Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co szósty Polak się nie leczy, bo panicznie boi się utraty pracy

Co szósty Polak się nie leczy, bo panicznie boi się utraty pracy

Wyświetlaj:
Antey / 89.72.58.* / 2015-04-12 21:21
A wyjaśnienie jest takie proste... Polacka kultura organizacyjna! Przykłady:
[1] Dlaczego wynagrodzenie 80% - i tak płacone przez ZUS - jest obcinane gdy jest potrzebne a nie, przykładowo, z miesiącznym opóźnieniem. Ano, taka ustawa.
[2] Firmy nie chcą i nie potrafią organizować pracy - więc koniec końców wszystko spada na jedną osobę. Zarządzanie kapitałem wiedzy to abstrakcja.
[3] Tolerowane jest fałszywe wypisywanie i nadużywanie zwolnień - cierpią uczciwi !
[4] Kultura "organia" zamiast kultury zasuwania.
ukrain / 89.65.232.* / 2015-04-12 21:21
państwo prorodzinne,chore dzieci do przedszkoli i szkół a rodzice w tych warunkach to emerytury nie dożyją.
Marek68 / 89.65.153.* / 2015-04-12 21:09
Kiedyś nadużywano zwolnień lekarskich. Dziś każda nowelizacja prawa pracy zmienia nas w niewolników. W końcu obecna władza to partia sprzyjająca pracodawcom. A co tam prości ludzie...
Wycisnąć jak cytrynę i niech zdycha! Przecież na ich miejsca są inni...
andrzej K73 / 89.73.194.* / 2015-04-12 21:09
Dyktatorski rząd niszczy Polaków.Głosujmy na Kukiza.
niesprawiedliwie / 83.26.161.* / 2015-04-12 21:09
na L4 mogą liczyć tylko osoby które mają pracę na stałe ...itd..osoby zatrudnione na smieciówkach muszą harować albo praca albo trawka ......?wrazie przestojów i tak na bruk ..więc gdzie robiona jest ankieta w urzędach na państwówkach i prywatnych gdzie sąosoby zatrudnione na stałą umowę...
whoIm / 37.30.227.* / 2015-04-13 10:01
Szukałem osoby, która coś takiego napiszę bo mam podobne odczucie. Polaków w przeważającej ilości młodych zatrudnionych na umowę zlecenie jest bardzo dużo. I co? My (bo sam takową idiotyczną umowę posiadam, która dała mi już się we znaki) nie mamy tego luksusu, wzięcia l4. nie ma Cię w pracy nie zarabiasz, nie ma Cię dłużej pa pa. Harówa non stop za marny psi grosz. Wracając jednak do artykułu, na własnym przykładzie podam dlaczego do lekarza nie chodzę, pomijam fakt posiadanej umowy, chorowity też raczej nie jestem, ale jak skręciłem nogę w kostce 4 mc temu poszedłem do lekarza a tam dwie super kujące w oczy sprawy. Pierwsza - kolejki w których nie mam czasu stać - bo praca (więc de facto artykuł ma rację), druga termin oczekiwania na specjalistę. Jezus Maria... Nie chodzę do lekarza w ogóle tak jak napisano w artykule liczę na cudowną moc samo uzdrowienia, no ale skoro jest takich jak ja dziesiątki tysięcy to skąd te kolejki i długi czas oczekiwania. Paranoja. Nic nie da się załatwić, można i na skróty zapłacić w prywatnym i czekać tak czy owak w kolejce w państwowym. No ale po co? Jaki jest sens płacenia ubezpieczeń skoro nie ma możliwości z nich skorzystania. Co do odkładania w czasie zakładania rodziny to zauważyłem pewny trend. Osoby mające złe/dobre umowy boją się, że zostaną zastąpieni przez młodych świeżaków którymi da się sterować, problem jest taki, że pracodawcy zatrudniający takowych dają im od razu natłok roboty i młody pracownik kombinuje z urlopami, zwolnieniami i suma sumarum i tak nie ma pracy. Osoba która powinna mieć już ugruntowaną pozycje w pracy z tego powodu (ciągła rotacja nowych pracowników) musi być w pracy, a w głębi boi się że sama poleci jak się nie wywiąże jak Ci młodzi
niesprawiedliwe / 83.27.115.* / 2015-04-13 11:03
kolejki to lekarze robią sami ,cóż dbają by lewa kasa wpadła ,po to są te sztuczne kolejki ,jakby leczyli lekarze w godz.pracy 8hprzyjmowali to kto by przychodził do prywatnie ...?jak napisałam chodzą na zwolnienie co mają etaty na stałe ,oni się nie szczypią chorobowe jako urlop znam osobiście ,była w ciągu lata 3mis.teraz jużjest na chorobowym ponad mies....?śmieje się dyrekcji w nos ,jak zwolnia to odprawę dostanie ...taka jest równość pracy ...
Pakito / 37.248.254.* / 2015-04-12 21:07
U mnie po niedoleczonej grypie zdiagnozowano niewydolnośc serca, -50%
arecki666 / 31.61.131.* / 2015-04-12 21:04
Prawda jest taka ze wiekszosc ma umowe na mniej niz zarabia wiec dostanie polowe mniej kasy na zwolnieniu a koszty stale zostaja te same to samo z urlopem itp dlatego tak sie dzieje...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
stary zrzęda / 89.66.32.* / 2015-04-12 21:03
demokracja eliminacja słabych demokracja chorroryzacja straszenie słabych demokracja kombinacja kto kombinuje ten ma jak jesteś chory i słaby nie stać cię na leczenie bo nasza demokracja nie jest dla słabych nasza demokracja słabych wysyła pod most
adam1062 / 188.146.11.* / 2015-04-12 21:02
u nas jest łatwo zwolnienie to brak 500 tzw "premii" przy 1500 na rękę. Byle tylko urlopu starczyło na chorobowe.
mareczeek / 77.109.141.* / 2015-04-12 21:00
Ten stan rzeczy to patologia.Na L4 trzeba iść jak jest tego potrzeba.Jak można dopuścić chorą osobę do pracy,aby zarażała zdrowych pracowników.Obowiązkiem pracodawcy jest nie dopuszczac do takiej sytuacji.

L4

Apolloblue / 89.228.40.* / 2015-04-12 21:00
Jak się skończyło 100% dla służb mundurowych to i ilość zwolnień spadła... a fakt, jest taki, ze jak zwykły szary pracownik jest chory to nie idzie na zwolnienie bo się boi i szkoda mu każdej złotówki.
precz z głupotą / 82.160.24.* / 2015-04-12 21:49
Spadła ilość zwolnień debilu, bo 20% to dużo pieniędzy. Ja w tym roku już dwie choroby w pracy przechodziłem na antybiotykach baranie, podwyżki nie było od wielu lat a wszystko drożeje.
Donald2 / 87.207.62.* / 2015-04-12 20:59
Niewolnik,to niewolnik!Co innego koleś prezes ze Spółki Skarbu Państwa!Jego nie zwolnią a gdy go zwolnią,by było miejsce dla kolejnego kolesia, to odprawa kilka mln zł!
esbek144 / 89.66.95.* / 2015-04-12 20:59
Tak w kraju solidaruchow robi sie z ludzi niewolnikow
miś jogi / 89.75.73.* / 2015-04-12 20:55
a my przed i po 60 chodzimy na choroby kiedy chcemy,praca dla nas to odpoczynek i lepsze pieniądze za nic,bo nie myślicie że w tym wieku będziemy się przepracowywać,są od tego młodzi,a inni młodzi muszą poczekać aż będziemy mieli 67 lat i zwolnimy im etaty,zresztą i młodzi są potrzebni i ich oczy bo my już nie widzimy co operujemy,piszemy,produkujemy,prowadzimy pojazdy mechaniczne typu Tir z cukrzyca 2,tak że lepiej nam siedzieć w robocie za 4000 zł niż za 2000 zł emerytury i nudzić się w chałupie
jowi238 / 85.14.75.* / 2015-04-12 20:54
Tak,dla pracodawców liczy się tylko to żeby pracować.Rodzina,zdrowie prywatny czas to wszystko w odstawkę,efekt- zawał,bo ileż mozna być na tak wysokich obrotach.Dziś jak się żle czuje idę do lekarza i w nosie mam opinie pracodawcy,moje zdrowie ważniejsze.

Najnowsze wpisy