Forum Polityka, aktualnościKraj

Co szósty student ma kredyt, będzie ich więcej

Co szósty student ma kredyt, będzie ich więcej

Wyświetlaj:
christine1980 / 109.243.166.* / 2010-09-23 14:38
zawsze się bałam kredytów, a szczególnie przeszkadzało mi to, że potrzebni są żyranci, jeżeli chodzi o kredyt studencki. dlatego wolałam pójść na studia zaoczne i załapać się do jakiejś pracy. znalazłam pracę jako telesprzedawca w Eniro Polska. dzięki temu nie muszę się starać o żadne stypendia, bo zarobki wystarczają mi spokojnie na mieszkanie, życie i jeszcze spokojnie odkładam. poza tym nie chodzi tutaj tylko o pieniądze, przede wszystkim zdobywam doświadczenie i to mi zostanie jako umiejętność, która przyda się nawet po zmianie pracodawcy. dlatego polecam się zawsze mocno zastanowić, czy warto się starać o kredyty, skoro może bardziej korzystnie jest poszukać konkretniejszego źródła utrzymania.
Kimerus / 213.155.176.* / 2010-09-19 13:52
Wysokie stypendia 1000 zł miesięcznie - tzw. zamawiane - oferują uczelnie techniczne. Mało maturzystów w Polsce wie jednak, że prawdopodobnie NAJWYŻSZE stypendia oferuje Akademia Morska w Szczecinie. Dotyczy to kierunku MECHANIKA i BUDOWA MASZYN oraz kierunku MECHATRONIKA. Studenci tych kierunków mogą liczyć na:

1000 zł miesięcznie właśnie w ramach kierunku zamawianego,
900 zł miesięcznie stypendium armatorskiego,
350-800 zł miesięcznie stypendium naukowego,
do 600 zł stypendium socjalnego,
250-350 zł stypendium mieszkaniowego,
150 zł stypendium na wyżywienie,
300-550 stypendium sportowe.

Wszystkie stypendia przyznawane są niezależnie od innych.

Dodatkowo studenci tych kierunków mają zapewnione indywidualne i grupowe zajęcia wyrównawcze z matematyki i fizyki oraz staże zagraniczne i krajowe, za które studenci dostają wysokie wynagrodzenie. Po studiach czeka na nich pewna praca na morzu lub lądzie. Kontrakty mogą podpisywać już w trakcie studiów.

Nabór dla tegorocznych maturzystów trwa do końca września. Są jeszcze wolne miejsca. Zatem jest jeszcze czas aby złożyć dokumenty na Akademię Morską lub przenieść je z innej uczelni. Więcej na: http://www.zamawiane.am.szczecin.pl/
inz / 78.8.196.* / 2010-09-19 13:39
Bezplatne studia w Polsce to MIT ;) i fikcja.
śniady bolek / 83.10.81.* / 2010-09-19 12:45
Studia magisterskie PŁATNE w 100%, to młode bezpłodzie trzeba uczyć SZACUNKU dla PRACY i WIEDZY - zgnilizna postrlowska przeszła z ojców na dzieci.
kolejowy / 81.219.29.* / 2010-09-19 12:33
jak można przywrócić coś, czego nigdy nie było?
nigdy nie było zniżki 49% (ani 51%).
pozdro dla studentów, którzy są dumni z oddania głosu na Partię Oszustów.
Lysy 25 / 77.255.214.* / 2010-09-19 12:10
Zbyt wiele osób chce studiować.
Efekt będzie taki jakby nie studiował nikt.
Do tego większość kierunków jest po prostu beznadziejna.
Magistrowie-modelki nie są nam do niczego potrzebni tym bardziej że można ich zastąpić co lepszymi panienkami z agencji.

Ogólnie nie ma sensu zadłużać się aby ukończyć studia.
Może z 5% takich decyzji jest uzasadnionych.
asfzxv / 81.190.16.* / 2010-09-19 12:00
a można jeszcze zarobić na stypendiach. Płatne są wszystkie pseudonauki produkujące bezrobotnych. I taki właśnie system jest ok. Zachęca do studiowania dobrych kierunków zamawianych, choć nie najłatwiejszych.

Najnowsze wpisy