Forum Forum finansoweKonta

Co z kontem po śmierci mamy? - nie wiem o upoważnieniu

Co z kontem po śmierci mamy? - nie wiem o upoważnieniu

karolllinka / 80.54.43.* / 2008-07-23 13:23
Umarla mama, na jej rachunku jest okolo 30 tys., byc moze jest roklinia na 8 - nie mam pewnosci. Zewszad dostaje sprzeczne informacje. Dodam, ze jestem jedynaczka. Czy jesli mama nikogo nie upowaznila, to pieniadze moga przepasc? Czy postepowanie spadkowe gwarantuje mi wyplate calej kwoty (oczywiscie rozumiem, ze jesli jest roklinia, to trzeba ja splacic)? Rodzina straszy mnie, ze musze jak najszybciej wyplacac z bankomatu pieniadze, bo jesli tego nie zrobie, a konto zostanie zablokowane, to niestety nie dostane calej kwoty, ze moge dostac polowe tylko, lub 3/4 kwoty (nie wspominajac o roklinii, ktora oczywiscie bank sobie wyrowna) Przykladowo, jest 38, zabiora 8 na roklinie, a ja z 30 dostane w najlepszym wypadku 15 - czy to mozliwe? Pomocy! To bardzo pilna sprawa!
bankowiec44444 / 195.14.4.* / 2008-09-09 16:22
jeśli nie było zapisu na wypadek śmierci - tylko postepowanie spadkowe zapewni Ci otrzymanie kwoty z rachunku. Jesli jesteś jedynym spadkobiercą - otrzymasz całość (pomniejszoną o ewentualą spłatę limitu w rachunku). Przed postepowaniem spadkowym możesz z rachunku na podstawie faktur wypłacić środki na pokrycie kosztów pogrzebu. Absolutnie nie wypłacaj niczego w bankomacie po śmnierci mamy - to niezgodne z prawem.

Najnowsze wpisy

Kredyty gotówkowe - najlepsza oferta: