Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co trzeci Polak ma odłożone pieniądze. Akurat tyle, że starczy na tydzień

Co trzeci Polak ma odłożone pieniądze. Akurat tyle, że starczy na tydzień

Wyświetlaj:
kolo506 / 89.25.191.* / 2016-05-30 13:26
a z czego polacy mają oszczędzać z tych głodowych pensji
adi hit / 79.190.209.* / 2016-05-30 13:18
ludzie mieli oszczędności ale znalazł się taki wybitny ekonomista jak balcerowicz i pozbawił ludzi pieniędzy, a nawet skłonił do zapożyczania się i tak zostało do dzisiaj! jak ukraińcy się zorientują co to za jeden to jeszcze za niego niesłusznie bekniemy odszkodowanie, a on przecież z izraela!
aliens1978 / 89.186.28.* / 2016-05-30 13:15
Świadomy manipulacji Lindberg ogłosił ; Ustawa o rezerwach federalnych gwarantuje regularne wybuchy paniki bankowej ,obecny kryzys został wywołany z precyzja matematycznego równania .Wydarzenia z dwudziestego roku były zaledwie przygrywką w latach 1921-1929 bank centralny zwierzył podarz pieniądza nakręcając spirale pożyczkową, pojawił się też nowy rodzaj pożyczki giełdowej spłacanej na wezwanie. Inwestor mógł kupić akcje płacąc część ich ceny a resztę kwoty pożyczał od brokera, rozwiązanie to cieszyło się dużą popularnością w latach dwudziestych gdy wszyscy grali na giełdzie ,zawierało jednak pewien haczyk. Wierzyciel mógł zarządach spłaty pożyczki w ciągu doby ,co najczęściej oznaczało wyprzedaż dzięki niej akcji . Latem 1929 Rockefeller i inni ukradkiem wycofali się z rynku wiedząc że w krótce pęknie bańka spekulacyjna . 24 października 1929 banki zaczęły masowo rządach spłaty pożyczek . Pociągnęło to za sobą wyprzedaż akcji po zaniżonej wartości ,wybuchła panika bankowa a kilka tysięcy banków upadło ,durze banki wykupiły je za bezcen . Na tym jednak się nie skończyło ,zamiast zwierzyć podarz pieniądza bank centralny go zmniejszył wywołując największy kryzys gospodarczy w historii ameryki .Oburzony sytuacja kongresmen Louis McFadden przewodniczący komisji bankowej wystąpił o odwołanie zarządu banku centralnego .; Panie przewodniczący w naszym kraju działają jedne z najbardziej skorumpowanych instytucji świata ,mówię tu o zarządzie funduszu rezerw federalnych i należące do niego bankach ,FED doprowadził obywateli do ruiny a rząd do bankructwa ,osiągnął to za sprawa luk w przepisach które regulują jego działanie nadużyć prawnych i malwersacji kontrolujących go bankierów;.. Gdy społeczeństwo zubożało FED postanowił skończyć z zasada wymienialności dolara na złoto ,zniesiono ją pod pozorem działań mających zakończyć kryzys w 1933 roku ,każdy Amerykanin musiał oddać posiadane przez siebie złote dolary ,regulacja pozbawiła obywateli resztek majątku .Pod koniec roku wymienialność dolara na złoto stała się tylko wspomnieniem . kiedyś dolar był odpowiednikiem określonej wagi złota ,dziś jest biletem płatniczym którego wartości nie gwarantuje nic .O wartości pieniędzy stanowi jedynie ilość w obiegu oraz zaufanie rynku. Regulując podarz pieniądza można wiedz wpływać na jego wartość a po przez nią na kondycję całej gospodarki .; ‘’Ten kto kontroluje ilość pieniądza w obiegu jest panem przemysłu i handlu ‘’James A .Garfield dwudziesty prezydent USA . FED jest tworem prywatnym federalnym jedynie z nazwy ,prowadzi własną politykę pozostaje niezależną od rządu ,i pożycza mu pieniądze na procent .Układ ten nie odbiega wiedz od relacji z brytyjskim bankiem centralnym ,które doprowadziły do wojny o niepodległość.
joł joł / 79.190.209.* / 2016-05-30 13:14
z czego oszczędzać?? obecne pensje pozwalają tylko na wegetacje, a nie na życie!
aliens1978 / 89.186.28.* / 2016-05-30 13:14
System bankowy został poczęty z niegodziwości i narodził się w grzech ,bankierzy wykupili świat, jeśli chcecie pozostać ich niewolnikami i płacić za swoje niewolnictwo pozwólcie im dalej kreować pieniądz .(sir Josian Stamp z wykładu na uniwersytecie w Teksasie w 1927r)..
Banki są znacznie groźniejsze niż armie a idea wydawania pieniędzy które dopiero mają zostać zarobione jest zwyczajnym oszustwem na wielką skale (Thomas Jefferson z listu do Johna Tylora z 28.05.1816r)..
Na początku dwudziestego wieki USA miały już za sobą kilka eksperymentów z systemami bankowymi .W owym czasie potęgami w świecie bankowości byli Rockefellerowie ,J.P Morganowie ,Paul Warburg i Rothschildowie dążyli oni do wprowadzenia zmień legislacyjnych i stworzenia nowego banku centralnego .Rząd i społeczeństwo nie chętnie odnosili się do tej idei ,dlatego bankowcy postanowili zmanipulować opinie publiczną ,J.P Morgan uważany za najwybitniejszego finansistę swych czasów zaczął rozgłaszać że największe nowojorskie banki są niewypłacalne lub stoją na granicy bankructwa ,Morgan wiedział ze wywoła panikę i kryzys ,przerażeni depozytariusze ruszyli wycofywać pieniądze ,banki zaczęły przyciskać kredytobiorców zmuszając ich do sprzedaży nieruchomości i nakręcając spirale bankructw oraz przejęć. Kilka lat później badający sprawę kongresmen Charles Lindbergh napisał . W 1907 roku potentaci bankowi przeprowadzili swój wielki plan spekulując na giełdzie doprowadzili do spadki wartości akcji i obligacji ,sami jednak w porę ostrzegli swoich przyjaciół jesienią w 1907 roku w kraju miała wybuchnąć panika wywołana zapaścią systemu bankowego i złym prawodawstwem . Panika bankowa z 1907 roku stała się przedmiotem senackiego śledztwa ,na czele komisji staną senator Nelson Aldrich blisko powiązany z bankowcami ,komisja zarekomendowała powołanie banku centralnego który zapobiegł by powtórzeniu się podobnego kryzysu ,tego właśnie chcieli bankierzy . W 1910 w posiadłości J.P Morgana na wyspie Jekyll Island odbyło się tajne spotkanie .Powstały przepisy o banku centralnym czyli ustawy o rezerwach federalnych ,ułożyli je bankierzy .Spotkanie było tak tajne że jego uczestnicy w drodze na wyspę posługiwali się fałszywymi nazwiskami .Ustawę przeprowadził przez kongres przedstawiciel lobby senator Nelson Aldrich .W 1913 prezydentem został wspierany przez bankierów Woodrow Wilson wcześniej obiecał im podpisać ustawę o rezerwach federalnych .Kongres sprzyja ustawę tuż przed bożym narodzeniem gdy cześć kongresmenów wyjechała do domu ,Wilson ją podpisał .Dzień przed głosowaniem kongresmen Charles Lindbergh apelował ; ustawa tworzy największy trust na świecie ,podpisując ją prezydent zalegalizuje niewidoczny rząd ,rządzący nami za sprawą siły pieniądza . wystąpienie w kongresie z 22.12.1913 . Obywatelom wmówiono że nowe prawo zapewni stabilizacje gospodarczą i zapobiegnie inflacji oraz kryzysom .Jak czas pokazał były to obietnice bez pokrycia .Bankowcy stworzyli system umożliwiający manipulacje gospodarcze .W latach 1914 ,1919 bank centralny znacznie zwierzył podarz pieniądza ,udzielano ogromnych pożyczek małym bankom i osobom prywatnym .W 1020 roku bank centralny ograniczył udzielanie kredytów i zmusił banki komercyjne do zażądania spłaty pożyczek, nastąpiła fala bankructw system runą . Upadło wiele banków działających poza systemem rezerw federalnych co tylko umocniło zaufanie do karteru bankowego .
antyoszust 33 / 193.200.83.* / 2016-05-30 13:13
To teoria względności. Wiele osób pracuje na czarno , kilka mln . Wiele zarabia 1500 zł a rzeczywiście dwa razy tyle. Jest ogromna szara strefa,tam są setki mld zł oczywiście nigdzie w statystykach nie widoczne.
Polacy mają ogromne oczekiwania i wymagania nie współmierne do możliwości zarobkowych , nie umieją dopasować możliwości do realnych potrzeb,kupują byle taniej za co płacą trzy krotnie nie zdając sobie z tego sprawy w ogóle. Nie mają pojęcia o realiach i nie umieją się zachować w większości sytuacji . Czym gorsza pozycja społeczna tym większe udawanie , na drogach mentalność i kultura gdzie ? wystarczy popatrzeć głównie na stare,małe autka .........
pieelk / 95.160.158.* / 2016-05-30 12:59
Jak mnie to wkurza, takie gadanie o oszczędzaniu. Proponuję takim mądralom aby przez rok pożyły za te no niech im, 1500, opłaty zrobili, inne rzeczy popłacili i zobaczymy ile przez rok zaoszczędzą. Acha, jeszcze trzeba im zabrać notesy, różne nowe gadżety i samochód.
aari / 220.253.182.* / 2016-05-30 12:43
to fakt, ze wiekszosc z nas albo nie ma z czego albo nie mysli o oszczedzaniu, ja sie zabezpieczam od pewnego czasu na lokatach w getin banku, z praca roznie bywa, zdrowie tez raz jest raz go nie ma, lepiej miec pieniadze odlozone
plemnipotent / 31.1.32.* / 2016-05-30 12:38
Trzeba sobie zdawać sprawę z tego , że w wyniku wojny polska inteligencja została prawie całkiem zniszczona. Jej miejsce zajęli chłopi a raczej ich potomkowie po zdobyciu często pobieżnego wykształcenia . W głębi duszy są w większości w dalszym ciągu chłopami myjącymi nogi i zmieniającymi bieliznę raz na tydzień. To samo dotyczy poziomu edukacji ekonomicznej.
RYTA / 83.4.223.* / 2016-05-30 13:02
NA PRZESTRZENI WIEKÓW , DO CZEGO DOPROWADZIŁA EDUKACJA EKONOMICZNA, WIELCY TEGO ŚWATA? KTÓRY KRAJ JEST DO KOŃCA ZADOWOLONY ZE SWOJE SYTUACJI EKONOMICZNEJ, GDZIE ANI JEDEN OBYWALEL NIE POWIE,ŻE JEST ŻLE, ALBO NIE ZASŁUGUJE NA WIĘCEJ? PROSZE MNIE OŚWIECIĆ?
realia / 46.113.134.* / 2016-05-30 12:27
dlaczego Polacy uchodzą za smutasów? bo na nic ich nie stać, nawet na dobre antydepresanty bez skutków ubocznych... żeby zagłuszyć depresję... Wiem to po sobie, żyjemy wszyscy na kreskę z tym że dla większości to karta kredytowa.. i byle do nast. okresu rozliczeniowego. Do kina pójdę na talony z banku... pierwszy raz od 20 lat.
bidula / 89.77.197.* / 2016-05-30 12:23
Tak wyglądają rządy P i S !!!!! Jak rządziło PO z wieśniakami stać mnie było na wszystko !!!!!! Teraz chodzę po śmietnikach i zbieram puszki na paliwo bo mój mercedes stałby na pargingu !!!! Skandal !!!!
wqwieśniak / 83.22.83.* / 2016-05-30 12:06
bzdury, przecież wiadomo że religia jest ważniejsza od wszystkiego chociażby pielegniarki, dentysty w szkole nie mówiąc już o przedmiotach edukujących w ważnych dziedzinach życia
RYTA / 83.4.223.* / 2016-05-30 14:24
PIELĘGNIARKI WALCZĄ I MAJA RACJE, DENTYSTA W SZKOLE -BARDZO DOBRY POMYSŁ.
NIE PRZELICZYSZ PRACY PIELĘGNIARKI , KTÓRA RATUJE ŻYCIE PACJENTOWI, ANI DENTYSCIE, KTÓRY WYRYWA ZĄB, ABY NIE DOPROWADZIŁ DO ŚMIERĆI PACJENTA. BOŻE, CZY JA NIE MAM RACJI? PRZECIEŻ TA PIELĘGNIARKA CHCE WYJECHAĆ NA WYMARZONE WAKACJE WRAZ Z RODZINĄ, A DENTYSTA GODNIE ODPOCZĄĆ. TAM OBSŁUGUJE KUCHARKA, DZIĘKI NIEJ PIELĘGNIARKA I LEKARZ MOGĄ GODNIE ODPOCZĄĆ, A CZY I KUCHARCE NIE NALEŻY SIĘ GODNY ODPOCZYNEK?
RYTA / 83.4.223.* / 2016-05-30 11:53
PATENT NA SZCZĘŚCIE. PIENIĄDZ TO MAMONA, CZYLI SZATAN. NIGDY NIE DAJE SZCZĘŚCIA, ALE W NASZYCH CZASACH UŁATWIA ŻYCIE. PRACA JEST WARTOŚCIĄ WEDŁUG POWOŁANIA.
PRACA TAK , PIENIĄDZ NIE. PÓJDŹ DO SKLEPU WEŹ DLA SIEBIE I SWOICH DZIECI TYLE CHLEBA ILE POTRZEBUJESZ, NIE ZA DUŻO BO TO GRZECH. I POWIEDŹ BÓG ZAPŁAĆ DOBRY CZŁOWIEKU , A MOŻE TEN CZŁOWIEK PRODUKUJE NAJLEPSZE SAMOCHO9DT IDŹ DO NIEGO WEŹ DLA SIEBIE NAJLEPSZY SAMOCHÓD I POWIEDŹ BÓG ZAPŁAĆ DOBRY CZŁOWIEKU. PIENIĄDZE W BANKACH MAJA BYĆ ZASTĄPIONE DOBRYMI UCZYNKAMI.CZY JEST TO DOBRY BIZNES? BO JA MYŚLE,ŻE GENIALNY, ALE LEPIEJ ZABIJAĆ I POKAZYWAĆ SWOJA WYŻSZOŚĆ.MACIE KREW NA RĘKACH. DAJESZ DOBRO, DOBRO WRACA, DAJESZ ZŁO, ZŁO WRACA. NIC W PRZYRODZIE NIE GINIE. ZROZUMCIE. CAŁA EKONOMIA UPADA NA RZECZ MIŁOŚCI.
tamere22 / 89.70.93.* / 2016-05-30 11:52
kolejni eksperci od siedmiu boleści... żeby oszczędzać to trzeba mieć z czego, a przy obecnym stosunku zarobków do realnych obciążeń i kosztów życia znaczna część Polaków nie jest w stanie odłożyć danej sumy pieniędzy, osobiście jestem chyba w gronie uprzywilejowanych bo mogę pozwolić sobie na odłożenie 100-150 zł na miesiąc - w sam raz na ekstra wydatki na koniec roku - WYRÓWNANIE WSZELKICH PODWYŻEK I NAGŁYCH OPŁAT, aha.... zapomniałem jeszcze o łataniu dziur w zardzewiałym samochodzie i kupowaniu w ciuchlandach bo nowe ubrania są już poza moim zasięgiem cenowym ( nie urągając sklepom z używaną odzieżą oczywiście)!.
xXx330 / 31.1.212.* / 2016-05-30 11:51
z czego polacy maja odkladac??? mam 32 lata, mieszkanie, auto i prace, mieszkam sam, od wyply do wyply jakos tam bez szalu, ale starcza, nie mam kredytow! problem pojawia sie jak np auto padnie, nawet glupie 3 stowy to problem i niestety trzeba udawac sie do rodzicow po pomoc, bo w innym wypadku to idzie sobie tylko strzelic w leb!!! a ci ktorzy i na taka pomoc nie moga liczyc, to ja nie wiem jak sobie radza!!!!

Najnowsze wpisy