Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cofnięcie reformy OFE. Ważna decyzja dla giełdy

Cofnięcie reformy OFE. Ważna decyzja dla giełdy

Wyświetlaj:
ela1373 / 193.243.143.* / 2015-11-04 09:06
jeżeli podjełam decyzje że należę do OFE to nikt nie ma prawa kraść moich pięniedzy - zgodnie z prawem
x767 / 31.174.181.* / 2015-11-04 09:04
Przecież do ofe wpływała gotówka gdzie więc sa te pieniądze?
ciekawy180 / 194.99.117.* / 2015-11-04 09:04
To nie jest najważniejsze, to jest żonglowanie wirtualną kasą. Najważniejsze jest, aby nie "zapomnieli" ci wszyscy decydenci - łącznie z Trybunałem Konstytucyjnym, o prawie 19 mld złotych, które dziwnym trafem "zginęły" podczas transferu kasy z OFE do ZUS i na komentarzu do których tak wdzięcznie wyłożyła się p. M. Kidawa-Błońska, rzecznik b. rządu.
etie / 87.206.208.* / 2015-11-04 09:03
Jak to przecież TUSK jest winien jak i Roztowski To oni to zrobili niech płacą.Tusk powinien za to wylecieć z posady szefa rady europy
zosia 6 / 79.186.123.* / 2015-11-04 09:02
prawa nabyte -to gdzie emerytury na starych zasadach dla rocznika 1954?a moze dla sedziow i elit sa na starych zasadach?
MKoro / 46.112.121.* / 2015-11-04 09:01
Obecnie ja płacę, a kto inny korzysta. W zamian za co? Za obietnice, że kiedy ja będę korzystał, inni będą na mnie płacić. Oczywiście pod warunkiem, że tych innych będzie odpowiednio wielu, że będą płacić odpowiednio dużo - i w ogóle pod warunkiem, że przez najbliższe 30 lat nie zdarzy się nic złego. Dziękuję za taką solidarność. Nie po to ciężko pracuję, żeby oddawać pieniądze nierobom, którzy w wieku 50-55 lat, po trzech dekadach p********* w stołki, chcą następne 30 lat przeżyć za moje.
bezpartyjny / 91.199.250.* / 2015-11-04 09:00
OFE w ogóle nie powinno zaistnieć !!!
Ale złodzieje musieli gdzieś zarobić!!!!
jutro głód / 153.19.108.* / 2015-11-04 09:00
Nikt nie pójdzie siedzieć. Widać wyraźnie, że to wszystko dęte i sprowadza się do dalszej ruiny Polski. Decyzja Tuska i Rostowskiego była przemyślana: Naród okradziony, kasa wyparowała, ludzie się cieszą że mogą dostać kasę - do ZUS (sic !) - gdzie jej nigdy nie zobaczą, a finanse publiczne doprowadzą do ruiny. Ludzie, pomyślcie. Chamy honoru nie mają, liczy się tu i teraz (nachapać się póki można i dyla dać pod ochroną immunitetu), a i tak kabzę nabiją, matki własne sprzedają i ojców się wypierają, a co dopiero jak majątek narodowy za miliony jest do opchnięcia? Polska jest tylko jedna i rację ma PiS że w ruinie. Cóż z tego że Orliki, place zabaw, piękne bruki na placach jak: pracy nie ma, wyprzedane za bezcen polskie zakłady, UE rabuje co się da, wszędzie łapówy i ściema a zadłużenie horrendalne. Pożyczając pieniądze (składki unijne to haracz dla złodziei) staliśmy się niewolnikami finansjery. TK może i wyda wyrok że to było niezgodne z Konstytucją i co? Już media zrobią swoje. a Kowalski z Malinowskim będą się cieszyć z 500 zł które trzeba będzie uzyskać z kolejnej złodziejskiej pożyczki albo ze sprzedaży Lasów Państwowych. Ech...
fardew / 217.96.3.* / 2015-11-04 08:59
Aż tej ciemnej masy ludu nie chce się słuchać .Wszystkie składki emerytalne ,zdrowotne muszą być skladkami lojalnościowymi ,bo inaczej nie może to funkcjonowac. Prościej przedstawię to tak ,składka OC komunikacyjna jest tego wzorem i inaczej być nie może.
AKD / 212.67.141.* / 2015-11-04 08:57
Przede wszystkim Rodacy sprawa toczy się o powiększenie zadłużenia Polski i tym samy zmniejszenia jej zdolności obronnych i decyzyjnych. Zważcie, że w przypadku zwrotu, który niewątpliwie nastąpi kapitał popłynie z powrotem do firm amerykańskich. Te z kolei nie mają wcale amerykańskich właścicieli tak samo jak głowa i kończyny narodu amerykańskiego nie są już amerykańskie. Cała gra władz odnośnie OFE nie jest prowadzona dla naszych korzyści a jedynie reprezentuje interesy poszczególnych grup działających w Polsce i na Świecie. I nie mam tu na myśli w cale obcych namiestników i pożytecznych idiotów w partiach polskiego parlamentu. Z pewnością dobrze wiecie, że dodrukowanie pieniądza i emisja nowych obligacji nie będzie służyć naszemu dobru. W tej kwestii jest już za późno ale nie gódźmy się na takie rozwiązania w przyszłości. Pozdrawiam wszystkich co mają oczy szeroko otwarte.
Pola56 / 89.67.58.* / 2015-11-04 09:07
Pazury politykow nie powinny siegac po to co nie ich . To ja zawierałam umowe z ofe i bezprawnie mnie okradli. Więc jesli bezprawnie mnie okradli to mają mi to zwrócić. Nie sobie zerwa konkordat jak nie mają skad wziąć. Obywatela polskiego można okraść ale okupantowi watykanskiemu juz nie mozna zabrac bo bedzie wielka granda.
Mariusz1961 / 78.11.175.* / 2015-11-04 08:56
Pieniądze z OFE powinny trafić na prywatne konta obywateli i niech nimi rozporządzają wg własnej woli.
taksobiepytam / 83.6.206.* / 2015-11-04 08:56
Perfidia szajki PO/PSL jest niebotyczna. Widać gołym okiem jak lekceważyli nas, Polaków. I dziwię się,że te szmaty dostały ponad 20% głosów. Ale to wskazuje ilu Polaków zostało przez po sqrw.onych.
Kot_Alik / 79.185.206.* / 2015-11-04 08:55

nie będzie dalszej grabieży funduszy
Ciekawe sformułowanie, bo to fundusze emerytalne są grabieżą. Każdy system, w którym ktoś ma zarabiać dla mnie pieniądze, ale swoją prowizję pobiera nie od tego, co zarobi, tylko od mojej składki, jest zwykłym złodziejstwem i cuchnie szwindlem na milę! Mam nadzieję, że wyrok trybunału nie zmusi mnie do powrotu do tego nikczemnego OFE.
wokul / 89.231.192.* / 2015-11-04 08:53
Nie zależnie od decyzji TK widzimy jak ta instytucja jest bardzo upolityczniona i jak szkodliwie dla PL działa !!!!!! 2 lata na rozpatrzenie tej sprawy o znaczeniu strategicznym dla państwa !!!!!! Ja osobiście myślę że już czas na rozwiązanie tej instytucji ,bo nikt mi nie powie że ona działa w imię interesu narodowego
nbbnbnbb / 178.235.251.* / 2015-11-04 08:51
Zobaczymy po czyjej stronie jest TK (wiadomo, że nie po stronie obywatela). Jeśli jest po stronie PO, to po tym, jak straciło ono już władzę, zwróci kasę do OFE. A pastwo będzie w fatalnym stanie finansowym i będzie groziła nam groziła "druga Grecja". PO wtedy będzie krzyczało, że to wina PiSu. A wtedy, PiS powinien wykazać się charakterem i posadzić za kraty winnych temu przekrętowi - czyli osoby z PO.
Zxcdfguionm / 83.29.88.* / 2015-11-04 08:54
Jesteś głupi jak but, nie po stronie obywatela tylko po stronie właścicieli tych zagranicznych funduszy które pięknie przejadają Twoją kasę a ty jeszcze wołasz aby to robili dalej.
matter21 / 77.253.175.* / 2015-11-04 09:08
Przyganiał kocioł garnkowi . Te pieniądze na rachunkach były własnością Polaków . I to tylko poszczególni Polacy mieli prawo decydować , co z nimi zrobić . Państwo źle zarządzało finansami i ukradło nasze pieniądze na pokrycie długów . Jeżeli jakiś Kowalski wyraziłby zgodę na taką operację , to jego sprawa . Państwo nie pytało nikogo o zgodę . Zayumało i koniec . TO JEST KRADZIEŻ .

Najnowsze wpisy