Forum Forum ubezpieczeńSamochodowe

Cuk - kupowaliście tam OC ?

Cuk - kupowaliście tam OC ?

Łukasz20 / 78.46.149.* / 2013-07-14 11:25
Pytam faktycznych posiadaczy polisy tam kupionej, agentom i linkującym do "najtańszych" - dziękuję.Interesuje mnie czy rzeczywiście wybrali najkorzystniejszą dla was ofertę.
[Ten komentarz został zgłoszony do usunięcia przez 1 osobę - Glowblo.]
Wyświetlaj:
T... / 46.134.177.* / 2014-01-01 19:44
W porównaniu z innymi kalkulatorami, ten z CUK ma bardzo dużą ofertę , bo aż z 20 towarzystw ubezpieczeniowych więc jest w czym wybierać.
set / 78.131.222.* / 2014-06-14 15:21
[...] na wydruku jest może ze 12 ofert a nie jak w reklamie 20

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###

amanda wawa / 80.238.112.* / 2014-01-28 22:33
osobiscie wole sama kontaktowac sie z frmami, tak tez i zrobilam ostatnio w genrali - tam wyszlo mi najatrakcyjniej
kasia477 / 77.254.189.* / 2014-01-04 23:41
Do niczego ten kalkulator... i Ci wszyscu naciągacze z CUK!
paweł1012 / 93.105.179.* / 2015-03-07 18:13
chciałem kupić, nie było opcji kup teraz to dałem telefon żeby oddzwonił konsultant ale nie oddzwonił. Udałem się osobiście i okazało się że to co wyliczyłem u nich na stronie ma się nijak do propozycji jaką mi złożono. Totalne oszustwo. Podałem jeszcze raz telefon ale cisza...! Całkowita olewka klienta!
janus70 / 195.162.76.* / 2016-12-19 17:26
Proponowane tutaj towarzystwa tak naprawdę wcale nie są najtańsze. wydaje mi się że bardziej chodzi tutaj o wyłudzenie danych od zainteresowanych.
Aasa / 93.105.238.* / 2016-12-19 12:19
Dokładnie to samo w moim przydatku
green88 / 83.25.216.* / 2013-12-23 17:11
CUk to jakaś masakra Z kalkulatora wynikało że w CUK OC dla ducato ok 460 zł Na miejscu po godzinie oczekiwania na połączenie z portalem zaproponowano mi ubezpieczenie OC za 960 w Warcie / te za 460 to podobno razem z ubezpieczeniem mieszkania/ Po następnej 0,5 h oczekiwania na połączenie z następnym ubezpieczycielem Zabrałem dokumenty i pierwszy lepszy agent zaproponował mi ubezpieczenie w Link 4 za ok 740 oc, Nw, zielona karta jakaś opcja na kluczyki, na opony itp. W kalkulatorach wygląda pięknie a okazuje się że jest to wielkie oszustwo
baksik256 / 46.112.44.* / 2015-12-23 02:22
Porównywarka cuk na stronie zawsze zawyża ceny lepiej podejść do najbliższej placówki gdyż agent dysponuje dodatkowymi zniżkami którymi możne nas uraczyć, a jeszcze mało tego poszczególne firmy ubezpieczeniowe każdego dnia maja swoje promocje czy rabaty na ubezpieczenie, także sprawdź i wylicz kilka razy składkę zanim kupisz polisę.
Barttk / 5.174.87.* / 2014-01-25 21:40
A ja właśnie kupiłem w CUK przez telefon ubezpieczenie OC Link4, żadnych problemów nie było.
dziewczyna21 / 95.40.174.* / 2013-10-27 11:11
A jak ktoś jest młodym kierowcą to czy w CUK mogą mi znaleźć jakieś ubezpieczenie, które nie będzie miało zbyt wysokich składek? Czy to jest tak,że jako świeżak mam "pozamiatane" i muszę liczyć się z wysokimi składkami?
Er.Em. / 31.61.138.* / 2013-11-13 16:43
A liczyłaś już na tym kalkulatorze?
http://www.kalkulator-oc-ac.cuk.com.pl/
Bo jak masz wynik to możesz podzwonić i się upewnić, czy to najtaniej.
dziewczyna21 / 95.41.10.* / 2013-12-13 15:11
Dzięki za link, policzyłam i nie jest tak źle jak myślałam :) pozdrawiam
Ekspert_LINK4 / 2014-01-07 14:45
Wysokość składki jest ustalana indywidualnie i jest uzależniona od wielu różnych czynników (m.in. wieku kierowcy, roku produkcji samochodu itp), dlatego na taki sam pojazd każdy może mieć inną wysokość składki.
Zachęcam Cię dziewczyna21 do skorzystania z naszego kalkulatora: http://link4.pl , dzięki któremu możesz wyliczyć dokładną wysokość składki, a dodatkowo za zakup polisy online możesz uzyskać 7 proc. zniżki.
Co do cen to najlepszą rekomendację zapewnia nam raport Polskiej Izby Motoryzacji z lipca 2013 r. http://bit.ly/1aHlVhG uwzględniający blisko 1000 cen w 14 polskich firmach. LINK4 uplasował się w nim na pierwszym miejscu jeśli chodzi o atrakcyjność oferty co oznacza, że oferujemy jedne z najlepszych stawek na rynku.
Pozdrawiam,
Ekspert LINK4
baum / 89.71.30.* / 2013-10-27 01:32
Mi tak, koleś wpisał moje dane do jakiejś wyszukiwarki, doradził też że lepiej podać że sie jest bezrobotnym z dziećmi niż kawalerem prowadzącym własną działalność bo wychodzi ponoć taniej. Wydrukował lite wszystkich firm które maja takie ubezpieczenie do tego modelu auta i pokazał mi te najtańsze. Powiedział że czasem też jest lepiej porównać dopisując np. ubezpieczenie NNW czy szyb bo cena oce w jednej firmie może być minimalnie niższa niz w drugiej ale np. NNW może być droższe albo mniej atrakcyjne finansowo co do wypłaty odszkodowań. Także mi fajnie wszystko pokazał. Sprawdziłem to wcześniej w necie na rankomat.pl i było tam drożej. Pojechałem jeszcze do jednej firmy która ma AXA i Proame bo w CUK ich nie mają, ale tam też nie znaleźli niczego tańszego niż w tym CUK więc jestem zadowolony, szczególnie że zaoszczędziłem 300 zł w porównaniu ze wznowieniem które dostałem bezpośrednio z LINK 4. Także moim zdanie fajna firma i to co Ci wyskoczy w ich wyszukiwarce w necie to to samo oni pokażą ci w ich salonie więc sciemy nie ma...
Wi35 / 2013-07-29 17:36
Tez szukam informacji na ten temat.Kalkulator przeliczył mi oferty i mam jakąś orientację w temacie.Jeden z moich znajomych kupował plisę w oddziale CUK w Poznaniu i to on mi polecił do nich namiar. Generalnie jak czytam opinie to chyba tu porady użytkowników nie znajdziesz bo nawet zobacz po nikach - same reklamy.
marek655 / 77.254.191.* / 2013-07-23 21:50
Jako osoba, która pracowała w cuk to nie polecam tej firmy. CUK jest pośrednikiem utrzymującym się z prowizji pochodzących ze sprzedaży polis więc nacisk w ofercie jest na firmy dające największe prowizje. Pracownikom szefowie każą kłamać klientowi prosto w oczy. Do dziś pamiętam jak na szkoleniu wstępnym trener mówił, że klient ma nie poznać, że czegoś nie wiemy i mamy w takim przypadku ściemniać. Poza tym cuk jest nastawiony tylko na sprzedaż więc nie licz na jakąkolwiek pomoc po zapłaceniu za polisę. No i do najtańszych pośredników to też nie należą. To moje zdanie widziane z drugiej strony biurka.
fred404 / 83.17.199.* / 2013-10-24 18:45
kłamiesz w żywą klawiaturę - wiem jak jest w róznych miastach z cenami i zależą od TU a nie od prowizji CUK - jesteś pewnie z konkurencji stąd twój wpis. Cuk obsługuje polisy klientów którym nie sprzedał polisy wi ec kłamiesz pisząc że nie pomaga. Kolejne twe kłamstwo to szkolenie - pracowałem w różnych firmach finansowych również o niespecjalnie dobrej reputacji - i w ŻADNEJ nie uczono aby kłamać klientów. Poza tym pracownicy nie znają stawek po jakich CUK rozlicza się z TU więc jak mają wiedzieć gdzie mają najlepszą prowizję? Premie sa liczone od wolumenu sprzedaży. Jesteś małym podłym kłamczuszkiem!
marek655 / 178.37.239.* / 2013-10-29 22:58
fred404, akurat nie kłamię. Pracowałem w CUK, wiem co mi przekazywano na szkoleniu. Doskonale pamiętam jak w MultiCuku można samemu manipulować w ustawieniach, tak żeby oferta wyszła taka jak miała wyjść. Wysokość tabel prowizyjnych jest zapisana w RopCuku, trzeba wiedzieć gdzie szukać :)Ja jeszcze pracowałem w CUK kiedy premie były wypłacane na lewo. Przetrzymałem w tej firmie dwa systemy premiowe - jeden zależny od wolumenu sprzedaży i drugi zależny także od struktury sprzedaży - czyli wysokość premii zależy od produktów, które są sprzedawane. I wiadomo przecież, że jak była ekstra kasa za sprzedaż polis mieszkaniowych np, w Warcie albo InterRisk to cisnęło się klientom te dwie firmy. To są też te czasy gdy jeden z właścicieli porównał pracowników sprzedaży do małp siedzących przed komputerem. Więc Fredzie pracowałem w CUK, wiem jak ta firma działa. Teraz nie pracuję już w ogóle w branży ubezpieczeniowej.
TomaszRankomat / 2013-07-23 13:23
Prawda jest taka, że w przypadku OC jeśli nie liczą się dla Ciebie żadne dodatkowe pakiety liczy się tylko cena i nic więcej. Lepsza cenę dostaniesz kupując ONLINE i korzystając z jednej z porównywarek niż w lokalnym biurze ponieważ dodatkowo masz zniżkę od 4 do 6% za zakup drogą Direct czyli internet/telefon.
karolina26 / 176.221.121.* / 2014-05-13 19:16
Dużo ludzi myśli że OC najlepiej brać jak najtańsze, bo w sumie nie my będziemy z tego korzystali tylko ewentualny poszkodowany. I tu wielu może się nieźle zdziwić w razie jakieś kolizji. Ubezpieczalnie powinno się wybierać pod kątem wysokiego wskaźnika wypłacalności TU wg danych rzecznika ubezpieczonych oraz w bezpośrednim nadzorze komisji nadzoru finansowego (KNF), co jest istotne podczas różnych zdarzeń losowych.
W Polsce coraz więcej osób korzysta z pewnej możliwości, którą stosuje się w wielu już krajach, gdzie ludzie są bardziej świadomi wybierania OC nie najtańszego ale najbardziej pewnego. Dlaczego?? Przykład: Pani Kasia spowodowała kolizje, gdzie poszkodowanym był Pan Zbigniew. Pan Zbigniew zwrócił się do ubezpieczalni Pani Kasi o odszkodowanie. Towarzystwo Pani Kasi jednak zwlekało z wypłatą odszkodowania powołując się na konieczność dodatkowych wyjaśnień, ekspertyz i dodatkowych dokumentów.Likwidacja szkody trwała już prawie 2 miesiące, przez cały ten czas poszkodowany nie mógł korzystać ze swojego pojazdu. Aby szybciej zakończyć sprawę Pan Zbyszek zdecydował się na postępowanie sądowe, pozwał Panią Kasię do sądu, przedstawił oświadczenie Pani Kasi z miejsca zdarzenia oraz notatkę policyjną. Wina Pani Kasi była oczywista, rozprawa trwała krótko i sąd nakazał Pani Kasi wypłacenia odszkodowania Panu Zbigniewowi. Pani Kasia wypłaciła odszkodowanie z własnej kieszeni i pozostało jej domaganie się w swojej ubezpieczalni o szybko zwrot pieniędzy.

Wydaję się to może mało możliwe, ale dużo osób z takiej możliwości skorzystało. Oczywiście to nie znaczy że ubezpieczyciele wypłacalni mają wysokie składki, bo jest wielu takich którzy są pod wieloma względami daleko w tyle a składki mają wysokie.

Tak na marginesie, Link4 jest jednym z najgorszych ubezpieczycieli, co może świadczyć to że zostało już wykupione/ bądź niedługo będzie przez PZU.
Łukasz K / 87.206.13.* / 2014-06-02 17:06
Ładne. Dawno większych głupot nie czytałem :)
Przykład z księżyca wzięty. Pierwsza sprawa - jakie sądy działają z taką prędkością? Sprawy najprostsze nawet muszą czekać na swoją kolej a jak dojdą jeszcze biegli oceniający choćby wartość szkody czy robiący rekonstrukcję zdarzenia to lekko rok na wszystko można liczyć. Z życia wzięte, przykład z apelacji wrocławskiej - pozew z ustaleniem daty rozprawy trafia do pozwanego po 4 miesiącach od złożenia w sądzie, rozprawa za kolejne dwa. I mamy pół roku na starcie.
Druga sprawa - Pan Z mógł oczywiście pozwać Panią K, ale historia, że ona musiała mu zapłacić to lekko dziwna jest. Sędzia o szczątkowym intelekcie widząc roszczenie z OC skierowane do osoby prywatnej od razu powinien zwrócić na to uwagę. A są i rozporządzenia i jest uchwała SN z dnia 20 sierpnia 1993 r. III CZP 107/93 mówiąca o konieczności przypozwania ubezpieczyciela. A nawet jak sąd tego nie zauważy a Pani Kasia ma jakiegokolwiek prawnika to problemu nie będzie miała. Po przypozwaniu ubezpieczyciela Pani Kasia może na wszystko położyć przysłowiową "laskę" - złotówki nie zapłaci. W praktyce opisany przykład nie ma najmniejszej racji bytu.
Łukasz K / 78.88.179.* / 2014-08-24 14:59
Proszę zadzwonić do jakiegoś dobrego prawnika i każdy powie, że dużo takich spraw było w Polsce. Jeśli ubezpieczalnia jest niewypłacalna to jak walczenie z wiatrakami, i tak nie wypłaci pieniędzy. Pani X spowodowała kolizję i to ona musi ponieść konsekwencje, co kogo obchodzi, że wzięła ubezpieczenie OC w firmie krzak? Czy to moja wina że jej ubezpieczalnia jest do dupy? To nie ubezpieczalnia we mnie walnęła tylko ONA.

Pisze to na własnym przykładzie, bo sam taką sytuację miałem, niestety byłem tą drugą stroną czyli z własnej kieszeni musiałem wypłacić pieniądze, dokładnie 16tyś, od mojej firmy ubezpieczeniowej, której już nie ma, do tej pory pieniędzy nie odzyskałem.

Takie praktyki często swego czasu stosowali Niemcy, teraz już rzadziej, bo wybierają ubezpieczenie z głową a nie, a by było najtańsze.

Tak na marginsie: moja sprawa trwała dokładnie 11 dni.
baum / 89.71.30.* / 2013-10-27 01:22
Ja sobie sprawdziłem cene mojego ubezpieczenia w necie na rankomat.pl a potem w wyszukiwarce CUK i w tym drugi wyszło taniej choć w tej samej firmie ubezpieczeniowej. Nie lubię kupować w necie więc pojechałem do placówki i cena była taka sama jak w necie bo koleś co tam siedział korzystał z tej samej wyszukiwarki więc moim zdaniem CUK jest ok i znalezli mi o 300 zł taniej niż wznowienie, które przysłali mi z LINK 4 jako kontynuację. Ja tam jestem z nich zadowolony....
Dan_a / 62.233.37.* / 2013-07-19 19:25
Ja korzystałam z kalkulatora na stronie CUK, w biurze jeszcze nie byłam bo OC kończy mi się we wrześniu, ale zamierzam u nich wykupić polisę bo mi znajomi polecali.
krrleone / 89.66.115.* / 2014-08-28 10:14
Na Cuku nie da się kupić online, nie ma ceny gwarantowanej, w ostatniej tabeli są ukryte nazwy Towarzystw. Nie ma podanej ceny w złotówkach i zakresu ubezpieczenia. Właściwie nie wiem po co im ta strona jak i tak trzeba dymać do ich placówki...
[...]

### Post edytowany z powodu złamania regulaminu Forum Money.pl ###
ubezpieczyciel / 88.135.173.* / 2018-03-03 12:54
Ja polecam porównywarkę Ubea.com.pl
36 37 38 39 40 41
na koniec starsze

Najnowsze wpisy