Forum Forum prawneBankowe

Co z kredytem gdy stracę pracę?

Co z kredytem gdy stracę pracę?

Niedowiarek12 / 2012-07-09 13:13
Niedawno wziąłem kredyt na mieszkanie. Umowę mam podpisaną na dwadzieścia pięć lat... moje pytanie dotyczy sytuacji kiedy na przykład stracę prace i nie będzie mnie stać na zapłacenia raty? Co wtedy mogę zrobić? Czy mam jakieś wyjście z takiej sytuacji?
Wyświetlaj:
aspaklar / 2012-07-17 10:54 / Bywalec forum
w takiej sytuacji najlepiej ubezpieczyc kredyt...troche trzeba na to wydac ale naprawde warto...to jest miedzy innymi od takiego przypadku stracenia pracy...pozdrawiam
saad / 91.213.162.* / 2012-07-09 13:28
zawsze możesz wykupic dodatkowe ubezpieczenie właśnie na taki przypadek:) i w przypadku gdy stracisz prace ubezpieczyciel będzie spłacał za Ciebie określoną ilość rat, ale oczywiście nie ma nic za darmo i to doprowadzi do zwiększenia kosztów kredytu.
szklarek / 2012-07-16 20:41
Tylko, że rzadko kiedy jest możliwość takiego ubezpieczenia w czasie trwania już u,owy kredytowej.

Przede wszystkim kredytobiorca ma obowiązek informować Bank o wszelkich istotnych zmianach w jego sytuacji. Utrata pracy taką właśnie jest.
Krótkotrwale (maks. 6 miesięcy) można ratować się tzw. wakacjami kredytowymi. Można negocjować obniżkę ratypoprzez:

• wydłużenie okresu kredytowania,
• zmianę formuły spłaty z rat malejących na równe,
• czasowe zawieszenie spłaty kapitału, w tym czasie kredytobiorca spłaca odsetki od kredytu,
• restrukturyzację zadłużenia poprzez ustalenie wysokości rat pod możliwości kredytobiorcy.

Oczywiście wiąże się to z aneksowaniem umowy, na ogół płatnym.

Najnowsze wpisy