Forum Forum finansoweKredyty

co się zmieni w kredytach hipotecznych

co się zmieni w kredytach hipotecznych

molendziorka / 2011-12-07 10:29
powiedzcie mi czy od nowego roku moze sie cos zmienic w kredytach hipotecznych? s ajuz jakies doniesienia w tej kwestii, ze bedzie np trudniej czy cos?
Wyświetlaj:
Kasia B-k / 93.105.96.* / 2011-12-15 11:21
Witam! Od stycznia 2012 banki będą liczyć zdolność kredytową maksymalnie dla okresu 25 lat, nawet wówczas, gdy będzie zaciągany na okres dłuższy.Co to oznacza? Oczywiście wyższą miesięczną ratę. Ograniacza to w znacznym stopniu możliwość otrzymania kredytu przez najmniej zarabiających. Warto zaznaczyć, że obecnie, prawie 2/3 kredytów, to kredyty na 25 i więcej lat.
Warto jeszcze w tym roku rozpocząć procedurę starania się o kredyt mieszkaniowy, oczywiście, jeżeli zamierza Pani taki kredyt zaciągnąć. Aby porównać kredyty hipoteczne, polecam porównywarkę kredytową na www.InvestPuls.pl, gdzie istnieje możliwość porównania i wybrania kredytów (również hipotecznych) według własnych kryteriów. Pozdrawiam!
zadra45 / 2011-12-07 15:27
będzie trudniej, ja się spieszę, by ten kredyt pozyskać jeszcze przed świętami, jutro wybieram się do PKO BP, tam się zdecydowałam na kredyt jeszcze z RnS
wirrr / 2011-12-07 13:01 / -
Nowy rok niestety przyniesie utrudnienia związane z pozyskiwaniem kredytów, gdyż po pierwsze wysokość rat nie będzie mogła przekraczać połowy miesięcznych zarobków, a po drugie zdolność kredytowa będzie przeliczana na 25 lat kredytowania, a nie na tyle lat na ile w rzeczywistości będziemy chcieli wziąć kredyt, także faktycznie będzie trudniej i dużo mniej osób dostanie kredyt.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: