Forum Forum dla firmKadry

Co się zmienia w prawie z nowym rokiem

Co się zmienia w prawie z nowym rokiem

Money.pl / 2010-01-04 08:57
Komentarze do wiadomości: Co się zmienia w prawie z nowym rokiem.
Wyświetlaj:
kwaśne jabłko / 83.13.87.* / 2010-10-15 12:22
Brawo PO! wasze kobiety nie dożyją wieku emerytalnego! a płacili przez 35 lat zusy ! brawo dawać emerytury uprawnionym , którzy nie odprowadzili przez 35 lat składki do ZUS-u.Niech trzęsące się babcie pracują a młodzi siedzą w domach bez pracy -przecież zajmują je kobiety po 55 latach pracy .A gdzie dla tych pracusiów ochrona przed zwolnieniem niech pracują aż do śmierci i dłużej nie bawią wnuków , bo młody ma siedzieć w domu a starym pomiatajcie niech stoi po zasiłek jak b.mieć siły po tylu latach bo go wykopią z pracy po co stary .Pełny szacunek dla was kobiety ,które przepracowały 35 lat i pełny szacunek dla was mężczyźni po 40 latach składkowych.bo już nie każdy z was dożyje emerytury tak wyeksploatowani pracą !!!!!wstyd Rządzie ! wstyd!!!!!! zmieńcie prawo emerytalne !
In_ka / 89.75.2.* / 2010-01-08 20:38
Mnie się najbardziej podoba przesunięcie "wieku emerytalnego" :) my jako rodzice będziemy pracować do 70-tki i generować środki na zasiłki dla bezrobotnych dla naszych dzieci...cudo !!
wowa52 / 150.254.22.* / 2010-01-08 11:18
Czy wiecie, iż nowy formularz VAT7(11) - najpowszechniejszy z formularzy podatkowych - od tego roku będzie składał się z 3 zamiast jak dotąd z 2 stron, co spowoduje, iż będzie drukowany nie na 2 lecz na 4 kartkach, na których 3 strony będą puste (drukuje się 2 egzemplarze)?
Kuriozalne jest jednak to, iż trzecia strona przeznaczona jest wyłącznie na uwagi urzędników i to w połowie, bo dalsze półtorej strony jest puste! Do połowy roku można używać stare formularze VAT7(10), co oznacza że nowa wersja nie jest niezbędna dla poprawnych rozliczeń podatkowych.
To naraża na szwank nie tylko naszą kieszeń, przyrodę, ale i autorytet Urzędu. Ale co to obchodzi urzędniczą warszawkę. Ostatnio odstawili na półkę terminalnie chorych na raka, to co to im jakieś tony papierów i kolejne segregatory. Liczy się układ i "wadza" , na posiadanie której najlepszym dowodem jest to , że z głupoty można uczynić prawo!
źródło:
http://www.infor.pl/dziennik-ustaw,rok,2009,nr,222/poz,1763.html
Krzada / 91.200.77.* / 2010-02-22 00:50
Po prostu ręce opadają...
Urzędasa, który to wymyślił, wysłać do Sèvres pod Paryżem jako wzorzec bezdennej głupoty i bezmyślności !!!
k@ptus / 150.254.5.* / 2010-01-04 18:59
Jakoś wszystkim się wydaje że to wystarczy i że dzieci są tylko rok. Dzieci od szkoły podstawowej mają ponad trzy miesiące wolnego(dwa m-ce wakacji + ferie i wolne między świętami). Rodzic ma 26 dni urlopu, co ma zrobić z dzieckiem w pozostałym czasie(nie każdy ma rodzinę, gdzie może podrzucić dziecko. Dlaczego nie ma ustawy, w której to np. szkoła powinna zorganizować czas dla tych dzieci, albo dać większe urlopy rodzicom, albo skrócić czas wolny od zajęć( i tak nauczyciele dostają wynagrodzenie za ten czas). Pozdrawiam.
E. / 82.143.186.* / 2010-02-06 21:37
najgorszy pomysł z przerzuceniem obowiązku zorganizowania dzieciom czasu na szkołę. A od czego są rodzice? Uważam że jeśli chce się mieć dzieci, to należy mieć środki na zapewnienie im zajęć dodatkowych, a w wakacje np. na wyjazdów na kolonie. Tylko co do szkoły i nauczycieli mogę w pewnym sensie przyznać rację, że bezsensowne jest płacenie nauczycielom za to że nie pracują w wakacje
zzdddda / 84.10.43.* / 2011-01-03 22:43
jestes idiotą skoro myslisz że wszystkich stać na wakacje dla dzieci
zwykly zjadacz chleba / 83.142.177.* / 2010-01-04 14:06
dobrze ze zamykam firme i bede zyc z odsetek, wiecej wydal bym na jakies dziwne kary , ulgi! itd ,ciekawe jak sobie poradzicie bez takich jak ja!!! teraz ja poczekam;-)
Lysy 25 / 77.255.162.* / 2010-01-05 13:27
Zycie z odsetek to raczej głupi pomysł na obecne czasy (no chyba, że nie zamierzasz żyć dłużej niż parę lat).
Już obecnie realna stopa zwrotu (to znaczy po podatku i inflacji) jest ujemna na większości kont.
Do tego dojdzie właściwie pewna wysoka inflacja w ciągu kolejnych paru lat, a to w związku z Zachodem drukującym pieniądze.
mir67 / 84.10.135.* / 2010-01-05 11:21
a ja wyjeżdżam na Kanary,tam nie pracując będę zył na wyższym poziomie niz w Polsce prowadząc firemke,
ale może o to chodzi towarzysza POlitykom
Smutny / 195.235.15.* / 2010-01-04 12:20
"Pojawiające się ostatnio informacje o podwyżce składki rentowej zdecydowanie zdementował premier."

Czyli podnosza. Pytanie tylko kiedy.
Pilsener / 2010-01-04 13:49 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
Tak czy inaczej będzie to kolejny rok, kiedy realne dochody przeciętnej polskiej rodziny znowu spadną - w tamtym roku głównie z powodu skoku rat kredytowych, w tym z powodu wyższych podatków. Oczywiście oficjalne prognozy powiedzą co innego, bo co prawda szynka podrożeje ale statki potanieją, więc będzie ok. Rząd musi podnieść podatki bo nie ma innego wyjścia - i będzie podnosił je tak długo, aż państwo zbankrutuje bo zabraknie chętnych do ich płacenia - wtedy znów dzielni politycy zawołają Balcerowicza na pomoc, by odbudował gospodarkę i wziął na swoje barki koszty reform.
fdhfjhg / 83.27.58.* / 2010-01-04 14:02
nie , zrobi sie nacjonalizację żeby było co sprzedawać po kolejnych 20 latach złodziejstwa
reakcjonista / 188.33.31.* / 2010-01-04 13:32

Czyli podnosza. Pytanie tylko kiedy.

To oczywiste. Zaraz po wyborach.
Binarek / 2010-01-04 13:34 / Tysiącznik na forum
To oczywiste, że tobie zginęły pluszaki z lodówki po wyborach
noworoczniak / 79.188.238.* / 2010-01-04 11:26
Waldemar Pawlak: "Teraz mamy trzy tryby uchwalania ustaw – zwykły, pilny i hazardowy"
Sławomir Nowak: "Tusk jest dotknięty przez Boga wielkim geniuszem"

to juz wiadomo dlaczego inteligencja popiera Tuska !
Pilsener / 2010-01-04 10:40 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"o dwa tygodnie wydłużony został urlop macierzyński. Wzrosła również płaca minimalna" - każdy socjalista taki jak Tusk czy Kaczyński Wam powiedzą, że lepszy jest brak pracy za 10 zł za godzinę niż praca za 8 zł za godzinę. I lepsza bezrobotna kobieta z długim macierzyńskim niż pracująca z krótkim.

Poza tym to bardzo chytre posunięcie: wydłużanie (skróconych drastycznie przez rząd L. Millera) urlopów macierzyńskich to mniej pracujących młodych kobiet, a co za tym idzie mniej wypłacanych z budżetu wszelkich innych świadczeń (poa zasiłkiem dla bezrobotnych, jednak ten jest niewielki i szybko się go traci, sporej części absolwentek też on nie przysługuje). Sztucznie pompując bezrobocie wśród młodych kobiet rządy ultra-katolików Tuska i Kaczyńskiego mają dla Was, kobiet, krótki przekaz: baby do garów nie do pracy! A do wszystkich młodych ludzi: wypad na wyspy!
Lysy 25 / 77.255.162.* / 2010-01-05 13:35
Pilsener napisał:

Sztucznie pompując bezrobocie wśród młodych kobiet rządy
ultra-katolików Tuska i Kaczyńskiego mają dla Was, kobiet,
krótki przekaz: baby do garów nie do pracy! A do wszystkich
młodych ludzi: wypad na wyspy!

I o to właśnie chodzi.
Młode kobiety powinny zajmować się dziećmi a nie pracą.

Mimo wszystko firmy nie będą miały lekko - po wprowadzeniu ustawowych parytetow w zatrudnieniu przedsiębiorcy będą musieli zatrudniać 50% kobiet.
Pewnie pozatrudniają stare prukwy, bo te przynajmniej na macierzyński nie pójdą...
... no albo zaczniemy wszystko likwidować, jak Kononowicz przykazał.
Jakobieta / 83.11.56.* / 2010-02-07 12:20
stare prukwy , kobiety do garów - koleś masz duże problemy z określeniem tym czym człowiek jest. Starsza kobieta = to kobieta doświadczona, młode kobiety -powinny się uczyć, aby trochę podnieść inteligencje społeczeństwa polskiego i przekazać ją podobnym do Ciebie ( braki wyrównać).
Myśliwiec / 82.29.238.* / 2010-01-04 14:12
Skoro dla Ciebie Tusk jest socjalistą, to domyślam się, kim jesteś. L. Kaczyński – zgoda – socjalista, ale Tusk? To Tusk i PO zlikwidowali 3-cia stawkę PIT. Kiedyś myślałem, ze jesteś platformianym propagandzistą, ale widzę, ze Ty to taki sfrustrowany i zły na wladzé państwa, instytucje i cale otoczenie, byle jaki fachowiec. Biznes Ci nie wychodzi? Łatwo zwalać winę na podatki, składki i inne. Jeśli masz tak wąską specjalizacje – sofciarski cyklinator parkietów – to dorzuć do tego cos jeszcze z branży i będziesz miał więcej klientów – może plytkarz-lastrykarz? Żartuję oczywiście z tym Twoim fachem, ale cos jest na rzeczy z Twoim biadoleniem!
Pilsener / 2010-01-04 22:12 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"zlikwidowali 3-cia stawkę PIT" - i co z tego? Bo i tak nikt jej nie płacił, poza dobrze opłacanymi partyjniakami? Kulczyk np. płaci podatki w Austrii a specjaliści masowo przechodzili na tak zwane "samozatrudnienie". A co zrobili dla zwykłych ludzi lub przedsiębiorców, dla których PIT to tylko niewielka część podatku od pracy? Obniżka podatków np. o 10% toby było coś. Miller obniżył CIT z 40 do 19% i dwukrotnie skrócił urlopy macierzyńskie - jak na tym tle wyglądają "reformy" Tuska? Żenująco. A ile nałożył nowych podatków, regulacji czy ograniczeń?

Mówisz że biadolę - może i tak, ale co mogę innego zrobić, żeby coś w tym kraju zmieniło się na lepsze? Co zwykli ludzie mogą zrobić by dokończono rozpoczęte w 89 roku demokratyczne reformy?
Lysy 25 / 77.255.162.* / 2010-01-05 13:46
Pisener napisał:
Mówisz że biadolę - może i tak, ale co mogę innego
zrobić, żeby coś w tym kraju zmieniło się na lepsze? Co
zwykli ludzie mogą zrobić by dokończono rozpoczęte w 89
roku demokratyczne reformy?

Nic nie możesz zrobić.
Demokratyczne reformy nieuchronnie prowadzą do sytuacji nad którą biadolisz.
Jedną ze smutnych prawd jest, że w demokracji rozbuchany motłoch (większość ludności) żąda coraz to więcej socjalu.
Tak jest aż do upadku systemu z przyczyn naturalnych.

Masz więc 2 wyjścia:

1. Czekać do chaotycznego upadku obecnego systemu z przyczyn naturalnych (obecne drukowanie kasy na Zachodzie sugeruje, że agonia już się zaczęła).

2. Wyjechać do któregoś z krajów 3-go świata, gdzie socjalu nie ma albo jest szczątkowy.
gosc z USA / 173.68.33.* / 2010-01-04 22:43
....by dokończono rozpoczęte w 89
roku demokratyczne reformy?


Boze slyszysz a nie gzmisz! A jakiesz to reformy rozpoczeto.Rozkradanie majatku panstwowego.Balcerowicz okradl kazdego obywatela z oszczednosci.Jak ci mam jeszcze baranie uswiadomic,ze sie mylisz.
qwerty1988 / 82.210.149.* / 2010-01-04 11:43
Dlaczego na świecie nadal istnieją tak ułomne osoby jak Ty? Kiedy dobór naturalny delikatnie Was usunie z naszego społeczeństwa... cierpliwie czekam.
Binarek / 2010-01-04 11:14 / Tysiącznik na forum
Nie przesadzaj, przy znikomej ilości urodzeń te dwa tygodnie dla gospodarki nie jest dużym obciążeniem.

Moim zdaniem kobieta powinna zostawać z dzieckiem 0,5 roku a nie oddawać babkom, nianiom.
Pilsener / 2010-01-04 13:39 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
To co stoi na przeszkodzie? Z pracodawcą można się dogadać, ale dlaczego zmusza się ich do ponoszenia kosztów i trudów świadczeń socjalnych? To kobieta powinna decydować czy chce pracować czy zajmować się dzieckiem, a nie rząd. Ty chcesz 0,5 roku a moja chce się zajmować dzieckiem pierwsze 2 lata i co - zabronisz im? Każdemu wg normy i na kartki jak w PRLu? Bo partia chce tak a nie inaczej? Poczytaj sobie o przedsiębiorcy spod Warszawy, który po zatrudnieniu młodej kobiety od 2 lat nie widział jej w pracy, takich przypadków sam widziałem kilka. Nienawidzę, jak ktoś mi pomaga wbrew mojej woli i jeszcze z moich własnych pieniędzy.

I "tylko 2 tygodnie" to żaden argument, jak słyszę coś takiego to mnie trafia mój kontroler jakości, który argumentuje mniej więcej tak "jak nie można wyprodukować towaru z wadą przez godzinę, to może i przez dwie, jak przez dwie to przez trzy i tak robimy bez wad cały rok".

Niemoralne i nieuczciwe jest wysyłać 4 czy 5 kobiet na bezrobocie lub emigrację by jedna mogła się cieszyć z macierzyńskiego - w dodatku będzie to kobieta z partii, bo przedsiębiorcy prywatni nie zatrudniają młodych kobiet praktycznie wcale. Następnym krokiem będzie zmuszenie ich? Wiesz jak trudno mojej narzeczonej znaleźć pracę w moim regionie?
Binarek / 2010-01-04 14:01 / Tysiącznik na forum
"Z pracodawcą można się dogadać,"
Prawdopodobnie masz takie doświadczenie. Nie we wszystkich przedsiębiorstwach w Polsce są tak partnerskie stosunki.

"Każdemu wg normy i na kartki jak w PRLu?"
Kodeks pracy z zasady nie uznaje dowolności, ponieważ w mniej wykwalifikowanych zawodach pracownik posiada niższą "pozycję przetargową"

"I "tylko 2 tygodnie" ..to mnie trafia mój kontroler jakości"
Nie patrz na wszystkie zagadnienia komercyjnie
To pierwsze tygodnie budowania więzi w Rodzinie. Możemy rozmawiać o kosztach i korzyściach.
Z perspektywy różnych prac jakie wykonywałem to kobietę można zastąpić na miejscu pracy przez dwa tygodnie dłużej.
W tych dwu tygodniach przy dziecku wątpię czy ktoś ją zastąpi

"w dodatku będzie to kobieta z partii"??
Z jakiej partii?? Co ma przynależność partyjna do pracy?

"Wiesz jak trudno mojej narzeczonej znaleźć pracę w
moim regionie?"
Z tego powodu skracałbyś urlopy macierzyńskie.
Jeżeli podchodzisz tak partykularnie to za 3lata będziesz nawoływał do ich przedłużania
Pilsener / 2010-01-04 22:02 / Sofciarski Cyklinator Parkietów
"Co ma przynależność partyjna do pracy" - bardzo dużo. W tak zwanym sektorze publicznym nie masz szans na pracę bez znajomości kogoś w partii lub z rodziny partyjnej (przynajmniej w moim mieście), a w sektorze publicznym pracuje się mniej, zarabia więcej i dochodzą liczne przywileje, politycy celowo dzielą ludzi na lepszych i gorszych żeby wywołać niepokoje społeczne, to woda na ich młyn. W sektorze publicznym nikt też nie odważy się nie przyjąć do pracy młodej dziewczyny tylko dlatego, że może np. nie pokazać się w pracy przez najbliższe 2 lata, nikt tam o to nie dba, jest np. kupa tak zwanych "społecznych inspektorów pracy" czy związkowców, którzy nie muszą nawet przychodzić do pracy. W moim mieście związkowców i partyjnych spotkasz nawet w pomocy społecznej i przedszkolach, a w prywatnych firmach pogadanki polityczne i agitacje przedwyborcza jest na porządku dziennym - bez przychylności lokalnego PZPRowca nie otworzysz budy z piwem.
ehhhhh / 192.229.17.* / 2010-01-04 10:13
Pani redaktor, zanim zacznie Pani pisać kolejny artykuł proszę dobrze sprawdzić wiadomości, od nowego roku wszedł urlop ojcowski 7 dni zupełnie nie zależny od urlopu macierzyńskiego - pozdrawiam
Opinia / 79.186.90.* / 2010-01-08 11:09
w artykule jest wiecej błędów, np. kobieta , ktora nie korzysta z urlopu wychowawczego może złożyć wniosek o
obniżenie wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy,!!! a nie wyzszego niz połowa jak napisano w artykule
Mikeon / 83.238.212.* / 2010-01-04 10:12
Reasumujac w ramach obnizki podatkow obnizono garstce przedsiebiorcow ZUS o cale 8zl miesiecznie. W tym samym czasie, w ramach tej samej obnizki podatkow, Slonce Peru milosciwie podniosl podatki na papierosy oraz - co najwazniejsze, na olej napedowy -> czyli na WSZYSTKO. Tak tak, ciezwrowki wozace wam bulki do sklepow nie jezdza na powietrzu i to nie firma transportowa placi za paliwo tylko WY drodzy wyborcy. Nastepnym razem, nim oddacie glos na klamcow, zlodziei i innych socjalistow, lepiej po prostu nie glosujcie. Kolejnej POmylki obywatelskiej kraj moze juz nie wytrzymac.
Binarek / 2010-01-04 11:09 / Tysiącznik na forum
Obowiązujące w całej Unii Europejskiej stawki podatku akcyzowego określone są w euro

Od rządu zależy zmiana że firmy, których obroty nie przekroczą 100 tysięcy złotych, są zwolnione z rozliczania VAT

Mikeon zacznij myśleć a później pisać

Najnowsze wpisy