Forum Forum prawnePracy

Co zrobić gdy pracodawca nie płaci?

Co zrobić gdy pracodawca nie płaci?

Money.pl / 2006-07-12 15:55
Komentarze do wiadomości: Co zrobić gdy pracodawca nie płaci?.
Wyświetlaj:
AdrianoX / 87.206.224.* / 2010-05-31 13:37
Nie współpracujcie z firma KORAB - agencja nieruchomości. Nie płaca na czas, oszukują z należnymi agentowi pieniędzmi. Uwaga na szefową Marię... nie znam wredniejszej osoby !!!
agent666 / 83.10.63.* / 2010-10-05 17:04
Pracuję w biurze nieruchomości. ofert i spotkań miałem dość sporo. Mam na umowie o pracę podstawę 1350. usłyszałem że pracuję za samą prowizję i nie będzie wynagrodzenia. UCIEKAJCIE OD POŚREDNIKÓW.
oszukaniprzezKORAB / 77.113.107.* / 2010-09-06 14:09
Zostaliśmy oszukani przez Korab, dokładnie przez Pania Marie. Kobieta zakłamana i wredna.
dzoanna / 2010-03-29 12:19
Mam tez problem, pracuje w agencji reklamowej w Trojmiescie, szef zalega mniej lub bardziej z pensjami kazdemu pracownikowi,
faktycznie biznes nie kreci sie wysmienicie, ale jakis zysk jest,
szef zalega mi poltorej pensji, nie chce mi sie pracowac, prosby lekkie grozby nie dzialaja, wieczne zbywanie i czasem setka do ręki... co robic?
legion poznań / 89.171.205.* / 2010-03-15 00:22
co mamy zrobić gdy pracodawca raz płaci 15 raz 16, innego znowu miesiąca płaci 18 i następnego znowu 15, a teraz znowu mieliśmy akcje że 21 lutego wszyscy pracownicy lokalu dostaliśmy SMS od kierownika że z dniem dzisiejszym informują nas, że stawka godzinowa zostaje obniżona o 50 groszy ale w taki sposób że już za cały luty będzie mniej, a dziś dostaliśmy informacje że nie możemy pić żadnych napojów i wody, wczoraj mogliśmy jeszcze pić z trzy kawy, herbaty dziennie czyli na około 12 godzin pracy pisze około bo czasem jest to 12, a czasem 16godzin, jest to lokal i wszyscy pracujemy już około 2lata i niestety na umowe zlecenie, no ale chyba myślę że tak nie można....co mamy zrobić???
zniesmaczony / 77.254.75.* / 2011-07-07 14:19
Co mam zrobić, jestem na zwolnieniu lekarskim będąc ciągle pracownikiem. Niestety moja choroba przedłuża się już dłuższy czas, Co zrobić kiedy pracodawca przetrzymuje moje zwolnienia po 2 - 3 -4 tygodnie zamiast wysyłać je do ZUS ? W prawie jest napisane, że powinien to zrobić "niezwłocznie" i to tyle. Więc wysyłają niezwłocznie po 3 tygodniach. ZUS ma na wypłatę 30 dni więc jestem już 2 miesiące bez środków do życia... Czy można coś z tym zrobić ??
kanna / 83.24.70.* / 2010-02-19 13:18
destineo piotra multana
- nie płacą...
- zbywają...
- obiecują...
kfkjfvjjfgfg / 79.162.149.* / 2010-03-10 13:02
cytat]
destineo piotra multana
- nie płacą...
- zbywają...
- obiecują...


kanna - niestety znam i firme i "prezia" z autopsji. Nie dajcie się oszukać![
oszukanyPrzezMultana / 83.26.171.* / 2010-03-11 21:36
Popieram!!! Nie róbcie interesów z PIOTREM MULTANEM. Najpierw obiecuje, potem mąci, zwodzi, kłamie prosto w twarz! Pieniędzy za wystawiony rachunek nie widziałem już prawie rok!!! Sprawa zgłoszona już do sądu. Nie jestem jedyny!
Kilka lub nawet kilkanaście osób z Destineo wygrało już procesy!
Ogólnie gość bardzo niemiły, arogancki, a tak naprawdę w głowie pustka. Kasę może i ma bo okrada takich jak ja, ale prawda jest taka, że czego się nie dotknie (tzn. zarządzania), firma w bardzo szybkim czasie plajtuje. MOże mu się to opłaca? Sprawa chyba do zbadania przez prokuraturę..
v1c / 188.33.224.* / 2010-09-07 15:16
Uważajcie na EURO CLEAN, firma z poznania, zatrudnia do prac porządkowych na budowach na terenie całej polski. Nie płacą. Kantują. Kitują.
sacreble / 89.72.17.* / 2010-01-28 22:30
ja pracuje na polu golfowym 9 lat mam umowe na czas nie okreslony a pensji nie dostaje juz od pazdziernika wyslali mnie na urlop swieta spedzalem bez kasy,na kredycie rosna odsetki chce sprawe oddac do sadu ale nie za bardzo wiem jak to zrobic i co mi teraz przysluguje oprocz tej zaleglej pensji niby taka solidna firma z irlandii a tak naprawde to o kant dupy firma krzaki
crazyola2 / 84.10.77.* / 2010-02-16 15:46
Nie zawsze zgłoszenie sprawy do PIP pomaga. To też są krętacze. Co mam zrobić gdy i PIP mnie oszukał? Mój mąż odszedł z Firmy w której nie wypłacali mu pensji. To było we Wrześniu 2009 r. Zgłosiliśmy sprawę do PIP i odebrali pensję męża , którą firma mu zalegała. Wysłali ją do nas przekazem pocztowym w Listopadzie 2009r. Do tej pory pieniążki nie dotarły......Mąż był ze skargą i dyrektora PIP i usłyszał ze pieniedzy nie ma i nie wiedzą gdzie są. Minęło już 4 miesiące... i co my teraz mamy zrobić???? Gdzie mogę złożyć skargę na PIP tak aby jak najszybciej odzyskać pieniądze????
Penny / 83.23.140.* / 2010-01-13 17:47
Pracodawca Hotelu pod Koszalinem (Strzekęcino) nigdy nie płaci ludziom na czas, mało tego, wypłaty dostajemy w ratach :( Musimy się dopominać o swoje zarobione pieniądze, ale szef lekceważy pracowników, nie szanuje ich i nie stara się poprawić tej tragicznej sytuacji.
Pracownik1234xxx / 83.11.72.* / 2013-05-18 09:01
Popieram! malo tego nie odbieraja juz telefonow od mnie a wyplagty nie widac
co zrobic / 83.7.211.* / 2010-01-15 17:24
U nas jest taka sama sytuacja.Pracuje w hostelu w Krakowie i włascicielka nigdy czasowo nie wypłaca pieniedzy.miała juz kiedys sprawe w sądzie.ale nic ja to chyba nie ruszyło dalej robi to samo.

hm

bcc / 212.76.37.* / 2010-01-12 13:58
Mam pytanie. Pracowałem w restauracji, w której pojawiły się problemy z wypłacaniem pensji. Z doświadczenia wiem, że z takiego miejsca należy jak najszybciej uciekać. Więc odszedłem. Pracodawca wypłacił mi należna pensję, jednak powiedział, że nie wypłaci mi tzw. serwisów - 10 % doliczane do rachunków gości restauracji. jest to jednak wcale nie mała kwota, bo z owych serwisów jest mi winny ok. 900 PLN. Co mogę zrobić, żeby je odzyskać? pracowałem na podstawie umowy zlecenia.
Zrozpaczona1989 / 78.159.91.* / 2010-01-05 12:36
Pracowałam w niemczech 2 miesiące( maj,czerwiec) i wróciłam do domu bez pieniędzy. Pracodawca Werner tłumaczył sie brakiem gotówki i obiecał pisemnie przy konsulu wypłacic należności. Do tej pory ja i moi współpracownicy nie widzimy pieniedzy a co najgorsze nasz adwokat Nowak Stefan przestał się z nami kontaktować. CO ROBIĆ POMÓŻCIE????!!!!
zawiedziony / 79.162.0.* / 2010-01-01 18:08
witam.. pracuje w restauracji...od 2 miesięcy nie dostaje wynagrodzenia..pracodawca tłumaczy sie złym stanym finansowym firmy...obiecuje ze wypłaci...mamy 1 stycznia i nadal nic. Wiec poinformowałem go ze pojawie się w pracy kiedy dostane zaległą wypłate. czy może mi dać zwolnienie dyscyplinarne za niestawienie sie do pracy...jakie mam prawa??
fazik_nielogo / 91.206.211.* / 2010-01-01 21:28
Zgodnie z KP wynagrodzenie nie wypłacone w terminie jest rażącym zaniedbaniem pracodawcy co kwalifikuje się do rozwiązania umowy o pracę w trybie natychmiastowym. Przysługuje Ci wówczas odszkodowanie za cały okres wypowiedzenia wraz z ustawowymi odsetkami. Możesz wezwać (na piśmie) pracodawcę do uregulowania zaległego wynagrodzenia w określonym przez Ciebie terminie po upływie którego rozwiążesz umowę z winy pracodawcy a sprawę przekażesz do sądu pracy informując PIP. Zły stan finansowy firmy nie może być wytłumaczeniem dla rażących naruszeń KP. To tak jakby głód mógł usprawiedliwiać kradzież.

Moim zdaniem powinieneś pisemnie powiadomić pracodawcę o terminie w jakim ma uregulować zaległości. W obecnej sytuacji niestawienie się do pracy on może wykorzystać jako pretekst do zwolnienia ciebie (dyscyplinarnie).
niuńka / 95.48.200.* / 2010-08-05 13:16
ja mam identyczną sytuacje. pracuje w hotelu niestety nie jestem ubezpieczona wogóle nie mam umowy. pracuje tam poniewaz potrzebuje pieniedzy, miałam tam dorabia tylko przez zimę ale przeciągneło się to do lata. traktuję nas tam jak śmieci, pije i wyzywa. to mała wieś i trudno znależ tam prace. najgorsze jest to że uległam wypadkowi w pracy a jego to kompletnie nioe obchodzi. błagam pomurzcie mi chce to gdzieś zgłosic ale nie wiem gdzie... chce żeby zapłacił za to jak nas traktuje i wykorzystuje. za to że pracujemy po 15 godz ... bardzo prosze o rade rewelka19c@gmail.com
twister / 83.2.35.* / 2009-12-29 14:00
a jak wyglada sprawa z umowami o dzieło???????????
malgo15240 / 78.30.72.* / 2009-12-04 19:41
Witam,
Miałam umowę zlecenie ( z terminem płatności do 10 każdego miesiąca). Pracodawca za październik jest mi winien jeszcze 800 zł i za cały listopad. Taką sytuację mają wszyscy pracownicy w firmie - jest ich około 10. Nie wiemy co mamy zrobić. Ja z dniem 1 grudnia zrezygnowałam z pracy, ale pracodawca nie określił się kiedy mi zapłaci, nie odpisuje na moje maile, ani nie odbiera telefonów. Co powinnam zrobić?
anaiana / 87.207.68.* / 2010-03-15 20:58
mam identyczna sytuacje,pracujesz może w szkole językowej?
Bojan / 89.79.109.* / 2009-12-10 12:47
malgo jak dla mnie to nie masz na co czekac i zglosic to gdzie trzeba j/w jest napisane. takich frajerów trzeba udupiac bo na pewnp nie jestescie pierwsi ktorych tak oszukał.poza
tym sprawdź nr krs firmy w której pracujesz zanim się jej podejmiesz czy nie ma jakiś problemów z dana firma lub czy nie maja jakiejś kasy w plecy.....ja tak robię
pracownik utrzymania czystości / 89.78.203.* / 2009-11-29 17:31
Od 9.06.2008 pracuję w firmie Muster jako sprzątaczka.Do września tego roku firmie "udało" się wypłacić mi pensję w terminie 4 razy (!!!) Notoryczne " poślizgi" od 1 do 4 dni a we wrześniu dostałam połowę pensji ( z 4 dniowym opóźnieniem) i wyjaśnienie od kierownika, że resztę dostanę za jakiś czas, jako premię, dodatek czy coś w tym rodzaju.Do dziś nie wiem o co chodziło.Oczywiście sprawę zgłosiłam do PIP.Gdy zaczęła się kontrola, pensję dostałam w terminie (!) PIP stwierdził zasadność mojej skargi.Ostatnia wypłata-2 dni spóźnienia.Napisałam do dyrekcji pismo w którym, zgodnie z zaleceniem PIP, zażądałam wypłaty odsetek karnych za zwłokę.No i przysłali mi żądane odsetki w kwocie...6,66 zł :)))) I co ja mam zrobić z moją kochaną, opiekuńczą firmą ( zakład pracy chronionej) ??? Już chyba tylko sąd pracy mi pozostał. Chyba że ktoś ma jeszcze jakiś pomysł.Będę wdzięczna! :) No i kochani...unikajcie tej firmy! Ma filie w całej Polsce.Chyba wychodzą z założenia, że każdy pracownik fizyczny to idiota! Tak wypłacane wynagrodzenia mają wszyscy moi koledzy, ale tylko ja się zbuntowałam.
fazik / 2009-11-29 18:47 / "Gpw-racer"
To, że zareagowałaś i zgłosiłaś do PIP, bardzo chwalebne. Nie można się naginać.
Co do odsetek, nie napisałaś od jakiej kwoty i za ile dni zwłoki.

tu:
http://www.infor.pl/kalkulatory/odsetki_ustawowe.html

możesz ładnie policzyć ile powinnaś dostać acz za 1 dzień zwłoki od 1000 zł to 36 gr jedynie
spawacz / 83.6.2.* / 2009-11-02 18:38
posłuchajcie tego-http://ares1979.wrzuta.pl/audio/aCLRrkQ3HDb/nowax
lazar001 / 81.15.231.* / 2009-10-21 12:56
Witam wszystkich mam taki problem firma w której pracóje(prarowałem) jest mi zaległa wypłate za grudzień,lipiec,sierpień i wrzesień (ogólnie to 60% tej wypłaty ponieważ tyle było ustalone na umowie za przestój mniejsza o to) umowe miałem na czas nie określony pracowałem od 09.10.2007 do 29.09.2009 dostałem wypowiedzenie z powodu,,złej kondycji finansowej firmy'' wypowiedzenie mam do końca pażdziernika teraz moje pytanie jest takie co z zaległościami za te miesiące?Dzwonie do biura i mówią prosze dzwonić do pracodawcy(który jest Niemcem gdzie nie znam niemieckiego) Polska firma w biurze są pełnomocnicy jak pytam o zaległe wynagrodzenie nikt nic niewie prosze o pomoc w tej(dla mnie)dziwnej sprawie
fikis / 149.254.58.* / 2009-11-25 22:56
namow go na akcje FON, ze niby zanizanie przed odpalem...
lazar001 / 81.15.231.* / 2009-10-23 08:02
Witam wszystkich mam taki problem firma w której
pracóje(prarowałem) jest mi zaległa wypłate za
grudzień,lipiec,sierpień i wrzesień (ogólnie to 60% tej wypłaty
ponieważ tyle było ustalone na umowie za przestój mniejsza o to)
umowe miałem na czas nie określony pracowałem od 09.10.2007 do
29.09.2009 dostałem wypowiedzenie z powodu,,złej kondycji
finansowej firmy'' wypowiedzenie mam do końca pażdziernika teraz
moje pytanie jest takie co z zaległościami za te
miesiące?Dzwonie do biura i mówią prosze dzwonić do
pracodawcy(który jest Niemcem gdzie nie znam niemieckiego)
Polska firma w biurze są pełnomocnicy jak pytam o zaległe
wynagrodzenie nikt nic niewie prosze o pomoc w tej(dla
mnie)dziwnej sprawie

Najnowsze wpisy