Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co z tą koalicją – protokół rozbieżności PO-PiS

Co z tą koalicją – protokół rozbieżności PO-PiS

Wyświetlaj:
Marta / .* / 2005-10-02 07:48
PO obrażona na PiS za kandydata na premiera , którym miał być Rokita ( tak się mówiło). W tej sytuacji szybko się nie dogadają , bo każda partia będzie dla siebie chciała jak najwięcej. Ja mam dość oglądania wciąż tych samych twarzy osób , które niebawem zasiądą w rządzie , chociaż już rządziły z miernym skutkiem. To sami wyjadacze . A gdzie są młodzi , nowi , bez bagażu afer?
m / .* / 2005-10-01 18:59
Jeśli PO wejdzie w koalicję z PIS i nie będzie 15% VAT to będzie znaczyło, że są kłamcami i od początku wiedzieli, że ich pomysły są nierealne. Bo jeśli mieli by zrezygnować z tego i zacząć wprowadzać pomysły PIS to ja naprawdę wolę Belkę i Hausnera - oni przynajmniej byli profesjonalistami. Teraz za gospodarkę wezmą się partacze i będziemy mieli powtórkę z AWS. Przykład to Marcinkiewicz, który za czasów AWS wprowadził znajomego na stanowisko dyrektora PFRON a teraz to niby PIS chce zlikwidować PFRON jak by za czasów AWS nie mogli.
Jadomek / .* / 2005-10-01 18:44
Dla każdego kto chociaż trochę słyszał o o progra-mach wyborczych tych partii od początku było oczy-wiste,że koalicja taka jest wątpliwa.Istniała pewna nikła nadzieja,że do świadomości PO dotrze,że przegrali wybory,przemyślą swoje koncepcje iskorygują je.PIS dał PO taką szansę której niestetynie wykorzystali.Widocznie paranoja liberalizmu jestnieuleczalna.Uwiarodogodniło to PIS na którym media,zdominowane przez jedną opcję bardzo libe-ralną,wymogły przyrzeczenie takiej koalicji.W wyniku tego mieliśmy na życzenie PO żałosnyspektakl telewizyjny.Jakby tego było mało,p.Tuskzainicjował następny tego typu spektakl ośmiesza-jący nasz kraj na arenie międzynarodowej.Jakokto pojechał p,Tusk do Brukseli,jaki miał mandati w czyim imeniu tam rozmawiał.Dla czego nie pojechał razem z p.Kaczyńskim,o czym rozmawiał.Skoro sam rozmawiał musimy się zadowolić tym copowiedział mediom,że zapewniał NATO i UE,że pozostaniemy dalej w tych strukturach.Po co takiezapewnienie.Co innego takie zapewnienie ni z tego,ni z owego ma dać,jak nie stworzyć wrażenia,że inni kandydaci jeśli wygrają będą zagrożenim dla naszego uczestnictwa w tych strukturach.Tak jak odsłanianie niewygodnych dla kogoś faktów nazwały media na potrzeby PO czrnym PR,to możenależałoby jeszcze wprowadzić pojęcie wredniut-kiego PR.Moim zdaniem opóznione wybory prezydenckie pogrzebią ostatecznie,od początku nikłą szansę naPOPIS.
s.k / .* / 2005-10-01 18:15
Powinni zadbać o stworzenie konkurencyjnych warunków do prowadzenia biznesów w stosunku do pozostalych krajow Europy. Czy to takie trudne? A może jednak ktoś steruje z zewnątrz? Niewątpliwie czas wspólnie pracować z RPP ,a nie w przeciwnym kierunku jak to było dotychczas. Złotówka powinna być słaba jeżeli chcemy,, załatwić problem bezrobocia" i rozwijać Państwo POLSKIE. Proszę zobaczyć jak działa Ameryka Północna -USA. Mamy otwarte drzwi, nie potrzeba więc wyłamywać ani wymyślać ,,prochu".
Jan / .* / 2005-10-01 16:07
Społeczna gospodarka rynkowa to nie socjalizm jak twierdzą zwolennicy PO. To realizacja zapisu figurującego w obowiazujacej konstytucji od kilku lat.Trzeba być nieukiem by model Erharda i Adenauera nazywać socjalizmem.
Magik / .* / 2005-10-01 17:10
Trzeba być nieukiem by model Erharda i Adenauera nazywać socjalizmem.- zobacz co niemcy z ty "modelem" zrobili, przykład masz za płotem.
silver / .* / 2005-10-01 16:22
To po co zmieniac Konstytucje RP? Jakos to wszystko nieskladne, prostackie, naciagane. Gospodarka planistyczna, socjalizm realny do potegi.
jliber / .* / 2005-10-01 14:40
Mam nadzieję że wybory prezydenckie wygra Lech Kaczyński i PiS zrobi koalicję z LPR, PSL i Samoobroną. Wtedy na pewno przeforsują kolejną próbę pod tytułem socjalizm-jeszcze-raz-a-nóż-się-uda. Za 4 lata przy 40% bezrobociu i dwukrotnie większej biurokracji może ludzie wreszcie zrozumieją że trzeba radykalnych LIBERALNYCH zmian jeżeli naprawdę ma być lepiej, zamiast przemiennie religijnego i ateistycznego socjalizmu. A może wtedy za 4 lata ludzie zagłosują znowu na SLD? No cóż, Polaków nikt z myślenia nie zwolni, dopóty będą żyć w biedzie dopóki się skapną.
Mariusz / .* / 2005-10-01 13:11
Przed wuborami byłem optymistą-patriotą. Teraz widze,że polityka nie ma nic wspólnego z patriotyzmem,to poprostu gra.Gra obietnic.

Najnowsze wpisy