cyfrowe szkoły

furoka / 2013-02-01 09:58
Wiecie, ze wciąż trwają prace nad pierwszymi e-podręcznikami? Nasz Resort edukacji zakłada przygotowanie w formie elektronicznej 18 podręczników do 14 przedmiotów. E-książki będą bezpłatne, co krytykują komercyjni wydawcy podręczników. Myslicie, ze to dobry pomysl?
Wyświetlaj:
czerwonytalerz / 164.126.100.* / 2013-07-01 22:17
mnie bardzo cieszy, że nasze szkoły się zmieniają, trochę żałuję, że sama do takiej nie miałam okazji chodzić, a tu proszę tyle nowości i fakt, że na pewno dzieciom będzie lżej i takie pomoce jak np te roboty http://aktin.pl/554-roboty-edukacyjne/ na pewno zainteresują dzieci bardziej niż zwykłe podręczniki.
kista / 2013-02-11 10:32
mi sie podoba pomysl, a wiecie dlaczego? ze nasze dzieci wkoncu nie ebda tyle ksiazek dzwigac, ktore uszkadzaja ich kregoslupy pozniej, jak najbardziej popieram:)
obronca_ucisnionych / 2013-02-11 12:17
i 30min z 45min lekcyjnych beda siedziec na facebooku albo grac w gry :) nie masz dzieci ? tak to teraz wyglada ciagle tylko komputer itp. oczy sie psuja, mniej oczytane, niepotrafia wzglednie poprawnego zdania zlozyc o bogactwie slownictwa nie wspomne
beni / 2013-02-04 12:38
ciekawe za co beda zakupione urzadzenia do przegladania tych calych ebookow, przeciez to nie sa male koszta tylko trzeba ogromnych nakldow zeby to zakupic.
kicias / 2013-02-04 10:48
hmm mi pomysl sie podoba, zyje w takich czasach ze swiat techologiczny otacza nas ze wszystkich stron czmeu mamy byc duzo w tyle np za stanami zjednoczonymi gdzie juz dawno takie cos zostalo wprowadzone
furoka / 2013-02-01 11:18
mysle, ze to dobry pomysl o ile uczniowe na lekcjach nie beda przegladac internetu tylko zajma sie nauka, fajnie jakby to nie byly tablety tylko czytniki e-bookow
trollek / 2013-02-01 11:04
pomysl jak najbardziej trafiony! pytanie tylko co dalej? Czy z tego powodu nie beda chcieli wymuszenia posiadana jakiegos urzadzenia typu. tablet? Jak takie dziecko bedzie przychodzilo bez podreczników - ale z podrecznikiem ebook?. Problemem bedzie skupienie dziecka na tym co ma robic na lekcji. Moim zdaniem jest to pomysl na plus.... ale nie takim zeby uzywac go w szkolach. Moze byc jako pomoc dydaktyczna :)

Najnowsze wpisy