Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Cóż to był za tydzień!

Cóż to był za tydzień!

Money.pl / 2008-09-19 17:43
Komentarze do wiadomości: Cóż to był za tydzień!.
Wyświetlaj:
TOMOK / 2008-09-20 18:00 / portfel / Dziecko forum-Pogue Mahone
Cześć
Czytam niżej...i jak nic uderz w stół a nożyce odzywają się...
Pozdrawiam (:
Cheed / 2008-09-20 17:19 / Byczek
Widzę że od rana dyskusje czy to już hossa czy może bessa. Ja wam powiem tyle, że po dramatycznym tygodniu na wszystkich parkietach doczekaliśmy się odbicia które się nam należało(niekoniecznie w takim rozmiarze) a mimo to wszyscy próbują je wyśmiać a to zakaz krótkiej sprzedaży a to dzień trzech wiedźm a to brzydka pogoda. Pesymizm na rynku jest naprawdę wielki co według mnie może zapowiadać wzrosty nie wiem tylko czy krótko czy długoterminowe. Nikt z nas nie może przewidzieć ile jeszcze banków upadnie... Jeśli nie zrobi tego żaden, to chyba ciężko będzie już kupić akcje po tak niskich cenach.
anonim_03 / 2008-09-20 19:03 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
wpływu ograniczneń na krótkie pozycje nie można bagatelizować. W przypadku wielu moich spółek, krótkich pozycji jest na kilka-kilkanaście dni obrotu. Spółki technologiczne, z mocnym bilansem i zdrowymi zyskami. Te krótkie pozycje będą musiały być pokryte ...
styropian / 2008-09-20 17:44 / Tysiącznik na forum
Ale czym jest tak naprawdę pesymizm? Czy można powiedzieć, że pesymizm to chwila, gdy każdy uważa, że indeksy giełdowe spadają i nie da zarobić? Pamiętam jak jeszcze przy bessie spowodowanej pęknięciem bańki internetowej pojawiały się komentarze w prasie o bezsensie giełdy i sensem jej istnienia - to był pesymizm.
anonim_03 / 2008-09-20 18:53 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
pesymizm jest wtedy, gdy zastanawiamy się czy krach będzie w poniedziałek czy dopiero pod koniec tygonia :-]

optymizm jest wtedy, gdy nikt nie kwestionuje że wzrosty są fundamentalne.
Cheed / 2008-09-20 18:09 / Byczek
Dokładnie tak jest to stan w którym wszyscy uważają że na akcjach nie można zarobić. Jest to stan kiedy po kilku spadkowych sesjach po 3-4%, kupuję akcje bo wiem że będzie odbicie a wszyscy mnie wyśmiewają. Jest to stan kiedy upadło już kilka banków a wszyscy oczekują następnych bankructw a przecież może ich nie być. Jest to stan kiedy C/Z na głównych indeksach jest w granicach 10 a wszyscy widzą 1. Jest to stan kiedy analitycy/forumowicze przescigają się w typowaniu coraz niższych wycen WIG20 nie pamiętając, że startował on z wartością 1000pkt.

Na koniec dodam, że pamiętać należy, że akcje powinniśmy kupić w momencie największego kryzysu.
kalot / 2008-09-20 18:39 / portfel / Tysiącznik na forum

wycen WIG20 nie pamiętając, że startował on z wartością 1000pkt.


widzisz, ja nie pamiętam, czy on zaczynał od tylu, być może tak, ale nie od niego zaczeły się wykresy indeksów i nie jest to aż tak ciekawe wobec faktu zę to Wig zaczał od tylu swoją drogę 18 lat temu
i teraz to będzie można puścić;]
dominik 30 nlogo / 213.238.73.* / 2008-09-20 18:05
Witam! Ja bym tego tak nie nazywał gdy pękła bańka IT też były zarąbiste spadki co pociągneło też inne branże teraz mamy podobnie. Bessa jest i taka już kolej rzeczy że wszystko leci na ... ale kiedyś się skończy. Moim skromnym zdaniem mamy do czynienia z odbiciem korekcyjnym w którym pomogła decyzja FED-u.
Kenobi / 2008-09-20 18:21 / Uznany malkontent giełdowy
Jaka decyzja?
dominik 30 nlogo / 213.238.73.* / 2008-09-20 19:13
Inwestorów na całym świecie rozpaliła decyzja amerykańskiego Fedu, który podał wczoraj wieczorem informację, że weźmie na siebie długi sektora bankowego. Szczegóły nie są jeszcze znane, ale to wystarczyło by na giełdach pojawiła się euforia, porównywalna tylko ze skalą spadków, gdy bankrutował Lehman Brothers lub blisko tego były Fannie Mae i Freddie Mac.
Navigare----- / 2008-09-20 16:48 / Uznany Gracz Giełdowy

2008-09-20 16:17:05 | *.*.*.* | Entebbe

No co pan? (:

....................

znam tylko jedną osobę na forum co w taki odwrotny sposób rysuje "buźkę"...
czyżby Osesek przeniósł się ze swoją betoniarką do Ugandy?
:)))
Entebbe / 2008-09-20 17:47
Nie mam nic wspolnego z zadnym oseskiem kolego.
Entebbe / 2008-09-20 17:53
Po drugie slowo Entebbe,wbrew pozorom nie ma nic wspolnego z Uganda.Byc moze kiedys, gdy twoja wiedza wzrosnie bedziesz kojarzyl je we wlasciwy sposob.Twoje komentarze beda wartosciowsze.Poki co zajmuj sie tropieniem swych oseskow,nie mam nic przeciwko.. Mnie jednak do tego nie mieszaj.
Mieczyslaw / 2008-09-20 18:01 / Uznany Gracz Giełdowy
Witam

a coz znaczy Entebbe ? z ciekawosci pytam :)
yayurek / 2008-09-20 18:04 / Kompulsywny looser na forum
to samo co mosze dajan, synonim taki
barakuda / 2008-09-20 16:52 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
a gdzie :
A dzień dobry :(
Navigare----- / 2008-09-20 16:54 / Uznany Gracz Giełdowy
Oseskowa jest taka:

2008-09-20 09:16:38 | *.*.*.* | osesek
Re: Cóż to był za tydzień!
A dzień dobry (:
barakuda / 2008-09-20 16:55 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Racja !!!...:-)
Navigare----- / 2008-09-20 16:57 / Uznany Gracz Giełdowy
Zdemaskowaliśmy przebierańca
:))))))
barakuda / 2008-09-20 17:00 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
To On nam teraz da w piston...
Słyszałeś o betonowych bucikach?
Amigo11 / 2008-09-20 16:40 / SAMA PRAWDA

2008-09-20 15:15:20 | 91.94.136.* | nataliaa

trafiłam zupełnie przypadkowo, przez przeglądanie artykułów w wyszukiwarce

NIc NATALKO nie dziele się przypadkiem. Trafiłaś tu aby dowiedzieć się o inwestycji swojego życia..
Czytaj uważnie to forum
barakuda / 2008-09-20 16:43 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Natalko... szkoda czasu , przeczytaj moje streszczenie: SIORBAJ BYTOM, 30 zeta do końca 2008 !!!
modliszka / 2008-09-20 16:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
:-)))))
warren buffet / 2008-09-20 16:17 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
mowcie co chcecie, ale takiego czegos jak w piatek nie widzialem jak na gieldzie jestem ( nie chodzi o wzrosty tylko masowość i intensywnosc ) dlatego wietrze tutaj cos niedobrego. moze to sie wyjasni niebawem ;-)
anna. / 2008-09-20 18:28 / Uznany Gracz Giełdowy
Wszyscy czekali na krach , jednak USA znowu wszystkich zaskoczyła . Dużo inwestorów zapakowanych w S zamykało pozycje w panice.
Mieczyslaw / 2008-09-20 18:00 / Uznany Gracz Giełdowy
2008-09-19 20:10:38 | *.*.*.* | Mieczyslaw
Re: Cóż to był za tydzień!
szok takiej korby na calym swiecie jeszcze nie widzialem , FTSE odebral mi mowe, pora sie
napic :)

i pobawic :)

pzdr i spokojnego weekendu zycze

wiesz dllaczego nie bylo mnie tu podczas calej hossy ? bo nie wedzialem ze takie forum istnieje , moze to io dobrze ? :))))
Mieczyslaw / 2008-09-20 18:06 / Uznany Gracz Giełdowy
ktos cos tam pisalas ze wzrosty na budowlane juz sa raczej przekreslone, a ty to potwierdziles , czyli juz bez LCC ?
szymon / 2008-09-20 17:56 / Uznany Gracz Giełdowy
warren, zauwaz jedno. Newsy poajawiaja sie za indeksami. Przyczyna tego jest prosta. Ci co maja kase i o tym decyduja wiedza wczesniej Wzrost fste o ponad 9% to naprawde duzo... ! moze rzeczywisce ten plan cos rozwiaze....
tomtay / 2008-09-20 16:31 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
też mi cos tu smierdzi, zatem profilaktycznie złozyłem dyspozycje,
o uniknięciu podwojnego opodatkowania i mozliwosci handlu na Nyse :)
Amigo11 / 2008-09-20 16:38 / SAMA PRAWDA
Chyba handlu z NYSY ....
tomtay / 2008-09-20 16:43 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
:))
barakuda / 2008-09-20 16:35 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację

też mi cos tu smierdzi,

złóż dyspozycję na zakup maski p-gaz...:-)
tomtay / 2008-09-20 16:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
mysle o woalce, bardziej gustowna :))
barakuda / 2008-09-20 16:40 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
:-)
Dziki Bill / 2008-09-20 16:29
Na rynek napłyneła masa spekulacyjnej gotówki, wszyscy zajeli pozycje, chca szybko zarobic kilka,kilkanaście procent,nikt nie kupuje długoterminowo, teraz wyobraż sobie,że pojawia sie jakies bardzo negatywne info i nagle wszyscy zamykja pozycje, chca wyjsc z rynku, wybucha panika... moim zdaniem krach wisi w powietrzu
modliszka / 2008-09-20 16:39 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
publikacje negatywnych inf, beda bardzo skrupulatnie planowane......nie nastapi to zbyt predko......takie jest moje zdanie...Wczesnieej rynek musi porzadnie odbic od dna...w poniedzialek cofniecie a od srody dalszy marsz na polnoc
barakuda / 2008-09-20 16:32 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację

moim zdaniem krach wisi w powietrzu

na tym forum od ponad dwóch lat... szkoda , że Cię nie było... zaimpregnowałbyś się....
Dziki Bill / 2008-09-20 16:35
wtedy smiałbym sie z takich postów, krachy nie zaczynają sie od szczytów
anna. / 2008-09-20 16:32 / Uznany Gracz Giełdowy
Co szyko rośnie to i szybko spada :)
barakuda / 2008-09-20 16:41 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
nie generalizujmy...
są chlubne wyjątki...:-)
Navigare----- / 2008-09-20 16:46 / Uznany Gracz Giełdowy
świntuch
:)))
barakuda / 2008-09-20 16:49 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
:-))))))))))))))))))
barakuda / 2008-09-20 16:26 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
wczoraj zrobiłem wydech na gazie...:-)
chętnie zobaczyłbym w przyszłym tygodniu jakiś solidny spadek (10% ?)...zrobiłbym zdrowy wdech...
Batman / 2008-09-20 16:22 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ja pamiętam kiedyś na naszej giełdzie prawie wszystkie spółki (może z wyjątkiem dosłownie kilku) spadły na sesji o -10%. Fajny to był widok.
modliszka / 2008-09-20 16:21 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
W masowosci czego, widzisz Warren cos niedobrego ?
abra / 62.141.219.* / 2008-09-20 16:21
O ile mnie pamięć nie myli, to na kilka dni przed krachem z 1929 DJ skoczył w górę o 6%. Wtedy to był rekord tamtych czasów. W piątek też mieliśmy rekordy. Totalne rozchwianie emocji.

Tak sobie tylko kraczę ;)
abra makabra / 89.78.86.* / 2008-09-20 16:59
Mamy internet i informacje a oni mieli tylko plotki i domysły.
najcz / 2008-09-20 18:26 / Tysiącznik na forum
teraz to samo,co wiemy ?-ustawa w kongresie,kiedy się zbiera kongres,czy zostanie zatwierdzona,tekstu nawet nie ujawnili , ludzie nic się nie zmienili.
barakuda / 2008-09-20 16:39 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację

O ile mnie pamięć nie myli, to na kilka dni przed krachem z 1929

gratuluję pamięci...:-)
Kenobi / 2008-09-20 16:32 / Uznany malkontent giełdowy
Wszyscy wiedzieli jak jest źle i obstawiali spadki, to zagrali przeciwko większości, zmuszając ich do panicznego zamykania krótkich pozycji, co wzmocniło jeszcze zawieszenie krótkiej sprzedaży do takiego stopnie, że nie wiadomo czy przez omyłkę, czy też celowo, zabronione to zostało nawet animatorom rynku (tzw. market maker) oraz jednoczesne wpompowanie w rynek setek miliardów dolarów (do czego nie każdy ma dostęp), tuż przed czterema wiedźmami.
modliszka / 2008-09-20 16:24 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przy obecnych poziomach indekow i kapitalizacji, odbicie przed krachem powinno siegnac ok 20%
anna. / 2008-09-20 16:40 / Uznany Gracz Giełdowy
Po 20% odbiciu to analni będa pisać o hossie :)
modliszka / 2008-09-20 16:46 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Pamietam czwartek rano, i anal w ze dzien bedzie dramatyczny na GPW, kolor czerwony nas zdominuje, brak szans na obrone indekow...jedna wielka katastrofa :-)))))) Przypomne: zakonczylismy dzien na zielono :-))))))
anna. / 2008-09-20 18:18 / Uznany Gracz Giełdowy
Dokładnie, trzeba myśleć samodzielnie i szybko podejmować decyzje:)
abra / 62.141.219.* / 2008-09-20 16:12
Zdaje się, że to co widzieliśmy na rynkach w ciągu ostatniego tygodnia to ostre palpitacje serca przed zawałem.

Polecam ten fragment artykułu w NY Times:

"September 20, 2008
Congressional Leaders Stunned by Warnings
By DAVID M. HERSZENHORN

WASHINGTON — It was a room full of people who rarely hold their tongues. But as the Fed chairman, Ben S. Bernanke, laid out the potentially devastating ramifications of the financial crisis before congressional leaders on Thursday night, there was a stunned silence at first.

Mr. Bernanke and Treasury Secretary Henry M. Paulson Jr. had made an urgent and unusual evening visit to Capitol Hill, and they were gathered around a conference table in the offices of House Speaker Nancy Pelosi.

“When you listened to him describe it you gulped," said Senator Charles E. Schumer, Democrat of New York.

As Senator Christopher J. Dodd, Democrat of Connecticut and chairman of the Banking, Housing and Urban Affairs Committee, put it Friday morning on the ABC program “Good Morning America,” the congressional leaders were told “that we’re literally maybe days away from a complete meltdown of our financial system, with all the implications here at home and globally.”

Mr. Schumer added, “History was sort of hanging over it, like this was a moment.”

When Mr. Schumer described the meeting as “somber,” Mr. Dodd cut in. “Somber doesn’t begin to justify the words,” he said. “We have never heard language like this.”

“What you heard last evening,” he added, “is one of those rare moments, certainly rare in my experience here, is Democrats and Republicans deciding we need to work together quickly.”

Although Mr. Schumer, Mr. Dodd and other participants declined to repeat precisely what they were told by Mr. Bernanke and Mr. Paulson, they said the two men described the financial system as effectively bound in a knot that was being pulled tighter and tighter by the day.

“You have the credit lines in America, which are the lifeblood of the economy, frozen.” Mr. Schumer said. “That hasn’t happened before. It’s a brave new world. You are in uncharted territory, but the one thing you do know is you can’t leave them frozen or the economy will just head south at a rapid rate.”

As he spoke, Mr. Schumer swooped his hand, to make the gesture of a plummeting bird. “You know we’d be lucky ...” he said as his voice trailed off. “Well, I’ll leave it at that.” ...

Lawmakers in both parties described the meeting in Ms. Pelosi’s office on Thursday night with Mr. Paulson and Mr. Bernanke as collaborative, and that they were prepared to put politics aside to address the needs of the American people."
Entebbe / 2008-09-20 16:17

that
we’re literally maybe days away from a complete meltdown
of our financial system, with all the implications here at home
and globally.”

No co pan? (:
Kenobi / 2008-09-20 16:47 / Uznany malkontent giełdowy
Chodzi teraz jak to przedstawić społeczeństwu, żeby zgodziło się pokryć z własnej kieszeni straty poniesione na rynku przez podmioty prywatne, które w czasie hossy zdrowo się obłowiły, ale z chciwości podejmowały świadomie nadmierne ryzyko, bo wiedzą, że zawsze ktoś je wyratuje. Przecież mają tam prawo upadłościowe?
modliszka / 2008-09-20 15:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Moi Drodzy,
aby spuścić rynek dalej w rynsztok, musza go najpierw uspokoic, podbic w gore, paru leszczy ubrac w akcje. Nastepnie nalezy obyslec misterny plan, w ktorym tygodniu znow poinformowac swiat, o tym, ze upadaja banki A i B, bank C i D zostaje kupiony z jednego centa, ze linie lotnicze X padaja. Na domiar tego FED nie obniza stop procentowych a zastanawia sie, nad ich podniesieniem.....i wiele nie trzeba, zeby ruszyla kolejna lawina lawina, kolejne gieldy zawieszaja notowania.

To, ze nie jest to koniec kryzysu, wszyscy wiedza. Nikt jednak nie wie, w ktorym tygodniu zasypia nas kolejnymi tak zlymi danymi. Nalezy przypuszczac, ze pod koniec roku.... A teraz korzystac z odbicia ;-)))))))
Dziki Bill / 2008-09-20 16:21
Moim zdaniem te odbicie skończy sie lada moment, domkniemy luke i lecimy dalej,wskażniki nie daja sygnałów wejścia.
modliszka / 2008-09-20 16:26 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Podejrzewam, ze tym razem luke moga przebic....ale jak bedzie, zobaczymy niedlugo.....
warren buffet / 2008-09-20 16:08 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
dlatego tak bardzo sie oplaca teraz miec akcje =)
Kenobi / 2008-09-20 16:03 / Uznany malkontent giełdowy
A co by dać miała obniżka stóp, które i tak są znacznie poniżej inflacji? I co dały dotychczasowe obniżki? A wiesz o co tam jeszcze chodzi? Co nas obchodzi czym nas znów zaskoczą, przecież te paniczne ruchy i włączenie się banków centralnych do gry spekulacyjnej stanowią najlepszy dowód co się dzieje.
jjjjjjjjjjjj / 89.78.86.* / 2008-09-20 16:40
jjjjjjjjjjjj
modliszka / 2008-09-20 16:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
jedno bardzo cenne spostrzezenie, tu wyczytalam :-))))
"gra spekulacyjna bankow" i FED'U - brawo ! :-)
modliszka / 2008-09-20 16:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Ken, tu nie chodzi, czy obniza, pozostawia bez zmian, czy podwyzsza. Tu chodzi o to, jaka reakcje wywola takie info. W obecnej sytuacji, zawsze zla i indeksy poleca. To, ze FED /pewnie jeszcze nie w tym roku, ale juz w 2009/ zacznie podnosic stopy, jest pewne. Trzeba to powolutku uwzgledniac to w cenach akcji. Ja mam jedno na mysli : grubasy z Wall Street, wiedzac wczesniej o ktoryms z kolejnych tygodni, obfitujacych w zle dane, zarabiaja krocie w tej bessie. My, zeby nie utonac musimy wyprzedzac myslami to co sie dzieje, aby przewidziec kolejne ich posuniecia.
Kenobi / 2008-09-20 16:25 / Uznany malkontent giełdowy
Jakie wywołało, to widzieliśmy. Życie na kredyt skończyło się. A co z tego, że niektórzy zarabiają na nieszczęściu całej reszty? Obecna sytuacja jest właśnie efektem takiego myślenia, zamiast gospodarki spekulacja powietrzem. I teraz nie wiedzą co z tym balonem zrobić.
Entebbe / 2008-09-20 16:10
Za chwile trzeba bedzie podliczyc te wszystkie setki miliardow,rzucone z pustego worka na rynek.Okaze sie ze tak naprawde posada w bialym domu nie jest atrakcyjna.
Kenobi / 2008-09-20 16:14 / Uznany malkontent giełdowy
Już liczą, że w najbliższych latach będzie trzeba podnieść podatki dwu-, a może nawet i trzy-krotnie.
Entebbe / 2008-09-20 16:21
Nie rozumiem czy to jeszcze nie dotarlo do Amerykanow,czy(przy calej do nich mojej sympatii)sa tak ograniczeni? Banki doja ich 2 wieki,a teraz jeszcze chca kasy bo padaja w wyniku swej pazernosci. What the fuck! To gorsze jak komunizm!
barakuda / 2008-09-20 16:14 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
domyślam się , że do wyborów 4.11 kandydatów zapędzą siłą....:-)
tomtay / 2008-09-20 16:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
za ucho?
-będziesz kandydował!
-nie nie nie...
-będziesz!!!
-nie nie nie...
-bedziesz kuna kandydował i cicho bądź, bo w czoło dostaniesz boksa!!!
-no dobra ...
Entebbe / 2008-09-20 16:24
Szanowny pan Mccain,moj faworyt do niedawna...Dopiero co po kompromitacji ,gdy okazalo sie ze nie kojarzy nazwiska pana Zapatero...Kolejny Prezydent z kapelusza? Bez watpienia odpowiedni czlowiek na czasy kryzysu. (:
warren buffet / 2008-09-20 15:43 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
nareszcie forum nabiera ksztaltu, jakie kiedys mialo... moze jak przyjdzie hossa to znowu tutaj bedzie merytorycznie ?

pozdrawiam zalogowany
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 14:52
za póltora tygodnia koniec wakacji, jak ludzie powracają będą potrzebować pieniędzy, jedni wezmą kredyty, inni z konta, jeszcze inni z funduszy i innych instrumentów, ci co mają jakieś dutki pójdą założyć lokaty bo "tak wszyscy teraz robią" itd. jedno zawsze się sprawdza, po wakacjach jest większa podaż i obroty na akcjach, jeśli ten rok w20 zakończy powyżej 2000 to myślę że wszyscy uznamy 2008 za bardzo udany, osobiście uważam jednak że w grudniu będziemy w granicach 1800 - 1900, powiem Wam, że dobrze że u nas mamy takie % na lokatach, w co mają w bessie inwestować np w usa jak tam lokaty są trzy razy mniej oprocentowane niż inflacja? ci to się muszą szarpać, dobrze, że Polacy nie mają takiego dylematu i chwała za to rpp
Mieczyslaw / 2008-09-20 15:43 / Uznany Gracz Giełdowy
mimo to ze na zakupach , pusialem wyciagnac palma i sprawdzic co tam na forum pisza :)))

jakie % na lokatach ?

8% - podatek - iflacja = ile Ci wychodzi ?

po drugie bardziej prawdopodobne sa wlasnie wzrosty w IV kw niz w I , trzeba troche popodciagac wyniki funduszy (?) na koniec , wbrew pozorom troche tych mld w funduszach zostalo
Kenobi / 2008-09-20 15:52 / Uznany malkontent giełdowy
A teraz zamiast tych 8% wstaw straty. Podciągać, to trzeba najpierw mieć czym. A tu trzeba zbierać gotówkę na umorzenia.
Ryszard 1 / 89.78.86.* / 2008-09-20 16:16
Monotonna jest ta gadka o umożeniach. Ja zainwestoawłem jako nowicjusz 250000 PLN. Trace juz ponad 70000PLN ale nie zamieżam się wycofywać bo nie przewiduje końca świata.
barakuda / 2008-09-20 15:57 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
wraz ze spadkami ryzyko inwestowania maleje....
coraz więcej ludzi o tym wie, może coś przyniosą do fundów?... może mniej umorzą???
Amigo11 / 2008-09-20 15:18 / SAMA PRAWDA
Wakacje się już skończyły, a jeżeli myślisz o studentach to oni mają je do stycznia. :P:P
modliszka / 2008-09-20 15:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
No i tu sie Natalio z Toba nie zgodze.
Zawsze ostatni kwartal roku, byl o wiele lepszy, niz cala reszta.
Gra pod wyniki roczne, zapracowanie na podatek a ze wiele osob i instytucji poprzedni rok zamknelo sie pod kreska to teraz maja szanse na zmniejszenie straty. Lokaty, ktore tak naprawde sa ponizej inflacji, nie dadza odpowiedniego zysku. Co innego akcje.....Wiec raczej trzeba sie skladniac ku wzrostom i czasowemu odbiciu, z zachowaniem wszelkiej ostroznosci. Kolejnepowazne turbulencje tuz przez koncem roku......
warren buffet / 2008-09-20 15:39 / 10-sięciotysiącznik na forum - LIDER rankingu
2 lata juz wiedzm nie bylo ;-)
modliszka / 2008-09-20 15:45 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Wreszcie mozna bylo zobaczyc potege ich sily :-)
Kenobi / 2008-09-20 15:14 / Uznany malkontent giełdowy
Na giełdzie nie ma takiego czegoś, jak zawsze...Takiego kryzysu jak obecny prawie nikt z obecnie żyjących nie widział.
modliszka / 2008-09-20 15:19 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
ale na gieldzie sa spadki i sa odbicia...nic wiecznie nie spada i nic wiecznie nie rosnie, kwestia wyczuwania gorek i dolkow....
Kenobi / 2008-09-20 15:29 / Uznany malkontent giełdowy
Wyszedł ktoś i powiedział coś, i mamy hossę....
Entebbe / 2008-09-20 15:56
Zazwyczaj tylko czytam,ale trudno sie juz dluzej powstrzymac widzac ten owczy ped ku hossie.Na podstawie czego? Desperackiego kroku(lub raczej mglistej zapowiedzi) splukanego rzadu Stanow? Dla mnie to tylko i wylacznie akt rozpaczy,ale co tam..Pewnie sie nie znam
Kenobi / 2008-09-20 16:04 / Uznany malkontent giełdowy
Rządu, którego za chwilę może nie być...
amigo2 / 2008-09-20 16:09 / Regulamin forum!
bedzie nastepny.................
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 15:17
właśnie napisałeś samą esencję tego co myślę
needle / 2008-09-20 15:10 / Bez rangi
otóż to...
...a dodatkowo taka teoria
za póltora tygodnia koniec wakacji, jak ludzie powracają będą potrzebować pieniędzy

zawiera kilka błędów:
1/ wakacje różnie się kończą dla różnych ludzi, a studeni to nawet w 1% nie stanmowią o sile giełd
2/zawsze się pisze,że potrzebują pienidzy na wakacje
3/jest nawet specjalne powiedzenie:
"w maju sprzedaj akcje i jedź na wakacje"

a co ja mam sądzić o całym wpisie Natalii...?
tu się zbierają ludzie o innych poglądach na życie i na ekonomię, o innych doświadczeniach życiowych oraz o innych oczekiwaniach odeń
nie sądzę też , abyś trafiła tu przypadkowo...
...mam zupełnie inne przemyślenia...
Kenobi / 2008-09-20 16:11 / Uznany malkontent giełdowy
Ale studenci mają też rodziny. Generalnie dlatego są zazwyczaj dołki na jesieni, bo w okresie letnim większość ludzi wypoczywa, a nie pracuje, a firmy często mają przestoje, przeznaczają ten okres na remonty itp. wiec i wyniki III kw. są słabsze. W tym roku nakłada się na to pogłębiająca się recesja, rosnące na świecie bezrobocie.
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 15:15
trafiłam zupełnie przypadkowo, przez przeglądanie artykułów w wyszukiwarce
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 15:10
tylko że droga modliszko jest teraz jedno ALE, gospodarka amerykańska praktycznie plajtuje a lepiej w tym roku na pewno już nie będzie i stąd wyciągam takie wnioski, spodziewam się raczej że ten lehman i aig to jest tylko wierzchołek góry lodowej, myślę że za parę tygodni zaczną się kolejne tego typu problemy, a nawet jakoś dziwnie jestem tego pewna, z reguły przeczucia nigdy mnie nie mylą chociaż jasnowidzem nie jestem
a już tak czysto logicznie myśląc, jeśli plajtuje duży amerykański bank z tradycjami to samo nasuwa się, że coś jest chyba tam nie tak, który bank będzie następny??? zapewne któryś będzie
Kenobi / 2008-09-20 15:28 / Uznany malkontent giełdowy
Obok LB zniknął Merrill Lynch, to samo grozi dwóm pozostałym (Morgan Stanley i Goldman Sachs). Kończy się pewna epoka, a reperkusje tego będą odczuwalne przez wiele lat. Tych bilionów na pokrycie strat nie wysypie jakiś czarodziej z rękawa tak jak niektórym, co na ekonomii się nie znają, wydawać się może...
barakuda / 2008-09-20 15:39 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Umarł król, niech żyje król....
Nie ma instytucji niezastąpionych... powiem Ci Ken więcej , nie ma ludzi niezastąpionych... gdybyś któregoś poranka znudził się naszym towarzystwem , to już wieczorem byłby ktoś .kto złowieszczy nie gorzej od Ciebie....zaręczam...:-)
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 15:32
chociaż jeden trzeźwy facet na forum, właśnie o tym mówię, że biliony zostały bezpowrotnie stracone więc jak dalej mogłoby być dobrze?!
amigo2 / 2008-09-20 15:38 / Regulamin forum!
oj nic z tego te biliony wroca na swoje miejsce + nalezne odsedki
i to w przeciagu kilku lat
barakuda / 2008-09-20 15:40 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
hehe...masz rację
w przyrodzie nic nie ginie- czasami zmienia właściciela...
modliszka / 2008-09-20 15:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Cala ta sytuacja byla zaplanowana.
Upadek banku ( precyzyjnie okreslony termin na wtorek+ problemy AIG , brak obnizki stop procentowych, brak reakcji na FED co do Lehmana, odwrocenie tendencji na surowcach i cala reszta - tuz przez trzeba wiedzmami....

O problemach wiedzielismy od dawna, ale co do daty publikacji tych wiadomosci, twierdze, ze byly precyzyjnie zaplanowane, a tylko po to, aby wlasnie pod koniec tego tygodnia wywolac zmiane tendu na gieldach, bynajmniej na jakis czas
Kenobi / 2008-09-20 15:36 / Uznany malkontent giełdowy
Tam sytuacja ich przerosła i nie panują nad nią całkowicie, a robienie chwilowej zadymy poprzez dorzucanie setek miliardów na rynek, to nie jest żadna zmiana trendu, tylko przesuwanie narastających coraz szybciej problemów, bo kończy się rok finansowy i są problemy z jego zamknięciem i trwa olbrzymia fala zwijania lewarów i umorzeń środków w funduszach.
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 15:25
przecież trend się nie zmienił, nawet nie udało się strat z początku tygodnia odrobić, coś chyba nie doczytałaś, ten piątek to raczej taki wybryk a nie zmiana trendu
Kenobi / 2008-09-20 15:57 / Uznany malkontent giełdowy
Pod wygasanie kontraktów i opcji plus zablokowanie możliwości krótkiej sprzedaży i dorzucenie na rynek kilkuset miliardów dolarów przez banki centralne, żeby nie było krachu, jaki wisiał w powietrzu. Ale to nie zmieniło w żaden sposób sytuacji.
modliszka / 2008-09-20 15:34 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
w dwa dni, tego jeszcze nie zauwazysz :-) musisz uzbroic sie w cierpliwosc ...:-)
nataliaa / 91.94.136.* / 2008-09-20 15:43
w lutym czy w lipcu jednodniowe wzrosty były dużo większe, i jedyne co zauważyłam to sinusoidę opadającą w dół
Longterm / 2008-09-20 15:08 / Mostek Zwyciężymy!
jeśli oczekujesz kolejnych okazji to one będą ale wywołane jedynie czynnikami zewnętrznymi i tylko ich się już teraz obawiam. Chodzi mi głównie o Iran...
skrew / 2008-09-20 14:51 / Bywalec forum
Nie uwierzycie, w fusach "Syriusz" na tydzień przed tymi wygłupami na giełdach postawił horoskop. Sam nie uwierzył w to co mu wychodziło. Czytajcie:
Aspekty na tydzień 8-15/09/08
http://lemansa.wordpress.com/
zbig$ / 2008-09-20 15:32 / Uznany gracz - weteran 93/94
eee, tam, uwierzymy bo czytamy, a po drugie gość zna sie na rzeczy, tj astrologii i gieldzie, wiec chyba troche wiezrył...)))
Amigo11 / 2008-09-20 14:40 / SAMA PRAWDA
Uważam że budowlanka nic nie urośnie już,
Będzie bum w budownictwie ale na giełdzie nie.
Tak jak z bańką internetową, była ona początkiem bumu w realnym świecie, ale na giełdzie to już hicior nie był.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:47
wreszcie, cenny post, co jakis czas ci sie zdarzy :)
zbig$ / 2008-09-20 15:34 / Uznany gracz - weteran 93/94
zadnego bumu nie będzie, bo deweloperzy zwijaja dzialalnosc poki co, a jest za mało fachowców, bo wyjechali, zostali w wiekszosci fuszerze i partacze, co sie wysoko cenią
barakuda / 2008-09-20 14:51 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
na moje oko, najbezpieczniej będzie w otoczeniu branży usługowej...szukajmy rzeczy zwykłych, potrzebnych codziennie i każdemu....
Longterm / 2008-09-20 14:54 / Mostek Zwyciężymy!
garnitury na przykład...podobno na recesji najlepiej się paradoksalnie sprzedają sobra luksusowe - więc moze jednak ten bytom?
Amigo11 / 2008-09-20 14:56 / SAMA PRAWDA
nie może-
TYLKO
Longterm / 2008-09-20 15:01 / Mostek Zwyciężymy!
własciwie żadna branża oprócz odzieżowej nie będzie rosła:)
Longterm / 2008-09-20 15:07 / Mostek Zwyciężymy!
niech tylko w Chinach coś tąpnie i nie będzie można sprowadzać badziewia
zbig$ / 2008-09-20 15:35 / Uznany gracz - weteran 93/94
obawiam sie, ze mocny złoty bedzie tu dzialal na niekorzysc - chinszczyzna i ciucholandy
amigo2 / 2008-09-20 15:48 / Regulamin forum!
to juz przeszłosc
teraz tylko pozadny gang z jeszcze lepszej firmy)))))))))
Lechu66 / 2008-09-20 14:37 / portfel / Pecunia non olet
Witam wszystkich !

Wytypowałem sobie kilkanaście spółek, które według mnie można już kupić. Oto one: 14ZACH, AMPLI, BORYSZEW, BUDOPOL, CAPITAL, CPENERGIA, DGA, ERGIS, HAWE, HUTMEN, IDMPL, IMPEXMET, JUPITER, KROSNO, LUBAWA, NOWA GALA, STORM.
Prosze o wasze opinie :). Pozdrawiam !
kalot / 2008-09-20 15:16 / portfel / Tysiącznik na forum
skoro pecunia non olet to nawet Karkosikowe są do przyjęcia, ale chyba nie przyjrzałeś się wszystkim spółkom jakie można kupować
oczywiście te co mam sądzę, że dadzą zarobić, ale już taki Stormm to jedynie spekulacyjnie może rosnąć

KROSNO, LUBAWA, NOWA GALA

te już wyglądają jakby się chciały wybić
a energetyka ma być oczkiem w głowie inwestorów z dużą kasą
to tyle na razie
zbig$ / 2008-09-20 15:38 / Uznany gracz - weteran 93/94
energetyke beda dolowac pod wejscie enei czy czegos tam z energii
Amigo11 / 2008-09-20 14:42 / SAMA PRAWDA
Jeszcze BYTOM, BARLINEK ale po emisji
i o2o
skrew / 2008-09-20 14:34 / Bywalec forum
" Prywatyzacja zysków - nacjonalizacja strat - jak w
bananowych republikach." - pisze *bolek77*, nóż choćby najbardziej zardzewiały sam się otwiera. W TVN na pytanie widza, gdzie podziewają się fizycznie wprowadzone na giełdę pieniądze, Tyszkoa z BOSSA wyjaśnia lapidarnie, że pieniądze z przyszłości przechodzą do przeszłości z pominięciem teraźniejszości. Niezłe, wręcz świetne.
zbig$ / 2008-09-20 15:40 / Uznany gracz - weteran 93/94
haha, świetne dla naiwniaków...
Wprowadzane najxczęsciej od naiwniaków lądują w kieszeniach cwaniaków i to teraz, dzis, na sesji...)))
Longterm / 2008-09-20 14:31 / Mostek Zwyciężymy!
Czy mi się wydaje czy ja Wersal widzę? Pamiętam że podczas ostatniego roku to nie byo dnia żeby ktoś kogos nie mieszał z błotem - sam tego doświadczyłem:) a teraz sami zalogowani, ewentualnie znani nielogo...dyskusja na poziomie...oj hossą mi to pachnie...przenieśli się na bankiera? siorbać bankier?
Batman / 2008-09-20 14:47 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Na fakt, szmatławych wpisów nie ma, dyskusja na poziomie, Wersal jak nic :-)
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:36
przyjda zas protony, spokojnie, pewnie na szychcie są =)
max303 / 2008-09-20 14:25 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
Niestety muszę was opuścić do jutrzejszego wieczora,a szkoda,na razie i do poczytania jutro wieczorkiem(:-)
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:25
odpoczywaj =)
max303 / 2008-09-20 14:26 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
thx(:-)
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy