Forum Polityka, aktualnościKraj

Ćwiąkalski złożył dymisję

Ćwiąkalski złożył dymisję

Money.pl / 2009-01-20 10:07
Komentarze do wiadomości: Ćwiąkalski złożył dymisję .
Wyświetlaj:
ottt / 2009-01-20 11:16 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
..bo zakopał temat swoich klientów: Krauzego i Stokłosy.
KAP / 2009-01-20 11:01 / Tysiącznik na forum
zupelnie niepotrzebna dymisja. Jedyna zaleta jest wprowadzenie standardów odpowiedzialnosci ministra za swój resort. Czy warta jest ta skórka wyprawki pokaze czas.
aaron30 / 83.19.70.* / 2009-01-20 11:01
good bye blue sky - papuga sobie poradzi - wiec nie ma co lać łez oraz emocji palić..
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 10:52
Kolega powiedział jak to na spotkaniu z prawnikami zaznaczył: "koledzy ja nie mam powodów by kraść, jestem bogatym człowiekiem...." Bo skąd inąd wiadomo, że Cwiąkalski wykazał się przychodem 1 mln złotych za rok! Ja na to odparłem koledze, że deklaracja, że on nie będzie kradł nie oznacza, że nie pozwoli kraść swoim kolesiom czy nie będzie osłaniał bandziorów! I sprawdziło się.......
man13 / 2009-01-20 11:17 / Tysiącznik na forum
Znaczy Ci co to powiesili się/ich to uczciwi?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 11:43
Widzę, że starych nawyków interpretacji zdarzeń się nie pozbędziesz..... Jak dawniej gdy zgarneliście gościa z ulicy i był cały poobijany to oczywiście poślizgnął się na schodach.....
man13 / 2009-01-20 11:50 / Tysiącznik na forum
A propo starych nawyków: Za kiepską pogodę ciągle komuna odpowiada?
No tak PiS dzielcza mentalność i brak wykształcenia są podstawą doskonałości....
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 12:07
Za "złą pogodę" dla uczciwych ludzi i za "dobrą" dla UBków i innych bandziorów odpowiada jak najbardziej!
man13 / 2009-01-20 12:32 / Tysiącznik na forum
Mówisz o Kaczyńskich i ich odpowiedzialności przed narodem za działania Zebry, Kurskiego. Rydzyka, i wielu innych bandziorów ograbiających pracujących miast i wsi?
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 12:41
UBku podaj dowód że któryś z nich kogoś zamordował skoro nazywasz ich bandziorami, nie to co twoi kumle!
man13 / 2009-01-20 12:57 / Tysiącznik na forum
.... pracujących niast i wsi IV RP - baranku. A co do zabijania demokracji to PiSuariat ma tu swoje pierwsze miejsce. Koalicja 1000 lecia, mienistek Zebra, szef propagandy Kamiński i cała reszta szmaciarstwa z nielotami.
Szleifer / 83.17.85.* / 2009-01-20 11:30
YES, yes !
1newyorker / 77.112.225.* / 2009-01-20 10:35
no tak poczyscił swoje sprawy... i dalej bedzie adwokatem ktorym jak sie zarzekał podobno juz nie jest! Panie Misnistreze a moze tak ponowny egzamin z punktami ujemnymi jak pan proponował? Czy umorzono juz wszystkie sledztwa w ktorych był pan obrońcą?!
krata / 79.184.177.* / 2009-01-20 10:35
w PO ministrowie mają honor,a w rządzie pisu ministrowie
trwali do końca ,aż ich wyprowadzano w kajdankach.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 10:54
Jego honor tyle wart co jego czupryna! Za niedopełnienie obowiązków służbowych powinien siedzieć!
bleszczak / 2009-01-20 11:51
Z tego, co mi wiadomo o obowiązkach Ministra Sprawiedliwości w naszym kraju, to jakoś niedoczytałem pewnie, że powinien osobiście pilnować więźniów w sprawach biznesmenów i spraw powszechnie znanych z mediów. Gdyby to była sytuacja statystycznego obywatela, na pewno nie byłoby tak głośno o tym. Nie jestem aż takim cynikiem, ale twierdzę, że oprócz tych posiadających pieniądze na zapłacenie takiego okupu, nie ma wiele osób, które mogłyby sobie pozwolić na taki ruch. Dlatego nie zgadzam się z wszystkimi wypowiadającymi się przeciw Panu Ćwiąkalskiemu i zgłaszam wobec ich postulatów sprzeciw. Niech ktoś przeanalizuje pracę byłych ministrów w tym resorcie i osądzi samemu, który z nich zdziałał tyle co obecny-były minister (pomińmy ministra Ziobrę). Nie dokończył rozdziału Ministrestwa Sprawiedliwości od Prokuratora Generalnego. Poza tym proszę o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie: jak będąc ministrem da się opanować ludzi działających w najniższych strukturach? Prawda, są procedury, kierownicy, ale uczciwie sobie odpowiedzmy: w praktyce nie ma szans na taką dyscyplinę, aby każdy w takiej potężnej strukturze nie popełnił błędu czy wykroczenia, jesteśmy ludźmi, a każdy z nas jest odpowiedzialny za swoje działanie. Poza tym w tm przypadku więzień powiesił się w miejscu dla kamery niedostępnym, gdzie załatwia się swoje potrzeby. Na to też nikt nie zwrócił uwagi?

Pozdrawiam i życzę więcej obiektywizmu
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-01-20 11:40
A jakich to obowiązków nie dopełnił? Bo takowych nie widze???
Takich które przewiduje urząd prezydenta i jeszcze
więcej,
- czyli JAKICH??????
(Wtrącanie się we wszystko i przeszkadzanie rządowi na każdym kroku znamy, prosimy nie wymieniać)
hen / 194.213.1.* / 2009-01-20 10:30
minister męczennik normalnie,wczoraj w teleexpresie pan minister powiedział,że nie widzi powodu do dymisji bo przecież sammobójstwa w więzieniach się zdarzają, ciekawe kto jeszcze oprócz pana ministra wierzy że to było samobójstwo
bez pochodzenia / 217.98.20.* / 2009-01-20 12:43
Już nawet nie wnikam dlaczego, cieszę się że odchodzi... to taka miła niespodzianka, tylko ciekawa jestem, czy następny minister też z korporacji będzie?
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-01-20 10:43

kto
jeszcze oprócz pana ministra wierzy że to było samobójstwo?

Mogę ci powiedzieć kto nie wierzy...Na pewno Jarek, Ziober i Lechu... Dalej wielka trójco, do roboty, kolejny układ do rozbicia...!
Ps.Zaczynam mieć niedobre skojarzenia, z innym systemem...Wszędzie mamy już spiski i układy...Ciekawe czy jest jakieś miejsce w Polsce, oprócz pałacyku OCZYWIŚCIE, w którym można czuć się bezpiecznie...
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 11:46
A co tu ma do rzeczy Jarek, Ziober, Lechu..... Jesteś zdrowa na umysle?
man13 / 2009-01-20 11:55 / Tysiącznik na forum
Znowu nie pojmujesz? Nieloty tak mają. Spoko.
hblg;njklhgb/mhpy / 83.19.1.* / 2009-01-20 10:27
no to sensacja na caly swiat ,juz sprzataczka wyniosla ja ze smieciami
gregy / 83.22.245.* / 2009-01-20 10:14
i dalej bedzie bronil bandytow przed uczciwymi Polakami.
Sporo sie nauczyl .
TakaPrawda / 217.147.104.* / 2009-01-20 10:46
Nie wiem czy wiesz - ale sadze, ze cie rozum opuscil - ale obronca jest od obrony a nie od pomagania prokuratorowi.

Ta pisowska szmata czyli ziobro nie mial za grosz honoru aby odejsc ze stanowiska jak Barbara Blida popelnila samobojstwo.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 10:57
Skąd wiadomo, że ty nie jesteś szmatą......? Żle interpretujesz fakty pajacu, Blida zabiła się sama a tutaj jest podejrzenie popełnienia trzech zbrodni i zacierania śladów!
Unifer456 / 193.201.167.* / 2009-01-20 11:45
Blida się zabiła, bo jakaś nasłana przez Ziobrę uzbrojona po zęby banda wlazła jej bladym świtem do domu, chciała wyprowadzać w kajdankach, latami włóczyć po aresztach i służalczych prokuraturach... tez bym tak zrobił będąc na jej miejscu. Pomyśleć tylko, że ta kreatura Ziobro chodzi nadal wolno...
Malkiel1 / 83.238.76.* / 2009-01-20 11:58
Ale idiota z Ciebie, gdyby do Ciebie wpadli antytorroryści to byś się tak załamał , wpadł w depresję że byś się powiesił, miała dużo na sumieniu i bała się iść do więzienia, dlatego się powiesiła ale Ty jesteś tak rozgarnięty i tak wierzysz w PO , że winisz za to Ziobro , ja nie jestem ani za PO ani za PiS ale takie głupie gadanie Twoje mnie załamuje, jeszcze nie słyszałem żeby uczciwy człowiek się powiesił po tym jak antyterroryści do niego wpadną
man13 / 2009-01-20 20:13 / Tysiącznik na forum
A Ty to psycholog z Torunia/Rydzykowa?
TakaPrawda / 217.147.104.* / 2009-01-20 12:14
Tak, miala tak duzo na sumieniu ze po jej smierci szmata ziobro nie byl wstanie nic konkretnego pokazac. Nawet yaro k. mial watpliwosci, czy ja aresztowac.
F-16 / 79.163.162.* / 2009-01-20 23:42
Barbara Blida, była posłanka SLD i była minister budownictwa, nie żyje. Kobieta odebrała sobie życie po wkroczeniu do jej domu funkcjonariuszy Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Rewizja była związana z prowadzonym postępowaniem w sprawie mafii węglowej. Była posłanka miała być zatrzymana i usłyszeć zarzuty równocześnie z 13 innymi osobami zamieszanymi w nielegalny obrót węglem i związanymi z tym działaniami korupcyjnymi. Barbara Kmiecik obciążyła nie tylko prezesów spółek, ale także Barbarę Blidę. Śląska Alexis podczas sześciokrotnych przesłuchań szczegółowo opisała swoje relacje z byłą poseł. Zeznała, że dała Blidzie 80 tysięcy złotych za wynegocjowanie z jednym z szefów spółki węglowej załatwienia korzystnych kontraktów. „Inny świadek potwierdził, że do rozmowy na ten temat doszło, ale nic nie potrafił powiedzieć o łapówce” - ujawniła „Dziennikowi” osoba znająca kulisy śledztwa. Bliską znajomość obu kobiet potwierdzają ich znajomi. Prokuratura zamierzała w przyszłości postawić Blidzie także zarzuty przyjmowania od Kmiecik prezentów o wartości od 500 do 700 tysięcy zł. „Chodziło m.in. o przebudowę domu i budowę basenu, mercedesa i wycieczki zagraniczne - mówi nasz informator. We wcześniejszych rozmowach z prasą Barbara Blida kategorycznie zaprzeczała, jakoby cokolwiek przyjmowała od swojej znajomej.
Barbara Kmiecik, która po aresztowaniu zdecydowała się na współpracę z prokuraturą, w swoich zeznaniach obciąża także innych polityków lewicy. „Bywali u mnie Jerzy Szmajdziński, Jerzy Urban, Stanisław Ciosek, Andrzej Szarawarski” - mówiła prokuratorom. Powoływała się też na Jacka Piechotę, a Wacława Martyniuka w protokołach wprost nazywała swoim przyjacielem.
O związkach Kmiecik z politykami SLD powiedział prokuraturze także były poseł tej partii Ryszard Zając. „Opowiedziałem m.in. o kontaktach B.K. z liderami SLD, o zorganizowanym przeze mnie odpłatnym spotkaniu w trakcie kampanii prezydenckiej w Czerwonej Oberży z Aleksandrem Kwaśniewskim, o finansowaniu jego kampanii prezydenckiej” - napisał w e-mailu do „Dziennika” Ryszard Zając. Z naszych informacji wynika jednak, że prokuratura nie dysponuje dowodami, które pozwoliłyby postawić zarzuty innym politykom i działaczom SLD.
Zadłużony i niedoinwestowany Śląsk jest miejscem patologii, korupcji i złodziejstwa. W działalność tzw. mafii węglowej na Śląsku zamieszani byli i są biznesmeni i politycy wszystkich opcji. „Tu podziały polityczne nie przebiegają po linii prawica -lewica, tu rządzi pieniądz i układy” - mówi „Dziennikowi” jeden ze śląskich posłów PiS. Na przykład mała firma z Krakowa była pośrednikiem między spółkami węglowymi a elektrowniami i za każdą tonę węgla dostawała prowizję tylko z tytułu przefakturowania towaru.
Nieuczciwe spółki kupowały w kopalni tańszy węgiel, a sprzedawały do elektrowni jako droższy, zarabiając na różnicy w cenie. Tylko wybranym firmom skupującym wierzytelności kopalnie wypłacały sto procent wartości zadłużenia. Niezwykle opłacalne było też pośrednictwo w handlu węglem, zwłaszcza że przez całe lata praktykowano tzw. opóźniony termin płatności, a kopalnie części swoich pieniędzy nigdy nie odzyskały.
man13 / 2009-01-20 11:26 / Tysiącznik na forum
Ano z tgo powodu że "pajacem" jesteś Ty i to Twoja interpretacja jest do kitu.
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-01-20 11:49

195.38.12.* | scorpion1


Skąd wiadomo, że ty nie jesteś szmatą......?
- typowa broń pis-u, na brak argumentów chamstwo...Ciekawe czy bijesz dzieci?

tutaj jest podejrzenie popełnienia trzech zbrodni i
zacierania śladów!

Na razie nie ma żadnego podejrzenia, jest śledztwo a pierwsze samobójstwo w tej sprawy było za czasów Ziobra, że o Blidzie i doktorze G nie wspomnę...
Dopiero było powodów do dymisji...Ale co tam, twardziel - jak mu pluli w twarz mówił, że deszcz pada...
rozwado / 2009-01-20 10:56 / Tysiącznik na forum
Za kadencji Ziobry mialo miejsce pierwsze z trzech samobojstw porywaczy Olewnika. Dlaczego Ziobro nie podal sie do dymisji. Sprawa wlecze sie od rzadu SLD i PiS, nie bylo zadnego postepu. PiS zajety byl nagonka na bogu ducha winnych ludzi, nie obchodzili ich gangsterzy.

Ustapienie Cwiakalskiego to blad, bo to oznacza wziecie na siebie winy oraz spelnienie dlugich marzen PiSuaru.
scorpion1 / 195.38.12.* / 2009-01-20 11:28
Dlaczego POpaprańcy wówczas nie zainteresowali się losem człowieka, ważniejsze były dla nich ciągłe podjazdy i zwalczanie PiS, komisje śledcze o wszystko byle tylko dotyczyły Ziobro. Nawet jak dorwali się do koryta i było glośno o sprawie, zamordowano dwóch bandziorów to Ćwiąkalski utajniał akta i blokował śledztwo! A teraz Donald robi głupią minę!
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-20 10:52
A niby dlaczego mial sie podawac do dymisji?
Przeciez sluzby ktore zatrzymaly Blide nie podlegaly pod MS.
TakaPrawda / 82.195.186.* / 2009-01-20 11:49
A jak temu karlowi intelektualnemu jakim jest lech k. uciekl z wiezienia w Wadowicach niejaki Niemczyk to tez ten karzel nie mial honoru aby podac sie do dymisji.
man13 / 2009-01-20 11:56 / Tysiącznik na forum
A od kiedy nielloty mają mieś honor?
Lorunia / 87.96.12.* / 2009-01-20 10:07
Co niektórzy ostrzegali przed nominacją ! ale cóż spełniona misja teraz bezpiecznie można odejść .....
man13 / 2009-01-20 10:50 / Tysiącznik na forum
Co niektórzy ostrzegali przed PiSuariatem! ale cóż niespełniona misja teraz blokuje wszelkie normalne działaniarządu. Licząc na wsparcie Boga i Rydzyka majac za plecami oddziały moherowych, nacjonalistów i ideologię socjalistycznej równości, PiS dzielcy będą mącić tak jak ich koalicjanci ze sławetnego okresu rządów sprawiedliwych i prawych siepachy?
To w imię czyjego dobra?
Schleifer 2 / 83.17.85.* / 2009-01-20 11:33
Takich lewaków jak man 13
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-01-20 10:16
Rozumiem że gdyby nie podał się do dymisji ,wcale nie powiedzielibyście, wy wszyscy skrzywieni, wiecznie niezadowoleni wyznawcy Jarosława, że jest człowiekiem bez honoru i trzyma się kurczowo stołka zamiast ponosić konsekwencje...?
Wiesz co? Na szczęście nie ma tu więcej tak fałszywych, zakłamanych ludzi jak ty (tych-z PIS-u, którzy wczoraj wrzeszczeli "do dymisji go! to jego wina! nie nadaje się!)...
Niestety wszędzie trafiają się wyjątkowe glizdy, które zawsze znajdą powód żeby dokopać...
Przeciez cokolwiek by zrobił byłoby źle i miałabyś powód żeby napisać coś złego, prawda? I co, cieszysz się? humor ci się poprawił? lepiej się czujesz?
emill / 78.8.74.* / 2009-01-20 10:24
emilka
a laptopa zniszczyl czy wzial ze soba???
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-01-20 10:29

a laptopa zniszczyl czy wzial ze soba???

To miało być zabawne? Sorry, widzę już, że nie potrafisz nawet własnego nicka wymyslić a co dopiero sensowne zdanie...
Poza tym nie nazywa się "Ziober" i nie jest świnią...Ale wiem, wiem pis-kaczki mają powód żeby komuś dokopać, trzeba się cieszyć.
emill / 83.18.254.* / 2009-01-20 10:35
frustratka...? nie bierz wszystkiego do siebie, bo się spocisz...
emilka......... / 151.92.176.* / 2009-01-20 10:49
Chcesz poczytać "frustratkę" papużku? Polecam
87.96.12.* | Lorunię
- ona jest w tym niezła ( w narzekaniu)...

nie bierz wszystkiego do siebie, bo się spocisz...
- denerwujesz się? Niepotrzebnie, nie rusza mnie, czytam czasem te fora, niestety wyznawcy Jarosława nie maja ani kultury, ani wychowania, ani (jak widać) szacunku dla kobiet...Ale nie przejmuj się, nikt sie nie spodziewa rzeczy niemożliwych (sondaż wyborczy: głosowali na PIS: wiekszość z wykształceniem podstawowym i ze wsi)...
Ja tam się cieszę że intarnet już macie, wow!
-)
Bankier_7 / 2009-01-20 12:03 / portfel / Punktator
Elektorat Pisu odejdzie z nim już niedługo... - to kwestia przyrody... - nieużywane zanika ktoś kiedyś powiedział...
Dinozaury też były i też odeszły... - były głupie,agresywne i ociężałe umysłowo... - w zasadzie chciały tylko jeść i spać...
Pozdrawiam.
@@@ / 89.75.60.* / 2009-01-20 10:55
Pani emilko, niech sie Pani nie martwi. Minister dziurawa geba nie odszedl na zawsze. Zawsze moze go pani spotkac gdzies na ulicy i przed nim sie rzucic na kolana i pocalowac w raczusie.
xxxxxxx / 78.8.74.* / 2009-01-20 11:05
pani emilko inteligento z wyksztalcenia i po rodzicach coz ja moge napisac prosty czlowiek z wyksztalceniem podstawowym i przy okazji ze wsi.
Tak ciesze sie ze cwiakalski odszed z laptopem
a przy okazji ze platforma tonie
gajka / 217.98.99.* / 2009-01-20 11:30
cwiakalski to czlowiek honoru i wielkiej klasy czego zatrzetrzewionym pisuarom brakuje ,a gogusiowi zibrze najwiecej
gajka / 217.98.99.* / 2009-01-20 11:30
cwiakalski to czlowiek honoru i wielkiej klasy czego zatrzetrzewionym pisuarom brakuje ,a gogusiowi zibrze najwiecej
man13 / 2009-01-20 11:29 / Tysiącznik na forum
Jak nic nie możesz napisać to nie pisz. Choć na idiotę nie będziesz wychodził jak koledzy.
1 2 3
na koniec starsze

Najnowsze wpisy