Forum Polityka, aktualnościKraj

Co ujawnił Wikileaks o Polsce?

Co ujawnił Wikileaks o Polsce?

Money.pl / 2010-11-29 17:39
Komentarze do wiadomości: Co ujawnił Wikileaks o Polsce?.
Wyświetlaj:
Karol59 / 24.150.240.* / 2010-11-30 22:09
Z zaufaniem- jest jak z dziewictwem - jest, albo go nie ma. Stany pośrednie nie istnieją. Z niewiadomych przyczyn od wielu dziesiątków lat panuje w Polsce przekonanie, że Stany Zjednoczone, Francja, Wielka Brytania zasługują sobie właśnie na nasze zaufanie.
Tłumaczę moim dzieciom, które uczą się jeszcze w Polsce, że historia to fantastyczny przedmiot jednakże pod warunkiem, że informacje w nim zawarte posłużą do wyciągania wniosków na przyszłość. Puste daty 3 września 1939, 17 września tego samego roku i całe mnóstwo innych i dat i wydarzeń pozostaną niczym jeśli nie będą służyły wyciąganiu wniosków na przyszłość. Skąd przeświadczenie, że jesteśmy sojusznikiem traktowanym poważnie? Skąd tyle pychy w nas samych? Decyzje mocarstw dotyczące tego co będzie działo się dalej w Polsce będą zależne jedynie od tego co w danej chwili będzie ważne dla decydentów. Jednakże nie my jesteśmy decydentami! A poza tym to o ile się orientuję to pod dokumentami jałtańskimi była data od kiedy one obowiązują, ale nie było daty do kiedy! Polecam uczenie sie historii i koniecznie wyciąganie wniosków. Inaczej jesteśmy jak ta wsza rzucająca sie na grzebieniu. Idę do pracy bo trzeba pracować, a nie mądrzyć się. Pozdrawiam z drugiej półkuli. Karol
Maryśka / 81.219.113.* / 2010-11-30 01:25
Ujawnił ? Sama wiem , że wykorzystał mnie, zabrał rodzinne klejnoty i poszedł flirtować z Nastią , ale ja Go kocham i przyjmę Jego dzieci jak własne. Ale to ona winna jest.
sceptyk / 2010-11-29 22:12 / Tysiącznik na forum
A ja jestem ciekaw, co o Polsce piszą dyplomaci sowieccy.
niewierzący ateusz / 83.5.88.* / 2010-11-29 17:39
jak nas przekonują media pod rządami bronka i donka jesteśmy bardzo dobrymi sąsiadami


"Na Dmitrija Miedwiediewa w Warszawie czeka się prawie jak na papieża - pisze Niezawisimaja Gazeta" czyżby w rosji nie było reklam żywca i nie wiedzą nasi sąsiedzi,że PRAWIE robi wielką różnicę ?
JX / 91.193.160.* / 2010-11-29 18:51
Ateuszu, jątrzenie w stosunkach z sąsiadami to nie najlepsza metoda rozwijania gospodarki własnego kraju. Dzisiejsza Rosja to nie ZSRR, a przez takie "wojenki" bardzo dużo już straciliśmy, choćby likwidując znaczenie rurociągu.
Zaniedbaliśmy też sprawy własności Ziem Odzyskanych (słynna Trawny przykładem "jaskółki").
Zamiast myśleć o interesach kraju, dajemy się kierować różnym "lobbystom", czyli agentom.
Tymczasem potęgi naszych sąsiadów rosną z roku na rok, podobnie jak ich wzajemna współpraca.
prz / 82.160.51.* / 2010-11-30 19:10
jx jątrzenie to zła metoda, lecz nic nie robienie jak starzy dobrzy sąsiedzi ponownie robią interesy za naszymi plecami i przepłacanie za gaz może być postrzegane jako zdrada stanu.
m-53 / 83.24.42.* / 2010-11-29 21:29

depesza relacjonuje też stanowisko Levitte'a, że dla Rosji dobrzy sąsiedzi to całkowicie ulegli podkomendni.
sceptyk / 2010-11-29 21:13 / Tysiącznik na forum
Ale blebrasz misiu!
Albo dobre stosunki z sąsiadami, albo zaniedbujemy sprawy Ziem Odzyskanych.
Dobre stosunki oczekiwane przez naszych sąsiadów to Polska na kolanach, upokorzona śledztwem smoleńskim, Jaruzelskim zaproszonym ma posiedzenie RBN, "polskimi obozami zagłady", Polacy szykanowani w Niemczech przez tamtejszą policję i celników.

Właśnie dlatego prezydent Kaczyński musiał zostać wyeliminowany, bo stawiał opór ciągłym upokorzeniom Polski.
fjskdjfksjl / 109.74.97.* / 2010-11-29 19:14
o to chodzi pejsom i niemcom . oni robią tam biznes a my za to płacimy. Ale spokojnie. nie pozwolą nam paść do EURO 2012 a potem będzie jadka.
ubawiony / 178.36.59.* / 2011-07-17 21:36

o to chodzi pejsom i niemcom . oni robią tam biznes a my za to płacimy. Ale spokojnie. nie
pozwolą nam paść do EURO 2012 a potem będzie jadka.


Co to jest jadka?

Najnowsze wpisy