Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co trzecia promocja jest oszustwem

Co trzecia promocja jest oszustwem

Money.pl / 2008-02-06 08:39
Komentarze do wiadomości: Co trzecia promocja jest oszustwem.
Wyświetlaj:
stery / 5.173.70.* / 2014-01-07 14:56
Niestety zostałem oszukany i nabrany na promocję telewizora samsung. Jak widać z powyższego artykułu ta praktyka w samsungu jest nagminna przez różne kruczki i oszustwa reklamowe starają się o podstępne nabieranie klienta.Firma samsung umywa ręce twierdząc, że sklepy nie do końca informują o regulaminach promocji, by później stwierdzić, że tak istotne szczegóły które mają wpływ na promocję nie są drukowane w ulotce przez samsunga sygnowanej. Ukrycie podstawowych warunków promocji, a później powoływanie się na regulamin jest podłym nabieraniem klienta. Szkoda, że UOKIK jest w stanie tylko dawać przykłady jak nie dać się oszukać, a nie egzekwuje kar od nierzetelnych producentów, do których niestety zalicza się SAMSUNG.
Marka 15 / 83.24.188.* / 2012-12-09 12:11
LIDL -OSZUSTWO !! Niby wygrasz 1500 zł Nie podwajcie nr.telefonu !!!!!!!
pisze otrzymasz3 sms tygodniowo .
przychodzą sms z nr.6678, 6677,8717,60568
Uważajcie !!!!!
Nie da się wyłączyć !!!!
Marka 15 / 83.24.188.* / 2012-12-09 12:02
Tak to prawda wysłałam SMS niby konkurs LIDL Polska podałam swój numer i przychodzą SMS-y
po 6,15, pisze,że jak Wyśle STOP wyłaczy się przesyłają dalej sms-y ,że nie prawidłowo niby wyłączyłeś. OSZUSTWO !!!!!!!!!!!
Uważajcie !!!!!!
Mariola M / 95.41.5.* / 2010-12-23 15:21
TO JEST JEDNE WIELKIE OSZUSTWO TEN IPLUS
W rzeczywistości jest inaczej IPlus oszukuje swoich klientów program zastosowany
w Modemie Huawei w jego pamięci flash instaluje się w komputerze pozwala na połączenia z internetem. Ale co z tego skoro w moim pakiecie nie mam żadnej kontroli już drugi miesiąc nic nie wiem jakie kilobajty zużyłam faktycznie, a jakie mi pozostały do zużycia, jeszcze, więc jestem świadomie oszukiwana przez IPlusa jak wszyscy z moich znajomych też korzystający z tej usługi, oraz inni klienci. Nie ma faktycznych danych ani w liczniku IPlus manager ani w sms 2580 U tam tez oszustwo
TO JEST JEDNE WIELKIE OSZUSTWO ! JEŚLI JEST TAK U WAS ZGŁASZAJCIE DO UOKIK PISZCIE TAM NIECH WEZMĄ SIĘ JUŻ ZA
NICH to jest adres mail uokik@uokik.gov.pl
metaphorical / 2009-04-13 12:31
Świetny arytkuł, jednak charakter prewencyjny wytworzył pustek w temacie - co zrobić, gdy już się tak stało?

Jeśli cena na artykule jest inna niż przy kasie? Jeśli sklep zostaje przeze mnie poinformowany o tym, a po tygodniu spotyka mnie ta sama sytuacja?

Kiedyś zrywałem cenówki, jednak efekt w takim wypadku był mizerny bo 15minut mogłem sobie poczekać aż dostane zwrot gotówki, a cena nowa i tak nie została wprowadzona.

Kiedyś pracowałem w hipermarkecie i jedyne czego się dowiedziałem to niezdolność wprowadzenia przez informatyków z głównej siedziby wszystkich cen. Bywało nawet, że jeden produkt przez 3 miesiące nie doczekał się swojej cenówki, przez co byłem zmuszony sprzedać ten produkt pod szyldem innym, co zwiększało dziury w inwentaryzacji ale działało kojąco na klienta. W końcu jego nie interesuje czynnik ekonomiczny a potrzeba indywidualna.
Protest / 77.112.139.* / 2008-08-24 13:40
Takie działania są nagminne. Biorąc pod uwagę te oszustwa to w małych sklepach jest wrzeczywistości taniej i nikt nie robi tam łaski. Jest wyjatek małe TESCO w Warszawie na Bródnie. Nie zdarzyło mi się jeszcze żeby cena na półce różniła się od tej przy kasie. Dlatego już nawet nie sprawdzam. Tylko trzymają tam takich matołów, szczunów 'ochroniarzy', że człowiek od razu czuje się jak przestępca mimio, że na codzień jest choćby prezesem spółki.
ddddd / 217.153.180.* / 2008-02-11 13:04
Ja pracuje w hipermarkecie i jak czytam takie głupie wywody to mnie słabi. Nikt mi nie uwierzy, sam nie wierzyłem dopuki nie zacząłem pracować po drugiej stronie. Totalną bzdurą jest to, że markety z premedytacją wystawiają inną cenę na półce a inną w kasie. Najzwyczajniej w świecie jakiś pracownik nie dopełnił swojego obowiązku zmiany karteczki na półce czy metki na artykule. A w markecie który ma 100.000 asortymentu może zmienić się kilka tysięcy cen dziennie. Na prawdę o pomyłkę lub niedopatrzenie jest łatwo.
A wszyscy i tak będą najeżdżać na spisek hipermarketów...
Wy się nigdy nie mylicie?
MARONE / 77.112.139.* / 2008-08-24 13:32
bzdura to zamierzone działanie.
lukaszwych / 2008-08-14 14:04 / portfel / "Demon rynków"
dobra ja chodze do superkmarketow i widze czesto jak supermarkety sciemniaja, wala ceny niektorych prodkuktow drozsze niz w osiedlowych sklepikach, za opakownia wieksze kaza sobie wiecej placic np. za orzeszki ziemne pol kg place taniej za 2 opakowani niz jak wezme opakowanie 1 kg. i to norma jest , cena promocji wcale nie jest w promocji wrecz przeciwnie,
jakos powiem Ci nie widze bledow w 2 strone,
ciekawe te jednostronne bledy bo np nie spotkalem sie ze placilem taniej niz byla cena napisana ale odwrotnie bardzo czesto
Franz / 83.238.226.* / 2008-02-07 13:51
SATURN JANKI.
Przed tygodniem.
Cena na płytach Chrisa Rea - 26,99 zł .
Na kasie - 29,99 zł.
Razy 3 płyty - 9 zł "zysku".
Kiedy się zorientowałem (co za pech dla SATURNA!) i poprosiłem o skorygowanie rachunku (KC - Saturn złożył ofertę, ja ją przyjąłem) CHAM w serwisie zerwał naklejki cenowe, sytuację nazwał "pomyłką" i zaoferował jedynie zwrot pieniędzy (DZIĘKUJĘ WAM DOBRODZIEJE! - po zachowaniu obsługi mogę wnioskować, że mógłbym dostać, co najwyżej, po pysku).
Po takim zachowaniu, z dużą dozą prawdopodobieństwa, można stwierdzić, że działania sprzedawcy były celowe i jego zamiarem było oszukanie kupującego.
W cywilizowanych krajach (USA, D) i w wielu sklepach w PL zwracają pieniądze (niekiedy w podwójnej wysokości) bez szemrania i przepraszają.
Jak niekompetentny musi być zarząd SATURNa, by ryzykować utratę zysku (wszak marża na płycie z pewnością była wyższa niż te marne 3 zł, więc i tak by zarobili, tyle że mniej!!!) i twarzy.
O moralności nie wspomnę, bo cena za jaką się sprzedają (przypominam - chodzilo o 9 zł!!!) nie pozwala tego racjonalnie wytłumaczyć.
FUJ!!!
rumpelstelzkin / 78.8.6.* / 2008-02-07 12:32
A Money ośmiesza się kompletnie umieszczając pod tym tekstem reklamę "serwery od 1zł"... Czego nie zrobi św... (co ona ma z tym wspólnego?) - człowiek dla zysku?1
a kaczorek ma motorek / 79.184.15.* / 2008-02-07 21:31
ustaw o kontrolach jest wiele ,ta UOKiK jest kolejną. A jak wyglądają kontrole? Chyba koperty wygrywają z nimi !!! jedni będą dalej robić co robili a dródzy nie ,bo nie mają układu .Ogólnie wszystko mamy do dupy ,te kontrole i te kary .A Sady , Prokuratury to tylko nazwy i nie dotyczą biednego konsumenta .Po co nam nowe prawo ,jak poprzednich nikt nie szanuje. Do póki w Polsce nie będzie Sądów Prokuratur a nazwy nic nie da się zrobić . Ktoś dostaje kare jak np TP SA [chyba już mają z 300mln] i nie płaci bo zabawa w odwoływanie może trwać hoho!! dzięki "sądom" ogólnie nie liczę że coś się zmieni
dana123 / 83.13.86.* / 2008-02-07 11:31
moje najgorsze doswiadczenia w tym temacie dotycza E'LECLERC
Edek z krainy kredek / 217.173.198.* / 2008-02-07 12:13
z grubej rury po 100 00 zł0 kar tym polskim gburom i chamom i zasranym polskim pseudo marketingowych biznesmenom
Lotar / 89.171.95.* / 2008-02-07 10:39
tylko odrobina zdrowego rozsądku i wystarczy!
marian83 / 83.23.90.* / 2008-02-07 10:19
to wszystko dzieje się za przyzwoleniem państwa,markety mogą wszystko bo tak kiedyś ustalono-pracownik jest wyssany do ostatniego tchu za marne pieniądze dostawcą nie płaci się w terminie a promocje to pic na wode ale ,nikt nikomu nic nie daje za darmo,a mydlenie oczu to trik marketów,ale dobrze tym polaczką bo pełzają zachwytem gdy wchodzą do marketów.
zocha / 83.27.25.* / 2008-02-07 01:21
Ludzie! Trzeba umieć się bronić, a wystarczy tak niewiele - odrobina rozsądku. Promocje, jeśli umie się z nich korzystać, nie są niczym złym. Wręcz przeciwnie, można na nich nieźle oszczędzić. Trzeba tylko MYŚLEĆ, co się kupuje - to taki trening umysłu. Bo czym się różni TA SAMA np walizka, która w promocji jest o połowę tańsza, niż widzieliśmy ją tydzień czy dwa temu??? Nagle się pogorszyła???A za tydzień będzie znów lepsza??? Warto przed dokonaniem zakupu samemu pomyśleć dla kogo jest ta promocja - dla nas czy dla sklepu. Jeśli towar ok, w dobrej cenie - to bierzemy, jeśli chłam lub cena wyższa niż nam się wydaje, że była, to nikt nas do kupna nie zmusza.
normalny / 83.27.73.* / 2008-02-07 07:20
wreszcie jakiś głos rozsądku. W transakcji handlowej są dwie strony. Sprzedający ma prawo wychwalać towar i zachęcać do kupna, a kupujący - do krytycznej oceny i decyzji o zakupie. Osobiście kupuję na co dzień rzeczy, których potrzebuję bez względu na cenę, a tzw promocje przeglądam i jeśli uważam że to rzeczywiście okazja - kupuję nawet jeśli akurat nie potrzebuję pilnie. Do oceny czy to rzeczywiście okazja czy nie - niezbędna jest orientacja w poziomie cen na rynku.
lukaszwych / 2008-08-14 14:23 / portfel / "Demon rynków"
ale mylisz pojecia, jak robisz w supermarkecie zakupy to masz duzo rzeczy do zakupienia i nie masz czasu zeby 20 minut sprawdzac kazda rzecz, dlatego takie manipulacje sa dosc kosztowne bo jak na 40 produktow na 10 cie oszukaja w jakis sposob na 50 groszy to ty juz odnosisz wymierna strate a oni biorac pod uwage ilosc klientow to olbrzymia korzysc osiagaja.
Tu trzeba pilnowac hieprmakretow bo za takimi sztuczkami zbyt duze pieniadze ida zeby pozwolic stosowac te sztuczki supermarketom, ja jestem za ostrymi karami i scislym nadzorem. Jak ty myslisz ze jestes sprytniejszy od firm ktore posiecaja miliony zlotych na badania w jaki sposob Cie zachecil do zakupu to masz problem
coca cola np probowala wprowadzac klientow z stan hipnozy by lepiej sprzedawac swoj produkt, koncern sie nie cofnie przed niczym zeby zmaksymalizowac zysk,
jestes ploteczka, koncerny Toba manipuluja jak chca a jezeli myslisz inaczej to tym gorzej dla Ciebie
Pamietam jak iles dzieci umarlo w afryce bo koncern postanowil sprzedawac mleko w proszku dla malych dzieci i zniechecal ludzi do karmienia dzieci persia, niestety a bakterie zawarte w wodzie spowodowaly smierc dziesiatkow noworodkow. oszukali matki tak ze spowodowaly smierc wlasnych dzieci ale Ty oczywiscie sie nie dajesz.
Brawo
arch / 2008-02-06 11:29 / Tysiącznik na forum

Manipulowanie ceną:
- podawanie cen z końcówką
- tworzenie korzystnej ceny odniesienia -zasada kontrastu- --podawanie niepełnych cen- przykład: bilety za złotówkę w liniach lotniczych

jest jeszcze wiele technik manipulacji mn ;
-technika pars pro toto,
-przemilczanie, technika cliché (negatyw),
-technika selekcji (selekcja jest podstawową metodą stosowaną w mediach).

manipulowanie jest świadomym kłamstwem - popełnia się je nie tylko w handlu w polityce, lecz również w stosunkach międzyludzkich

m a n i p u l a c j a jest to celowe i skryte działanie, przez które narzuca się jednostce lub grupie ludzi fałszywy obraz pewnej rzeczywistości.
Agusia13 / 82.160.43.* / 2008-02-06 21:53
Wielu moich znajomych na słowo promocja dostaje drgawek... Ja też nauczyłam sie pytać...a ile mnie to bedzie kosztowało ...Proste pytanie a zaoszczędziło mnóstwo mojego czasu ...na dokonywanie zbednych zakupów...bo korzystna cena...Przestałam lubić słowo"promocja" i zdecydowanie bardziej tfaia do mnie : obniżka a nawet towar po reklamacji...Przynajmniej wiem co oglądam i za co zapłacę...jeżeli kupię...
Marqus / 83.18.52.* / 2008-02-06 12:30

manipulowanie jest świadomym kłamstwem

oczywista nieprawda choćby dlatego , że m. nie musi się wiązać z wypowiedzią , a np zachowaniem
arch / 2008-02-06 13:11 / Tysiącznik na forum
Tak jak z ostatnim zachowaniem PO -
"Od 1 lutego nowym dyrektorem myszkowskiego szpitala jest Wojciech Picheta były poseł ,został wyrzucony z PO za udział w aferze łapówkarskiej eks-posłanki Sawickiej.
W jednej z rozmów Sawicka wskazuje na Pichetę jako swego wspólnika. "

cały artykuł dzisiejsza GW dot częstochowski
www.miasta.gazeta.pl/czestochowa/1,35271,4902174.html

skandal to mało ! jak to nazwać ?

czysty dochodowy towar na rynku niedługo będzie do sprzedazy !!
"-placówka nie ma długów,
- za ostatni rok ma za to ok. 4,4 mln zysku.
-Budynki są remontowane,
-został przebudowany parking,
-w planach są nowa sterylizatornia,
- izba przyjęć i blok porodowy "za GW
KAP / 2008-02-06 18:11 / Tysiącznik na forum
jak otwierasz puszke sardynek to tam w srodku tez PO ?
Pajchiwo / 2008-02-06 15:26 / Tysiącznik na forum
To nie ma nic do samej sprawy - tu słowa nie ma o polityce i żadnej z naszych nieudolnych partii (ani o PO, ani o PiS).
Naprawdę tak trudno jest przeczytać jakiś artykuł i nie bawić sie w politykowanie?
KAP / 2008-02-06 18:14 / Tysiącznik na forum
z 'arch' sie nie da. wszedzie widzi polityke. jak za radzieckiej czerezwyczajki ....
ala3 / 57.67.141.* / 2008-02-06 09:52
Jeszcze jedno, agenci TELE 2 oszukali mojego 81 letniego ojca, ta firma lubi oszukiwać starych ludzi.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy