Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Co za kariera! Od szefa rządu do szefa miasta!

Co za kariera! Od szefa rządu do szefa miasta!

Wyświetlaj:
4poland / 83.17.92.* / 2006-07-17 10:17
ostatnie sondaże pokazują słuszność strategii PiS-u. Marcinkiewicz zdystansował Hanię, która juz się witała z gąską. 43% wobec 23 Hani to klęska. Teraz okaże się się, że Marcinkiewicz miał same wady, Platforma wypuści swoje psy łańcuchowe, które będą obszczekiwać Marcinkiewicza. Zaczeli od osmieszania kariery, Premier - Prezydent Warszawy licząc też na szybki cios zadany przez towarzyszy z SLD. Szmajdziński, człowiek na którego nie zasłużyła sobie Polska, określił Marcinkiewicza warsawianistą. Podobno Warszawa nie dla niego, no cóż była dobra dla Kwacha, salonowego gracza ale nie jest dobra dla uczciwego polityka. Może ma w tym troche racji. Platformę nie frustruje też awans Hani Gronkiewicz z prezesa NBP i wiceprezesa Eboru na prezydenta Warszawy ? Dziwny kraj ta Polska, wczoraj dowiedziałem się z mediów, że prof. Geremek w niemieckiej prasie żalił sie na ksenofobię i brak toleracji w Polsce. No to juz mamy u boku świstaka SLDowskiego, damy z pejczem Szenyszyn naszego profesora. Brawo panie Geremek teraz razem, z SLD obejmijcie patronat nad LOVE PARADE w Warszawie ku uciesze wszystkich frustratów. Wałesa tez popełnił jakiś tekst dla Die Welt o braku tolerancji i ciemnocie Kaczynskich. Zapomniał chłop co on wyrabiał, o swoich wojenkach na górze, o falandyzacji prawa, o pomroczności jasnej lub ciemnej itd. Nad Polske nadciągają huragany przerażonych traceniem swoich wygodnych pozycji, Z kranu kasa peszcze płynie ale nie pełnym strumieniem, zaczyna się skraplać i może już wkrótce się ulotni. A ścigacze prokuratorskie coraz bliżej Kinga !
ciekawe czasy przed nami, spadną autorytety, jak zawsze obroni sie tylko jeden, tylko jeden współczesny Polak z którego możemy byc dumni- Jan Paweł II.
Qlt / 83.15.97.* / 2006-07-12 18:19
Warszawa ma szansę w osobie Marcinkiewicz pozyskać dla siebie wybitnego polityka. Nie wolno stracić takiej szansy bo ona zdarza się bardzo rzadko.
pchelek / 83.31.182.* / 2006-07-12 21:09
Boże broń to miasto przed takimi szaleńcami [wybitnymi politykami]. Przecież to kukła i marionetka jakich mało. Marcienkiewicz ma mniejsze szanse niż pies w studni.
Tu w tym mieście nie mieszkają ślepi idioci - PiS nie ma tu żadnych szans
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-12 18:32
Kolego - prawie się browarkiem zachłysnąłem!!!
Następnym razem napisz ostrzeżenie: UWAGA ŚWIETNY DOWCIP!!!
koss / 83.15.97.* / 2006-07-12 20:45
Jeżeli mieszkasz w Warszawie to szampana otwórz na tą wspaniałą okazję. Browarkiem uczcisz wydłużoną ze zmartwienia twarz Hani Gronkowiec Wrzaskliwej zwaną Hospicjantką.
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-12 21:02
"Spieprzaj dziadu" do Gorzowa!!!
Wielkimi literami taki tekst nakleję na samochodzie ja i moi kumple przed wyborami. I to się właśnie nazywa lokalny patriotyzm.
złotówa / 83.17.92.* / 2006-07-17 10:21
to było do przewidzenia, elektorat platformerski, chyba z postoju taxi ?
bo98 / 213.25.166.* / 2006-07-12 10:20
Panie Redaktorze,
_najsilniejszą pozycję, wielka władzę na swoim terenie i gwarancję praktycznej nieodwołalności przez 4 lata ma w Polsce szef gminy

_najsilniejszą i najbogatszą gminą jest Warszawa

jak ktoś zostanie Prezydentem miasta, to doputy nie zrobi rażącego przekrętu, to wszyscy mogą mu.....
DA / 195.225.71.* / 2006-07-11 19:01
NIe rozumiem pana zdziwienia Panie Bartoszu. Jeśli PiS nie miał właściwego kandydata na prezydenta Warszawy to marcinkiewicz jest kandydatem idealnym. Gronkiewicz - Waltz niew ma najmniejszych szans. Posunięcie PiS, jeśli okaże się do kończa prawdą, jest światne.

Dlaczego każdy w tym kraju uważa, że jak już się awansuje, to koniecznie do góry?
/W przypadku Marcinkiewicza, to jedynie na Prezydenta mógłby jeszcze...Ale to może za 9 lat dopiero.../

Awansem dla urzędnika Państwowego jest także pełnienie swoich obowiązków tak, aby zaufanie obywateli do pełnionej funkcji (nie osoby) wzrastało, a urzędnik zdobywał tychże obywateli wsparcie i przychylność. Czy to jest coś złego? Jewśli Tak, to po co są urzędnicy? Aby awansować, czy aby służyć obywatelom? /Model awansu został już przećwiczony w minionych czasach i niestety nie sprawdził się wogóle./
antyPiS / 83.143.40.* / 2006-07-11 19:11
W Warszawie przegrał PiS, przegrał L.Kaczyński - gratuluję dobrego samopoczucia skoro uważasz tak jak twój wódz, że:
Marcinkiewicz na 100% zostanie prezydentem Warszawy. Jeżeli ktos mówi, że rzuci monetą i na 100% wypadnie orzeł, to istnieją dwie wykluczające się hipotezy:
- albo jestem totalnym kretynem
- albo ma monetę z dwoma orzełkami (a raczej kaczkami)

Jeśli jeszcze nie wiesz, to najpopularniejsze hasło wyborcze w Warszawie brzmi:
"Spieprzaj dziadu" do Gorzowa!!!
Qlt / 83.15.97.* / 2006-07-11 22:03
Kolego antyPiS któś ty zacz pro???. Co ty z tymi monetami i kretynem. Warszawiaków rdzennych jest jakieś 10% a reszta pochodzi z branki. I to oni wybiorą Marcinkiewicza z rdzennymi warszawiakami (z dziada, pradziada) włącznie. Po prostu lepszego kandydata nie ma. Hanka Gronkowiec Wrzaskliwa zwana Hospicjantką tylko tworzy widoczny kontrast przy Kaziu na swoją Hanki niekorzyść.
4poland / 83.17.92.* / 2006-07-11 10:04
witam serdecznie; pozostaje mi sie zgodzić z autorem co do zachowania opozycji, powiem więcej platforma poraz kolejny zwiodła. Od szczekających komunistów z SLD nic nie oczekuję w mojej doktrynie życia społecznego dla nich jest tylko jedno miejsce, z dala od naszego społeczeństwa i wara od młodzieży! Ale od platformy oczekiwałem innego zachowania a tu proszę Tusk na konferencji w Gdańsku nopmen omen przy wal ącym sie stendzie reklamowym partii ogłasza Polakom, że stracą, że ci co wzięli kredyty zostana utopieni przez Jarosława. Ten komunikat idzie w świat a później sie dziwimy kto naszej Polsce robi taką "reklamę" zagranicą.To poraz kolejny środowisko platformy odkryło przed narodem swoje karty; im gorzej w Polsce tym lepiej platformie, lepsze warunki do ugrania własnych interesów. Tusk to dla mnie przegrany polityk od momentu kiedy wyznaczył w narodzie gorsza klasę Polaków, zgraje moherowych tempaków mająych odwaagę głosić inne poglądy niż wszechwiedzący liderzy platformy z patentami na szczęśliwość Polaków! Tusk chce wygrywać dla siebie korzysci kosztem Polski i Polaków. Jątrzyc , dzielić, podpuszczać, ośmieszać; to schemat działań PO i wielu mediów im sprzyjających a w nich dziennikarzy którzy dla kasy mogą opluwać Polskę dowoli.
Ja na szczęście przestałem już dawno oglądać TVN, czytac wyborczą i dobrze się z tym czuję. Juz nie jestem otaczany złymi wiadomościami, zgrozą, starchem jaki płynie z tych mediów. Życie jest piękne i warto żyć i mieć rodzinę prawdziwą z dziećmi. Nie jestem fanem TV Trwam ani Radia Maryja. Po 51 latach mam swoje zdanie na temat świata, który mnie otacza. Nie jest to ten świat, który ma zbudowany w głowie Rokita ze Schetyną i Tuskiem i ich przyjaciół sejmowych posłanki Senyszyn z pejczem, Kalisza tego ojca prawdomówności od goleni prezydenta, Olejniczaka, co po artykułach w Rzeczpospolitej schował się na kwarantannę no i wzorca uczciwości, super męża stanu posła Szmajdzińskiego. A co u pana Jaskiernii?
tpo / 83.16.97.* / 2006-07-11 14:42
... pozostało Radio Ojca Dyrektora i Trwam....." jedyne naprawdę obiektywne media ".....
DA / 195.225.71.* / 2006-07-11 18:19
NIe jedyne. Jest jeszcze telewizja PULS i jego najnowszy właściciel, który w najbliższym czasie może odebrać "wiarygodność" TVN24 i TVN wogóle...
odchudzony / 87.207.182.* / 2006-07-11 08:49
nie każdy człowiek robi wszystko dla kariery to typowe dla ludzi lewej strony myśle że Marcinkiewicz będzie lepszym prezydentem Warszawy niż Gronkiewicz Walc. Pieknie przedstawił pan demagogię opozycji macie panowie liberałowie i pseudo lewicowcy premiera Kaczyńskiego jak chcieliście ten zły rząd Marcinkiwicza przestał działać bo po co jak przecież nic nie robił Gilowską sprzedali swoim wspaniałym prawem o lustracji gdzie xczłowiek nie może się bronić. Ten okres pokazał mi co to naprawdę były rządy III Rzeczypospolitej bez względu czy to Wałęsa czy Kwaśniewski czy Suchocka czy Miller. Dobrze że to los pokazał. Zobaczcie jak przestano nagle krytykować Lepera, pewnie kiedyś zostanie premierem a może prezydentem Pewnie lewica wolałaby Kalisza, ale nie ma programu oprócz ruchu przeciw homofobii i drogi którą wytycza nienawiść do Kościoła a gdzie ta lewicowa dbałość o człowieka
Xporferus / 83.20.185.* / 2006-07-11 01:57
Jeszcze jedną obserwację można dodać. Kto postulował kilka miesięcy temu, by szef PiS objął funkcje premiera a nie ,,unikał odpowiedzialności"? Dla ułatwienia: ci sami ludzie, którzy teraz wywodzą, że jest to najgorsze z możliwych rozwiązań. Ale czy to pierwszy raz sami sobie zaprzeczają? Nawet ukuto adekwatną dla nich nazwę (łżeliberałowie). Jeszcze ciekawsze jest to, że część z nich chce uchodzić za konserwatystów, he, he. To ci dopiero.
marek123 / 83.28.210.* / 2006-07-10 20:51
Jeszcze parę dni temu było sprawniej, bo Prezydent i Premier mieli tego samego szefa...
MAREK1954 / 83.16.4.* / 2006-07-10 19:40
Panie Bartoszu!
Przecież widzi i zna Pan uwarunkowania rządzenia przez p.Marcinkiewicza. To czemu wypisuje Pan takie głupoty?
Oprócz tego, sołtysa też trzeba wybrać i to spośród mieszkańców wsi-sołectwa, a jak w takiej sytuacji ich awansować? Wstawiając na listę kandydatów i meldując ?
Pani "Julia1" zgadzam się z dużą częścią komentarza, oprócz tego że "lwica lewicy" była pijana. W radio slyszałem, że była po użyciu, czy też pod wpływem. A to chyba jeszcze trochę do pijaności, oprócz tego dziadyga wjechał lwicy pod auto.
xel! Świetnie rozprawia się Pan z rozparzonymi dyskutantami. Dyskutują nie na temat i nawzajem się podniecają coraz bardziej, zamiast myśleć. Piszą co myślą, a nie myślą co piszą. Aby tylko dokopać przeciwnikowi, opluć go, sponiewierać.
Zgadzam się z całymi Pana komentarzami.
Pozdrawiam wszystkich uczestników dyskusji.
Julia1 / 83.168.96.* / 2006-07-10 18:28
Prawdziwą kariere to zrobili ludzie z GTW czyli Grupy Trzymajacej Władze. Następne spotkanie GTW odbedzie sie w ... p******. Pijana Jakubowska - "lwica lewicy" - potrąciła swoim Audi A3 rowerzyste który z obrazeniami głowy i nogi lezy w szpitalu. Ziobro jako prawdziwy Lew powienien zabrać lwicy A3 i posadzić przestępce w wieziennym drelichu na pryczy... obok Rywnia. Duze problemy z prawem ma też tow. tow. Czarzasty ("Włodek") oraz Padrone czylil Prezio.
Co to by się działo gdyby jakiś polityk PiS po pijanemu zrobił z niewinnego cżłowieka - kaleke. "Ałtorytey' grzmiałyby wszelkimi tubami od bladego świtu do nocy. List "ośmiu" powstawałby co godzine. Razwiedka i Agenturka w Merdaich upojone , w ekstazie oskarzalyby PiS o pijaństwo i demoralizacje narodu i niszczenie tkanki bilogicznej narodu a poza tym o alkoholowy przewrót pałacowy. Le Monde (dawniej rządzony przez KGB ) na zamówienie Kulczyka napisałby artykuł co to z Polska robią pijane faszyzmem Kaczory. Le Humanite grzmiałby o pijackim , zbrodniczym faszyzmie i homofobii i antysemityzmie bo napewno "potrącony przez pijanego PiSowca miał Żyda w rodzinie".
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-10 18:05
to jest prosta sprawa mniejsza odpowiedzialność większe pieniążki
LP / 83.135.165.* / 2006-07-10 18:31
Wykazujesz właściwy kierunek rozumowania !
Będzie z Ciebie dobry kandydat to tej ZBIOROWOśCI.
Anal / 89.151.28.* / 2006-07-10 18:54
mam ciekawą pracę i dobre zarobki nie należę do żadnej opcji politycznej a napisałem tak bo w Polsce tak działa machina partyjna ale z góry dziękuję jak przejdę na emeryturę może skorzystam z takiej oferty zależne to będzie od wysokości mojej emerytury
LP / 83.135.165.* / 2006-07-10 18:01
Jest takie porzekadło : widziały gały co brały ,inne mówi Kto z kim przystaje to takim się staje, jeszcze inne mówi : jak wchodzisz między „Wrony” to trzeba pamiętać że tylko „Kruk Krukowi Oka nie wykole „. Jeżeli jest się świadomy wielu rzeczy to wtedy nie ma żadnych NIESPODZIANEK. Lekceważenie tych mądrości to wystawienie sobie świadectwa dziecinnej Naiwności - .nie zależnie jakim się jest starym . Czy można się wtedy ....na Kogś..obrażać?
Świadectwo dojrzałego polityka to nie tylko wykazaniem się chąciom bycia , ale przede wszystkim : Umiejętnością przestrzegania ogólnych Zasad i prawideł aby nie stworzyć „jazde na letnich oponach po drodze oblodziałej”.Bo brak tej wyobraźni jest zawsze przyczyną „wypadków”. A ponieważ „ umarli „ sią nie liczą to czy inni wyciągneli z tego faktu jakieś logiczne wnioski. Jak znam naszą tradycje to NIE. Trend robienia Kariery za wszelką cene wyzwala co u niektórych przeszacowanie swoich śił co do możliwości realizacji Zamiarów,i dlatego też jest wynikiem innego porzekadła mówiącego : Kto nie próbuje to ...”w kozie nie siedzi.”Brak dopingu bez odpowiedniej dawki „Andrenaliny” robi im życie „mało atrakcyjne” nie zastanawiając się nad takimi rzeczami jak : Odpowiedzialność Społeczna przy tego typu Ich posunięćciach !
mona / 195.205.241.* / 2006-07-10 17:33
zgadzam się w zupełności!!!!!!!!!!!!!!
jacek65 / 2006-07-10 16:16
Jaki on był dobry, czy przyczynił się do przyspieszenia prywatyzacji ? - nie, do rozwalenia tej chorej służby zdrowia ? - nie, czy próbował chociaż zlikwidować ZUS ? - też nie itd. itd. , ja po nim płakać nie będę
ALI / 193.110.99.* / 2006-07-10 13:46
Panie Bartoszu gratuluje trafnej analizy tzw ścieżki zawodowej i motywacyjnej w PIS ie. Ja chciałbym skoncentrować się na faktach i dokonaniach naszego byłego już premiera. I tak poza becikowym, które podobno uchwalono "na złość" rządowi niczego się nie doszukuję. Owszem dużo ludziom obiecano ale nic z tego nie wyszło z drugiej strony niektórym grupom pogrożono ale też się z tego później wycofano. Marcinkiewicz to na pewno miły i symaptyczny facet ale w swojej sympatyczności dał się wykorzystać.
do początku nowsze
1 2

Najnowsze wpisy