Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co szósty Polak się nie leczy, bo panicznie boi się utraty pracy

Co szósty Polak się nie leczy, bo panicznie boi się utraty pracy

Wyświetlaj:
doncichy / 93.105.231.* / 2015-04-13 12:45
w moim zakładzie za L-4 zwalniaja . Przy najbliższych zwolnieniach odchodzą Ci co chorowali . I za L-4mamy kary . zero premii przez rok i żadnych podwyżek { jeśli sa , a są co 2 lata 50 zł } przez kolejne 2 lata . Taką płacimy cene za chorobe , Dlatego jeśli jest ktoś chory bierze URLOP !!!
er wb / 77.223.221.* / 2015-04-13 12:13
mój syn po 5 dniach zwolnienia, nadal chory, gorączka, lekarz nie przedłuzył zwolnienia, bo on ma kontrole!!!! syn wział urlop, żeby doleczyć!!!!
Darx / 92.222.181.* / 2015-04-13 11:56
Jakby nie patrzec, 60 % z 800 zl na reke to ile daje ? mało kogo stac na taki luksus jak L4 . podziekujcie wladzy.
POlska Norma / 84.140.231.* / 2015-04-13 11:47
Dalekowzroczna rażący wzrost świadczeń leczniczych, rehabilitacyjnych i przedwczesnych emerytów- rencistów ale nie dziś nie za "naszych" rządów! Rządzący Polska są narcyzami bez jakiegokolwiek sensownego przygotowania do najmniej wymagającej pracy!
ja380 / 188.33.197.* / 2015-04-13 11:47
Nasza historia jest troche inna i nie potrzebowaliśmy l 4 tylko pomocy .Maz stracil przytomność i sie przewrócił , czuł silny bol rąk i nog , cisnienie skakalo wysokie , niskie , nie mógł sie poruszać lezal na luzku i kszyczal z bolu .Dzwonilismy na pogotowie 5 razy i na policje tez bo bylismy bez radni i bez silni .W niedziele nie chodzacego meza zawiezlismy na SOR gdzie podano mu kroplowki i ketonal , wypisali go do domu po 10 godzinnym pobycie , nadal nie chodzacego o wlasnych silach .W poniedziałek poszlam do poradni rodzinnej , gdy p.doktor zobaczyła w jakim stanie jest maz, wezwala karetke ktora zabrala meza do szpitala .P.doktor z SORU widzac meza ze tam spowrotem trafil byla bardzo zdziwiona , ze co takiego sie stalo ze az trafil na oddzial neurologiczny .Po wykonaniu badan okazalo sie ze ma uszkodzone trzy kregi szyjne i na dzien dzisiejszy jest nadal osoba nie chodzaca oczekujemy na operacje ktora ma byc po 20 kwietnia .Mam pytanie gdzie tu jest sprawiedliwość , jak moze dyspozytorka pogotowia moze decydowac o zyciu i zdrowiu pacjenta skoro ktos 5 razy dzwoni i prosi o pomoc .Jestem bardzo zszokowana i zdziwiona postawa PANI DYSPOZYTORKI POGOTOWIA .
Darx / 92.222.181.* / 2015-04-13 11:58
zglos sprawe do NFZ, zrób im dym. moze jak im sie zaczniemy do D**y dobierac to cos sie zmieni :)
misiakpaskuda / 84.10.14.* / 2015-04-13 13:43
nic się nie zmieni. jestem lekarzem i tez z tym kiedyś walczyłem. nic się nie zmieniło, odszedłem ze szpitala. ja mam teraz fajnie i spokojnie, a młodzi w szpitalu walczą nadal z tym "....." zrozumieć musicie jedno- nie ma personelu (odchodzimy ze szpitali i wyjeżdżamy za granicę)a SORy są przeładowane...tam nie ma czasu nawet na przypadki z bezpośrednim zagrożeniem życia....nie wiń dyspozytorki, to niczego nie zmieni. Dyspozytorka ma 2-3 karetki i musi nimi "obskoczyć" wszystkie gorączki, trudności z chodzeniem , bóle brzucha, bóle zamostkowe itd..... więc decyduje "co najpileniejsze".
jusz śfienty / 5.172.252.* / 2015-04-13 11:21
I nie będzie problemu z emerytami, bo nie leczący się jak nic wcześnie poumierają! WYPADA TYLKO PODZIĘKOWAĆ NASZEMU WSPANIAŁEMU RODAKOWI ZNANEMU JAKO UZDRAWIACZ CUDOWNY :) OBYWATELOWI KAROLOWI W. :))))))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
brakczasu / 46.170.92.* / 2015-04-13 11:09
proponuję sprawdzić ile się traci z pensji na takim zwolnieniu. psycholog nie jest potrzebny.
www.wymarzonakariera.pl / 79.185.111.* / 2015-04-13 10:52
Pracownik w dzisiejszych czasach traktuje zwolnienie chorobowe jak coś złego,nieetycznego jednak zapomina o tym, że takie świadczenie jak najbardziej mu przysługuje i ma prawo z niego skorzystać tak jak i z urlopu. Jednak większość osób, niestety ze strachu przed utratą pracy, zaniedbuje swoje zdrowie i później i tak okazuje się, że nie ,a ani pracy ani zdrowia. Uważam,że nasze zdrowie powinno być priorytetem dla każdego.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
niepokorny931 / 213.158.221.* / 2015-04-13 10:51
Niewolnik jest po to,żeby pracował,chory?szybciej pójdzie do piachu,same oszczędności,ZUS,fundusz zdrowia,eksmisja,przyjdzie młody,zdrowy.tylko się zastanawiam kiedy podniesiemy głowę,chyba nigdy,będziemy klepac ojczyznę wolną pobłogosław
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
thmywq3ytqa y / 87.205.138.* / 2015-04-13 10:18
Tak nam załatwiło bezpieczeństwo zatrudnienia PO ,dzięki sowitym łapówkom odpowiednie ustawy są robione
lopster / 88.156.136.* / 2015-04-13 10:15
A ja miałem inną sytuację, jakiś czas temu dostałem silnego zapalenia spojówek, że nawet oczu nie mogłem otworzyć, okulistka (Medicon w Radomiu, osiedle Ustronie) przyjęła mnie z łaski, potraktowała jak śmiecia i nie dała zwolnienia mimo, że jestem tokarzem i pracuję w niezbyt sterylnych warunkach.Na drugi dzień do pracy zawiozła mnie żona, majster jak mnie zobaczył to poleciał do kierownika a ten na własny koszt zawiózł mnie do prywatnego okulisty i opłacił wizytę jak mu powiedziałem historię z NFZ-tu, efekt 3 tygodnie zwolnienia od ręki. Swoją drogą ten artykuł przeczy temu co jakiś czas temu był na tym portalu i traktował o tym, że Polacy nagminnie wykorzystują zwolnienia L$
aa2.7 / 213.192.69.* / 2015-04-13 09:58
""...przedłużające chorobowe było dla szefostwa niewygodne...""
A miało być wygodne ?
Z punktu widzenia pracodawcy sprawa jest jasna, chodzi tylko o etykę i elegancję przy dalszym postępowaniu : propozycja innej pracy, przyjęcie kogoś "na zastępstwo", gwarancja utrzymania miejsca pracy itp.
burba / 195.205.221.* / 2015-04-13 09:36
a co ma wspólnego brak leczenia i chodzenie do pracy?to w pracy nie mozna brać leków.Zwolnienie lekarskie jest dla osoby niezdolnej do pracy z powodu choroby a nie dla osoby chorej-sam mam 3 choroby,biorę leki i chodzę do pracy.Ludzie z cukrzycą na insulinie wygrywają olimpiady,z astmą 10 km biegi narciarskie.Zwolnienie lekarskie NIE LECZY!!!
Z1112 / 62.133.156.* / 2015-04-13 09:56
Idioto-bo inczej nazwać Cie nie można. Państwo udaje, że dba o obywatela. Na każdym kroku Pod płaszczykiem uczciwości okrada Polaków! Jak wezmę L4 to zaraz wciskają mi, ze symuluję. Jak chodziłem do pracy chory to kazali mi się leczyć ale na weekendzie. Nikt nie mówił, że mnie zwolni. Ale w POwietrzu wisiało takie echo. Wiadomo o co chodzi. To państwo kradnie i daje przyzwolenie na oszustwa. A do tego chroni faktycznie nieuczciwych żeby POkazać, że uczciwości nie POpłaca. ONI co innego mówią a zupełnie co innego robią. Program "Państwo w Państwie jest tego dobitnym przykładem.
torba i kij / 91.227.212.* / 2015-04-13 10:27
To co ktoś nazywa Państwem to tylko zgraja pomagdalenkowych cwaniaków, profesorów-fachowców którzy marzyli o korycie politycznej władzy ale jak widać nic nie potrafili i nie potrafią, niestety nie przyznają się do tego, więc od koryta
może ich tylko oderwać kosa na sztorc i sierp
hubba / 87.205.202.* / 2015-04-13 09:54
Prawdopodobnie bierzesz placebo. Na twoja chorobę nie ma lekarstwa.
Krymor / 213.199.251.* / 2015-04-13 09:09
przecież nie tak dawno media trąbiły, że Polacy korzystają z l-4 najczęściej-a do pracy też chodzę chora najczęściej
dgeade / 176.100.196.* / 2015-04-13 09:21
I właśnie tak wyglądają teraz media - piszą co chcą i często z prawdą ma to niewiele wspólnego !!!

Najnowsze wpisy