Forum Forum emerytalneZUS

Co zrobić jeżeli ZUS wydał niekorzystną decyzję?

Co zrobić jeżeli ZUS wydał niekorzystną decyzję?

Hanna K. / 2012-05-09 13:18
Mam problem z ZUS-em. Pomimo iż uległam wypadkowi rok temu i do dnia dzisiejszego nie jestem sprawna ZUS nie chce przyznać mi renty z tytułu niezdolności do pracy... czy mógłby mi ktoś poradzić ,jak mam walczyć o swoje prawa z ZUS-em?
Wyświetlaj:
kpt.Wlodek / 190.208.52.* / 2012-05-13 09:06
Pani Haniu,
Najpierw (i to szybko, bo czas leci) trzeba znalezc prawnika wyspecjalizowanego w tego typu sprawach. Potem odwolanie od decyzji ZUS do Sadu Pracy i Ub Spol (Sad Okregowy). Wnioskowac nalezy o powolanie niezaleznego bieglego, nie pozostajacego w zaleznosci od ZUS (sprawdzic!). Przy duzym szczesciu Oddz ZUS moze uchylic decyzje Inspektoratu bez kierowania do Sadu. Jesli czas nagli (terminy!!), to samemu napisac krotkie odwolanie "wnosze o uchylenie/ nie zgadzam sie z decyzja ZUS bo....". Nie poddawac sie i jesli sprawa nie bedzie rozszczygnieta na Pani korzysc, to dalej odwolywac sie od wyroku do Sadu Apelacyjnego. Moze sie Pani spotkac tez z "marna kompetencja" w Sadzie Okregowym (bywa!). Apelacyjny to juz szczesliwie inna bajka. Zycze powodzenia, bo osobiscie szczerze nienawidze ZUSu i jego biurw i zawsze prowadzam swojego psa na trawnik przed ZUSem.....
Pokrzywdzony / 77.255.15.* / 2012-05-12 06:56
Czy sąd wyda odpowiednią decyzje? Lekarz ( SĄDOWY) który będzie badał jedną nogą siedzi w Zus-sie, nie będzie kopał pod sobą. Ja miałem dwie sprawy,przyjmuje leki zaburzające sprawność psychofizyczną(Tramal, ParoGen itp)- wyrok sądu- Może prowadzić pojazdy mechaniczne, pracować jako kierowca. Jestem po stabilizacji kręgosłupa.

Najnowsze wpisy