Forum Polityka, aktualnościGospodarka

Cymański: Reforma zdrowia tak, prywatyzacja nie

Cymański: Reforma zdrowia tak, prywatyzacja nie

Wyświetlaj:
fred / 2008-11-21 16:25 / Bywalec forum
Wszystko przez tą kasę.
Gdzie ona podziewa się ?
Zabraknie 15-cie miliardów?
Kiedyś podobno dotowaliśmy Moskwę.
Teraz kogo ?
semeo / 2008-11-21 22:43 / Pan Forumowicz (ponad 500 wypowiedzi)
każda władza kręci interesy i dba os woje dupy, a szarymi obywatelami sie nie przejmuje i dlatego kasy cały czas brak
man13 / 2008-11-21 21:12 / Tysiącznik na forum
Chyba czas do roboty się wziąść a nie szukać winnego poza sobą.
fred / 2008-11-21 21:23 / Bywalec forum
Nie zawsze.
1. Trudno napełnić budżet do którego ktoś podłączył się.
2. Większy procent musi wziąść się do roboty.
Jeszcze koszty pracy, tanie państwo.
Bardziej precyzyjne wydawanie pieniędzy - wiele przepisów przypomina taniec ślepego z siekierą.
man13 / 2008-11-21 22:36 / Tysiącznik na forum
Ktoś to znaczy kto? W systenie jaki oferuje świat, społeczeństwa zarządzane są przez administrację, z portfela obywateli. Armia, plicja, oświata, administracja - kosztują.
Nad esztą trzeba pracować i nie uzyskuje się efektów w jednym pokoleniu. Dobrobyt, zaklądając że społeczeństwo decyduje się na zorganizowaną formę współpracy, to pokolenia pracujących i gromadzących dobra rodzin świadomie podejmujących ten trud.
mkg / 2008-11-21 12:00 / Bywalec forum
Czy Pan Poseł nie dostrzegł a możę nie chce dostrzec , że w POlsce od dawna, tj od czasów zagrabienia własności prywatnej przez komunę funkcjonuje rynek usług medycznych, dawniej i teraz w dużej części funkcjonujący na czarnym rynku. Problemem jest wprowadzenie rusług medycznych a wtedy reszta branży sama się zreformuje żeby się na tuym rynku utrzymać. Najwyższy czas żeby Pan Poseł i jego uczeni koledzy zrozumieli, że najlepszym reformatorem jest "bat ekonomiczny".
man13 / 2008-11-21 11:00 / Tysiącznik na forum
Co można sprzedać po "lepszej" cenie, upadający szpityal czy w pełni rozkwitu? Co łatwiej doprowadzić do "ruiny", prywatny czy państwowy interes? Kto jest za nierętowną działalnością opieki medycznej? Kto chce pruwatyzować upadające szpitale?
Czyj interes promuje PiSuariat z Cygańskim i prawnikami z Sopotu na czele?
dr killer / 91.94.140.* / 2008-11-21 09:15
a ja czekam na czas kiedy wynik finansowy szpitala bedzie jedyna wskazowka do podejmowania decyzji.medycznych Czysto i klarownie , starsi i chronicznie chorzy -von ze szpitala -nieopłacalni. Tak juz było w Chile a racjonalnosc ekonomiczna pododobna, jak medyczna - kiepska i coraz gorsza.
man13 / 2008-11-21 10:52 / Tysiącznik na forum
To takie PiSiorowate mądrości w tym PiSuariacie nakładają do głowy? A samodzielnie zastanowić się nad logiką wypowiedzi PiSiorka .
Floyd / 2008-11-21 13:58 / Tysiącznik na forum
To ty bzdury gadasz i udajesz głupiego.
Sam reforma nic nie da bez dodatkowych pieniędzy, a te będą mogły wpłynąć tylko od pacjentów i przypuszczalnie o to ci chodzi, a może zaproponujesz podniesienie stawki zdrowotnej, ale wątpię.
Zakłady podstawowej opieki zdrowotnej kosztują nie wiele i dlatego wystarcza pieniędzy z NFOZ. Szpitale to inna bajka czyli inne koszty i bez dodatkowych funduszy się nie obejdzie, NFOZ dysponuje taką, a nie inną kwotą pieniędzy. Sytuacja ta jest znana np. ze stomatologii gdzie większość usług nie jest refundowana (za darmo można wyrwać sobie ząbka) i trzeba płacić z własnej kieszeni.
Jeszcze czegoś nie rozumiesz? Jestem pewien ,że doskonale rozumiesz tylko ukrywasz o co naprawdę chodzi. Gdybyś napisał otwarcie, że leczenie nie powinno być darmowe, to nie miał bym pretensji, ale tak to jesteś tylko zwykłym cwaniaczkiem który chce wprowadzić odpłatność za leczenie tylnymi drzwiami
man13 / 2008-11-21 21:08 / Tysiącznik na forum
Które szpitale? Te co to mają wynik dodatni? Twoje pojęcie o funkcjonowaniu szpitala opiera się chyba na ....... domysłach rodem z bajek Kaczyńskich.
Przekłądając Twe przemyślenia na język społeczny - wolność do wygnanie z ojczyzny a nie wolny wybór.
W ję∑zyku ekonommi - pieniądz zniewala i prowadzi do nierównego podziału ........... .
A tak dobrze się zapowiadałeś.
Dr Eutanazjolog / 84.234.10.* / 2008-11-21 08:19
Wychodzi na to, że okrągłostołowi komuno-grandziarze są w zmowie i tzw. służbę drowia używają do powolnej eksterminacji Polaków. W Polsce gdyby władza była polska i dla Polaków, reformę należałoby zacząć od pacyfilacji białokitlowego gangu. Obecnie rządząca POstkomuna nie widzi wogóle pacjenta, widzi tylko białokitlowy gang i kręcenie lodów.
Pacjent 12 / 83.17.250.* / 2008-11-21 13:53
Moja mama jest chora na raka i z konieczności zetknąłem sie najpierw z państwową służbą zdrowia a potem prywatną.
W państwowej grubiańska pani doktor opieprzała mnie, za to że zapomniała na poczatku wizyty przeprowadzić rutynowe czynności. Badała mamę zadając jej ból i na delikatne protesty powiedziała, że nie przyjechała pani tutaj na pieszcoty tylko na badanie.

Wobec tego skorzystałem z prywatnej słuzby zdrowia. Lekarze wyrozumiali, cierpliwi i uprzejmi. Wszystkie badania można zrobic na miejscu umawiając się na konkretną godzinę. Lekarstwa dostawałem na miejscu od pielęgniarki bez potrzeby chodzenia do apteki. I co najważniejsze wszystko za darmo - finansowane z NFZ.

Jedynym problemem może byc tyko to, że w prywatnych placówkach trudno jest zatrudnić swoich kolegów partyjnych.
spokój wodza / 217.153.44.* / 2008-11-21 11:57
"białokitlowy gang" - nie przesadzasz przypadkiem, czy może jesteś ortodoksyjnym katolikiem? Ze szpitalami jest źle bo tkwią w komunie jako podstawowy socjal. Rozumiem, że zęby leczyłeś też wg cennika NFOZ i już ich nie posiadasz z racji skąpstwa? Widzisz pięknie jest marzyć, ale prawda jest taka, że zdrowie musisz sobie sam zabezpieczyć - prywatnie. Wtedy medyk sam ciebie poszuka, a nawet o ciebie pobije z drugim medykiem. To nei ich wina, że ustrój mamy nadal socjalistyczny tylko posłów którzy stanowią prawo w tym kraju. Ja tam wolę 100zł miesięcznie dać na prywatne ubezpieczenie i mam bardzo fajną opiekę medyczną, choć o zdrowie i tak dbam. Myśl zamiast pluć!
ninioczka / 151.92.176.* / 2008-11-21 13:13
Jestem za "spokoju wodza", zwłaszcza jak jednocześnie przestaliby ściągać mi przymusowo składki na służbę zdrowia z której w tym układzie i tak nie korzystam...Mogę sobie wtedy nawet 300zł przeznaczyć na prywatne ubezpieczenie i dopiero by sie o mnie bili...Wtedy to byłby piękny kraj zdrowych i szczęśliwych ludzi...

Najnowsze wpisy