Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co trzeci Polak ma odłożone pieniądze. Akurat tyle, że starczy na tydzień

Co trzeci Polak ma odłożone pieniądze. Akurat tyle, że starczy na tydzień

Wyświetlaj:
absa / 159.205.66.* / 2016-05-29 15:04
a co w tym dziwnego jak nie ma z czego oszczędzać i aby coś więcej kupić trzeba brać kredyt potem go spłacać, to z czego oszczędzać, nawet bogacze nie oszczędzają tylko inwestują
www360 / 89.76.113.* / 2016-05-30 11:49
aleś durny - inwestuja z zaoszczędzonych , nie tylko z zysku
zdzich391 / 89.230.209.* / 2016-05-29 15:01
W Polsce pracuje się tylko po to, aby nie zdechnąć i aby starczyło na różaniec.
am577 / 176.221.120.* / 2016-05-29 15:00
a czy ta pani prof. wie za ile pracują Polacy.
WV C / 94.254.227.* / 2016-05-29 15:20
to niech nie pracują , dla tych co chc,a pracować pensja wzrośnie, to przez was ciułacze są takie niskie zarobki bo się pachcie w każdy otwór
pitre- / 87.207.80.* / 2016-05-29 15:00
opowiadacie głupoty jakie oszczedzanie z czego z najniższej krajowej prosze bardzo wziąśc sobie 1500 zł przy rodzinie 4 osobowej zapłacic wszystkie opłaty czyli prad gaz mieszkanie telewizja internet i abonament na 4 telefony reszta zostaje na życie i inne wydatki nie ma mowy o wakacjach i tym bardziej o odkładaniu 2/3 polaków żyje od miesiąca do miesiąca ...
Madrala / 83.26.255.* / 2016-05-29 14:59
A z czego tu oszczedzac, jak zarabia sie tyle, ze ledwo na biezacy miesiac starcza? Zeby cos odlozyc trzeba miec najpierw z czego - tu tkwi najwiekszy problem!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Tomi238 / 77.65.81.* / 2016-05-29 14:57
Jak zachęcić do oszczędzania?Może na początek normalne zarobki jak w innych krajach a nie te zasiłki które udają wypłaty.
darcio / 89.71.21.* / 2016-05-29 14:49
to jest prawda żeby mieć coś trzeba wziąśc kredyt mamy mieszkanie na kredyt pracujemy w dwóch i nie możemy ujechac a taki co mieszka u mamusi pracuje na czarno pali pije i ma dwójkę dzieci dostanie tysiąc i to jest sprawiedliwe
Conqeror / 37.128.14.* / 2016-05-29 14:43
Chcą uczyć oszczędzania... dajcie zarobić tak bym mógł zaoszczędzić więcej niż 300 - 500 pln miesięcznie. A jak co do czego tu 400 na dentystę, 800 pln na wymianę zawieszenia w aucie czy nagle trzeba kupić nową lodówkę
Emeryt wkurzony / 176.227.163.* / 2016-05-29 14:42
Jak Polacy mają oszczędzać jak z każdej strony go oskubują z pieniędzy.Wymyślają jak najbiedniejsi muszą płacić na najbogatszych !!!Prosty przykład opłata telewizyjna !!!!
gość154 / 178.43.50.* / 2016-05-28 04:10
a Jarosław Kaczyński jest nawet zadłużony. Po 25 latach zajmowania najwyższych stanowisk państwowych z wysokimi pensjami i przywilejami.
NIKI904 / 83.23.255.* / 2016-05-28 21:20
Ciekawe ile ten truteń wyciągnął z państwowej kasy przez te 25lat.
lun / 37.47.46.* / 2016-05-27 23:28
Jeśli Pan Panie Rzepliński mówi o Jednowładztwie to rozumiem że mówi Pan o sobie i sądownictwie w Polsce o kolesiach , o łapówkach i procesach za kasę , o nepotyzmie i braku kręgosłupa moralnego u Pańskich kolegów sędziów, o całych rodzinnych watahach w sądach i prokuraturach i wśród przekupnych papug ! Czy o takim jednowładztwie Pan mówi ? czy po prostu boi się Pan że jeśli się skończy z niezawisłością i nieusuwalnością sędziów jak i z immunitetami które sami sobie nadaliście aby być ponad prawem to i Panu postawi naród zarzuty a przy braku immunitetu pójdzie Pan do kryminału wraz z kolesiami i koleżankami które i mnie orżnęły na duże pieniądze pomijając prawo , prawo wekslowe, zeznania świadków itd itp. Czy o to Panu chodziło ? Pan działa tak jak KOD , PO, i towarzysz Petru i wszyscy tworzycie 5 kolumnę na zgubę narodu Polskiego i Polski a za to może być jedna kara Trybunał Stanu i kara śmierci jak za dawnych dobrych czasów. Powstań Polsko skrusz kajdany , co nam obca przemoc wzięła szablą odbierzemy ! My prawdziwi POLACY nie pomioty ze zmienionymi nazwiskami.
Czloax / 188.146.134.* / 2016-05-27 22:34
Skoro PO/PSL zrabowało nam pieniądze z OFE a ich ciało polityczne - TK z Rzeplińskim na czele zamiast bronić nas, przyklepało grabierz jako "zgodną z konstytucją", to jaką mamy gwarancję, że w podobny sposób nie zrabują naszych oszczędności? Co prawda złodzieje już nie rządzą. Teraz zajmują się inną formą szkodzenia narodowi - kolaboracją i podjudzaniem przeciw Polakom w Brukseli. Ale gdyby znów jakoś zdołali dorwać się do żłoba, Rzepliński wszystko im przyklepie.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
Dorota906 / 83.24.12.* / 2016-05-27 17:48
Nie starcza mi do wypłaty. czasami dziecko głodne chodzi. kiedyś udało mi się przez cały rok odłożyć niecałe 900zł, że niby na wakacje, ale w jeden dzień wydałam na leczenie zęba. Leniuchem nie jestem- pracuję. Uzależnień nie mam- nie wydaję na głupoty. I tak ktoś zaraz mądrą radę mi da jak mam żyć.
Bonus34 / 37.47.231.* / 2016-05-27 20:05
Leczenie zeba 900zl,kiedys.Nie bujaj,bylo wyrwac taniej.
~Ochroniarz / 188.146.6.* / 2016-05-29 13:34
Prawda też chciałem wyleczyć dentysta powiedział leczenie kanałowe 800zł
Wyrwał dobrze że to był ząb ostatni.Ja w ochronie zarabiam czasami tyle że nie ma na leczenie jednego zęba.Nie ma możliwość o oszczędności bo często bywa że nie ma na życie do następnej wypłaty. CI NA GÓRZE NIE ZNAJĄ PRAWDY O NAS KTÓRZY ZARABIAJĄ MNIEJ NIŻ WYNOSI ZASIŁEK DLA BEZROBOTNYCH.!!!!!
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
swiadomabezgranic / 188.146.10.* / 2016-05-27 18:16
Co tzn. mądra rada? Co uznałaś za mądre lub niemądre? Kto ma kreować twoje życie? skoro jesteś tak wspaniałym kreatorem biedy, to dlaczego nie możesz kreować dobrobytu. Masz wybór.

nie mogę nikomu radzić, to byłoby stawianie ciebie jako nieporadnej ofiary ślepego losu, a taką chyba nie pragniesz być. Napisz, powiem ci kto mi pomógł zmienić rzeczywistość.
marzenkaka@vp.pl
swiadomabezgranic / 188.146.10.* / 2016-05-27 17:10
Kochani Polacy. Jakby to było, gdybyście przestali narzekać, oczekiwać, oskarżać i osądzać wszystkich za swoją biedę? Jakby to było gdybyście stali sie odpowiedzialni za swoje finanse, zdrowie i nie oddawali tegio w ręce innych. Zmiany trzeba zacząć od siebie, a wtedy rzeczywistość się zmienia. Trzeba zmieniać swoja sytuacje finansową, a nie oszczędzać i narzekać. Wszyscy mogą żyć godnie w każdym wieku, jeżeli to wybiorą. Jednak utyskiwanie to domena Polaków, wylogowane z życie, smutne, zdeptane istoty snują sie po ulicach, chcą zmian, a zapytajcie sami siebie, co jesteście gotowi zrobić, aby to zmienić. Ileż razy oferowałam pracę, nie wzięli, ilu osobom powiedziałam i pokazałam , że pieniadze prawie leżą na ulicy, nie podnieśli, bo to wymaga zmian samego siebie. Żaden rząd nie będzie traktował was z godnością, bo sami siebie traktujecie jak ofiary , macie ten status przypisany od dziecka. Emerytom sie nie dziwię , gdyż podobno sztywni na zmiany, może nawet już zmęczeni, nie było im dane w młodości dotrzeć do możliwości wygenerowania sobie lekkości finansowej , wtłaczano im deologię, która im totalnie nie pracowała, jako jednostkom godnym szczęśliwego życia. Młodym ludziom dziwię się bardzo, mają niesamowite możliwości , a jednak rosną kolejne pokolenia ofiar, więc kto będzie ich szanował skoro sami ludzie siebie nie szanują ,bardzo często nie są nawet tego świadomi. Mam dziecku pokazać, że można inaczej, a nie aby naśladowało ubóstwo i biedę i oszczędzało grosze. III filar, dobry dla biznesu firm ubezpieczeniowych, lokaty dla banków. A gdy powiem, że możesz mieć za godzinę 200 zł, może 500 nie uwierzą, bo przyzwyczajeni są do bycia oszukiwanymi. Może mogą czegoś się nauczyć, ale dlaczego skoro ktoś inny ma im stworzyć miejse pracy.
Proponuję więc zacząć żyć , zacząć zmiany od siebie zamiast narzekać i opluwać innych. Dlaczego Polki nie mają służby tylko same poniewierają sie po cudzych domach jako służące? Która z nich uzna , że można inaczej? Może żadna, one mają umniejszanie sobie , służenie innym zapisane od dawna i nic z tym nie zrobią , będą brylować po powrocie do kraju przed znajomymi, jak tam dobrze. Wtacają do kraju nowotworami i umierają tutaj oddając się jako ofiary z nadzieją, że ktoś ich uleczy. Postrzegam to jako groteskę polskiej rzeczywistości. Nie piszę bez powodu, znam tą rzeczywistość, znam takich ludzi, gdyż ja zmieniłam swoje życie diametralnie i nawet za 100 funtów/godzinę nie będę nikomu służyć, bo to nie jest moją pasją, ani wyborem.
Jak sądzicie ile mi to zajęło, ile mnie to kosztowało, aby wybrać i uznać siebie i zmienić życie i swoje finanse? Gdy zapytasz ,odpowiem, za chwilękolejny krok do zmian. marzenkaka@vp.pl
~ reginka / 188.146.6.* / 2016-05-29 13:52
Marzena nie wszyscy mogą pomimo że chcą tego bardzo
Dobrze że ci się udało. Życzę Ci powodzenia. Ja też miałam kiedyś własny biznes. Dużo osób mi dużo zawdzięcza. Teraz są inne czasy, każdy patrzy na siebie, mało kto wyciągnie do ciebie rękę. Nie po to żeby Ci pomóc której ty potrzebujesz, nie chcesz pieniędzy!!! Tylko pracy.Wiesz kto wyciągnął do mnie rękę??? Mój były szef z Anglii.Nie Polacy którym ja pomogłam znaleźć pracę i mieszkanie. Oszukali. Jak dowiedzieli się że nagle straciłam męża i cztery bliskie mi osoby.Sama gdybym nie miała kilku operacji to myślę że wróciła bym do firmy gdzie byłam traktowana jak człowiek nie niewolnik. Życzę Ci Marzenia szczęścia i dobrych ludzi na drodze do sukcesu.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
rysiul342 / 77.255.239.* / 2016-05-27 22:09
Takie p******* opowiadaj swoim dzieciom a nie zajmujesz tu miejsce
Takich cudotwórców jest na peczki w tym kraju a najwięcej w sejmie i telewizji

Najnowsze wpisy