Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Cóż to był za tydzień!

Cóż to był za tydzień!

Money.pl / 2008-09-19 17:43
Komentarze do wiadomości: Cóż to był za tydzień!.
Wyświetlaj:
modliszka / 2008-09-20 14:18 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Witam :-)
sobota poludnie, a tu tyle wpisow co za starych dobrych czasow :-) Ozwienie jakies nastapilo, milo-milo jeszcze jak sie zaczna nowe nicki pojawiac bedzie znak, ze "dawcy wyruszyli w swoja krucjate gieldowa".

Tydzien obfitowal w tyle wydarzen, ze jak sobie pomysle, ze na kolejne takie jazdy trzeba bedzie poczekac, gdzies do konca roku, to mi sie smutno robi :-( Woczas moze znow jakis bank upadnie, inny odsloni swoje problemy, FED dodrukuje kolejna partie zielonego, aby przywrocic rownowage....ech....:-) W cierpliwosc trzeba sie bedzie uzbroic, nie ma wyjscia :-)
Amigo11 / 2008-09-20 14:23 / SAMA PRAWDA

sobota poludnie, a tu tyle wpisow co za starych dobrych czasow :-) Ozwienie jakies
nastapilo,

Pogoda się spie-rdol-iła
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:29
zawsze sie mozna z małżonką pod kocem popieścic zamiast pisac na forum =)
modliszka / 2008-09-20 14:31 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Warren, troszke mnie nie bylo, wiec zapytam :-)
a Ty juz po, czy ciagle przed, zaobraczkowaniem ? :-))))
Amigo11 / 2008-09-20 14:38 / SAMA PRAWDA
To nie zaprosił Cie na wesele było było, tydzień temu, dlatego tak pusto tu było
tomtay / 2008-09-20 14:37 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
byłaś zaproszona na ślub? ;))
no więc właśnie ja też nie, zatem jeszcze przed :)))
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:36
przed :p
modliszka / 2008-09-20 14:43 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
strasznie sie ociagasz ;-) :p
tomtay / 2008-09-20 14:50 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
to samo wczoraj usłyszałem, a potem była awantura i że za dużo
siedze na forum i na giełdzie,aż musiałem zainwestować w nowe kozaczki,
a dziś całe rano bałem się wyjść spod kołdry :)
modliszka / 2008-09-20 14:55 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Przekupna ta Twoja baba :-))))
ale ma szczescie ;-)
tomtay / 2008-09-20 15:17 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
nie, przekupna nie jest, a poszlismy po kurtke dla mnie, ale jakaś taka smutna była ta moja Pani, że kupiłem jej buty na poprawe humoru i sobie cztery Harnasie bo były na promo po 2zł. i wrócilismy do domu :))
kalot / 2008-09-20 15:22 / portfel / Tysiącznik na forum
4HArnasie za jedne kozaczki...i to ma być sprawiedliwość i równouprawnienie
no chyba, że buty były z supermarketu i w dodatku w promocji, a piwo w hotelowym barku;]
barakuda / 2008-09-20 14:55 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
podkrążone oczy... wiotkie mięśnie...ogólne "wyplucie"...
echchch...pamiętam....:-)
modliszka / 2008-09-20 14:25 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
to tez :-)
max303 / 2008-09-20 14:25 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
w Poznaniu właśnie się rozpogodziło(:-))
barakuda / 2008-09-20 14:15 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Nasze forum staje się powoli doskonałą płaszczyzną wymiany (ścierania się ) poglądów,wymiany info z najróżniejszych źródeł , artykułowania oczekiwań i marzeń, promocji i "antypromocji " posunięć inwestorskich.... i to bardzo dobrze.
Jest jednak podział na forum , który ( wydaje mi się) nie został jeszcze nazwany...
To podział na teoretyków -znawców makroekonomii i całego obrzeża oraz praktyków- zwyczajnych graczy, hazardzistów, inwestorów wszelkiej krótko-, długoterminowej i innej maści.
Podział ten jest o tyle pozytywny , że pozwala na dokształcanie wzajemne obu grup , ale i niebezpieczny ....
Rodzi bowiem konflikty i waśnie nierozwiązywalne....
Jak może bowiem gracz , który właśnie zakończył DT z wynikiem +15% czytać ze spokojem dywagacje n.t :jutro koniec świata ...a argumenty?... padł jakiś bank na innej półkuli, zastrajkowali górnicy w kopalni miedzi na antypodach, jakiś Niezwykle Ważny Analityk zza Wielkiej Wody powiedział , że...ble,ble,ble...
Z drugiej strony : jak może teoretyk ,z głową nabitą Makromądrościami ,czytać ze spokojem o tym jak spekulanci naganiają się nawzajem na zakup walorów dawno skazanych( przez teorię ) na bankructwo...
Pojawiają się wtedy "rozjemcy" , którzy wylewają na wzburzone wody teksty typu : płyń z trendem, nie walcz z rynkiem...i inne gładkie "cytaty"...
Nic to jednak nie daje : są nadal tacy, którzy słysząc niemożliwe!, robią wszystko , żeby udowodnić coś odwrotnego...:-)
Gdyby trzmiel wiedział ile waży, nigdy nie wzbiłby się w powietrze. Prawa fizyki nie pozwalają.
Gdyby praktyk bez reszty zawierzył teoretykowi, zginęliby obaj z głodu . Niepracujący praktyk ( bo recesja) nie zapłaciłby za analizy teoretykowi(piszącemu o recesji)...:-)
Amigo11 / 2008-09-20 14:28 / SAMA PRAWDA
A Ty do której grupy należysz??
barakuda / 2008-09-20 14:32 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
najbliżej mi do trzmiela...:-)
Longterm / 2008-09-20 14:25 / Mostek Zwyciężymy!
bardzo mądrze napisałeś ale moim zdaniem gracz giełdowy powinien tykle się znać na ekonomii co Kubica na mechanice pojazdowej:)
mikepolarny / 2008-09-20 14:40 / portfel / Bywalec forum
heh w zyciu wiekszej bzdury nie czytalem.jak mozna sie nie znac na ekonomii i odnosci sukcesy na gieldzie?.Przeciez to jest kompletne zaprzeczenieTo samo z Kubica ktory uchodzi za jednego z wiekszych znawcow mechaniki wsrod kierowcow.Kto ma podawac optynmalne ustawienia jak nie kierowca?.Tak samo bylo z Gollobem ktory odnosil sukcesy min.dzieki temu ze na budowe swojego motoru znal od podszewki i razem z mechanikiem optymalizowali rozwiazania.ekonomia dla inwestora gieldowego to podstawa bytu.bez umiejetnosci odczytania raportu,sytuacji mikro i makro,trendow w gospodarce tysiaca informacji atakaujacych codziennie inwestor piniesie kleske.
Longterm / 2008-09-20 14:49 / Mostek Zwyciężymy!
pełna zgoda ale podstawy a nie inżynieria:) co według Ciebie jest ważniejsze - mechanika czy umiejętność jazdy czyli tzw "jaja"?
mikepolarny / 2008-09-20 15:04 / portfel / Bywalec forum
gdyby Kubica mial tylko tzw"jaja" to by nic znaczyl dla BMW bez umiejetnosci przekazania mechanikom swoich opinii.to ejst prosta zaleznosc.mechanik jest potzrebny Kubicy a Kubica mechanikowi.Na gieldzie jest identycznie do zarobku sa potzrebne jaja jak i znajomosc ekonomii.
Longterm / 2008-09-20 15:17 / Mostek Zwyciężymy!
nie musisz mi tego tłumaczyć. mój pierwszy wpis nie był ironiczny. chodzi mi o to że Robert raczej zna podstawy mechaniki - to nie jest jego praca. Zdecydowanie więcej czasu musi spędzać na praktyce czyli jeździe na symulatorach i w realu. pozdrawiam
mikepolarny / 2008-09-20 15:06 / portfel / Bywalec forum
zrestza o czym my gadamy gielda wywodzi sie z ekonomicznego obszaru wiec spor w tej kwestii jest zupelnie bezwartosciowy.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:29
a skad wiesz czy on sie nie zna :D
Longterm / 2008-09-20 14:32 / Mostek Zwyciężymy!
najwięksi mistrzowie się właśnie znają...najlepszy był Schumacher bo wiedział od razu co jest nie tak z bolidem...Kubica też podobno jest kozak w mechanice
needle / 2008-09-20 14:21 / Bez rangi
ładny wpis:
a ten fragment poniższy:
Gdyby trzmiel wiedział ile waży, nigdy nie wzbiłby się w powietrze
był sztandarowym hasłem walczącego przez wiele lat z komuną, a zmarłego przedwcześnie (kilka msc temu) senatora Andrzeja Tadeusza Mazurkiewicza

PS...z tym, że On powoływał się na bąka;-)
modliszka / 2008-09-20 14:27 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
To prawda, ladny :-)
a powiedzenie o trzmielo-baku, slysze po raz pierwszy :-)
skrew / 2008-09-20 14:44 / Bywalec forum
sorry, ta wiedza przychodzi z wiekiem lub przed oslepnięciem od czytania
Amigo11 / 2008-09-20 14:22 / SAMA PRAWDA
A ja bym stawiał na Niesiołowskiego
needle / 2008-09-20 14:24 / Bez rangi
stawiasz, że zmarł,
stawiasz jemu,
czy...stawiasz bąka?
Amigo11 / 2008-09-20 14:25 / SAMA PRAWDA
Stawiam że to jego powiedzenie
needle / 2008-09-20 14:42 / Bez rangi
ja podejrzewam, że ma ono starszy żywot niż sądzimy...
...ale od ATM słyszałem je nieraz a od SN nigdy
i jak to nieraz w życiu bywa nie zawsze wyuczony/wykonywany zawód determinuje analogiczne z nim quizy/bon moty/anegdotki/żarciki/porównania
barakuda / 2008-09-20 14:41 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Po raz pierwszy usłyszałem to od mojego nauczyciela biologii w liceum. Podejrzewam , że w tamtych czasach nikt nie znal ani p. Mazurkiewicza, ani p. Niesiołowskiego( pozostaję z pełnym szacunkiem dla obu).
needle / 2008-09-20 14:48 / Bez rangi
jeśli by się okazało, że "kiblowałeś" kilkanaście lat to bym zakwestionował tą śmiałą teorię;-)
a tak na poważnie SN należał do Ruchu (chcieli wysadzić pomnik w Poroninie;-)
i skoro rozbiła ich bezpieka to widać, że ich znali (liderem był zasiadający w sejmie Czuma, towarzyszyli mu bracia, a jednym z liderów był brat SN - Myszkiewicz-Niesiołowski)
ATM -znacznie młodszy, ale też działał już przed stanem wojennym
Amigo11 / 2008-09-20 14:43 / SAMA PRAWDA
Niesioł to poprostu spec od robactwa stąd moje przypuszczenia
barakuda / 2008-09-20 14:47 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Nigdy nie lekceważ, jeśli nie chcesz być lekceważony....
Amigo11 / 2008-09-20 14:50 / SAMA PRAWDA
Ale to poważnie spec od robali i to dosyć szacowny
barakuda / 2008-09-20 14:57 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
A gdybyś napisał: Prof. Niesiołowski - specjalista od entomologii...
stałoby się coś?
zbig$ / 2008-09-20 15:47 / Uznany gracz - weteran 93/94
No nie przeszłoby mi przez klawiaturę - jego wyczyny są całkowitym zaprzeczeniem szacowności profesorskiej
magic hoosa / 83.29.225.* / 2008-09-20 14:10
I tak informacja zdominowała materialnie i ideowo doszczętnie wszystko. Wystarczy pare zdań rzuconych w eter, by rozszalały tłum zmienił całkowice front. Klucz działania jest zawsze niezmienny i taki sam od zarania dziejówy.Ogłupić i złupić masy. Kto umie tym kluczem sie posługiwać, na pewno ani w tamten piątek nie stracił, ani w najbliższy poniedziałek nie straci. Przyroda bardzo dba o to żeby zbilansować wzloty i upadki. Dlatego nadchodzący tydzień będzie dla tłumu bardzo bolesny.
skrew / 2008-09-20 14:08 / Bywalec forum
Kto by się nie cieszył. Tyle problemów z głowy. A teraz łyżka dziegciu, sam gdybym miał bank to ukryłbym pieniądze i czym prędzej szukał sposobu na upadłość. Białe flagi, tego się spodziewam. Wypełznie robactwo, wysypią się trupy z szaf, Pandora wyprze się swojej puszki. No chyba, żeby nie.
Mieczyslaw / 2008-09-20 14:07 / Uznany Gracz Giełdowy
Z zapytaniem do tych madralinskich , w takim razie jakie byloby nalepsze rozwiazanie ? Fed mial doprowadzic do upadku AIG ? siedziec i przygladac sie z boku ?

Papierooowy dolaaar z nieba spaadl :)
bolek77 / 2008-09-20 14:15 / portfel / Uparty Osiołek
Z AIG sprawa jest czysta.
Dostali kredyt, na takich warunkach, że ja bym go w życiu nie wziął (LIBOR+8,5%)
bolek77 / 2008-09-20 14:19 / portfel / Uparty Osiołek
Ale z zakazem short selling, a szczególnie z zapisem: This Order shall be effective immediately - w trakcie sesji 18.09.2009 to już s************.
Zielarz / 2008-09-20 14:15 / Uparty Gracz Giełdowy
pomocy nalezalo udzielic ludziom a nie bankom !
tym co sie zapozyczyli I placili normalnie. Gwarancje ulokowanego kapitalu zapewnic. A banki z ich glupimi zarzadzajacymi - niech zdychaja, niech do nich komornik odwiedzi i niech ich zlicytuja.
pomoc ludziom a nie bankom !
ale to niestety nierealne w tym systemie. Za duzo bylo wspolnych bankietow ... za duzo razy reka reke umyla ...
needle / 2008-09-20 14:22 / Bez rangi
to ważna kwestia tu poruszona

2008-09-20 14:15:08 | *.*.*.* | Zielarz [ Portfel ] [ Tysiącznik na forum ]
pomocy nalezalo udzielic ludziom a nie bankom !
tym co sie zapozyczyli I placili normalnie


i z tym się zgadzam
Batman / 2008-09-20 14:12 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Fed powinienby niedopuścić do udzielania kredytów niewiarygodnym kredytobiorcom. Powinni do p****** wszyscy za to pójść i jeszcze odszkodowanie z własnej kieszeni zapłacić. Co to za nadzór jest. Za co oni wynagrodzenie tam pobierają? Za spanie za biurkiem, a potem nagle akcję ratunkową organizują po fakcie?

Wiadomo, że ratowanie to teraz jest jedyne rozwiązanie, aby nie było ogólnego chaosu, który jest rozwiązaniem najgorszym. Ale nikt przy tym wszystkim nie odpowiada za te wcześniejsze błędy.
Mieczyslaw / 2008-09-20 14:17 / Uznany Gracz Giełdowy
przeciez Ci ktorzy odpowiadali za nadzor doskonale wiedzieli co sie moze stac, jestem pewien ze co niektorym bylo to nawet na reke , popatrz ile jest teraz tanich akcji na rynku, firm z fundamentami , bogaci chca byc coraz bogatsi , po co kupowac drogo skoro mozna taniej ?
Warren juz chce przejmowac , skupowac , po co ? dobry wujek ? dlaczego nie przejmowal dwa lata temu ?
mikepolarny / 2008-09-20 14:47 / portfel / Bywalec forum
bo zaprzeczylby swojej strategii inwestowania dzieki ktorej dorobil sie fortuny.Z drugiej strony nie kierowalbym sie tym ze Buffett zainwestowal gdzies pieniadze,takie glosy slychac bylo juz pol roku temu(zakupil cos w szwajcarii jezeli sie nie myle).spojrzcie na indeksy w usa,wiadomym jest ze lecimy niedlugo nizej niz bylismy.1800 tam czekam na nastepne zakupy.
Longterm / 2008-09-20 14:16 / Mostek Zwyciężymy!
to nie tylko chodziło o subprime i że kredytów nie mogą spłacać - od tego się zaczęło ale to nie jest powód kryzysu
gien1 / 2008-09-20 14:12 / portfel / Bywalec forum
AIG i reszta tego towarzycha same się doprowadziły do upadku:o) A cała amerykańska gospodarka za to zapłaci. Ja nie widzę w tym żadnej pozytywnej informacji.
A jeśli już, to jest ona pozytywna dla sektora finansowego, a negatywna dla reszty gospodarki, która będzie pracowała na siebie i na tych cfaniakufff...
Batman / 2008-09-20 13:32 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Jak tak patrzę na to co się dzieje w USA i na powiązania rynków finansowych z Polską i cały ten kapitalizm to niedobrze mi się robi. Na siłę składki z mojego wynagrodzenia są ładowane do funduszy emerytalnych czy mi się to podoba czy nie. Te fundusze z kolei kupują drogie akcje na jakiejś tam chorej hossie wywołanej przez spekulantów rodem z USA. Potem tam jest krach, przechodzi to na nasz rynek akcji i w efekcie przekłada się na moją emeryturę. Gdzie tu jest jakaś sprawiedliwość? Tak na prawdę to nie tylko podatnik amerykański finansuje to całe gówno spekulacyjnej bańki ale tak na prawdę my wszyscy naszymi emeryturami.
Longterm / 2008-09-20 14:09 / Mostek Zwyciężymy!
Batman jest na to sposób który najbogatsi Polacy już dawno znaleźli. Płacisz podatki w Luxemburgu albo na Cyprze. Jeśli nie chcesz się bawić w częste podróże do tych krajów żeby załatwiać formalności możesz przecież w Polsce ustalić sobie z szefem bądź sam sobie jako szef minimalną pensję a reszte masz pod stołem i sam na emeryturę sobie inwestujesz:)
Longterm / 2008-09-20 14:10 / Mostek Zwyciężymy!
także pamiętaj nigdy nie narzekaj na system...walcz z nim
gien1 / 2008-09-20 13:48 / portfel / Bywalec forum
A mnie to się nawet wydaje, że rządowy projekt dotyczący wypłat emerytur z OFE jest odpowiedzią na obecny kryzys sektora finansowego. Taką pomocną dłonią, którą przyszły polski emeryt wyciąga w stronę międzynarodowej finansjery.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 13:44
ja tego w ogole nie moge pojac, jak moja enerytura zalezy od takiego czegos jak: akcje.

przeciez cena akcji zalezy od popytu podazy

jak mozna uzalezniac te 2 rzeczy od siebie ?? chore
N70 / 2008-09-20 13:46 / portfel / Forex trejder
Jak inaczej wyobrazasz sobie system emerytalny? Jest jakies bardziej efektywne wyjscie?
needle / 2008-09-20 14:16 / Bez rangi
a zastanów się, czy ten nie jest najlepszy z możliwych...
...owszem, gdybyśmy we dwóch usiedli znaleźlibyśmy kilka lepszych rozwiązeń wg obecnego systemu (zakładam, że już po 2 w głowie mamy;-)
pomyśl chwilę co się działo do tej pory z pieniędzmi na emerytury
gdybym miał wątpliwości, że masz pojęcie jaki był mechanizm nie napisałbym Ci tego postu
pamiętaj...w innych krajach mają systemy gorsze!!!
co nie znaczy, że nie można ulepszyć
tomtay / 2008-09-20 14:46 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
ja bym zaproponował taki system emerytalny:
każdy ludek ma zalożone konto w banku i wplaca mu zakład pracy część poborów,
a prawo do dysponowania tym i pieniędzmi nabywa się w wieku 60lat.,
bank przez x lat zobowiązuje sie nalezycie dbać o powierzone pieniądze,
oraz oprocentować je nie mniej niż wynosi inflacja w danym roku..
taki troszke sobie wymysliłem systemik :))
needle / 2008-09-20 14:51 / Bez rangi
niewiele się różni od dzisiejszego!
a to:
bank przez x lat zobowiązuje sie nalezycie dbać o powierzone pieniądze

sam wiesz jak wygląda...
...pomijając, ze to właśnie OFE!!! (cząstki banków!!
tomtay / 2008-09-20 15:10 / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
troche się różni, bo dzis wpłacam jeszcze do zus pieniądze, których i tak nie zobacze, a ja bym wolał, żeby cała suma leżała w banku i żeby jej inflacja nie zjadła, musle że nazbierało by się troche przez 40 lat., minimum 300k. plus odsetki miałby 60-latek, przy założeniu, że pobierał małą pensję, a ludek który zarabia powiedzmy 2.5 dziś na rękę przez 40 lat uzbierałby 500k. i są to oczywiście kwoty orientacyjne zależne od lat pracy i wysokości pensji :))
acha i oczywiscie jak sie osobie starszej zemrze to nie ma tak, że bank kładzie łapke, tylko np. kwota jest dzielona i wpływa na konta spadkobierców (wykluczam wypłatę w gotówce, gdyz wnuczęta mogły by babci oraz dziadkowi źle życzyć)
Batman / 2008-09-20 13:57 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Byłoby to efektywne, gdyby rynki finansowe były lepiej regulowane a nie podatne na takie wahania i bańki spekulacyjne. Jeżeli rzeczywiście będzie niedługo krach w USA i rozleje się to na cały świat to parę lat potrwa zanim się z niego wyjdzie. A jak ktoś ma już niewiele do emerytury to przyjmie na klatę efekt takiego kryzysu. Moim zdaniem powiązanie systemu emerytalnego z giełdą jest chore, gdyż dla jednych którzy mają szczęście trafić w lepsze lata giełdy to będzie bardziej efektywne, a dla tych co mają pecha bo się trochę nie we właściwym czasie urodzili to będzie dramat.
Batman / 2008-09-20 14:00 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Już dziś piszą w mediach oszczędzajcie w III filarze czyli sami dbajcie o swoją emeryturę bo z funduszy emerytalnych to racje głodowe się dostanie ... po jasną cholerę w ogóle są te fundusze, niech mi całą tą składkę dadzą to sobie ją w tym III filarze sam zainwestuje i sam będę miał do siebie pretensję jak źle zainwestuje, a nie oddawać te pieniądze tym złodziejskim funduszom, które jeszcze zarabiają na zarządzaniu tymi środkami powodując ich dodatkowe uszczuplenie
bolek77 / 2008-09-20 14:04 / portfel / Uparty Osiołek

niech mi całą tą składkę dadzą

Całą tzn tak ok 1/3 składki bo reszta idzie na bieżące płatności.
Batman / 2008-09-20 14:08 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Miałem na myśli tą część składki, która jest odprowadana do funduszy emerytalnych
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 13:53
ja chce kwote brutto jako netto :)

sam chce byc odpowiedzialny za swoje pieniadze i zycie :)
N70 / 2008-09-20 13:58 / portfel / Forex trejder
Z tym sie calkowicie zgadzam. Tylko czuje ze 3/4 spoleczenstwa zaczelaby myslec o emeryturze po 50, bez zadnych oszczednosci i funduszy. Nie ma w narodzie kultury oszczedzania, niestety.
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:02
to ich sprawa. powyzej 18 roku zycia maja pełną kontrole, pełną swiadomosc, pelen wpływ na zycie.

jak sie obudzą po 50 to ich sprawa, karton i pod most. albo ktos jest odpowiedzialny albo nie. a tak, na jednym wozku sie jedzie.
bolek77 / 2008-09-20 14:10 / portfel / Uparty Osiołek

karton i pod most

No to mostostale ruszą w górę bo mostów mamy za mało:)))
amigo2 / 2008-09-20 14:08 / Regulamin forum!
oj nie całkiem ich sprawa
zastanow sie ok 40% społeczenstwa wykorzystało by srodki wnallezyty sposob
potrafia zarzadzan odłozyc ,pozostałe60% przechleje wydaa na dziwki taki narod))))))))
jak wtedy bedzie wygladał nasz kraj
Batman / 2008-09-20 14:05 / portfel / Uznany Gracz Giełdowy
Zgadzam się całkowicie ... z jednej strony wciskają nam liberalizm, wolny rynek, drapieżny kapitalizm, a z drugiej strony jakąś pseudo-troskę o emerytów, która tak naprawdę to bujda, a w rzeczywistości to chodzi o to aby się dorwać do cudzych pieniędzy i nimi obracać, pobierać opłaty za zarządzanie itd. itp.
Amigo11 / 2008-09-20 14:09 / SAMA PRAWDA
Mamy też demokracje a większość chce żeby państwo brało składkę a potem płaciło emeryturę, taka jest prawda
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 14:14
bo co ma powiedziec
krzysiek29 / 2008-09-20 13:52 / Uznany Gracz Giełdowy
forex-:)
bolek77 / 2008-09-20 13:32 / portfel / Uparty Osiołek
Przeczytałem sobie Emergency Order o zakazie krótkiej sprzedaży (nie chodzi o naked short selling tylko każdą short selling za pożyczone akcje)

http://www.sec.gov/rules/other/2008/34-58592.pdf

I jedna rzecz mnie zastanawia. Jeżeli wprowadzono to, po to aby zapobiec cytuję: "excessive fluctuations of securities prices". To dlaczego w tym czasie nie zakazano long buying, tzn kupowania akcji na kredyt?

Przecież to zapobiegłoby "fluktuacjom" w druga stronę.
dumian / 2008-09-20 13:47
nie ma zagrozenia na wzrosty spekulacyjne ...sprawa jest prosta...rwystarczy dobrze spojrzec na wykresy ...od poniedzialku lecimy moi drodzy....
max303 / 2008-09-20 13:49 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
dokąd?
dumian / 2008-09-20 13:59
na poczatek 2100...poniewaz jest to piata podfala w fali 3 w C...pozniej konsolidacja pomiedzy 2100-2400 i jedziemy dalje z koksem....tylko ostrzegam prezed zakupami
zbyś / 2008-09-20 13:37 / Tysiącznik na forum
bo tylko jeden kierunek jest właściwy, ale rynek nie jest głupi i tak powróci do swojego trendu, bo przecież żaden problem nie został rozwiązany, a pompowanie dodatkowych pieniędzy spowoduje tylko większa inflację
gien1 / 2008-09-20 13:31 / portfel / Bywalec forum
Widziałem w kiosku gazetę wyborczą. Na pierwszej stronie duży tytuł "Giełdy uciekły spod noża".
Optymistyczne?;o)
bolek77 / 2008-09-20 13:34 / portfel / Uparty Osiołek
Pamietaj że GW ma powiązania finasowe z Georgem Sorosem.
On płaci oni piszą.
Ale oficjalnie nikt nikomu nic nie zleca
amigo2 / 2008-09-20 13:33 / Regulamin forum!
a ja własnie czytam))))))))
jeszcze wiekszy i tez na pierwszej
BITWA POLAKOW Z TALIBAMI))))))))))
nataliaa / 79.162.17.* / 2008-09-20 12:47
uważam, że takie deklaracje fed i rządu co do "zajęcia się" tym całym bałaganem to czysta abstrakcja, przecież to podatnicy ponoszą koszt czyjejś głupoty, zapewne się to nie uda, może pomoże na kilka najbliższych sesji tak jak to było z tym obcinaniem stóp a dzisiaj są właśnie tego fatalne następstwa, mam przeczucie że będziemy mieli kryzys gospodarczy taki jak kilkadziesiąt lat temu, całego tego "goowna" nie da się zasłonić ciągłym dodrukiem pieniędzy i pseudoratowaniem gigantów za pieniądze podatników, to jest mieszanka katastrofalna, ciekawe jaka kolejka chętnych do federalnych pieniędzy się teraz ustawi i kto następny będzie chciał ogłosić bankructwo, żeby dostać kasę, inflację i deficyt w stanach już lepiej przemilczeć :((( napiszcie co o tym sądzicie?
Ciułacz / 2008-09-20 13:33 / portfel / Mistrz gry: „Najlepsze spółki tygodnia"
Mam parę groszy do zainwestowania bo właśnie pozbywam się jednej nieruchomości i od jakiegoś czasu śledzę GPW i wasze forum.Co prawda od kilkunastu tygodni zainwestowałem na giełdzie trochę ponad 5tys ale ciągle niemam doświadczenia .
Może na początek byście może mi coś doradzili !Myślę i o inwestycji kilkuletniej.
Bendę wdzieczny za podpowiedz.
Longterm / 2008-09-20 13:27 / Mostek Zwyciężymy!
a co jeśli kiedyś obywatele USA nie będą musieli płacić wogóle podatków bo zyski z AIG, Fannie & Freddie i uratowanych banków wystarczą na wydatki państwa...future comunism? ale dlaczego nie?
krzysiek29 / 2008-09-20 12:52 / Uznany Gracz Giełdowy
To powiedz co mieli zrobic?
Mieli zostawic rynek sobie to dopiero bylaby katastrofa nastapilaby lawina. Kazdemu latwo ganic rzad USA i FED ale w obecnej sytuacji co innego moga zrobic. Fakt, ze dopuscili do tego calego balaganu teraz musza niemu zapobiec to ze jest potezny deficyt rowniez wiec beda to robic wszystkim sposobami co sie da i nie dopuszcza do upadku systemu finansowego krwiobiegu calej gospodarki
bolek77 / 2008-09-20 13:03 / portfel / Uparty Osiołek

Mieli zostawic rynek sobie to dopiero byłaby katastrofa nastąpilaby lawina

Lawina by nastąpiła na giełdzie, a tak to będzie lawina w gospodarce.
Kołdra jest niestety zbyt krótka i teraz chodzi tylko o to kto na kogo będzie pracował?
krzysiek29 / 2008-09-20 13:10 / Uznany Gracz Giełdowy
Na gieldzie nie powiedzialbym to pociagneloby duzo wiecej i duzo mocniej nie zapominajmy ze jest to kryzys finansowy a nie technologiczny czy inny. Jak mozna dopuscic do upadku sektora finansowego na ktorym sie wszystko opiera nie mozna i tyle. Ciekawe jak w Polsce upadlby PKO lub PEKAO jak reakcja bylaby ulicy a jaka rzadu???
bolek77 / 2008-09-20 13:20 / portfel / Uparty Osiołek
Mylisz dwie sprawy.
Ochrona płynności banków na okolicznośc reakcji "ulicy" i ochronę strat banków, które powstały z powodu lekkomyślności zarządzających.

Prywatyzacja zysków - nacjonalizacja strat - jak w bananowych republikach.
max303 / 2008-09-20 12:58 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
"Mieli zostawic rynek sobie to dopiero bylaby katastrofa nastapilaby lawina", to by była hipergigamax promocja(:-))))))))))))))))))))
amigo2 / 2008-09-20 13:06 / Regulamin forum!
po ktorej nie miało by sensu kupowanie akcji przez najblizsze 10-15 lat))))))))))
WB miałby wtedy____________________________________________________
max303 / 2008-09-20 13:08 / Pogromca naganiaczy i malkontentów
(:-)))))))))))),nasze polskie banki spółdzielcze z łachy mogłyby kupić paru bankrutów z USA lub UK (:-))))))))))))))))))))))))
krzysiek29 / 2008-09-20 13:01 / Uznany Gracz Giełdowy
i upadek calego systemu bo to by sie nakrecalo -:)
barakuda / 2008-09-20 12:22 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
2008-09-20 11:39:46 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
Re: Cóż to był za tydzień! [1]
żeby była hossa , to potrzeba jak pisze Warren akumulacji akcji , uważacie że ktoś
będzie ciągną wykresy bez akcji , pytam się po co ?
===================================
myślę , że się spóźniłaś ... akumulacja na ukończeniu
B ardzo
E fektywny
S posób
S trząsania
A matorów
barakuda / 2008-09-20 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
Posłuchałem w TVN 24 niejakiego Piotra Ikonowicza...(na tematy ekonomiczne)
Olśnienie !!!!!
Znam twarz Naszego Znakomitego Kolegi ..........:-))))
yayurek / 2008-09-20 12:35 / Kompulsywny looser na forum
Ikenowicz? coś kojarzę
anna. / 2008-09-20 12:17 / Uznany Gracz Giełdowy
P. Kuczyński.............Przy okazji ważna uwaga: fundusze mają mnóstwo gotówki. Mają jej nawet stanowczo za dużo. Dlatego też przestały likwidować aktywa. Przy byle okazji ta gotówka może zostać użyta na rynku akcji podnosząc mocno indeksy giełdowe. Stąd zresztą utrzymujące się od paru dni olbrzymie obroty na giełdach. Dlatego też podtrzymuję to, co mówię od dawna: ostatni kwartał powinien być dla akcji bardzo dobry.

Zazwyczaj nie ma racji , ale tym razem może być inaczej :)

Był strach o krach teraz tego nie ma , USA staje na głowie i robi co może. Jeśli projekty rządu USA będą zadowalające to indeksy będą nadal rosły. Nie jest to początek hossy ,ale odbicie może być .... do 2650 ( wariant optymistyczny )
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 12:24
ja myslalem ze jak przyjdzie hossa to my tu dyskutujemy o 5000-8000 pkt na wig20 :)

ale skoro wy w takich opcyjach widzicie to spox :)

ps. kuczyn mowi o wzrostach, lol
anna. / 2008-09-20 12:30 / Uznany Gracz Giełdowy
Zanim zacznie się hossa to jeszcze poszarpie tak mi się wydaje. Po spadku o 500 pkt + plotki ,musiało przyjść odbicie .
Zastanawiam się czemu rośnie złoto , to nie przemawia za hossą .
barakuda / 2008-09-20 12:37 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację

rośnie złoto ,

czyżby???
bolek77 / 2008-09-20 12:46 / portfel / Uparty Osiołek
15.09 - 770$
19.07 - 870$

Jak dla mnie rośnie:))
A że w międzyczasie 915$ to już inna sprawa.
anna. / 2008-09-20 12:40 / Uznany Gracz Giełdowy
w piątek +3.24% tak mam w Bosiu
krzysiek29 / 2008-09-20 12:46 / Uznany Gracz Giełdowy
GOLD SPOT 858.50 -4.05%
bolek77 / 2008-09-20 12:50 / portfel / Uparty Osiołek
W rozbiciu na godziny:
czwartek 19:00 - 915$
piatek 10:00 - 825 $
piątek 22:00 - 873 $

W piątek rosło razem z giełdą.
anna. / 2008-09-20 12:47 / Uznany Gracz Giełdowy
http://stooq.pl/q/?s=gc.f&d=20080919
yayurek / 2008-09-20 12:14 / Kompulsywny looser na forum
http://www.tradertom.com/analysis.htm
zbig$ / 2008-09-20 12:21 / Uznany gracz - weteran 93/94
najlepsze jest "dead cat bounce."...)))
krzysiek29 / 2008-09-20 12:19 / Uznany Gracz Giełdowy
http://stockcharts.com/def/servlet/Favorites.CServlet?obj=ID2393449
krzysiek29 / 2008-09-20 12:02 / Uznany Gracz Giełdowy
Co do akumulacji masa papierow wlasnie jest w tym stadium a Alchemia,HTL juz nawet wyzej-:)
zbig$ / 2008-09-20 12:08 / Uznany gracz - weteran 93/94
htl zaczelo hosse prawdop.
zbig$ / 2008-09-20 12:09 / Uznany gracz - weteran 93/94
alcjak sie nie odbije od 9,3 to chyba tez
krzysiek29 / 2008-09-20 12:16 / Uznany Gracz Giełdowy
i bedzie takich papierow coraz wiecej naprawde na masie walorow jest akumulacja a to ze Wig 20 rzadzi sie swoimi prawami to inna sprawa. A jeszcze jedno coraz wiecej jest takich paierow jak Alchemia i HTL
zbig$ / 2008-09-20 12:23 / Uznany gracz - weteran 93/94
stx nie chcieli puscic ponizej 1,8, a jak pucili to rano i na krotko, a wczoraj zaczelo sie niezle zarcie na obrotach...albo wzieli, albo wywalili...jak nie spadnie, znaczy koniec bessy i h0osa tamze
barakuda / 2008-09-20 12:36 / Uznany Gracz Giełdowy - przez aklamację
zobacz CST, Polsat (odwr. RGR),LTS(W),PKO BP obroniona linia wsparcia long term. BIO,SNW,MST,SWZ,długa płaska..:-), i wiele innych..
krzysiek29 / 2008-09-20 12:35 / Uznany Gracz Giełdowy
dokladnie-:)
amigo2 / 2008-09-20 12:28 / Regulamin forum!
nic tylko SIORBAC
zbig$ / 2008-09-20 11:56 / Uznany gracz - weteran 93/94
2008-09-20 11:26:44 | *.*.*.* | brydzia [ Uznany Gracz Giełdowy ]
ja pytam o nasz wig , bo rynek ręcznie sterowany mnie nie interesuje
----------------
hahaha...)))
a nasz to jak, nożnie sterują???
...)))
brydzia / 2008-09-20 12:02 / 10-sięciotysiącznik na forum
no u nas nikt giełdy nie zamyka albo w nocy nie zmienia zasad gry, można by powiedzieć że nasz rynek jest całkiem dojrzały


znaczy muszę się z Tobą zgodzić bo po tej bazie na nowej serii było widać że arbitraż z zagranicy wyszedł już z S na starej serii na początku tygodnia , LOP coraz mniejszy może będzie teraz ta Warrenowa akumulacja ,
zbig$ / 2008-09-20 12:11 / Uznany gracz - weteran 93/94
dojrzaly, ale jakby wypadl trup z jakiejs szafy, bysmy testowali te dojrzalosc...)))
warren b. / 195.205.143.* / 2008-09-20 12:06
ta zmiana reguł gry wyjdzie im bokiem predzej czy pozniej. sobie moga zawieszac krotka sprzedaz....

socjalizm byl na swiecie przerabiany i wyszlo jak wyszlo
zbig$ / 2008-09-20 12:27 / Uznany gracz - weteran 93/94
ale kapitalizm sie skoncczyl w usa w chwili, kiedy dopuscicli, by cos takiego moglo sie zdarzyc...
wiec tylko nakazowymi metodami mozna to naprawic, bo jak inaczej
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy