Forum Forum emerytalneZUS

Co sie stanie z naszymi emeryturami?

Co sie stanie z naszymi emeryturami?

Fakir12 / 2011-07-12 12:21
Coraz bardziej powiększa się moja nie wiadoma dotycząca mojej emerytury, totalnie nie wiem czego się spodziewać, czy będę w ogóle w stanie utrzymać się z emerytury którą będzie mi przysyłał ZUS. Czy mógłby mi ktoś wytłumaczyć co czeka mnie jaki przyszłego emeryta?
Wyświetlaj:
tańczący_z_fundami / 193.41.231.* / 2011-07-12 13:56
Niestety ale rokowania sa gorsze niż złe. Pisałem tu wiele razy na czym polega system emerytalny w Polsce. Z twoich składek na ZUS utrzymywani są obecni emeryci, a tobie zapisuje sie na kartce papieru (w komputerze) że ZUS jest ci tyle a tyle winien, ale pieniędzy w ZUSie nie ma. Tak więc tą kwotę zapisaną na kartce ZUS będzie ci wypłacał tylko wtedy jeśli w momencie przejścia na emeryturę będą pracujący i to w odpowiednio większej liczbie niż teraz którym bedzie sie zabierać na ZUS tak samo jak tobie dzisiaj. System ZUSowski teoretycznie może działać pod warunkiem jesli średnio na rodzine przypada co najmniej 2,14 dzieci. W całej Europie łącznie z Polską wskaźnik ten jest grubo niższy. Do tego z Polski wyjechało 2 mln ludzi którzy na ZUS nie płacą. Tak więc nie licz na ZUS. Pieniędzy NIE BĘDZIE.
xyzzz / 2011-07-12 13:20
emerytura zależy od naszego stażu pracy i od tego jak szybko zaczęliśmy dobrze zarabiać, wtedy możemy liczyć na satysfakcjonującą emeryturę
Hanibal12 / 2011-07-12 13:32
Czy ja wiem , tak czy siak, większość naszych pieniędzy w życiu nie zobaczymy!!

Najnowsze wpisy