Forum Forum inwestycyjneWydarzenia

Czas na decyzję RPP. Jak zareaguje GPW?

Czas na decyzję RPP. Jak zareaguje GPW?

Money.pl / 2014-11-04 23:43
Komentarze do wiadomości: Czas na decyzję RPP. Jak zareaguje GPW?.
Wyświetlaj:
Co myślisz Synonim / 81.18.214.* / 2014-11-06 07:08

Z akcji zostawiam Orange i Mennicę i wystarczy, mam nadzieję, że do końca roku już tylko te dwie spółki będę mieć, chyba, że coś się zmieni

A co myślisz Synonim o JSW. Czy warto teraz sprzedać te akcje, czy jest szansa, że trochę odbiją. A może teraz warto trochę dokupić?
synonim / 2014-11-06 08:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

A co myślisz Synonim o JSW. Czy warto teraz sprzedać te akcje, czy jest szansa, że trochę odbiją


Po tak dużym spadku wszystko z reguły odbija więc jest szansa


A może teraz warto trochę dokupić?


Może. Sam się nad tym zastanawiam. Jeśli spółka nie splajtuje to jest to niezła długoterminowa inwestycja
synonim / 2014-11-05 20:36 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
A tymczasem warto obejrzeć sobie wykres wig20 w dolarach, który przebił w dół roczne dołki i jest już prawie 10% na minusie od początku roku

http://stooq.pl/q/?s=wig20usd&c=1y&t=l&a=lg&b=0

To na ten wykres patrzy spekulacyjny kapitał zagraniczny lokujący w akcje na GPW
synonim / 2014-11-05 20:18 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
aktualizacja 05-11-2014 14:41
- W USA trwa długoterminowy rynek byka. Minie 8–10 lat, zanim się skończy - mówi Jeffrey D. Saut, główny strateg inwestycyjny firmy Raymond James, w rozmowie z "Parkietem"
--------------------------------

Kolejne 10 lat hossy w USA to byłoby już łącznie 15 lat, licząc od dna bessy z 2009 roku

Nawet najdłuższy rynek byka z lat 90-tych XX wieku tyle nie trwał

I niech ktoś mi powie, że w USA nie mamy już do czynienia z długoterminową beztroską
wszystko się zgadza / 94.254.145.* / 2014-11-05 20:29
Prawdziwa Hossa DOPIERO TERAZ SIĘ ZACZYNA bo po 2009 to była tylko sztuczna QE hossa a to się nie liczy.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 20:43 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Prawdziwa Hossa DOPIERO TERAZ SIĘ ZACZYNA


Żadna hossa w historii nie zaczęła się przy C/Z 18

S&P 500 P/E RATIO 18.68 10/31/2014†

"Dziś P/E jest znacznie wyżej niż 17 - akcje są więc drogie" (Van K. Tharp, "Bezpieczne strategie inwestycyjne", Kraków 2006, s. 81)
ZT / 83.9.255.* / 2014-11-05 20:18
Dziś z opóźnieniem dostrzegłem niemiłosiernie pokrzywionego Gartleya na wykresie tygodniowym w20: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12542484 to właśnie ten wzór pokazał spadki zapoczątkowane we wrześniu. We wrześniu wziąłem PUT-y na czuja, bo nie zauważyłem tej formacji, ale teraz już wszystko jasne, zatem wykres który przedstawiałem wcześniej ze zniesieniami Fibo tu: http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=d&u=12542484 pokazuje opór na istotnych zniesieniach Fibo (linie zielone), jeśli do tego dodać dzisiejszą formację objęcia bessy oraz zapełnienie wcześniejszej luki wzrostowej to wyłania nam się całkiem spadkowy scenariusz. Reasumując, jeśli jutro indeks zamknie się poniżej dzisiejszego zamknięcia to formacja objęcia zostanie potwierdzona i czeka nas prawdopodobnie kilka tygodni spadków, a w najlepszym razie konsolidacji na nieco niższych poziomach. Zresztą nasz rynek podejrzanie słabo się spisywał, gdy Stany waliły maksy i EU też szła do góry.
ZT / 83.9.255.* / 2014-11-05 23:05
Właśnie zdałem sobie sprawę, że w w/w formacji Gartleya noga CD została zniekształcona przez konflikt na Ukrainie i jak widać pomimo tego i tak w końcu formacja została zrealizowana. Bo co sie odwlecze to nie uciecze.
synonim / 2014-11-05 20:30 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

wyłania nam się całkiem spadkowy scenariusz


Sądzę, że jutro będzie jakaś próba odbicia ale w listopadzie spodziewam się raczej osuwania GPW. Ostrego tąpnięcia na razie jakjoś nie spodziewam się, tylko takie obniżanie się pod własnym ciężarem

Rajd na dolarze już dołuje mało płynne surowce a niespecjalnie płynne emergingi są następne w kolejce bo drożejący dolar obniża premię za ryzyko na aktywach notowanych w lokalnych walutach, które tracą na wartości do dolara. Zaczyna być kalkulowane ryzyko walutowe

A jak spekulantom drożeje dolar to po co im słabnące w złotówce do dolara akcje z GPW jak mogą sobie odkupić drożejącego dolara i zarabiać na nim samym (lub na akcjach denominowanych w samym dolarze)
ZT / 83.9.255.* / 2014-11-05 22:34
Spokojnie nic nie jest przesądzone, zobaczymy co na to rynek. A drożejący dolar to z drugiej strony tańsze akcje dla inwestorów zagranicznych,więc na dwoje babka wróżyła.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 20:03 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Coś pary braknie. Kasa z FED by się przydała a z tym cienko
lawica / 46.205.187.* / 2014-11-05 20:10
Gracze jak narazie mocno przestraszeni tą dużą zmiennością. To tak samo jak obecny konsument - nie wyda bo nie wie jakie czasy idą. Kasa jest tylko jakby mniej ryzykantow:)
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 20:21 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Gracze jak narazie mocno przestraszeni tą dużą zmiennością


To prawda

Zwiększona zmienność jest przez zakręcenie kurka z FED

Spekulanci grający na S właśnie łoją mniej płynny rynek towarowy z tego powodu
andrzejwojciech / 2014-11-05 18:28
Spekulanci prawdopodobnie zagranica wstrząsnęła Turcją i naszym WIG 20 po godz. 14.00 szybka realizacja zysku i jak zwykle Polak będzie mądry po szkodzie . Gra systematycznie na spadki to ich domena i nigdy WIG 20 nie dadzą rosnąc .
Kto spanikuje przed innymi, ten wygra / 78.10.52.* / 2014-11-05 19:30
Niby bez powodu? Przecież pompowali sztucznie emergingi pustym pieniądzem, który był długiem, kiedy wszędzie trwa już ogromne załamanie, widać po ogromnych spadkach cen paliw i surowców, przy rosnących zapasach, widać po wszystkich danych i wynikach spółek, a do tego Polsce ogromnie szkodzi pakiet klimatyczny i sankcje na które zostały wystawione polskie firmy, które inwestowały pod szybko rosnący zbyt na rynku rosyjskim, czego nic nie jest w stanie zastąpić, oraz poniosły ogromne straty na Ukrainie.
Trwa potężne załamanie ukrywane przed wyborami, dla dystrybucji strat.
OFE tracą teraz coraz mocniej, składek dostają coraz mniej, a rusza za parę dni mechanizm suwaka, który zmusi je do przekazania coraz więcej pieniędzy do ZUS i krach dopiero się zaczyna.
synonim / 2014-11-05 17:52 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
VIX w USA rośnie razem z indeksami akcji i tak jest kolejny dzień

A podobno jest tak super więc czego się boją
nawet dowodziłeś że vix nic nie pokazuje / 109.243.249.* / 2014-11-05 17:56
Nie dalej jak miesiąc temu sam pisałeś że VIX to "żaden wskaźnik"...
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 18:10 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Nie dalej jak miesiąc temu sam pisałeś że VIX to "żaden wskaźnik"...


Jako prognostyk tak

Ale bieżący odczyt spotowy mówi, że ładują puty więc pytam po prostu czego się boją skoro w USA jest tak super
krispek - nielog / 83.23.159.* / 2014-11-05 19:36
Synonim, a nie wiesz co z Sorosem? Bo ziomek zapakował puty przy... Nie chce skłamać chyba 1800 pkt i na razie cisza o nim. Wiem, że drastycznie zwiększył ich zaangażowanie w portfelu, co oczywiscie nie musi oznaczać natychmiastowych spadków, ale widać, że koleś nieźle się zabezpieczył...
synonim / 2014-11-05 20:49 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim, a nie wiesz co z Sorosem?


O wilku mowa a wilk tu

E.U May Crack Over Ukraine, Soros Warns

https://global.handelsblatt.com/edition/47/ressort/politics/article/george-soros-warns-of-e-u-break-up-over-ukraine-gabor-steingart
niby USA to "bankrut" ale MITY amerykańskie ok? :) / 109.243.249.* / 2014-11-05 19:58
Jakie Puty u Sorosa? He he, tak on MIAŁ Puty jak je RAPORTOWAŁ ale zaraz potem je pewnie SPRZEDAŁ napalonym leszczom co usłyszały że "Soros ma Puty!!!!" a sam nabrał CALLI i tak w kółko do wyrzy-gania od dekad a tu się co poniektórzy dziwują jego cudownych umiejętności wierząc w bajki o biednym Żydzie w Nowym Jorku co to z pucybuta do miliardera...ech....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 20:09 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

on MIAŁ Puty jak je RAPORTOWAŁ ale zaraz potem je pewnie SPRZEDAŁ napalonym leszczom


Wtedy raport SEC też to wykaże (SEC jest fiskus) ale na razie nie ma takiej informacji
synonim / 2014-11-05 20:07 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

bajki o biednym Żydzie w Nowym Jorku co to z pucybuta do miliardera...


Jakie "bajki"? Przypłynął do USA z 500 dolarami w kieszeni. Sam słyszałem jak sam o tym mówił w wywiadzie rzece na Bloombergu. A te miliardy to pewnie dał mu twój dobry wujek z Ameryki
ten co wie ...he he / 37.152.18.* / 2014-11-05 22:11
synonim karmiony bajkami dla leszczów...
...ale z WIARĄ nie będę duskutował każdy ma prawo wierzyć / 109.243.249.* / 2014-11-05 20:11
Niemal każda korporacja nie tylko w USA ma takie bajeczki napisane przez agencje PR : nikt w nie nie wierzy już dawno (zapytaj brata czy wierzy?) ale traktuje się je jako współczesną wersję średniowiecznych hagiografii -czyli dopuszczalną quasi-romantyczną formę bajania....
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 20:23 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Niemal każda korporacja nie tylko w USA ma takie bajeczki napisane przez agencje PR : nikt w nie nie wierzy już dawno (zapytaj brata czy wierzy?) ale traktuje się je jako współczesną wersję średniowiecznych hagiografii -czyli dopuszczalną quasi-romantyczną formę bajania....


Za dużo słuchasz Radia Maryja
Jest zdolny to prawda ale mu pomogli z Diaspory / 94.254.145.* / 2014-11-05 20:37
Już na zakończenie tej dyskusji: NIE MA MOŻLIWOŚCI aby w USA w latach 40-tych czy 50-tych wpuścili biednego emigranta Żyda na parkiet...ba nawet do biura maklerskiego! Już na progu by go wozni wywalili z powrotem na ulicę zanim by gębę otworzył a i tak pewnie nie umiał dobrze po angielsku wtedy. Dobrze się zrozummy: ja też go podziwiam i szanuję ale nie wierzę w tą bajeczkę o 500 dolcach. To nierealne. Ktoś gruby go musiał tam wtedy wprowadzić na finansowe salony.
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
synonim / 2014-11-05 20:46 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

uż na zakończenie tej dyskusji: NIE MA MOŻLIWOŚCI aby w USA w latach 40-tych czy 50-tych wpuścili biednego emigranta Żyda na parkiet...ba nawet do biura maklerskiego! Już na progu by go wozni wywalili z powrotem na ulicę zanim by gębę otworzył a i tak pewnie nie umiał dobrze po angielsku wtedy. Dobrze się zrozummy: ja też go podziwiam i szanuję ale nie wierzę w tą bajeczkę o 500 dolcach. To nierealne. Ktoś gruby go musiał tam wtedy wprowadzić na finansowe salony.


Co nie znaczy, że ktoś mu po prostu dał te miliardy. Zarobił je na rynkach. A z 500 dolarami przypłynął naprawdę. Pewnie potem zarobił gdzieś kolejne dolary i zainwestował i wcale nie musiał go nikt wpuszczać na parkiet. To nie były lata 20-te
synonim / 2014-11-05 19:48 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Synonim, a nie wiesz co z Sorosem? Bo ziomek zapakował puty przy... Nie chce skłamać chyba 1800 pkt i na razie cisza o nim. Wiem, że drastycznie zwiększył ich zaangażowanie w portfelu, co oczywiscie nie musi oznaczać natychmiastowych spadków, ale widać, że koleś nieźle się zabezpieczył...


Przy 1800 chyba nie, gdzieś przy 1930-1950 ładował

Co z Sorosem? Nie martw się o niego. Koleś ma więcej pozycji w portfelu niż włosów na głowie. Ponad 230 spółek, pozycje na forexie, obligacje korporacyjne, skarbowe i rzeczy o których nawet się nam nie śniło więc te puty nic mu nie zrobią

Moim zdaniem ciut za wcześnie zapakował te puty ale z drugiej strony nie bardzo mam odwagę krytykować kolesia, który z 500 dolarów zrobił na rynkach 20 miliardów dolarów wyłącznie na samym tradingu i spekulacji, nigdy nie będąc nawet właścicielem jakiejś firmy (pomijając jego fundusz hedgingowy Quantum Fund)

On spekulował na kontraktach terminowych i na walutach na maksymalnych lewarach gdy ty i ja nie byliśmy jeszcze nawet plemnikiem
Bo oni tam się pchają niby dla nas / 78.10.52.* / 2014-11-05 17:21
Kiedy było zero obrotu, to manipulant mógł udawać wzrosty, kupując coraz większe straty, ale przez to ma tylko jeszcze więcej strat do sprzedania i jka sypnie, to nikt tego nie odbiera.

Na rynku nie ma żadnej gotówki, są tylko same rekordowe długi, które rosną i nie ma ich czym spłacić.
W coraz trudniejszej sytuacji są zadłużeni w walutach, szczególnie spółki, które radośnie i kompletnie bez pojęcia inwestowały na szczycie, przed krachem.

Tak to jest jak niekompetentni politycy dostają się do władzy i obsadzają swoimi ciepłe posadki, a reszta za te i inne pomysły jak pakiet klimatyczny musi płacić.

Teraz szykują się ostatnie konfitury z UE potem tylko dopłacanie do bankrutów, więc ostatnia szansa na zamieszanie ludziom w głowach jak to ich zaraz uszczęśliwią, po zabraniu oszczędności na emeryturę i wydłużeniu wieku emerytalnego.
A tymczasem reszta zadłużona po dziurki w nosie bankrutuje.
synonim / 2014-11-05 17:17 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
Sypnęli nieźle w końcówce i obrót ostro podskoczył, ponad miliard PLN natym spadku, mocno niedźwiedzio to wygląda

Turcja też tąpnęła razem z nami pod koniec -1,63%, tak samo Czesi też walnęli na pysk (czeski PX -1,02%). Ktoś duży, może jakiś hedging fund, zaczyna chyba wyłazić z emergingów w naszym regionie

Sprzedałem dziś Stalprodukt i Energę, zysk po 5% na obydwu, cudów nie ma ale może być

Jutro dokupię za to bezpośrednio obligacji

Z akcji zostawiam Orange i Mennicę i wystarczy, mam nadzieję, że do końca roku już tylko te dwie spółki będę mieć, chyba, że coś się zmieni

Dołożyłem dziś też putów OW20W142400

Teraz głównie koncentrowanie się na kumulowaniu odsetek/dywidend i na razie brak dalszych pomysłów. Myślę jakiś już czas trochę o Tauronie ale to na razie tylko luźne plany
synonim / 2014-11-05 17:00 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum
KGHM -2,44%

Mennica +1,95%

Przesiadka na bezpieczeństwo
nielogo / 31.11.156.* / 2014-11-05 19:03
Mennica - wolumen 7240zł :)
synonim / 2014-11-05 19:50 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Mennica - wolumen 7240zł


No i co z tego

Przecież nawet tyle nie masz
nielogo / 31.11.156.* / 2014-11-05 20:56
Zwracam tylko uwagę na to, że wolumen praktycznie zerowy, więc nikt się nigdzie nie przesiadał. A tobie nic do tego ile ja mam.
synonim / 2014-11-05 21:05 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

Zwracam tylko uwagę na to, że wolumen praktycznie zerowy, więc nikt się nigdzie nie przesiadał


Jak widać ktoś się jednak przesiadał i wcale nie musiał od razu przerzucić milionów. Mogła to być jedna z wielu wielu spółek do przesiadania się. Żaden spekulant nie posiada tylko jednej albo drugiej spółki tylko często wiele spółek w różnych proporcjach. Mennica niemal zawsze drożeje gdy spada wig20 i kghm i chyba nie jest to przypadek. A ma nie byle jakich akcjonariuszy bo i samego Jakubasa


A tobie nic do tego ile ja mam


Tu niemal sami niepracujący milionerzy z bajorkami więc wolę nawet nie pytać
Podskok i dystrybucja strat / 78.10.52.* / 2014-11-05 16:59
Gruby musi sypać, a nie ma komu odb ierać, dlatego coraz większa podaż napotyka próżnie popytu.

Ucieczka z bańki trwa, wygrywa ten kto spanikuje pierwszy, zanim zrobią to wszyscy pozostali.
Kon iec bajki o szatach gołego / 78.10.52.* / 2014-11-05 16:51
Fisher z Fed w Bloombergu mówi teraz,że czekanie zbyt długo z podwyżkami stóp % spowoduje recesję i jak inflacja skoczy, to nie zdążą zareagować.
synonim / 2014-11-05 17:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

czekanie zbyt długo z podwyżkami stóp % spowoduje recesję


I tak wejdą w kolejną recesję z zerowymi stopami

po co tam podwyższać stopy skoro nie ma inflacji a gospodarka ledwie zipie?
Na Dwa Głosy KRACH KRACH / 109.243.249.* / 2014-11-05 17:44
Widzę że WRÓCIŁ niesławny DUET KRACHOWY z lat 2009-2012? :)))))
--
Komentarz wysłany ze strony mobilnej
http://m.money.pl/
gwiazda parkietu / 84.153.252.* / 2014-11-05 19:03
a przez ostatnie 2 lata to co niby robili, na urlopie byli przewalając zyski z grania na spadki ?
synonim / 2014-11-05 18:02 / portfel / 10-sięciotysiącznik na forum

WRÓCIŁ niesławny DUET KRACHOWY z lat 2009-2012?


Nic takiego nie istnieje

W USA jest mega bańka soekulacyjna na akcjach zrobiona przez FED i chyba to jest oczywiste

A co do gospodarki bankruta zwanego USA to zdania nie zmieniałem nigdy
ławica / 78.10.202.* / 2014-11-05 17:49
Zostawiliby na chwilę ten giełdowy kierat :) zlali się choć raz na cały weekend szampanem w towarzystwie pięknie wyginających się tancerek country:)
Umorzenia rosną rekordowo / 78.10.52.* / 2014-11-05 16:44
Gruby ma czym sypać, jak PIMCO, na parę miesięcy.
Kupuj straty od bankruta / 78.10.52.* / 2014-11-05 16:39
W Stanach wywalanie praktycznie od samego początku sesji, Nasdaq -0,26%.
Gruby traci podwójnie i sypie ostro / 78.10.52.* / 2014-11-05 16:33
Złoty/dolar 3,39.
lawica / 78.10.202.* / 2014-11-05 16:38
W zasadzie nie ma jak lawirować
do początku nowsze
1 2 3 4
Wpisy na forum dyskusyjnym Money.pl stanowią wyraz osobistych opinii i poglądów ich autorów i nie powinien być traktowany jako rekomendacja kupna bądź sprzedaży papierów wartościowych. Money.pl nie ponosi za nie odpowiedzialności.

Najnowsze wpisy