Forum Polityka, aktualnościPolityka

Co siódmy uwolniony z Guantanamo wraca do terroryzmu

Co siódmy uwolniony z Guantanamo wraca do terroryzmu

Wyświetlaj:
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-21 13:36
Nawet najwiekszy pacyfista po 8 latach tortur bedzie strzelal do kazdego napotkanego zolnierza amerykanskiego czy brytyjskiego.
Dziwne ze tylko co siodmy to robi.
LaVega / 2009-05-21 14:40 / portfel / Bywalec forum
A może to po prostu inna kultura gdzie za zabicie niewiernego idzie się do Raju??
Może to tak kultura która pozwala królowi Arabii Saudyjskiej łożyć miliony dolarów na powstanie meczetów w Europie a zabraniać postawienia jednego kościoła w Arabii i karać śmiercią za posiadanie krzyżyka????

Ludzie otrząśnijcie się nie pora przepraszać za to ze żyjemy gdy jedna karykatura Proroka Mahometa powoduje prawie wybuch wojny religijnej..

Może trzeba się zgodzić z panią Oriana Fallaci ze muzułmanie są po prostu nieasymilowalni??
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-22 00:23
Oriana Fallaci była przykładem niereformowalnego komunisty.
Falkonetti / 83.20.207.* / 2009-05-21 18:18
To dlaczego G.W.Busch nie wstydzi się przyjaźnić z tym złym królem tylko jest z nim współudziałowcem w spółkach naftowych ? Nic mu CIA o niegodziwościach monarchy nie doniosło?? Przecież mógłby i tam a nie tylko w Iraku swoją "demokrację" Ogniem i Mieczem wprowadzać...
DOZ / 2009-05-21 15:20 / Ciemno widzę

jedna karykatura Proroka Mahometa powoduje prawie wybuch wojny religijnej..

My mamy zamiast karykatur "niepublikowane dotąd raporty Pentagonu" i napadamy na innych nie tylko "prawie". Wyłącz na chwilę telewizor i pojedź do Bagdadu, może dotrze do Ciebie na czym polega różnica. Może się wtedy sam otrząśniesz zamiast doradzać to innym...
Falkonetti / 83.20.207.* / 2009-05-21 18:00
Nie do wiary DOZ !!!!!!!!! Wreszcie ktoś pisze to co ja czuję. Fallaci - wstyd sie na nią powoływać. To nie tamten region napadł na nas tylko my na niego. Zastanów się też gdzie jest więcej ekstremizmu, fanatyzmu i ortodoksi - w Izraelu, przez którego całe to zamieszanie w regionie - czy wśród sponiewieranych i obrażanych arabów. Widziałeś żołnierzy izraelskich modlących się przy czołgach? Nie jestem antysemitą ale to totalni fanatycy. Zresztą zamordować przy pomocy wojska (!) w Gettcie Gaza 1.300 ludzi za to że wystrzelono kilka rakiet.... z gniewu za sponiewieranie za 9 metrowym murem na własnej ziemi przez przybyszów. I za to wszystko płaci Ameryka?? - Niepojęte.
A takie opracowania Pentagon już pisał. Precyzyjnie wskazywał gdzie w Iraku jest broń masowego rażenia. Jakoś ich ani nasi ani USA tam nie znależli.... "Pomyłka" ta kosztowała życie milion irakijczyków i przyniosła kompletną ruinę temu krajowi. A pan prezydent Busch wypoczywa sobie na rancho w Teksasie. Dobry przykład dla innych polityków. Przy nim Milosevic to niewiniontko. A jednak posadzili go w Hadze.
Ciekawe kiedy i w tym zakresie ktoś swobodnie podzieli mój pogląd. Pozdrawiam
Falkonetti / 83.20.207.* / 2009-05-21 18:24
Żołnierze amerykańscy zrabowali skarby z muzeów w Bagdadzie - starsze niż piramidy.... Ten kraj ma kulturę starszą niż wszystkie znane na ziemi. Powstała tysiące !!! lat przed naszymi kiedy nawet nikt nie śnił o Atenach czy jakimś Rzymie... Więc o czym Ty piszesz? Może Kosowo uznane przez USA jest starsze? Po prostu śmieszne.
LaVega / 2009-05-21 17:47 / portfel / Bywalec forum
Mhhh Rozumiem ze WTC wysadziły krasnoludki..ze w Londynie zaatakowały gnomy a w Madrycie byczek Fernando..Przepraszam mówiac Bagdad masz na mysli stolice Iraku tak??A powiedz mi prosze kiedy taki kraj jak Irak powstał??
Pojedź proszę do Londynu gdzie usłyszysz od pracującego obok ciebie muzułmanina ze jesteś nieczysty i ze Zastępy proroka zagarną kiedyś i twój kraj..W brukseli pomieszkaj proszę z Marokańczykami przesiadującymi po drugiej stronie ulicy i zaczepiającymi wszystkie kobiety bo zabrakło im już własnych 16sto latek...
Nie twierdzę ze ich kultura jest gorsza mowie że jest inna i nie do z akceptowania prze zemnie przynajmniej w wydaniu które widziałem..
Falkonetti / 83.20.207.* / 2009-05-21 18:07
Ja usłyszałem od znajomego żyda, że jestem gojem - czymś gorszym i to znacznie. Taka tam kultura widocznie.
A WCT - kto tam wie kto za tym stał - wiesz napewno? Napewno nie IRAK !! Saddam nie miał z tym nic wspólnego. To przyznały USA. Alkaida była tam zakazana.
Jakoś się nie oburzasz na to, że USA wybiły na świecie setki tysięcy (w Wietnamie poszło w miliony !!) ludzi na wszystkich kontynentach od Chille po Panamę, Salwador, Granadę, Irak, itd
Nie w imię DEMOKRACJI a UTRZYMANIA reżimów i rynków surowców wraz z nimi.
LaVega / 2009-05-21 19:49 / portfel / Bywalec forum
Ok mnie muzułmanin nazwał nieczystym Ciebie Żyd gojem
i mi i Tobie nie podobały się te określenia. Widzę ze jesteś kolejna osoba ktora ma za złe Ameryce ze jest żandarmem świata..ale powiedz mi kto jak nie ona?? Wojna z terrorem jest wojna totalnie asymetryczna i jako taka będzie powodowała zawsze niepotrzebne ofiary..Kto ci powiedział że nieoburzam na niepotrzebne ofiary wszędzie gdzie one giną?? Ale z Ameryka można rozmawiać a z zamaskowanym fedainem nie bardzo bo jedyne co od niego najczęściej usłyszysz jest szahada a potem nastepuje wybuch po którym masz najczęściej już nic nie usłyszysz...I dyskutuj tu z tym??
Co do przyjaźni USA z Arabia Saudyjska nie oszukujmy się to typowy przykład Realpolitik bez żadnych sentymentów..

Poza tym fanatyk zawsze pozostanie fanatykiem niezależnie czy bedzie on muzułmaninem chrześcijaninem czy sintoista..Każdy kto wierzy w to ze jest bezwarunkowo lepszy od innych zasługuje na potępienie..
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-22 00:21

Każdy kto wierzy w to ze jest bezwarunkowo lepszy od innych zasługuje na potępienie..

Ciekawe rzeczy prawisz i troche nielogicznie.
Kiedy więc potępisz USA?

Widzę ze jesteś kolejna osoba ktora ma za złe Ameryce ze jest żandarmem świata.

On ma za złe ameryce że jest najwiekszym bandytą świata.

Wojna z terrorem...

Jest to typowe oszustwo myślowe bo nie można prowadzić wojny z metodą.
To tak jakbyś prowadził wojne z bombardowaniami dywanowymi.
Te bombardowania to jest metoda a nie przeciwnik.
LaVega / 2009-05-22 09:32 / portfel / Bywalec forum

Ciekawe rzeczy prawisz i troche nielogicznie.
Kiedy więc potępisz USA?


Pokaz mi jedna wypowiedż w której Stany Zjednoczone ozajmija ze sa bezwarunkowo lepsze od innych..


On ma za złe ameryce że jest najwiekszym bandytą świata.


Ciekawe sformuowanie troche demagogiczne, zalezace od punktu widzenia i przekonań Nazisci twierdzili że AK-owcy sa bandytami..
Jest to typowe oszustwo myślowe bo nie można prowadzić wojny z
metodą.
To tak jakbyś prowadził wojne z bombardowaniami dywanowymi.
Te bombardowania to jest metoda a nie przeciwnik.


Masz racje powiniem użyć sformuowania wojan z terorrystami Dziekuje za zwrócenie uwagi
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-22 10:02

Pokaz mi jedna wypowiedż w której Stany Zjednoczone ozajmija ze sa bezwarunkowo lepsze od innych..

Wysylanie wojsk amerykanskich do innych krajow aby narzucac im swoja "demokracje" jest najlepszym tego przykladem. Nie musza mowic. Poznajemy ich po czynach.
Poczytaj sobie tez przemowienia Bushysty.

...Nazisci twierdzili że AK-owcy sa bandytami..

AK-owcy tez nazywali niemcow bandytami. I co to ma byc za argument?
Dlaczego piszesz nazisci a nie niemcy?
Ja nie widze roznicy miedzy niemcami z lat 30-tych a ameryka dzisiaj.

Masz racje powiniem użyć sformuowania wojan z terorrystami

Powiedz to tym ktorzy te wojne wywolali. Oni nadal walcza z terroryzmem poniewaz chca wojny ktorej sie wygrac nie da. Tak jak wojny z narkotykami.
LaVega / 2009-05-22 13:44 / portfel / Bywalec forum

Wysylanie wojsk amerykanskich do innych krajow aby narzucac im swoja
"demokracje" jest najlepszym tego przykladem. Nie musza mowic. Poznajemy
ich po czynach

bulshit rozumiem zatemże popieralbys francuzów mówiacych nie bedziemy umierac za Gdańsk.powiedz mi czy nieblizszy ci taki amerykanin niz terorysta z al'kaidy??Chcesz mi powiedziec ze najlepiej by bylo nic nie robic??



Ja nie widze roznicy miedzy niemcami z lat 30-tych a ameryka dzisiaj.

rozumiem ze w USA jest ein Volk ein Furher ein Deutchland..Jesli tak to niedawno przeszedł ich furhre niespotykana metamorfozę z białego stał sie czarny...[

cytat]
Powiedz to tym ktorzy te wojne wywolali. Oni nadal walcza z terroryzmem
poniewaz chca wojny ktorej sie wygrac nie da. Tak jak wojny z narkotykami.


Nie da sie tez wygrac wojny z bieda, ubóstwem, nietolerancją ksenofobią, i wieloma innymi ideami z Ideami nie wygrasz.
Ale kogoś kto handluje terrorem czy narkotykami mozesz zniszczyc..
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-22 18:09

popieralbys francuzów mówiacych nie bedziemy umierac za Gdańsk

Mylisz pojęcia.
Francuzi mieli z Polska pakt wojskowy.
Amerykanie zaatakowali Afganistan a potem Irak bez żadnych powodów i bez wypowiedzenia wojny przez kongres. Tak wiec te wojny nawet wobec prawa amerykańskiego są nielegalne (bandyckie).

rozumiem ze w USA jest ein Volk ein Furher ein Deutchland.

Powiedz to po angielsku i wtedy będzie to prawda.
Porownaj sobie historię Niemiec od spalenia Raihstagu historię USA od 911.
Przeanalizuj akty prawne, powstale urzędy i organizacje.
Sam zobaczysz że nie ma różnicy.

Nie da sie tez wygrac wojny z bieda, ubóstwem, nietolerancją
ksenofobią, i wieloma innymi ideami z Ideami nie wygrasz.

Czy te wymienione przez Ciebie wojny są oficjalnymi wojnami prowadzonymi przez USA?
Wojna z terroryzmem i narkotykami są.

terorysta z al'kaidy

Napisz kto to jest i kto go wyszkolił?
Napisz zwłaszcza kto wyszkolił binLadena?
LaVega / 2009-05-22 19:47 / portfel / Bywalec forum
Ksiecia bin Ladena wyszkoliła CIA w czasie agresji "ograniczonego kontyngentu wojsk radzieckich" na afganistan Terorystą z Al'Kaidy jest dla mnie kazdy kto korzystajac z dobrodziejstw demokracji chce ja zniszczyc..jest to najczesciej muzułmanin pod wpływem radykalnych mułłow z finansowanych przez ekstermistów medres ktorego pociaga radykalizm pewnych odłamów islamu odpowiednik naszych bernardów Gui i innych osób mówiacych "zabijajcie wszytkich , Bóg rozpozna swoich.."

Co do oficjalnych wojen prowadzonych przez USA nie ma tam wojen z Ideami które wymieniłem


Powiedz to po angielsku i wtedy będzie to prawda.
Porownaj sobie historię Niemiec od spalenia Raihstagu
historię USA od 911.
Przeanalizuj akty prawne, powstale urzędy i
organizacje.
Sam zobaczysz że nie ma różnicy


Nie wiem nie analizowałem ich prawodastwa i powstałych instytucji w tym zakresie..jak zapoznam sie może przyznam Ci racje..

Co do wojen w Iraku i Afganistanie rozumiem ze chodzi ci o wojny bandyckie jako termin prawa miedzynarodowego??
W takim razie termin wojna jest tu uzyty nieopowiednio wlasciwszym terminem byłby konflikt zbrojny gdyz w Afganistanie atak był wymierzony głównie w Al'Kaide która nie jest uznanym podmiotem prawa miedzynarodowego...a USA i NATO wkroczyły tam popierajac Sojusz północny...
Natomiast Irak od 2003 znajduje się pod okupacja niezgodna z prawem miedzynarodowym masz rację...
@@@ / 195.90.107.* / 2009-05-22 20:45

Afganistanie atak był wymierzony głównie w Al'Kaide która nie jest uznanym podmiotem prawa miedzynarodowego...a USA i NATO wkroczyły tam popierajac Sojusz północny...

Ja pamiętam coś innego.
1. Po 911 Bush zażądał od władz Afgańskich wydania bin Ladena.
2. Afgańczycy poprosili o dowody jego winy ataku z 11 września 2001
3. Bush odmówił więc i oni odmówili.
4. Amerykanie i brytyjczycy zaatakowali 7 października 2001.
5. NATO do Afganistanu weszło dopiero w czerwcu 2002 roku.

Ciekawostką jest że rozkaz ataku na Afganistan Bush podpisal 10 września 2001 w momencie kiedy wojska amerykańskie i brytyjskie były już u granic Afganistanu a więc atak na Afganistan w rzeczywistości nie miał nic wspólnego a al'kaidą i 911.

Najnowsze wpisy