Forum Forum inwestycyjneForex

Co z tymi frankami??

Co z tymi frankami??

Marcin28 / 193.59.95.* / 2008-10-14 12:20
Mam pytanie do forumowiczów.Podpisałem umowę kredytu w CHF.Warunki mam jeszcze
wrześniowe(oprocentowanie kredytu=LIBOR+marża banku 1%=3.79%).Pozostało mi jedynie wydać
dyspozycję wypłaty środków.Kurs będzie brany z dnia wypłaty.No i tutaj pojawia się
problem.Na chwilę obecną kurs franka w Millenium mam 2.20.Od poniedziałku kurs spadł o
około 2 pp.Czekać jeszcze pare dni na ewentualne osłabienie PLN czy może wypłacać już
teraz??Czy obecny wzrost kursu PLN oznacza początek odbijania się?
Wyświetlaj:
PAW. / 149.156.233.* / 2008-10-17 16:08
Skojarz kolejne informacje z ostatnich dni:

1) podaż franków na rynku międzybankowym maleje bo SNB ratuje UBS pomocą finansową o rownowartosci 60 mld US dol. !!!
2) Libor 1M, 3M, 6M CHF jak i marże banków na nowoudzielanych kredytach w CHF rosną !
3) Ci co spłacają w zlotówkach już zaciągnięte kredyty denominowane w CHF, z uwagi na rosnący kurs sprzedaży CHF przynoszą bankom stale zwiększający się dopływ złotówek
4) już widać że kurs CHF do PLN idzie ostrzej w górę niż EUR do PLN (dawniej istniała mocniejsza korelacja - także w podnoszeniu stóp przez EBC i SNB
5) nasi sąsiedzi i główny importer Niemcy właśnie zaczynają dyszeć, więc i Nasz eksport zacznie spadać...
a wtedy złotówka się obsunie mocniej....
Marcin28 / 89.229.150.* / 2008-10-17 16:50
HHmy masz rację.Dosyć syntetycznie i przejrzyście to przedstawiłeś.Oby taki scenariusz się spełnił.Pozdrawiam
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy