Forum Forum inwestycyjneFundusze

co teraz zrobić? pomóżcie

co teraz zrobić? pomóżcie

fasolens / 2009-01-07 12:34
Witam,
Od dłuższego czasu śledzę to forum, jednak nie miałem jeszcze okazji na nim pisać. Zawsze postępowałem wg. zaleceń i przemyśleń jakie piszą max1224 lub Zeus52 i zawsze było dobrze:) Ostatnio nie miałem dostępu do netu przez dłuższy czas, a wczoraj jak włączyłem komputer z zaskoczeniem zobaczyłem wyniki ostatniego miesiąca. Ciągle siedzę w funduszach obligacji, natomiast z tego co widzę większość z Was jest w ML5 lub podobnych funduszach. I teraz mam problem...po takim wzroście chyba się nie opłaca teraz w to konwertować. W polskich funduszach akcji wzrosty są raczej mizerne.
Możecie mi coś poradzić, co zrobić w takiej sytuacji ?

Wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
pozdrawiam
Wyświetlaj:
robin25 / 83.24.158.* / 2009-01-08 10:53
dołączam sie do pytania. Czy lepiej poczekac w obligacjach jeszcze jakis czas które niewiele ale jednak daja troszke zarobić, czy wskoczyć w akcje na kilka dni i załapać się jeszcze na wzrosty?
max1224 / 2009-01-07 13:42 / Tysiącznik na forum
trudno tak z marszu coś powiedzieć i doradzić jedni zaraz będą wychodzić z rynku (realizować zyski) jak znajdą się chętni na ich miejsce (świeży kapitał) a są sygnały kupna to powinno być nieźle acz ryzyko rośnie z każdym dniem
krzysiek29 / 2009-01-07 13:06 / Uznany Gracz Giełdowy
Wlasnie o to chodzi zeby ludzi omamic i wsadzic ich w obligacje jak rynek mocno rosnie. Pod koniec miesiaca do 10lutego calkiem mozliwe wieksza korekta obecnych wzrostow a pozniej dalej wzrosty wiec decyzja nalezy do Ciebie. Chlopaki wiecej pewnie napisza ale jak dobrze pojdzie to moze nawet bedzie to poczatk nowej hossy tylko nalezy wybrac odpowiednie rynki pozdr
fasolens / 2009-01-07 16:41
Jak korekta ma się pojawić pod koniec miesiąca to zaryzykował bym konwersje w coś bardziej rentownego. Tylko teraz trzeba wybrać w co. Chce zrobić tak żeby 50% mieć w PL reszta w USD. Z polskich zastanawiam się nad Legg Masonn akcji, natomiast w USD najmocniej się zastanawiam nad wejściem w ML7.
pchelek / 2009-01-07 14:16 / Tysiącznik na forum
jak na razie to dzieki waszej roztropnosci [i szklanym kulom w ktorych widzicie przyszlosc] jestem + - tylko teraz sie zastanawiam jakie nastepne rynki - pewno azja - brazil juz dal zarobic
Fahrenheit / 2009-01-07 15:21 / Bywalec forum
Ostatnio ciężko łapię :/ Czy naprawdę wychodzić już z obligacji, skoro przewidywana jest jeszcze jedna obniżka stóp procentowych?
priv / 2009-01-08 12:53 / Bywalec forum
Moim zdaniem obligacje jeszcze dadzą zarobić w przedziale najbliższego kwartału. Może nie będzie to już taki wzrost jak ostatnio, a raczej na pewno taki nie będzie, to jednak ze względu na oczekiwane obniżki wzrost może mieć miejsce. Jest jednak duże prawdopodobieństwo, że to ostatnia faza zysków na obligacjach. Wszystko zależy od skali obniżek i komunikatów. Na pewno będzie to też dobry okres na realizowanie zysków.
hannibal / 2009-01-08 22:47 / portfel / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
a moim zdaniem najlepiej jest inwestować w kontrakty w/g systemu mechanicznego...w/g strony z której korzystam za ostatni rok depozyt x3 lub nawet 4...czyli ok 300% dla mnie to aż nadto.....nawet jak będzie zaledwie 100% na rok to starcza i pie.....ić fundusze......i to działa niezależnie czy jest hossa czy bessa....będę bogaty....a Wy ?
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy