Co teraz kupić?

on_1980 / 2007-11-21 19:40
Witam , jakie fundusze teraz warto kupić ? Kwota bardzo mała . Pozdrawiam
Wyświetlaj:
LdN / 2007-11-21 22:44 / Bywalec forum
Przez najbliższy miesiąc żadnych.
melwen / 178.183.6.* / 2023-05-16 09:44
Zobacz http://pro-mac.pl/rozne-mieszkania-na-sprzedaz/ jest sużo ciekawych ofert.
Rafalino / 77.253.143.* / 2007-11-21 21:07
Zainwestowałem wczoraj w Noble Funds Akcji. Zastanawiam się, czy nie kupić więcej.
qawer / 83.29.181.* / 2007-11-21 21:58
NIE chce cia obrarzać ale nie mogłeś troche poczekać odbicie jeszcze nie teraz jeszcze beeedo spadki i tyle
Rafalino / 87.205.63.* / 2007-11-23 22:12

nie mogłeś troche poczekać odbicie jeszcze nie teraz

No też dlatego piszę, że się zastanawiam. Kupuję, a tu spadek, no to czekam, by kupić taniej. Jedni mówią, że odbicie w grudniu (tzw. rajd św.Mikołaja). Inni, że w styczniu. Jeszcze inni, że po ładnym grudniu będzie korekta w styczniu. I komu tu wierzyć?
cortez / 2007-11-24 17:38 / Bywalec forum
Akcyjne teraz fakt potaniały i biorąc po uwagę zasadę kupujemy tanio, to mogą się opłacić, ale tylko pod warunkiem, że odbicie i powrót do stabilności jest kwestią kilku dni. Niestety nikt nie jest w stanie tego jednoznacznie przewidzieć, ani kiedy odbicie, ani dalszych spadków. Obecnie słyszy się głosy, że niestety spadki się nie skończyły. Można wierzyć lub nie, ja byłbym jednak ostrożny. Zacznij od wejścia w fundusze bez szaleństw, od pieniężnych ewentualnie stabilnych, a potem jak nabierzesz doświadczenia, pewności zmieniaj. Najlepsze przy tego typu manewrach okazują się fundusze parasolowe (np. SEB, AIG, Union Inv., Allianz, Skarbiec, ING, jest ich na rynku coraz więcej). Do tego dobrze jest zaczynać np. w mbanku, bo nie będziesz miał opłat przy zakupie, a przy małej kwocie może być istotne, aby nie zaczynać na "minusie".
MALAGA2009 / 83.22.119.* / 2007-11-24 18:51
Czy te manewry się opłacają? Polemizowałabym.
Przeca parasolowy Allianz, Skarbiec czy ING blado wypada przy Arce akcyjnej. Mówię oczywiście o długofalowej inwestycji.
Idyll / 2007-11-25 21:47 / Bywalec forum
No właśnie mówisz o inwestycji długoterminowej, a parasole świetnie sprawdzają się przede wszystkim w przypadku inwestycji średnioterminowych. Jak prześledzisz trend rynkowy to zauważysz, że przynajmniej 2-3 razy do roku mamy do czynienia z głębszą korektą. I to właśnie jest szansa dla inwestorów! Oczywiście w trend wpasujesz się nie częściej niż w 70% przypdków, ale i tak zarobisz więcej!
podobnie wypowiadają się zarządzający funudszami, dla potwierdzenia możesz wejść na stronę m. in. unionklub.pl.
cortez / 2007-11-25 16:39 / Bywalec forum
Jeśli tylko masz wyczucie i szczęście to się opłaca i to bardzo. Poza tym jest to dobry sposób na rozpoczęcie przygody. Zaczynasz od mniej ryzykownych funduszy i potem sobie zmieniasz. Co do Arki hmmm, może i tak, ale.... gdyby arka miała parasol nie musiałbym się tyle zastanawiać. Ostatnio cienko przędą wszystkie akcyjne, więc zmieniłbym na jakiś bezpieczniejszy arki i dalej trzymał w tym TFI kasę. Nie ma parasola, więc umażam jednostki i jeszcze płacę podatek. To jest tylko przykład. Drugi przykład miałem jednostki Unikorony akcji (tym razem parasol) nie najlepiej ostatnio szło, więc część wrzuciłem na pieniężmny na przeczekanie, a część w UniAkcje NE. Nie miałem żadnych problemów, nie zastanawiałem się długo, nie płaciłem podatku itd. Jak tylko sytuacja się ustabilizuje spowrotem wrócę na UniKoronę akcji z pieniężnego. Dzięki temu nie pogłębiłem sobie strat siedząc bezczynnie w akcyjnym. Naturalnie tak robię ze wszystkimi funduszami parasolowymi, które posiadam. NP. z AIG.
Idyll / 2007-11-25 21:40 / Bywalec forum
W jaki sposób dokonujesz konwersji. Telefonicznie, czy przez Internet? Czytałem trochę o tym na stronach UI, ale chciałbym wiedzieć, jak to wygląda w praktyce, czy spotkaleś się z jakimiś problemami?
Wiesz może, jak konwersje wyglądają przy inwestowaniu w funudsze UI poprzez SFI?
cortez / 2007-11-25 23:44 / Bywalec forum
Pewnie chodzi Ci o Unisieć, szczerze mówiąc nie próbowałem. Telefonicznie rozmawiałem z jedną uroczą damą z infolinii Uniona, pozytywne wrażenie, dowiedziałem się co chciałem, a i symatycznie było;) Inwestuję przede wszystkim przez mbank. Nie miałem na razie problemów, jeśli chodzi o zmiany, umarzania itd. w przypadku Uniona, ale np. z Wiofami to juz zupelnie inna bajka:) Trochę nerwów mnie to kosztowało,
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy