie ma kontroli?? Codziennie są wyniki funfuszy inwestycyjnych.
można przekłaadać kapital miedzy funduszami. NP z funuszu akcyjnego do obligacyjnego.
I to przez internet. Myśle,że masz małą wiedzę na temat renku finansoego.
A próbujesz dawać innym porady w tej dziedzinie.
bodiniusz0 / 2008-09-20 20:35
Zobacz wyniki i na tej podstawie zadecyduj! Nic poza tym nie ma znaczenia (bo:
1. AIG w Stanach ma duże oparcie w FED
2. AIG w Polsce jest mocno niezależne i nic mu nie grozi (tak na prawdę nie ma jednego AIG, a każda spółka jest osobnym podmiotem)
3. OFE (fundusz) to nie PTE (towarzystwo). Nawet jeśli towarzystwo padnie, to fundusz jest bezpieczny.
)

Pozdrawiam
dCo / 79.184.248.* / 2008-09-20 21:03
Fundusz jest tak samo bezpieczny jak babcia w balkoniku przechodząca przez autostradę.
Sławy / 84.10.230.* / 2008-09-20 16:38
Rzeczpospolita z 17 lipca br. Poleczam lekturę z ocena rynku funduszy emerytalnych. Podaj mi swój e-mail, przesle Ci ten materiał.

Pozdrawiam.Sławy - e-mail: smsmsm2@wp.pl
PiotrWie / 2008-09-19 21:54
Dwa lata to zbyt krótki czas dla oceny takiej inwestycji. Radzę jednak poszukać innego niż bank miejsca na ulokowanie swojego OFE . Właściwym miejscem wydaje się być grupa, która oferuje programy inwestycyjne. Banki nie są właściwym miejscem dla oszczędzania pieniędzy ma emeryturę. Radzę zapoznać się z sumami, jakie gwarantują banki tym którzy trzymają w nich gotówkę. Niedawno pisała o tym Gazeta Wyborcza. Czy warto gromadzić środki na przyszłe 20 lat emerytury w banku, który gwarantuje wypłatę w wysokości 22.500 EURO. Kwota niespełna 100.000,oo zł to podstawa do wypłaty emerytury w wysokości mniejszej niż 500 zł miesięcznie. Proponuję rozważenie odpowiedzi. Szkoda tracić czas.
any / 2008-09-20 10:45 / portfel / Bywalec forum

Radzę jednak poszukać innego niż bank miejsca na ulokowanie swojego OFE .

A ja radzę najpierw dowiedzieć się o czym się dyskutuje.

Radzę zapoznać się z sumami, jakie gwarantują banki

A ja ponownie radzę zapoznać się zasadami funkcjonowania OFE.
karolczykre / 2008-09-19 18:03
Uważam , że powinien Pan zmienić fundusz nie dlatego , że są zagrożone Pana pieniądze tylko z uwagi na to , że np.ING znacznie lepiej inwestuje zgromadzone środki , ma najlepszą stopę zwrotu od początku czyli od 1999r i najczęściej wybieranym funduszem emerytalnym .
Tak się składa,że jestem przedstawicielem ING i chętnie odpowiem Panu na pytania pod
nr.696068320
Renata
babunia / 86.63.144.* / 2008-09-21 08:37
Co ty bredzisz ING ?
Myślę, że lepsza jest skarpeta...
qqqqqqqqqq / 77.253.126.* / 2008-09-20 13:33
To taki dziwny zbieg okoliczności, że Pani Renata jest przypadkowo przedstawicielem ING, i potrafi pokazać, że przypadkowo ING ma największą stopę zwrotu, lepiej inwestuje, jest najczęściej wybieranym OFE, a tak w ogóle to naprawdę zbieg okoliczności, ale tak jest, a AIG to na pewno zbankrutuje i mimo ustawowej ochrony środków z funduszy emerytalnych na pewno Pan Piotr straci swoje zgromadzone środki, i przypadkowo na pewno doszłoby do takiego zbiegu okoliczności, że Pan Piotr straciłby środki, gdyby przenosił je do ING przez innego akwizytora ING
mariola.pac / 157.25.31.* / 2008-09-20 14:42
.To nie dziwne że pani Renata jest akurat przedstawicielem ING i przeczytała pytanie. Proszę sobie wyobrazić że ta kobieta umie czytać . Aż dziw bierze prawda.? To umiejętność przecież zarezerwowana dla innych , a mianowicie tych którzy nie pracują akurat jako przedstawiciele ING. A tak wogle to OFE o którym piszecie to nie bank tylko instytucja finansowa pod nazwą Towarzystwo Funduszy Emerytalnych i zanim zacznie o tym pisać to proszę nie mylcie faktów , zdarzeń i ustaw obowiązujących w tym kraju.
Proponuje eównież pomyśleć czy fakt że to co nosimy na dupie to spodnie lub spódnica oznacza , że wszystkie są takie same. Maja
bert2 / 91.94.150.* / 2008-09-20 13:50
Pani Renata dostanie po prostu kasę za przepisanie i to co naopowiada nie ma znaczenia liczy się tylko kaska zasada akwizytora
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-09-21 20:05
Tuman to jesteś chyba ty Renatka.Jesteś przedstawicielem funusz ING i nie znasz wynikow swego funduszu. Za ostatnie 3 lata daje poprostu dupy. Bardzo cieniutko.
Oj cieniutko.
członek OFE / 87.205.221.* / 2008-09-20 07:08
To że AIG ma kłopoty i będzie musiało oddać dług to pewne.Będą to oddawać mniej lub więcej klienci te firmy wszędzie tam gdzie ma siedziby.Co się tyczy ING to też instytucja o profilu AIG na dodatek ma bardzo mały kapitał akcyjny,i niestety ING kojarzy mi się z przekrętami w banku śląskim i tym jak zrobili w konia klientów z obligacjami 3 letnimi,gdy zapisywaliśmy się do OFE.Tak że fundusze,które są oparte o banki i instytucje inwestycyjne są na dzień dzisiejszy najbardziej zagrożonne.Dlaczego Commercial i Axa nagle zaczeły sprzedawać polisy OC.Z wyborem OFE zastanawiałbym się nad ALLIANZ czy PZU.
low gick / 78.133.158.* / 2008-09-24 15:35
AXA - jak to nagle? AXA to i OFE i ubezpieczenia majątkowe, ubezpieczenia na życie i komunikacyjne, a że rynek directowy (zwłaszcza komunikacyjne) jest krzykliwy to widac reklamy w tv. To nie jest nagła sprawa, a zupełnie rynkowa. Sprawdź wpierw historię grupy AXA ich portfel produktów, potem pisz/plotkuj/deklaruj/ o nagłości oferty w OC
anty_ / 78.88.174.* / 2008-09-21 13:59
PZU to tez instutucja inwestycyjna. Maja kilka funduszy, w tym akcji.
Wujekdobrarada / 88.156.95.* / 2008-09-19 22:23
Przez takich doradców jak Pani ludzie nigdy nie uzbierają sensownych pieniędzy w OFE.
Nie wiem jak długo Pani się zajmuje finansami ale czytając to mogę stwierdzić ze nie długo albo ING naprawdę słabo szkoli pracowników. Jakie znaczenie ma to ze ING zarobiło najwięcej na pierwszej składce wpłaconej w 1999 roku. Wpłaty na OFE są ściągane co miesiąc i co miesiąc jest różna cena jednostki. Przez to występuje efekt uśredniania zysków.
Jeżeli teraz ING ma najwyższą stopę zwrotu to można powiedzieć że ich jednostki mają teraz najwyższą cenę. Czyli zakładając że co miesiąc jest przelewana porównywalna suma pieniędzy kupujemy ich coraz mniej niestety. Dla wysokości zgromadzonego kapitału ma znaczenie ilość jednostek które przez lata zakupimy X ich cena w dniu przejścia na emeryturę. Nie jest Pani w stanie zagwarantować ceny na zakończenie.
Namawiając ludzi aby sprzedali tanie jednostki a kupili drogie jednostki ING robi im Pani niestety krzywdę, nie mówiąc już o logice takiego działania.
Wybierając OFE o wiele większe znaczenie mają opłaty które są pobierane przez cały czas niezależnie od wyników.
Życzę powodzenia w realizacji planów sprzedażowych.
Tak się składa że nie pracuje dla żadnego OFE a kapitał zbieram i inwestuje sam.
Na pytania też chętnie odpowiem
Mój OFE to AIG
AGENT AIG / 82.146.247.* / 2008-09-24 09:44
A EMERYTURĘ BEDZIESZ MIAŁ WYPŁACONĄ W ZŁOTÓWKACH, CZY W JEDNOSTKACH. NIESTETY TAKIE LICZENIE JEST PRZEDSTAWIANE PRZEZ AKWIZYTORÓW GORSZYCH FUNDUSZY. NIE LICZY SIĘ ILOŚC JEDNOSTEK NA KONCIE, LECZ ZYSKI FUNDUSZY, PROWIZJE POBIERANE PRZEZ OFE SĄ TAKIE SAME, NO PRAWIE.....
Mariuszz / 77.113.249.* / 2008-09-20 23:19
Sorry ale ten wywod z ceną jednostki jest conajmniej wątpliwy...
Wartość jednostki Funduszu nie jest w danej chwili istotna dla osób przystępujących do danego OFE. Obrazuje ona tylko jak Fundusz radzi sobie od początku działalność. Jeśli przystąpimy do jakiegoś OFE w drodze transferu i nabędziemy oczywiście jednostki to czy one będą tanie czy drogie nie liczy się w ostateczności... ważne jest czy Fundusz będzie wypracowywał zysk od tej chwili czyli zwiększał wartość jednostki (w momencie zakupu taniej lub drogiej). Jeszcze raz piszę, że teoria sprzedaży drogich a zakup tanich jednostek jest bez sensu... i obnaża niewiedzę piszących.
Sam reprezentuję Allianz OFE (ma bodajże najmniejszą wartość jednostki) ale nigdy nie przyszło mi do głowy namawiać klienta, żeby sprzedawał drogie (z innego OFE) a kupował tanie jednostki :)
Napewno bezsprzecznie ważne przy wyborze OFE są opłaty... a Allianz OFE ma najniższą opłatę od składki (to ta, którą OFE potrąca co miesiąć od sładki otrzymanej z Zus) - tylko 4% a gdzie indziej 7%.
pozdrawiam
Mariusz
ofek / 79.185.157.* / 2008-09-19 23:55
to znaczy że lepiej przechodząc na emeryturę mieć milion jednostek po 1 groszu niż tysiąc po 100zł? a czy wujka niedorada ktoś uczył matematyki?
At_ka / 83.24.122.* / 2008-09-19 20:01
Pani Renato, jako przedstawiciel ING powinna Pani pamiętać o kosztach, jakie pobiera każdy fundusz za zarządzanie pieniędzmi klientów. A to właśnie AIG ma najniższe koszty na rynku. Nawet wasz prezes przepraszał AIG za błędnie wydrukowane ulotki, w których znalazła się nieprawdziwa informacja. Poza tym wystarczy prześledzić np.portal ANALIZY ONLINE, tam od kilku kwartałów rekomendują AIG jako najlepszy fundusz.. Ja w nim jestem od ponad 5 lat, po przejściu z ING. Przez te lata zarobiłam więcej, niż gdybym została w przereklamowanym ING.
Pozdrawiam wszystkich członków AIG OFE :-))
lezdrub / 79.185.98.* / 2008-09-24 23:29
A kogo obchodzą koszty za zarządznie. Wyniki funduszy podawane w serwisach finansowych podawane są netto, czyli już po odjeciu kosztów zarządzania. Tak samo jest
z funduszami inwestycyjnymi. Dla mnie nie ważne jest, ile fundusz bierze za zarządzanie.
Dla mnie ważne jest ile ja mam na czysto.
pzak / 217.97.159.* / 2008-09-19 10:19
Czy ktos z szanownych wypowiadających się wie na jakich zasadach działają OFE i na czym polegała cala reforma emerytalna?? Sadząc po wypowiedziach nie mają zielonego pojęcia. Też jestem w OFE AIG i śpię spokojnie. Dlaczego? Ponieważ moje pieniądza sa bezpieczne nawet jeśli AIG upadnie. Moje pieniądze nie są własnością AIG tylko moją, a wybierając OFE po prostu podpisuje kontrakt na zarządzanie moimi pieniędzmi. Daje im wolną rękę do kupowania czy sprzedawania różnych instrumentów finansowych w celu pomnożenia kapitału, ale jeszcze raz podkreślam te pieniądze nie są w żadnym razie ich własnością! Jeśli AIG upadnie i przyjdzie syndyk to moja kasa odłożona na emeryturę nie wejdzie w skład masy upadłościowej. W takiej sytuacji zostanie po prostu znaleziony inny zarządzający moimi pieniędzmi i tyle. Jeśli nowy zarządca (czyli inny OFE) mi się nie spodoba to mogę zmienić w każdej chwili i tyle. W system wbudowane są dodatkowe zabezpieczenia jak naprzykład takie, że bank na koncie którego złożone są pieniądze danego OFE też odpowiada za operacje nimi dokonywane. Jeśli dopuści do niezgodnej z prawem operacji to będzie płacił z własnej kiesy jeśli z tego tytułu nastąpi jakieś uszczuplenie kapitału zgromadzonego w danym OFE. I tak to zgrubsza działa, wiec ludziska bez paniki. Pod tym względem (tzn. bezpieczeństwa kasy) reforma moim zdaniem została przygotowana całkiem dobrze.
W gorszej sytuacji są Ci co maja wykupione ubezpieczenia indywidualne w Amplico, ale to już inna bajka niż OFE.
Pozdrawiam
bert2 / 91.94.150.* / 2008-09-20 13:46
zgadzam się z tobą co do bezpieczeństwa w ofe .z mocy ustawy żadne ofe nie może upaść co innegoPTE .A CO DO POLIS ubezpieczeniowych w Ampliko to będzie wielki skandal przy wykupie .
At_ka / 83.24.122.* / 2008-09-19 20:05
Polisy w Amplico są równie bezpieczne jak pieniądze w OFE AIG. Amplico Life jest firmą z POLSKIM kapitałem i sytuacja w amerykańskim AIG nie wpływa w dużym stopniu na tę firmę. Poza tym polisa ubezpieczeniowa to najpewniejsza lokata kapitału (polecam lekturę artykułu w GW sprzed 2-3 dni)
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-09-21 19:40
To w GW takie głupoty napisali. Sprawdź na stronie AIG. to zobaczysz sklad akcjonariatu.
przemo72 / 83.23.213.* / 2008-09-19 15:04
oczywiście ! polecam mój fundusz AXA OFE, chętnie podpiszę z Panem deklarację, pozdrawiam !
jola217 / 2008-09-19 14:01
To czyje są pieniądze zgromadzone w OFE pokazał ostatni wyrok TK oraz manipulacje rządu przy planach rezygnacji z dziedziczenia emerytur. Jeśli coś jest moją właśnością to mogę sobie zrobić z tym co mi się podoba np. zafundować córce lepsze studia. A jeśli nie mam do tych pieniędzy dostępu, to nie jest to moja własność. Kto się pogodził z faktem, że oddał tte pieniądze (pod przymusem) różnym prywatnym firmom (i rządowi), uniknie w przyszłości rozczarowań.
fundmaster / 217.98.12.* / 2008-09-19 12:26
Faktycznie pieniądze mogą być bezepieczne, ale czy będą dobrze pomnażane? W większości rankingów fundusz AIG zamyka stawkę. Decyzję o zmianie trzeba podjąć samodzielnie w oparciu o fakty a nie o paniczne wypowiedzi pseudo analityków rynku.
pzak / 217.97.159.* / 2008-09-19 13:42
Tu się zgadzam w pełni, ale inną kwestią jest skuteczność zarządzania tymi pieniędzmi a inną kwestia ich bezpieczeństwa w sytuacji kiedy fundusz zarządzający ogłasza bankructwo. Moja wypowiedź odnosiła się do tej drugiej sytuacji.
lilka2 / 83.5.237.* / 2008-09-17 09:32
Wszystko bedzie OK. Twoje pieniadze nie sa zagrożone. Ale na pewno pojawi się duzo naciagaczy, którzy będa namawiać cie na zmiane funduszu .
Przyszły emeryt / 87.206.85.* / 2008-09-17 09:53
Wiej stamtąd póki czas !!! Pierwszy padł AIG. Kto następny? Commercial? Nacionale Nederlanden? Nie zapomnijcie, że WSZYSTKIE FIRMY UBEZPIECZENIOWE SĄ POWAŻNIE ZAANGAŻOWANE W UBEZPIECZENIA NA RYNKU FINANSOWYM I WKRÓTCE STANĄ PRZED TAKIM SAMYM PROBLEMEM JAK AIG - CZYLI N I E W Y P Ł A C A L N O Ś C I Ą !!! W czasie spadków na giełdzie trzeba wybierać fundusz, który ma NAJMNIEJ AKCJI w portfelu !!! A takim jest np.Bankowy !!! Nie zapominajmy także o tym, że zagraniczne instytucje ubezpieczeniowe mogą szybko upaść - patrzmy w tej chwili na przypadek AIG - stoi na skraju bankructwa, i zapewne upadnie najdalej w skali dwóch lat i to pomimo pomocy rządowej USA. Wiejcie z tych zagranicznych bubli póki czas do krajowych podmiotów !!!
Agnieszka Rybak / 195.85.227.* / 2008-09-17 18:38
zapomniałes dodać przyszły emerycie , ze AIG , jest na swiecie juz prawie 100 lat , i jak do tej pory nie upadł.. to i nie upadnie .. predzej Bankowy poleci niz AIG ,
Przyszły emeryt / 87.206.85.* / 2008-09-18 09:38
Niedługo Bankowy wykupi AIG - a AIG dostał tylko odroczenie bankructwa na dwa lata. Niedługo zacznie wielką wyprzedaż. To samo będzie z Commercialem i Nationale.
Agnieszka Rybak / 195.85.227.* / 2008-09-17 18:31
AIG znajduje się pod presją związaną z zachowaniem płynności krotkoterminowej , tym jednak rozni się od innnych instytucjifinansowych , ktore ROWNIEZ mają podobne problemy, tylko o malych firmach się nie mowi ,,, czy ktos slyszal o kowalskim lesniku , albo o nOwaku tramwajarzu...ale kazdy slyszal o Einstainie, i Chopinie........... cholera nie panikujcie AIG ma solidną podstawę majatkową , poradzą sobie ... lepiej wiejcie z tych małych firemek , co kasy nie maja , , aa o tym nie wiecie.
eme / 83.5.98.* / 2008-09-17 10:58
Bankowy nie moze upaść on juz jest najnizej jak tylko można , na kolanach
MiKie / 77.252.32.* / 2008-09-17 10:01
Dobra nie prosiłem o reklamę tylko radę.

Porównanie OFE według inwestycji w akcje - lipiec '08:
Polsat 39.48%
AIG 27.58%
RyB / 2008-09-17 16:53
Nie czytaj tych p******, które wypisuje przyszły emeryt. On już tak wszędzie pisze tylko po to by nałapać jak najwięcej ludzi do Bankowego. To marny agent posługujący się wyssanymi z palca informacjami.
Na razie się nie przejmuj tylko śledź wyniki jakie w najbliższym czasie będzie osiągał AIG. I dopiero jak będą odstawać od średniej to pomyśl o zmianie.
AIG jest grupa światową i upadek jednego oddziału (o ile do niego dojdzie) nie ma wpływu na inne oddziały.
Przyszły emeryt / 87.206.85.* / 2008-09-19 08:43
Zastanów się raczej RyB do czego ludzi namawiasz - do wchodzenia w UPADAJĄCE SPÓŁKI? Jeszcze nie dało Ci do myślenia BANKRUCTWO AIG? Może niedługo przemówi do Ciebie BANKRUCTWO Commerciala i Ing NN - choć myślę, że nawet nie będziesz chciał tego zauważyć, dopóki nie stracisz tam swoich pieniędzy. DOBRE BO POLSKIE I NIERYZYKOWNE !!! - POMYŚL NAD TYM STWIERDZENIEM. Innowacyjność w finansach nie zawsze idzie w dobrą stronę, a PRAWIE zawsze w stronę RYZYKA. CZASAMI PRZESADNEGO JAK W PRZYPADKU UBEZPIECZANIA KREDYTÓW MIESZKANIOWYCH W USA. I W NASTĘPSTWIE BANKRUCTWA AIG, ITD....
zdziś / 87.101.16.* / 2008-09-20 19:10
Skończ z tym upadkiem Commercial Union. AIG ma kłopoty przez swój bank a Aviva bedąca właścicielem CU nie zajmuje się bankowością. A jak już musisz na tym forum wychwalać Bankowy to pokaż jego atuty a nie czarne, nierealne wizje dotyczace konkurencji.
buckfast1 / 79.184.134.* / 2008-09-17 22:47
AIG napewno nie jest złym funduszem.. chociaż ostatnio mieli kiepskie wyniki.. jak już koniecznie chcesz odejsć to polecam AEGON obok generali i axa ma ostatnio najlepsze wyniki i widać że szybko się rozwija i za kilka miesięcy będzie w ścisłej czołówce- przynajmniej jeśli chodzi o zarządzanie ;)
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-09-21 19:30
Aegon jest dobry ale w inwestowaniu pieniedzy na rynku funduszy inwestycyjnych.
Hurtownia funduszy polskich i zagranicznych.
rozwado / 2008-09-19 12:42 / Tysiącznik na forum
AIG dziala wylacznie na polskim rynku i nie ma zobowiazan w stosunku do AIG matki. Dotyczy to Amplico, banku i OFE. AIG matka nie gwarantuje tez AIG Polski. Zatem sytuacja AIG matki nie ma wplywu na sytuacje AIG Polska. Skad inad AIG matka dostala wystarczajace gwarancje od FeDa i Skarbu, wiec jak ktos znowu zbankrutuje, to nie beda to oni.
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-09-21 19:34
rozwado. przeczytaj sobie kto jest akcjonariuszem PTE AIG. Nie pisz takich głupot.
Przynajmniej nie na tym portalu.
any / 2008-09-18 04:46 / portfel / Bywalec forum

będzie w ścisłej czołówce- przynajmniej jeśli chodzi o zarządzanie

Normalnie prorok. Poproszę o sześć liczb na najbliższą kumulację Totolotka
mono, Łódź / 217.113.225.* / 2008-09-19 17:21
Mnie wystarczy 5 liczb, na otarcie łez po podwyzkach pradu. Poproszę o te 5 liczb na kumulację Totka!
Sami reklamiarze i niedouczki - jakie to wasze pieniadze, skoro POZWOLILIŚCIE je sobie zabrac? Juz wasze nigdy nie bedą...A może postawic tarota, albo "polatać" z różdżką...Jak przysłowie mówi: Polak i po szkodzie głupi. Pa, zgrywusy.
teo61 / 84.10.202.* / 2008-09-19 10:38
AIG w Polsce , na na 100% w myśl prawa polskiego ,gwarancje i reasekuracje..
Wyniki AIg OFE sprawdzce na analizach online ,sa bardzo dobre ,przynajmniej za 3lata i za otatni rok.Możemy dać na luz.
Specjalista...................... / 80.53.136.* / 2008-09-19 10:34
Powiem tak Pieniadze ktore gromadzisz w funduszu należa w 100 % do Ciebie jeżeli sie przepisy nie zmienia Szanowna Pani Agnieszko Rybak w nawiazaniu do Pani wypowiedzi: 'zapomniałes dodać przyszły emerycie , ze AIG , jest na swiecie juz prawie 100 lat
i jak do tej pory nie upadł.. to i nie upadnie .. predzej Bankowy poleci niz AIG ', chce mi sie smiac Lehman Brothers miał 160 letnia tradycje i co? Wiec prosze zle nie doradzac Mike jezeli jestes juz w AIG dłuzej niz 24 miesiace to zmien sobie lepiej ten fundusz Po 1 problemy o ktorych sie slyszy moga w mniejszym lub wiekszym stopniu wpłynac na stan Twojego konta Po 2 jest duzo funduszy ktore sa znacznie lepsze anizeli AIG Nie chce tu naganiac ale bardzo dobrymi sa PZU - zawsze stabilna forma, ING - ostatnio swietne wyniki, Polsat - najlepszy fundusz na rynku Godne uwagi jest tez Generali oraz Pekao Jest ogolnie 15 funduszy a Ty jestes mniej wiecej w funduszu znajdujacym sie na koncu stawki I ten kto mysli ze jak AIG zbankrutuje lub bedzie juz w stanie krytycznym to niech nie mysli ze to sie nie odbije na przyszlych emerytach Pozdrawiam
lezdrub / 79.185.117.* / 2008-09-21 19:23
Specjalista włacz telegazetę (innym też to radzę, aby głupot o wynikach fundszy tu nie pisali) na TVP 1lub 2 na stronie 155 sa codziennie wyniki F.E.
To zobaczysz jak kiepsko za ostatnie 3 lata ma się ING,PZU. Jedenie polsat ma sie dobrze. Najpewniej w obecnej chwili to zmieniać na Generali .
hubb / 83.24.249.* / 2008-09-19 11:16
Ja jestem w ofe aig od ponad trzech lat i nie zamierzam pod wpływem tej całej paniki z niego wystepowac. Co prawda ma duze problemy za oceanem jednak otrzymał pomocy teraz 85 mld dolarów z rezerw federalnych, wiec mysle ze nie bedzie źle. Jezeli są zyski, musza tez byc w koncu straty...

Chciałbym rownież zauwazyc, ze obojetnie jak by dobrze stały ofe, to i tak z tego II filaru dostaniemy załosne emerytury, wiec wrzuccie troche na luz.
edekil / 87.105.34.* / 2008-09-19 19:27
moge cie prze[isac do poczylionu jest spoko no i w ostatnich rankingach 2 pozycja pozd...
jarezy / 89.174.186.* / 2008-09-21 22:38
Jak pięknie piszecie takie gzury to płakać się chce o waszej znajomości finansów i działalności OFE i porównywaniu ich .
echo / 2008-09-22 00:12
Ech, rzeczywiście niewiele wypowiedzi było takich, z których można obiektywnie wysnuć jakieś wnioski. Odnoszę wrażenie, że połowa to wypowiedzi przedstawicieli danego funduszu, o jakim się pozytywnie wypowiadali. Fakt, że sama wolałabym przenieść jednostki uczestnictwa w pewniejsze miejsce, bo skoro, gdzieś tam, jakaś nitka w tej emerytalnej skarpecie strzeliła i choć łatką naprawiono, to już nie ta sama skarpeta. ;) Dwa lata minęły, możesz przenieść się bezpłatnie. Przeczekać pewien czas i wrócić do AIG, jeśli uznasz, że tak jest lepiej. I przyznam się; też jestem przedstawicielem, ale dla dobra sprawy nie powiem jakiego funduszu. Pozdrawiam.
1 2
na koniec starsze

Najnowsze wpisy