Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Cóż to był za tydzień!

Cóż to był za tydzień!

Money.pl / 2008-09-19 17:43
Komentarze do wiadomości: Cóż to był za tydzień!.
Wyświetlaj:
vox / 2008-09-21 14:41 / Zaklinacz Deszczu
HOSSA rozpoczęta
w poniedziałek luka HOSSY +5%!
WIG 20 / 83.30.213.* / 2008-09-21 15:11
Oj biedny ty biedny.
vox / 2008-09-21 15:32 / Zaklinacz Deszczu
ale niedługo sie wzbogacę na giełdzie,
a ty biedny juz pozostaniesz :-D
semeo / 2008-09-21 16:33 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
ile zyskałeś od 17 lipca?
WIG 20 / 83.30.213.* / 2008-09-21 16:16
Miałem na myśli twój móżdżek hazardzisty. Wiesz że tacy jak Ty 5 razy moczą żeby 1 raz zarobić. A tak w ogóle to wiem,że robisz sobie jaja z tą hossą. Nikt o zdrowym umyśle by w to nie wierzył. Hossa będzie ale za kilka ładnych lat i nie w takim wymiarze jak ta poprzednia. Ten kryzys wiele zmieni w tworzeniu pieniądza, który bierze się tylko i wyłacznie z pracy czego wszystkim tutaj życzę dobrej pracy nie liczcie na wzbogacenie się w szulerni jaką do tej pory są giełdy na świecie i u nas. Prawdziwa giełda kiedyś była na świecie być może kiedyś znowu będzie.
Kenobi / 2008-09-21 16:12 / Uznany malkontent giełdowy
Na czym się tak wzbogacisz? Masz jakieś CDO, co od Ciebie odkupią?
Amigo11 / 2008-09-21 14:32 / SAMA PRAWDA
Dobra, ŁIKEND się powoli KOŃCZY więc czas wrócić do poważnych tematów.
Jeżeli ktoś chce ZAROBIĆ DUŻO SZYBKO i PEWNIE to polecam BYTOM.
30 PLN już w 2008
bollullos / 2008-09-21 15:26 / portfel / Uznany Muł Pancerny
BYTOM
BIYTON
BIOTOM
BOTOM
BOTON
BIOTON

ot tajemnica
bollullos / 2008-09-21 15:25 / portfel / Uznany Muł Pancerny
prawie jak BIYTOM
Cheed / 2008-09-21 14:28 / Byczek
Nowe Fundusze HSBC w mBanku

“HSBC Global Investment Fund to fundusz parasolowy. Fundusze zagraniczne HSBC, zarządzane w ramach funduszu parasolowego, oferują inwestorom doskonałą możliwość dywersyfikacji portfela nie tylko pod względem klas aktywów – fundusze akcyjne, obligacyjne, mieszane; ale także pod względem geograficznym – globalne rynki wschodzące, BRIC, Ameryka Łacińska, czy też odrębne rynki takie jak Brazylia, Tajlandia, Singapur, Hongkong, Indie i wiele innych. Ponadto, dzięki inwestycji w fundusze HGIF inwestorzy osiągają korzyści podatkowe wynikające z parasolowej konstrukcji funduszu.”

Więcej informacji tutaj tnij.org/bt3m
Kenobi / 2008-09-21 16:14 / Uznany malkontent giełdowy
Szukają kolejnych idiotów...
Cheed / 2008-09-21 14:27 / Byczek
Ale nudny ten weekend, żaden bank nie upadł to pewnie jutro hossanna. Wydarzeniem dnia(aż dziw, że nie ma o tym jeszcze na PB) był zakład Warrena z Longiem o dobrego łiskacza.
warren buffet / 2008-09-21 15:01 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
he he
bollullos / 2008-09-21 14:17 / portfel / Uznany Muł Pancerny
a w ogóle jaki kryzys jak w20 5,6% rośnie hossa ludzie hossa
Kenobi / 2008-09-21 16:15 / Uznany malkontent giełdowy
Od szczytu?
mankomaniak / 2008-09-21 13:55 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Ameryka w stanie bankructwa?

Perturbacje na najważniejszych światowych giełdach z minionego tygodnia, zwłaszcza na Wall Street, oznaczają trwałe zmiany natury geopolitycznej i finansowej - ocenił komentator biznesowego dodatku tygodnika "The Observer", Richard Wachman.

Za symboliczne wydarzenie uznaje on to, że chińska rządowa agencja China Investment Corporation bliska jest przejęcia 49 proc. amerykańskiego banku Morgan Stanley, obok samodzielnego banku inwestycyjnego Goldman Sachs, jedynego już na Wall Street:

"Komunistyczne Chiny, nowa superpotęga na Wschodzie ratuje kapitalistyczną Amerykę, która całymi latami będzie płacić rachunki za zuchwałą politykę kredytową swoich banków, ekscesy konsumpcji i luźnej regulacji sektora finansowego (...)" - napisał.

"Podczas gdy Chiny nagromadziły miliardy rezerw walutowych, Ameryka sama siebie postawiła w stan bankructwa; już niedługo Chińczycy będą zachęcani do kupna znajdujących się w tarapatach korporacji uchodzących za narodowe ikony - General Motors i Ford wyglądają na szczególnie podatne na takie przejęcia" - dodaje.

"Kryzys unaocznił fakt, że potęga USA słabnie, a wolnorynkowy fundamentalizm stał się ideologią, która zaczyna wyglądać na tak samo przestarzałą, jak leninowska doktryna demokratycznego centralizmu" - podkreśla.

Według niego nawet przy założeniu, że opracowany przez departament skarbu plan oddłużenia banków przyniesie pożądane wyniki, skutki kryzysu z ostatniego tygodnia będą długotrwałe.

Wachman zalicza do nich m. in. wyższe koszty kredytu dla firm i osób prywatnych, zacieśnienie regulacji sektora bankowego, mniejszą rentowność banków, możliwą nową presję na dolara z powodu pogorszenia stanu finansów publicznych USA oraz głęboką dekoniunkturę na rynku mieszkaniowym.

W minionym tygodniu upadł bank inwestycyjny Lehman Brothers, inny bank inwestycyjny Merrill Lynch został kupiony przez Bank of America, władze amerykańskie przejęły giganta ubezpieczeniowego AIG, w dodatku do znacjonalizowanych wcześniej potentatów rynku nieruchomości Fannie Mae oraz Freddie Mac oraz ogłosiły gigantyczny plan oddłużenia banków obciążonych nieściągalnymi długami hipotecznymi, oceniany na 700 mld USD.

W Wielkiej Brytanii, mimo zastrzeżeń z punktu widzenia naruszenia zasad wolnorynkowej konkurencji, rząd zgodził się na przejęcie największego banku hipotecznego HBOS przez inny bank Lloyds TSB. Akcje HBOS gwałtownie straciły na wartości z powodu wyprzedaży. Wcześniej rząd brytyjski przejął kontrolę nad innym bankiem hipotecznym - Northern Rock.(PAP) pb.pl
mankomaniak / 2008-09-21 14:05 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
Teraz już chyba nikt nie ma wątpliwości, że mamy do czynienia z Wielkim Kryzysem nr 2.
Kenobi / 2008-09-21 16:24 / Uznany malkontent giełdowy
Kto wie, czy nie nr 1...
yayurek / 2008-09-21 14:20 / Kompulsywny looser na forum
ja mam :((( pewnie jedyny jestem
bollullos / 2008-09-21 14:27 / portfel / Uznany Muł Pancerny
ja też mam ale jestem debilem wg. MacKena
anonim_03 / 2008-09-21 14:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
eeee
ja się tam niżej dałem przekonać że 9% jest blisko 8%
i że t naukowo udowodniono :-P
mankomaniak / 2008-09-21 15:03 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
prawdopodobnie to raczej błędny trop teorii B-F, ale zawsze do czegoś prowadzi.
drauc / 2008-09-21 13:53 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)


2008-09-20 19:53:48 | *.*.*.* | ape&leszcz [ Portfel ]
Re: Cóż to był za tydzień! [12]

Oto mój problem: Dysponuję większą gotówką ale mam obawy przed samodzielnym jej
inwestowaniem, funusze ? nie dziękuję. Atakują mnie co tydzień Czesi z CP i namawiją na
USA ( w visa nie wszedłem , trochę żal)- też mam duże obawy.Wymyśliłem , że najlepiej
bedzie oddać portfel w zarządzanie do biura maklerskiego. (mam rachunki w PKO BP i PKO
SA , ). Czy to dobry pomysł? Który bank wybrać? A może inny? Z góry dziekuję


Zależy jak duża jest ta gotówka. Jeżeli w przedziale dolny pułap bankowości prywatnej (250-500 tyś), a kwotą jakichś 1-1,5 mln zł (minimum), to niestety obawiam się, że o wartościowe zarządzanie portfelem będzie ciężko.
mankomaniak / 2008-09-21 13:47 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
USA: rząd wyasygnuje 700 mld USD na ratowanie sektora finansowego

Administracja prezydenta USA George'a W. Busha zwraca się do Kongresu o zgodę na wykupienie za 700 miliardów USD "toksycznych" długów hipotecznych, grożących pogrążeniem amerykańskiego sektora finansowego, a tym samym całej gospodarki, w zupełnym chaosie.
Podobna tematyka

Fed zwiększa płynności systemu finansowego
Europejskie banki centralne wsparły rynki 90 mld USD
Banki centralne wspólnie załagodzą kryzys

Ostatecznie za ratowanie sektora finansowego zapłaci podatnik amerykański.

Plan interwencji administracja przesłała do Kongresu w piątek późnym wieczorem. Agencja Associated Press pisze, że chodzi tu o największą interwencję finansową rządu od czasu Wielkiego Kryzysu (1929-1933).
Aby sfinansować to przedsięwzięcie - wykupywanie przez rząd nieściągalnych długów od amerykańskich instytucji finansowych w ciągu najbliższych dwóch lat - administracja Busha postuluje zwiększenie ustawowej granicy długu publicznego z 10,6 biliona do 11,3 biliona USD. Chodzi o aktywa amerykańskich instytucji finansowych, w tym banków, powiązane z ryzykownymi kredytami hipotecznymi.

Według AP, plan ratunkowy nie precyzuje, co rząd otrzyma od instytucji finansowych w zamian za pomoc federalną.

Biały Dom wyraża nadzieję, że plan ratunkowy zostanie zatwierdzony już w przyszłym tygodniu. Prezydent Bush oświadczył w piątek, że "bezprecedensowa" interwencja rządu w sektorze finansowym jest pilnie potrzebna. Oceniając stan gospodarki USA, wskazał na groźbę "erozji zaufania" do instytucji finansowych i jej skutków dla rozwoju gospodarczego i zatrudnienia.
....................................................................................................
To świadczy tylko o skali kryzysu
rotux_ / 83.10.68.* / 2008-09-21 14:04
Jest kilka niejasności w tej..hmm... akcji ratunkowej.

http://krugman.blogs.nytimes.com/2008/09/20/no-deal/
bollullos / 2008-09-21 13:47 / portfel / Uznany Muł Pancerny
na blómbim piszą że Azja wtopiła w tych produktach
piciu / 2008-09-21 13:42 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Prawo, które zostaje zawieszone, jak przyjdzie co do czego, nie jest prawdziwym prawem. Czy powyższe jest prawdziwe wszędzie i zawsze? Z pewnością jest prawdziwe dla tych Amerykanów, którzy, aż do bieżącego tygodnia wierzyli, że żyją w kraju kapitalistycznym. Będąc wielokrotnie pouczanymi, że nie istnieje coś takiego jak darmowy lunch, zaczynają podejrzewać, że również nie istnieje coś takiego jak wolna gospodarka.

Niecodzienny kryzys na rynku kredytów, który pojawił się w wyniku gwałtownego wzrostu cen nieruchomości, nadmiernej dźwigni finansowej i zbyt skomplikowanych do wyceny instrumentów finansowych spowodował, że rząd amerykański wkroczył do akcji. Rozpoczął program gospodarczego interwencjonizmu bardziej typowy dla rządów socjalistycznych w chwilach utopijnego entuzjazmu.

nic dodac
Kenobi / 2008-09-21 16:21 / Uznany malkontent giełdowy
Wolna gospodarka dla wybranych, bez ryzyka.
Amigo11 / 2008-09-21 13:07 / SAMA PRAWDA
Andrzej Gołota, wielka – choć niespełniona – nadzieja białych w boksie, ponad 80 proc. całego majątku trzyma w amerykańskich nieruchomościach. „Parkietowi” tłumaczy, dlaczego na załamaniu rynkowym stracił mniej niż inni. Klucz to zero kredytów i omijanie rynku akcji.
Podobna tematyka

- Kilka lat temu zainwestowałem w fundusze inwestycyjne - jednakże według mnie 10 proc. zysku w skali roku to za mało. Większą część wycofałem i ulokowałem w nieruchomości. Małą część zostawiłem na edukację dzieci. Miałem zawsze dość konserwatywne podejście do inwestycji. Oprócz funduszy inwestycyjnych i nieruchomości, pieniądze trzymałem w banku, na roczny stały procent - w ramach tzw. money market accounts – wyjaśnia gazecie.Kryzys potraktował boksera łagodniej niż Mike Tyson. Wszystko dlatego, że już dwa lata temu udało mu się wyjść z wielu inwestycji. Tylko na jednej nieruchomości kupionej w poprzedniej dekadzie zarobił kilka milionów dolarów. Opłaciło się też, z perspektywy czasu, inwestowanie za gotówkę, z zerowym udziałem kredytu.

Co teraz robi Pan Andrzej?

- Na razie patrzę i czekam. Tak naprawdę nikt nie wie, czy to dołek, czy nie - mówi gazecie.
piciu / 2008-09-21 13:13 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
andrew gdyby tylko chcial to bylby mistrzem swiata bo technike ma bardzo dobra i dobre warunki fiz ale go sedziowie kilka razy oszukali i jakies rozgrywki poza rynkowe rzadza w boksie
Longterm / 2008-09-21 13:26 / Mostek Zwyciężymy!
ale co kasy zarobił to jego:)
piciu / 2008-09-21 13:41 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
kasa to nie wszystko
Amigo11 / 2008-09-21 13:10 / SAMA PRAWDA
. Opłaciło się też, z perspektywy
czasu, inwestowanie za gotówkę, z zerowym udziałem kredytu.
________________
Lepiej dla światowej gospodarki gdyby to pana Andrzeja pare lat temu zrobili preziem LEHMANA
piciu / 2008-09-21 13:15 / "Nikt" i Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
w rmf mowili ze prezesi lemana i tak dostana wielomilionowe odprawy
a pracownicy szeregowi na bruk
yayurek / 2008-09-21 12:58 / Kompulsywny looser na forum
słyszałem, 20-26, ale, że moskiewski WIG 10 aż tyle w 1 dzień wzrósł, to nie wiedziałem
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=MICEX10:IND
yayurek / 2008-09-21 13:00 / Kompulsywny looser na forum
nasze, też sobie nieżle dzisiaj radzą
http://www.bloomberg.com/apps/quote?ticker=TA-25:IND
Longterm / 2008-09-21 12:43 / Mostek Zwyciężymy!
zbigu przeczytałem jeszcze raz i uważam że świetny tekst napisałeś...ta kasa jest w systemie ona nie wyparowała i mało tego ona jest w amerkańskich bankach których depozyty rosną (zdziwienie?) ale podkreślam bankach a nie domach maklerskich...jeszcze raz brawo.
bollullos / 2008-09-21 12:57 / portfel / Uznany Muł Pancerny
przecież bank brał gotówkę "na gębę", czyli za hipotekę, a więc za przyrzeczenie że jakieś nieruchomości w razie czego sprzeda i gotówkę z % odda. I klasycznie się kredytowo zakałapućkał.

teraz stoją panowie dłużnicy, a bank co mógł to pościągał z tych swoich kredytów, a resta mu nie placi, no to ten bank co mógł to oddał a reszcie grzecznie powiedział obiecanki cacanki a ja nie mam z czego oddać, o tych procentach w ogóle zapomnijcie

a ci co dawali bankowi na % sami brali na mniejszy % zarabiali na różnicy teraz mówią bank nam nie oddał to i my nie mamy z czego

żadnych pieniędzy nie było, były tylko obietnice wartości nieruchomości, zwrotu z kredytów hipotecznych, i tak dalej
Longterm / 2008-09-21 13:23 / Mostek Zwyciężymy!
ale developer wziął pieniądze tak czy nie?
bollullos / 2008-09-21 13:41 / portfel / Uznany Muł Pancerny
w wielu przypadkach tylko zaliczkę
Longterm / 2008-09-21 13:24 / Mostek Zwyciężymy!
hurtownie budowlane zarobiły na materiałach budowlanych tak czy nie? biura nieruchomości zarobiły tak czy nie?
bollullos / 2008-09-21 13:42 / portfel / Uznany Muł Pancerny
hurtownie - pewnie dawały na termin spłaty. biura nieruchomości to niewielki rynek
zbig$ / 2008-09-21 12:49 / Uznany gracz - weteran 93/94
no to niech bankrutuja te domy maklerskie, a zwykle banki przejma ich funkcje...
a ppt w tym czasie uratuje gielde od krachu i jakos wszystko wróci do zdrowia
zbig$ / 2008-09-21 12:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
Gdzies przeczytałem, ze podobno gigantyczna kasa jest zaparkowana w Izraelu, co dziwne, jako ze ma byc atak na Iran..?
Moze ten atak to lipa i tylko straszą?
bollullos / 2008-09-21 12:53 / portfel / Uznany Muł Pancerny
eeee to nigdy w gotówce nie było, to było na papierku nazwanym "Wycena nieruchomości" - a w realu reprezentowanym przez chatki z dykty które są obecnie niszczone, rozkradane i nie ma ich kto kupować, a miał ich każdy po kilka. No więc teraz te chatki są mniej warte, to i pieniędzy nie ma.
warren buffet / 2008-09-21 12:33 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
czemu AIG u nas w polsce zaczal sie reklamowac na potege ;-) ?
Amigo11 / 2008-09-21 12:34 / SAMA PRAWDA
Z czegoś musi spłacić ten KREDYT.
Pewnie depozyty od razu przelewa się na konto FEDu
zbig$ / 2008-09-21 12:52 / Uznany gracz - weteran 93/94
dokładnie, tu ludzom dadzą 8%, a tam muszą placic 11 czy nawet więcej...
tylko z czego splaca te lokaty? pewnie licza, ze ludzie je pozostawią...
warren buffet / 2008-09-21 12:35 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
wczoraj wieczorem naliczylem w paru reklamach chyba z 8 ich reklam :)
aszu / 83.24.218.* / 2008-09-21 13:56
ale oni i tak są skazani na bankructwo albo przejecie przez inny podmiot.
Przeciez nikt nie wykupi u nich polisy na życie,ani nie powierzy im swoich pieniędzy w formie lokaty nawet na 10%.
Jezeli nie będzie doplywu swiezej kasy - stare umowy w miedzyczasie
skończą sie albo zostaną przedterminowo rozwiazane - umrą tak jak ryby
z braku tlenu albo człowiek z głodu.
aszu / 83.24.218.* / 2008-09-21 14:07
jedyne rozwiazanie dla takiego AIG to szybka wyprzedaż aktywów zagranicznych
np. w Polsce.
Na razie jeszcze maja wartosć.
Na razie .
/ jakieś 3 miesiace im daję - w wariancie optymistycznym./
bollullos / 2008-09-21 14:06 / portfel / Uznany Muł Pancerny
nie wiadomo jak wygląda bilans polskiego oddziału, może jest rentowny i nie będzie odpowiadał za błędy matki inaczej,niż oddając jej wypracowany zysk
aszu / 83.24.218.* / 2008-09-21 14:10
zwróćmy uwagę , ze nie wiadomo czy nowa administracja USA - po wyborach prezydenckich podtrzyma obietnice Busha.
zbig$ / 2008-09-21 12:12 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-09-21 10:37:13 | *.*.*.* | vox [ Zaklinacz Deszczu ]
HOSSA rozpoczęta,
tak długa biała świeca oznacza zmianę trendu...
----------------
obierzyj sobie wykres z kwietnia - maja 94...tam tez w pewnym momencie była baaardzo duża biała świeca...
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy