Forum Forum podatkowePIT

Coraz mniej najbiedniejszych podatników

Coraz mniej najbiedniejszych podatników

Money.pl / 2009-08-04 09:52
Komentarze do wiadomości: Coraz mniej najbiedniejszych podatników.
Wyświetlaj:
o s a / 83.23.27.* / 2009-08-05 07:43
Skala mówi sama za siebie - ponad 90% podatników to ludzie o najniższych dochodach. Zatem tytuł niepotrzebnie "węszy" jakąś sensację.
Śmieszy mnie sformułowanie, że za większym wykorzystaniem ulgi na dzieci przemawia zwiększenie limitu odliczenia... raptem o 28 zł. To nie to pani redaktor. Za to nawet paczki pieluch pani nie kupi. Po prostu więcej dzieci się urodziło i tyle. Każdy rozsądny skorzystał i w 2007 i w 2008 r. z ulgi. Te 28 zł nikogo nie emocjonuje.
Mieteksm / 90.141.17.* / 2009-08-05 06:14
Albo wymierają albo już nie pracują w ogóle, lub też wjechali do jakiegoś państwa gdzie nie tylko rząd jest zadowolony.....
bzdety / 77.254.40.* / 2009-08-04 17:37
Jak za dobrych komunistycznych czasów. Propaganda sukcesu rżnie walczyka na tonącym Titanicu czyli Polsce. I co piękne są tacy, którzy w dalszym ciągu pięknie tańczą w rytm tego walczyka.
Hades / 2009-08-04 16:47 / Zamiast bajek: Misja specjalna, Sprawa dla reportera
Mamy propagandę sukcesu w mediach w „Czwartym świecie” zwanym Polską, gdzie :
- dochodów mieszkańca Woj. Lubelskiego to 35% unijnej średniej i jest wyższy tylko od regionu Nord Est w północno-wschodniej Rumunii i Severozapaden w Bułgarii (money.pl 2009r)
- 15% społeczeństwa w wieku 35 - 44lat i 12% w wieku poniżej 34 lat żyje poniżej granicy ubóstwa (dane SGH 2008)
- co czwarte polskie dziecko żyje w biedzie a 35 procent Polaków nie stać na mięso (raport Komisji Europejskiej 2008r)
- stopa bezrobocia w kilku powiatach min. Szydłowieckim (Mazowsze) przekroczyła 30% (2009r)
- Wielu ludzi po wyższych studiach pracuje w koreańskich fabrykach za 1000zł czyli 220 euro a magistrzy muszą wyjeżdżać na farmy i sprzątać do Irlandii, W. Brytanii, Niemiec... (Hades)
kaczordonald / 86.141.91.* / 2009-08-04 20:52
Niestety prawda.

Wlasnie zatrudnilem w Londynie chlopaka po wyzszych studiach w roli malarza.W Polsce mial 1300 na reke za 50 godzin roboty pracujac w fabryce.Byli tacy co zazdroscili bo mieli po 1000 w tym samym zakladzie.Rzucil w cholere bo nie chcial do konca zycia mieszkac z rodzicami.

No to jest mniej zarabiajacych do 45 tys rocznie w stosunku do 2007 roku.
A podobno na jesieni ma byc ich mniej o 3%.Ma przybyc bogatych.
gitarzysta 32 moj skyp / 77.49.197.* / 2009-08-21 12:06
TO prosze panstwa co sie dzieje w polsce ,z placami ,to jawne zlodziejstwo ,jaki wolny ryne k ,jest wygodny dla panstwa nic nie robic ,zdziercy sami ustala ceny i bedzie z czego czesac kase ,ponstwo to nie rzad tylko my ludzie ktorzy nato panstwo pracuja ,i jak nas sie w tym panstwie traktuje ,jak intruzow ,bo co mamy do gadania ,zrobili sobie takie przepisy zeby nas gnebic nimi ,w polsce nie jest esmy wlascicielami naszego kraju ,wysprzedawali obcym ,jakim prawem ,to jest nasze wszystko ,i firmy te po komunistach tez sa nasze wiec powinny byc dane w polskie rece ,bo nie ma pracowitszych rak na swiecie od polskich ,bo mnie nigdy w pracy jeszcze nie pokonano w europie ,i jak obserwuje ze stocznia ma byc sprzedana ,w obce rece to mnie wywraca i komunistow niby nie ma ,a system jest jeszcze ,gorszy ,sam jestem anty komunista ,ale zyjac w kapitalizmie 20 lat no prosze panstwa ,nie nic gorszego ,dla ludzi pracy ,nie jeden polak przy mnie sie wywracal w pracy ,wyzysk czlowieka przez czlowieka jest na dluzsza mete nie do zniesienia ,pracodawcy ,wykorzystuja ludzi do bulu ,to sie w polsce najlepiej przyjelo ,malo placic ,duzo zarabiac ,powiecie ze wszyscy tacy sa ,mowie wam ze sie mylicie ,zawsze placilem po rowno ,odkladalem na inwestycje ,z ktorej pracownik oprocz wyplaty ma udzial w zyskach i to wprowadze do polski ,nie moze byc tak zeby mlody polak zarabial 1000 zl ,a dzialka pod budowe domu kosztowala sr ,100000tys a gdzie dom a gdzie rodzina ,to jest ten wasz wolny rynek ,rynek zdziercow i oszustow ,z tych pieniedzy nalicza sie podatek,wez to kup i jeszcze zaplac podatek jakim cudem buduja polacy domy to za granica ludzie nie maja pojecia ,ja jeszcze mowie ,ze to zaradny narod ,ja jestem za tym ze podatki w takim kraju jak polska trzeba placic ,bo rzad nie zna innej drogi zarabiania zamiast zarabiac i on dawac i planowac rozwoj kraju i planowac system pracy ,zrobil samopas ,niech sie dzieje co chce ,aby podatki placono,to wygodny system ten co to wymyslil byl nie lada pracowitym czlowiekiem ,do czego to dojdzie ,gdy ktos taki jak ja i mnie podobni nie zaczna to prostowac ,ja nie mowie o rewolucji ,ja mowie zeby dac prace ludziom ale nie tym systemem placic ,ja jak cos robie ,sam to stac mnie placic duzo wiecej niz obecnie dostaja polacy ,zadnym problemem nie jest system placy 100e dziennie taki system opracowalem ,bo polakom sie nalezy od 1000 lat mamy problemy ,noprzeciez ktos z tym w koncu musi skonczyc ,duza placa wiaze sie z dbaloscia o o rodzine ,inne wychowanie dzieci cos o tym wiem bo bylem samotnym ojcem wych,3dzieci ,i prosze fiskusa gdy tak dobrze umiecie liczyc to policzcie ile podatku ,zaplace od dochodow pracownika ,dajac mu na poczatek 100000tys zl to jest wasz zarobek ,to jest moj wolny rynek i moj wybor ,moja wolnosci moja wola musi byc obrot pieniedzmi ,czym wiecej moj kolega zarobi tym wiecej wyda zainwestuje ,to jest droga na ktora ,natychmiast trzeba wchodzic ,zadne inne rozwiazania nie dadza zyskow ,jak bardzo szybkie ,budownictwo ,ale nie po tych cenach z tymi zarobkami zasada 1 obrot od dolu pieniadzem ,wtedy gora zarobi ,a jest odwrotnie ,popiera sie banki w polsce ,ktore nie sa naszymi bankami ,wiec czemu maja nam pomagac ,oni sa od tego zeby nas wykonczyc ,ja prosze panstwa z zona mam takie dochody ze bank mi niczego nie odmawia ,dlatego ja nie boje sie bankow ,dokladnie wiedzialem przez wszystkie lata kiedy bedzie spadek pieniadza ,a kiedywzrost ,ostatnio w tel biznes jakis mlodzik powiedzial ze tego nie da sie ,przewidziec ,a ja prosilem wszystkich znajomych zeby natychmiast robili kase na ,spadku i skoku euro z dokladnoscia do dnia wiedzialem ,zeby tusk ,wtedy sie nie wtracil na 6zl jechalo euro ,zachodnie banki co jakis czas dorabiaja sobie kasy ,czemu wiec i my nie mieli bysmy zkorzystac ,od paru pokolen pracujemy za darmo ,bo wyplata 1000,czy 1500 to zart to nawet mru mru z tego by nie umialo zazartowac,bo sie nie da ,ponizanie nas polakow za granica ,jakbysmy swojego kraju nie mieli ,budujemy europe oni sie po cichu z nas smieja ,ja to sie wstydze za granica jak widze polakow pod sklepem pijacych ,nie moge ,przepraszam ,nigdy bym nie wyjechal ,zebym wiedzial ,o co w tym wszystkim chodzi ,polacy musza sie odnowa zjednoczyc ,inaczej czeka nas kleska i zadna partja nam nie pomoze ,pozdrawiam ,do zobaczenia w polsce .
gitarzysta 32 moj skyp / 77.49.197.* / 2009-08-21 12:23
W tym roku otworze dla mlodych ludzi takie budownictwo ,zeby mogli zyc godnie i nie musieli wyjezdzac szukajcie mnie ,gdy dam ogloszenie gdy dam oglosz,polonja grecka gitarzysta 32,poszukuje chetnych do wspolpracy .pozdrawiam
saranova / 2009-08-04 16:20
Coraz mniej ludzi zarabia te 45 tysięcy rocznie? To prawda, bo teraz nie zarabiają już NIC!!! Po prostu są bezrobotni. Bezczelnością zaś jest to, że artykuł sugeruje zmniejszenie się sfery skrajnego ubóstwa w Polsce. Skandalem jest i to, że po latach pracy 75 procent polskich emerytów ma dochód miesięczny poniżej 10 tysięcy złotych rocznie a podatki od tej nędzy stanowią głowny dochód Skarbu Państwa!!!
Cspostrzegawczy / 2009-08-04 09:52 / Tysiącznik na forum
Polityka wzmacniania klasy średnie stosowana przez PIS przyniosła efekt.
Wcześniejsze zwalczanie klasy średnie przez SLD powodowało rozwarstwienie społeczeństwa, obecnie PO nie podjeło ptaktycznie żadnych działań, ale szykuje się to powtórki z SLD czyli obiążenia głównie klasy średniej kosztami kryzysu.
KMol / 195.245.224.* / 2009-08-25 16:32
Innymi słowy - bo może z wypowiedzi poprzednika to nie wynika - Twój komentarz jest bez sensu.
Autor2 / 83.18.39.* / 2009-08-04 14:59
Tyle ze ulgi powoduja przesuniecia do *nizej opodatkowanej* a nie *wyzej opodatkowanej* kategorii.

Najnowsze wpisy